forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Vertige:Divlji Hrvati kasape Francuze po Risnjaku

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
lwood Posted - 23/12/2009 : 20:21:47
HRVATI su divljaci koji, u svojoj "bogu iza nogu" zemlji, zamkama za medvjede love mlade nevine Francuze.

Francuski horor "Vertige" priča je o grupi mladih prijatelja koji odlaze u planine. Ono što je trebalo biti obično planinarenje pretvara se u borbu za goli život kada ih počnu naganjati manijakalni gorštaci-Hrvati.



Mjesto radnje je Risnjak, u "prelijepoj Hrvatskoj", u kojoj nema signala za mobitel, a kamoli naznaka civilizacije i gdje žive divlji praljudi, nakaze koje ne govore, već samo ispuštaju neartikulirane zvukove i vrlo su okrutni. Plijen love zamkama za medvjede, koristi staro hrvatsko oružje samostrel, a lovinu vješaJU na metalne kuke koje vise na zidovima njihovih kuća.

Iako je film u cijelosti snimljen u francuskim Alpama, redatelj Abel Ferry je radnju odlučio smjestiti u Hrvatsku. Tako je glumica pitala partnera u filmu gdje je nabavio joint koji je zapalio prije planinarenja, a on joj je hladno odgovorio:"U Zagrebu, dok sam vas čekao".
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Risar_69 Posted - 28/12/2009 : 11:42:48
Evo ima i ovdje taj film za skinuti
http://watchmoviesonline25.com/
dveribad Posted - 27/12/2009 : 21:57:51
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by dveribad

[quote]Originally posted by lwood

kakav je ovo nebulozni film???



Vjerojatno su bili inspirirani Matanićevim remek dijelom "KINO LIKA"...što očekivat od stranaca kada domaći autor snimi onako degotantno smećarski uradak i još za to od države dobije 5 miliona kuna.



Apsolutno točno.Pogledao sam ga zbog imena i zbog pisca knjige Karakaša,jer sam ju pročitao i smatram ju također degutantno nakaradnom.Nakon toga,upoznao sam gsp.Karakaša(koji je, uz put,veliki prijatelj sa gsp.Kordejem) na otvaranju izložbe Igora KordejaŽ(Kelti).

Obzirom da sam odrastao u Lici i živio 14 godina(otprilike kao i Karakaš),živo me interesiralo upoznat i porazgovarat sa spomenutim gospodinom.Priznajem,niti sam stručnjak,niti sam mjerodavan da bih ocijenjivao kvalitet filma(mislim na kameru,glumu,postave,zvuk,itd).Mene je interesirao sadržaj filma i pisac po čijoj je priči film nastao.
Kada sam sakupio dovoljno informacija i upoznao kako je to štivo nastalo,zbog čega je to ispalo tako degutantno(po mojem sudu) i zašto su ljudi u knjizi i u filmu tako nakaradni,a najbolje je to saznat od samog autora,opet sam dojma da je film obično smeće i nakaradni uradak.No,kroz priču autora sve se razjasnilo.Da ne duljim,žao mi je što sam uopće ulazio u razgovor sa spomenutim tekstopiscem jer do tada nisam upoznao nikoga iz gay populacije,a da porijeklo vuče iz tih krajeva.Očito je čovjek imao nesretno djetinjstvo,maltretiran je od strane sumještana.Oštri su to ljudi i surovo sirova mjesta za odrastanje.Osobno nemam ništa protiv spomenute populacije,no spomenuti gospodin je obična tetka i sa njegovog kuta gledanja,normalno da su svi "divljaci".Ne razumiju priprosti ljudi što je žena u muškom tijelu.Obrati pažnju(ako si gledao film) na prikaz one jadne debeljuškaste djevojke.Uloga joj je sablasno nakaradna,a prikaz u filmu je viđenje jednog emancipiranog "muškarca".Ja u tim scenama vidim prijezir naspram žene,a naročito naspram ženskog tijela.Razgovor to potvrđuje,a potvrda potvrđuje ispravnost mojeg mišljenja o filmu i svakako razumjevanje o napisanoj knjizi(tj.razumijem film i shvaćam zašto je takav-s obzirom po čijoj je ideji rađen).
Jedino što bi još bilo interesantno-tko je odobrio sretstva za snimanje tog umjetničkog djela hrvatske kinomatografije(a čini mi se da to baš nisu mala sretstva za jedan hrvatski film).Redatelja Matanića ne pratim i nisam dovoljno upućen u njegovo filmsko stvaralaštvo,ali sam uvjeren da su svi skupa super ekipa i da slobodno mogu u jednu zajedničku kompoziciju(spojeni kao vagoni).

Teško da bih saznao za neki film o Abhaziji,ako me netko ne informira ili mi predloži.Također je teško da bih pročitao Zoranovo štivo da on nije na ovom stripovskom forumu.Sve je stvar slučajnosti i interesovanja.Jedino priznam da me je prema knjizi privuklo ime- Lika.

Zato sam napisao da nije nikakvo čudo što nas stranci prikazuju u takvim filmovima nakaradnima,ako netko od države dobije potporu za snimanje takvog filma.Zamislimo kakav bi odjek imao sličan film o Hrvatima,a da ga snimi netko od srpskih redatelja?


s previse emocija ulazis u film. da je kino lika kojim slusajem bio kino abhazija i juzna osetija, bolila bi te briga jel prikaz realan ili simbolicki.

[/quote
REJS Posted - 26/12/2009 : 20:52:49
Kako je reditelju moglo tako nesto da padne na pamet.
darth-vader Posted - 26/12/2009 : 16:58:20
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by dveribad

quote:
Originally posted by lwood

kakav je ovo nebulozni film???



