forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 24/03/2009 : 14:16:32
Evo topica i o serijama..

Meni najbolja - The Sopranos
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alexts Posted - 01/06/2024 : 15:19:16
Nijedna serija koja se više godina prikazuje se ne napiše od početka do kraja ili retko koja, to je jasno.

Ali to ne znači da su utemeljene rekla-kazala priče po internetu da scenaristi i producenti nemaju cilj i ne znaju šta rade.
Spectre Posted - 01/06/2024 : 14:21:09
Kao što je Tonto napisao Lost je dakle stvarno puno planiran unaprijed, daleko bolje nego većina serija koje se rade doslovno od sezone do sezone. Naravno, jedno je planiranje sezona, drugo je planiranje cijele serije.

Dok je sama ideja i nekakva priča serije osmišljena u hodu tijekom produkcije prve sezone, puno ideja kuda serija ide je postavljeno odmah ovdje i originalni plan je bio da serija traje tri sezone, ali mreža je naravno zbog popularnosti zatražila da se sve skupa produži dok dogovor sa mrežom negdje tijekom produkcije treće sezone nije konačno pao na šest ukupno.

Showunneri su znali vrlo rano kuda koji lik ide i sama ukupna priča, ali put od A do B je razrađivan u hodu kako je Tonto napisao i ovisio je o budžetima i dostupnosti glumaca s obzirom na veliki broj likova. Imali su spremne ideje ako bi netko bio nedostupan ili se nešto neplanirano dogodilo.

Što je sve skupa zapravo jako dobro planiranje i Lost je u usporedbi sa većinom drugih serija (uključujući i one današnje) bio daleko bolje isplaniran jer se inače obično iduća sezona serije planira tek kada prethodna završi i pogotovo kada stigne narudžba za iduću.

Ako ne računamo zbrda-zdola sam početak produkcije, odakle je početna ideja za samu seriju stigla i povremeno umjetno produživanje na zahtjev mreže, Lost je upravo primjer kako jednu relativno kompliciranu i ambicioznu znanstveno-fantastičnu seriju i treba raditi.


quote:
Originally posted by supermark

Slažem se s većinom
Lost je dobro krenuo, ali u jednom trenutku gledatelj shvati da se misteriji samo gomilaju a odgovore ne dobivamo
Šteta…



Ali na kraju svi odgovori su ipak stigli...

Tonto Posted - 01/06/2024 : 13:27:36
The pilot commissioned from a show outline (which is unheard of). A lot of ideas for the first season (and beyond) were thought of during the making of the pilot.

A "think tank" of writers were brought on during the pilot to come up with the plot of the first season.

During the middle of season 1. The majority of the plot of season 1 and 2 was thought of.

The plot of season 3, 4 and (on very vague terms, 5) was thought up between season 2 and 3.

Season 4,5 was thought up in extreme detail between season 3-4.

The plot of season 5 and 6 was put together between season 4-5. The 2008 financial collapse caused them to abandon their initial plot of half of season 5 (most involving Faraday). So that was changed. Season 5 was further modified with the Jughead plot so that it lead to season 6.
alexts Posted - 01/06/2024 : 13:21:03
Lost je prva žrtva razvoja interneta.

Ne samo što su preko mreže (kako sam čuo) fanovi objavljivali saznanja u kom pravcu serija ide, pa su autori da ne bi bilo predvidivo naknadno menjali, nego je prisutan prvi put bio, danas već uobičajen fenomen na internetu - "prihvati dominantno mišljenje na internetu, koje se širi, da bi bio u trendu".

Tako kad se pronese glas da je nešto (serija/film) loše ili dobro, ne razmišljaj svojom glavom, uklopi se u talas koji vlada i preplavljuje.

GOT isti slučaj, pojedini filmovi...

quote:
Originally posted by Lukeruk

Lost jeste bio zabavan do trenutka kada shvatis da resenja misterije ne postoje i da tek treba da se osmisle.



Nije to Marvelov strip iz 60-ih. Ne verujem da bi ijedna ozbiljna produkcijska kuća prihvatila da finansira tako skup i kompleksan projekat, a da su autori izašli pred njih sa konceptom - "ajd uložite milione, nemamo kraj, imamo samo početak, al' će smislimo nešto usput!".

