forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Alien 1/2/3/4 + Predator 1/2 i ostalo...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
flamboyant soul Posted - 22/01/2008 : 16:00:09
Dakle, koji vam je dio kvadrilogije najbolji/najdraži/najzanimljiviji? Kako, zašto i tako dalje.
Kupio na kiosku drugi dio, pa rekoh, da malo popričamo. A i forum se diči svojim film fanovima...

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 23/09/2024 : 12:48:13
Stvarno izgleda kao alien. Kad već nije uspeo u basketu bar može da gradi karijeru na filmu.
Oki Posted - 23/09/2024 : 10:46:18
Jučer me zvao jedan prijatelj i traži ako imam koji dupli Alan Ford da mi ne treba i pogled na jednu naslovnicu sa Bob Rockom na naslovnici me podsjetio na jednog “košarkaša” koji ima Bobrockovsko prezime😁
Krenem sada googlat da vidim gdje je “mali” završio i vidi vraga…glumi ovog hibrida u novom Alienu😁
Nema šanse da netko tko ne zna povjeruje da je pod maskom pravo ljudsko tijelo.

https://youtube.com/shorts/nyj2ZKpFe00?si=z1y60wL567_65W_q
naker Posted - 12/09/2024 : 00:30:41
Weyland-Yutani eksperimentisanje sa crnom tekućinom kako bi stvorili novu rasu radnika-robova; međufaza čaure tokom sazrevanja tuđina; novi hibrid kao miks čoveka, tuđina, i inženjera, itd. Za film koji je predviđen da bude ljubavno pismo originalnom Alienu ima dosta novina. Na Redditu postoji nekoliko tema gde se hvali i diskutuje o lore-u koji je uveo Romulus.
manhunter Posted - 11/09/2024 : 15:09:54
Mitologija je Prometheus, Covenant i Alien (nastanak, zaplet i kulminacija), svi ostali delovi se služe tom pričom, ali je ne proširuju niti grade mitologiju. Fali nam jedan film između zapeta i kulminacije, gde bi se razradilo gradivo. Ostali delovine razrađuju mitologiju ni najmanje. Jedino što oni rade je da nas upoznaju sa univerzumom, razvojem civilizacije i uvode nova mesta događaja, ali nemaju veze sa mitologijom Aliena. Šansa sa ovim Romulusom je bila da nam objasne kraljicu, pošto se dešava neposredno pre Aliensa. Umesto toga smo dobili "preterano omažiranje", ili nedostatak ideja i instant rešenja, kako bi drugi rekli. Glumci neubedljivi, priča skoro nepostojeća, atmosfera nikakva.
Lord Vader89 Posted - 11/09/2024 : 14:59:54
ma ok, al nema ni u čemu boldovanom proširenja mitologije, samo miksovanje prethodnih ideja, itd, tu nema ništa novo, miksovanjem tri različite jalovine se ne mož dobiti plodna zemlja

a Covenant je bukv. apoteoza cele priče, izgleda da je vreme za obnavljanje gradiva!
naker Posted - 11/09/2024 : 14:45:23
Par postova iznad crni Vaderu, boldovano zbog spoilera..

Covenant je unazadio mitologiju, a ne proširio. Prometheus OK.
Lord Vader89 Posted - 11/09/2024 : 14:31:37
hm, a u čemu tačno proširuje mitologiju, tj. konkretno - kako istovremeno može da bude "preterano omažiranje" (složićemo se da je u pitanju eufemizam) i proširivanje mitologije?

ilustracije radi: primeri filmova koji proširuju mitologiju su "Prometheus" i "Alien: Covenant"
naker Posted - 11/09/2024 : 14:16:35
Great minds think alike. Činjenice su da se preteralo u omažiranju i da je glumačka postava neubedljiva. Dobija sedmicu zbog odlično odrađenih tehničkih stvari i proširivanja mitologije. Posle Alien i Aliens treći najbolji film franšize.
alexts Posted - 11/09/2024 : 10:04:01
Tek sad, kad sam napisao recenziju novog Aliena, pročitah nakerovu iznad. Vidim da smo napisali neke slične stvari. Samo je meni previše neupečatljiv za 7, mislim da bih se ogrešio o neke bolje filmove kojima sam davao sedmicu.
alexts Posted - 11/09/2024 : 09:47:30
Alien: Romulus

2024



Alien: Romulus je tipičan moderni blockbuster, koji pati od akutnog nedostatka originalnosti i reciklira već viđeno. Ali često gledaoci i dolaze baš zbog ove reciklaže, bez očekivanja da vide značajno filmsko delo; otuda možda i ima dovoljno zadovoljnih (a mlađim gledaocima, koji nisu gledali prethodne filmove, a ima takvih, može da bude i sasvim prijatno iskustvo). Prva 4 filma se ipak razlikuju suštinski od poslednja 3, uključujući ovaj (ne uzimam sad AvP filmove u razmatranje), ne samo po originalnom liku-glumici, nego i što su ih radili vizionarski nastrojeni reditelji, sa autorskim pečatom, koji su imena u svetu filma. Ne zaboravljam da je Scott režirao i Covenant, ali u kasnijoj rutinerskoj-štanc fazi karijere.