Vjerojatno su bili inspirirani Matanićevim remek dijelom "KINO LIKA"...što očekivat od stranaca kada domaći autor snimi onako degotantno smećarski uradak i još za to od države dobije 5 miliona kuna.



s previse emocija ulazis u film. da je kino lika kojim slusajem bio kino abhazija i juzna osetija, bolila bi te briga jel prikaz realan ili simbolicki.




ma taj film je zbilja dobar.
Samo da krenemo od osnovnih postavki filma a to su kamera i fotografija, pa prema glumi...film je zbilja dobar.
A tih 5 milja (ne znam koliko su dobili) i nije neka lova. Kad se samo sjetim da su neki žanrovski redatelji dobivali puuuno više za ispranomozgovska sranja...
supermark Posted - 26/12/2009 : 16:46:41
quote:
Originally posted by lwood

nema sexa i odma ne valja film?



ma ne mora imati sexa
dovoljno je golotinja non-stop
morrison Posted - 25/12/2009 : 18:59:08
E vala, jednom i vas da potkace.

Dosad su uglavnom Srbi bili filmski negativci, sreca te su u pitanju uglavnom losi filmovi.
supermark Posted - 24/12/2009 : 23:08:40
quote:
Originally posted by Barker

i kakav je film>
supermrak?
:)



ma kao i svi ostali takvi filmovi npr Brda imaju oči 1 i 2, Krivo skretanje i slično
znači: bezveze

bolje posudi Clinta
Obi-wan Posted - 24/12/2009 : 22:42:22
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ono oko čega se stvarno treba zabrinuti je:
Zašto oni nas tako vide?



ne ideš ti baš na dinamova europska gostovanja?


Ne bih išao ni da navijam za Dinamo...
Barker Posted - 24/12/2009 : 22:37:30
i kakav je film>
supermrak?
:)
supermark Posted - 24/12/2009 : 22:36:11
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ono oko čega se stvarno treba zabrinuti je:
Zašto oni nas tako vide?



ne ideš ti baš na dinamova europska gostovanja?
Obi-wan Posted - 24/12/2009 : 22:33:29
Ono oko čega se stvarno treba zabrinuti je:
Zašto oni nas tako vide?
supermark Posted - 24/12/2009 : 22:32:38
quote:
Originally posted by supermark

To se obavezno gleda



što supermark kaže to supermark i napravi
film pogledan
Barker Posted - 24/12/2009 : 22:13:38
hehe, zvuci zanimljivo
a i ko im je kriv kad se kurce sa svojim bd naslovima u boneli zadojenoj zemlji :p
neka ste ih ;)
lwood Posted - 24/12/2009 : 20:46:22
quote:
Originally posted by dveribad

quote:
Originally posted by lwood

kakav je ovo nebulozni film???



Vjerojatno su bili inspirirani Matanićevim remek dijelom "KINO LIKA"...što očekivat od stranaca kada domaći autor snimi onako degotantno smećarski uradak i još za to od države dobije 5 miliona kuna.



nisan gleda pa ne bi komentira
a šta se tiče 5 mil kn to me ne čudi pošto se novci peru di se stigne
rommel Posted - 24/12/2009 : 18:52:04
di nadjose risnjak
dveribad Posted - 24/12/2009 : 17:49:03
quote:
Originally posted by lwood

kakav je ovo nebulozni film???



Vjerojatno su bili inspirirani Matanićevim remek dijelom "KINO LIKA"...što očekivat od stranaca kada domaći autor snimi onako degotantno smećarski uradak i još za to od države dobije 5 miliona kuna.
King Warrior Posted - 24/12/2009 : 12:36:11
quote:
Originally posted by ken2

slovački hosteli i hrvatska brda imaju oči
kuuul

$
to je to. Nije prvi put.
supermark Posted - 24/12/2009 : 11:51:16
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by supermark

BTW, snimano je u Šwicarskoj




Ja nemam ništa sa ovim, stvarno...



to i avatar ne može biti slučajnost
kreso_stanic Posted - 24/12/2009 : 11:39:58
quote:
Originally posted by Renky

Jesmo li ih????




Tko zna, ipak nije američki film...
DeeCay Posted - 24/12/2009 : 11:35:55
Kakve nebuloze? Dosad su snimani slasheri s redneckima u svakoj mogućoj vukojebini, mislim da je stvarno bilo vrijeme da snime i jedan o Hrvatskoj! Francuzi su u zadnje vrijeme imali dobre slashere, moglo bi biti ok!

manhunter Posted - 24/12/2009 : 11:14:18
quote:
Originally posted by supermark

BTW, snimano je u Šwicarskoj




Ja nemam ništa sa ovim, stvarno...
pravedni Posted - 24/12/2009 : 10:54:20
Meni je poznato da su Crnogorci u doba Napoleona i "Ilirskih provincija" sekli glave Francuzima,na sta su se ovi zgrazavali...taj obicaj su verovatno usvojili od svojih protivnika Turaka. Ovo o Hrvatima mi je novo...
Mali_Mate Posted - 23/12/2009 : 23:15:12
e to se mora gledat...:D mozda bude i nastavka...Osveta u Drnisu ili nesto slicno...
Renky Posted - 23/12/2009 : 22:57:27
Jesmo li ih????
mladjo Posted - 23/12/2009 : 22:07:05
quote:
Originally posted by lwood

i čitaju ga krvavin rukama tek kad raskomadaju i izidu vrancuze



Pojavili su se sa nekakvim glupim francuskim stripovima, što naši gorštaci odrasli na Bleku nisu mogli podnijet i fino sjekiru u ruke...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000