Da su promenili naknadno, uz sve saglasnosti nadležnih, verovatno. Nisam gubio vreme čitajući razne tekstove o tome.


supermark Posted - 01/06/2024 : 13:18:42
Slažem se s većinom
Lost je dobro krenuo, ali u jednom trenutku gledatelj shvati da se misteriji samo gomilaju a odgovore ne dobivamo
Šteta…
Tonto Posted - 01/06/2024 : 13:16:31
quote:
Originally posted by Lukeruk

Lost jeste bio zabavan do trenutka kada shvatis da resenja misterije ne postoje i da tek treba da se osmisle. U medjuvremenu, u nedostatku resenja, oni gomilaju jos misterija. Lost za mene predstavlja pocetak kraha intelekta, kao bitnog elementa u scenaristickom pristupu tv produkcije. Sad da li su ljudi postali gluplji pa im se to zato tako servira, ili im se to servira kako bi postali gluplji, ne znam.

To je tocno taj osjecaj koji ostavlja. Najlosija epizoda Law and Order ima vise truda i pameti od kompletnog losta.
alexts Posted - 01/06/2024 : 13:08:32
Rešenja misterije ne postoje ni u Twean Peaksu. Bitan je fun ride dok serije traje. Uživanje u pripovedanju, zabavi koju pruža i balansiranju sa velikom brojem likova kojima je posvećena pažnja, kakav nije imala ni jedna serija pre. Struktura, osećaj misterije - da, ali i avanture.
naker Posted - 01/06/2024 : 12:50:16
Lost je primer iz bukvara kako ne treba raditi jednu seriju. Užas u šta se to kasnije pretvorilo nakon intrigantnog početka.
manhunter Posted - 01/06/2024 : 12:40:18
Ja sam Lost gledao nekoliko epizoda i odustao. Nijedan lik mi se nije svideo, radnja isto tako. Sama premisa je dobra, ali ono što sam video nije dobro urađeno. Svi našminkani, manekeni, poziraju i kao glume neku paniku i izgubljenost.
Lukeruk Posted - 01/06/2024 : 12:31:37
Lost jeste bio zabavan do trenutka kada shvatis da resenja misterije ne postoje i da tek treba da se osmisle. U medjuvremenu, u nedostatku resenja, oni gomilaju jos misterija. Lost za mene predstavlja pocetak kraha intelekta, kao bitnog elementa u scenaristickom pristupu tv produkcije. Sad da li su ljudi postali gluplji pa im se to zato tako servira, ili im se to servira kako bi postali gluplji, ne znam.
alexts Posted - 01/06/2024 : 11:53:37
Lost meni među najboljima.
Spectre Posted - 01/06/2024 : 11:37:04
Lost je izvrsno krenuo sa prve dvije sezone i misterijama, a onda kasnije postao još zanimljviji kada se ubacilo više sf elemenata i svojevrsna vremenska petlja na kojoj sve počiva i kraj je meni odlično napravljen sa objašnjenjem najveće misterije serije. Zapravo je na kraju bilo nevjerojatno da je do zadnje epizode vrlo zadovoljavajuće odgovoreno na 99% pitanja koja su se provlačila kroz seriju izuzev dvije-tri manje sitnice.

Dark je također izvrsno misteriozno krenuo i onda se razvodnio i malo pretvorio u pravu (prekompliciranu) sapunicu do zadnje epizode koja fenomenalno objašnjava zašto je to tako i izvrsno i vrlo zadovoljavajuće zaokružuje kompletnu priču.

From je u prvoj sezoni bio također jako misteriozan i vrlo zanimljiv, u drugoj se razvodnio, ali ipak ostaje za vidjeti kamo će otići i kakav će konačni dojam biti.

U svakom slučaju Lost i Dark su među nekoliko serija koje su me u ukupnom dojmu oduševile i volio bih da im se jednog dana From pridruži.
vatrena_stenica Posted - 01/06/2024 : 09:49:46
Lost je ispao teško sranje, a krenuo čak i zanimljivo i pored nekih baš baš iritantnih likova. Želje nisam imala da ga dovršim. Bukvalno sam stala nasred poslednje sezone i rekla - to je to, dno, nema dalje. Neka mrem u neznanju, ali na ono sve treba bombu baciti.

A Dark mi imao baš kul vajb, atmosfera, boje, scenografija i vuklo me da gledam, dok nije počela "televisa presenta", ali bukvalno. Ne sećam se da li sam uopšte stigla do sredine druge sezone. Nikad mu se vratila nisam. Možda nekad, negde. A možda ipak ne.
alexts Posted - 01/06/2024 : 00:20:08
Ja volim nejasne serije.

Ali mi je nejasno, zašto?
Tonto Posted - 01/06/2024 : 00:07:26
quote:
Originally posted by Caleb

Odgledao si samo prvu sezonu?

Na polovini sam druge i i dalje je dobra, ali cekam rasplet i objasnjenje.


Samo prvu. Ne bi me puskom natjerali da gledam drugu.

Sretno s cekanjem objasnjenja. Stavim miska na panj ako ga dobijes.
Lukeruk Posted - 01/06/2024 : 00:02:51
Lost i nije bila serija, bio je to biznis. :)
Caleb Posted - 31/05/2024 : 22:26:51
Odgledao si samo prvu sezonu?

Na polovini sam druge i i dalje je dobra, ali cekam rasplet i objasnjenje.
Tonto Posted - 30/05/2024 : 08:37:06
quote:
Originally posted by Caleb

https://www.imdb.com/title/tt9813792/

Poceo sam sa ovom serijom. Zanimljiva mi za sada i jeziva u nekim momentima.
Na trenutke me podseti na Lost (ne zbog glumca), zbog misticnosti.





quote:
From - Ovo me kupilo na pocetku i sve je bilo super... i onda zadnja epizoda u kojoj ocekujes neke odgovore i rjesenja i dobijes govno. Prosvrljam po ineternetu i tek onda shvatim da je ovo radila ista ekipa koja je radila lost i postane ti sve jasno. E pa neces me jebat sto sezona da bi mi na kraju servirao kurcinu i ostavio me sa vise pitanja nego na pocetku.
Caleb Posted - 30/05/2024 : 06:45:01
https://www.imdb.com/title/tt9813792/

Poceo sam sa ovom serijom. Zanimljiva mi za sada i jeziva u nekim momentima.
Na trenutke me podseti na Lost (ne zbog glumca), zbog misticnosti.
sawitch Posted - 24/04/2024 : 21:10:54
Svakako je treba odgledati ali da ces ostati odusevljen sigurno neces. Cak je i zadovoljstvo upitno.
vice Posted - 24/04/2024 : 20:59:49
Shogun je generalno izvrsna serija u prvoj trećini, a potom slijedi deterioracija do nezadovoljavajućeg kraja. Neujednačenost kvalitete je trulež fikcije, ali i dalje smatram kako je serija vrijedna gledanja, pa i razočaranja.
King Warrior Posted - 24/04/2024 : 18:01:44
quote:
Originally posted by sawitch

Zavrsen sinoc Sogun. Mlaaahh... Neka sedmica od mene jer su glumci odlicni, jer su predeli i scenografija odlicni, jer je vecina na japanskom, jer je Mariko predivna. Ali da li se neko seca, ko je citao knjige sta je sa Mariko u knjigama? Ja citao pre 10-ak godina i ne mogu da se setim..


Iskreno, pomalo sam razocaran. Serija je dobro krenula, ali onda pred kraj se moglo da vidi da ima nedostataka. Prva zamjerka je sto je slabo produbljen odnos izmedju Mariko i Ajuna. To je ipak centralna tema ove price. Kraj je bas los, zbrzan. Umjesto velikog finala i bitke na koju se cekalo, dobio se neki kao uvod sta ce da se desi. Mislim da su za izbor Ajuna mogli takodje izabrati boljeg glumca, ovaj je cijelo vrijeme djelovao kao da su mu prije svake scene stravu saljevali.
Knjige nisam citao, stare se serije sjecam kroz maglu, ali ovdje je vidljiv neiskoriscen potencijal.
jagodanbg Posted - 24/04/2024 : 11:09:47
Preporuka za ovu divnu seriju. Iako nije ono klasican popularni sitkom slatko sam se smejao u vise navrata. Epizode kratke (~25min) tako da sam sinoc spicio celu prvu sezonu i odusevljen sam!



https://www.imdb.com/title/tt5957766/
sawitch Posted - 24/04/2024 : 10:28:55
Zavrsen sinoc Sogun. Mlaaahh... Neka sedmica od mene jer su glumci odlicni, jer su predeli i scenografija odlicni, jer je vecina na japanskom, jer je Mariko predivna. Ali da li se neko seca, ko je citao knjige sta je sa Mariko u knjigama? Ja citao pre 10-ak godina i ne mogu da se setim..
Caleb Posted - 22/04/2024 : 20:18:37
Dobar ovaj Fallout. Zabavno i interesantno.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000