Pošto umetničkih aspiracija nije bilo, koliko Alien: Romulus zadovoljava zanatske-profi entertainment filmske standarde? Vrlo solidno, zabavan je to film, koji se lako prati i sa interesovanjem, ako ste ljubitelj tematike (i kao što rekoh nemate nerealna očekivanja). Zašto ne i više? Film je (za nijansu više nego pre) pojačao horor element, čak u pravcu body horrora, ne zanemarivši akciju. Uobičajeno su na uštrb akcije zanemareni likovi, kojima je trebalo posvetiti nešto više pažnje. Problem sa likovima podvlači i tanak kasting, neupečatljivih i bezličnih mladih glumaca. Jedinu upečatljivu ulogu je ostvario David Jonsson, kao android Andy i glavna glumica nije loša, ostali su bezlični i loš izbor za ovakvu produkciju. Ispade da je za dobru glumu potrebno rezurektovati preminule glumce, kao što je ovde učinjeno sa (i dalje) sjajnim Ianom Holmom.

Kad sam kod efekata (pomenuh Holma), dobro je što se pribegavalo maksimalno velikom udelu tzv. praktičnih (klasičnih) specijalnih efekata, kojima CGI služi kao dopuna. Odlična je scenografija u filmu, a i zvuk je vrhunski. Akcija je mogla ponegde i bolje da se izvede, opet u skladu sa sposobnostima reditelja Alvareza, ali jeste zanatski kompetentno. Ne može se porediti sa prva dva remek-dela po napetosti ili efektnosti adrenalinske akcije, ali je bar za atmosferu, recikliranje završilo posao i već preraslo u omažiranje. A ima i malo nekih novina, realno.

6/ 10
naker Posted - 30/08/2024 : 19:54:04
Ghoul dade Romulusu 3- (od 5).

http://cultofghoul.blogspot.com/2024/08/alien-romulus-2024.html
fandango Posted - 29/08/2024 : 08:25:46

Meni je film tako-tako. Prve dvije trecine ovo sto kaze manhunter recimo, fakat sam se pitao sto ja radim u kinu, zasto gledam ovo. Onda je zadnja trecina popravila dojam. Sve skupa recimo 5/10. Ne bas potreban film.
naker Posted - 25/08/2024 : 23:44:11
quote:
Originally posted by vice

Alien Romulus


Izvrstan nastavak i posveta svim (da, svim) dosadašnjim naslovima ove franšize.

manhunter Posted - 25/08/2024 : 19:48:20
Ne znam da li preterujem i to *ebeno, ili sam se pokakio sebi na glavu. Naučite da respektujete tuđ (ne) ukus. MENI je film takav, ukoliko se vama svideo, super za vas.
Romulus je najlošiji deo Alien serijala, nespretno urađen, sa neubedljivim glumcima (andoid je jedini koji je dobro odglumio, ali i kod njega mi je akcenat iritantan). , nula razrađenim likovima i gomilom nebuloza. Jedina scena koja liči na nešto je ona gde se prepiru da li da otvore vrata ili ne, dok Alien čuči i čeka.
Pored toga mi se sviđa što su kompjuteri i ekrani isti kao u prvom i drugom delu, zadržali su duh tog vremena, pošto se ti filmovi dešavaju u bližem vremenskom periodu.
Scene sa kiselinom, hibridom i pucačinom gde klinka koja je prvi put u svemiru i prvi put drži pušku u ruci i radi ono što radi su mi veoma loše. Kao što sam i rekao, u rangu AvP.


Mogao bih da seciram film i da u detalje objasnim svoj stav, ali ne bih da spojliram ljudima, a i neće imati nekog efekta.

Edit: kad ocenjujem, onda ocene merim u odnosu na prvog Aliena koji je 10, zato je ovaj kod mene dobio 3.
Darchi Posted - 25/08/2024 : 19:35:15
Originally posted by manhunter

I bio sam u pravu. Film je neopisivo đubre. Nema bukvalno jedne scene za koju bih mogao da kažem da je dobra. Sama premisa sa početka je toliko nespretno urađena, ali tu već može da se zažmuri na jedno oko. Početak dešavanja na Romulusu već liči na nešto, sve dok ne krene akcija. Tu film upadne u svaki mogući kliše, što ne bi bilo toliko strašno da su ti klišei urađeni dobro.

Nula napetosti, nula likovi, nula završetak. Ni sam ne znam šta sam upravo gledao. U rangu je AvP Requiem, bukvalno. 3/10 i to nategnuto dosta.


mislim da si se s ovim komentarom malo zaletio i pokakio sebi na glavu, ali ionako o ukusima ne vrijedi raspravljati...živio!!!
Darchi Posted - 25/08/2024 : 19:30:23
čistih 6.8/10 od mene...ništa vauu, ali sasvim zadovoljavajući i ok film za pogledati u kinu sa ženom i društvom...
drogsy Posted - 25/08/2024 : 14:45:56
Pretjeruješ i to *ebeno. Film je čist' ok, čak štoviše, usudio bih se reći da je ovo treći najbolji film u cijeloj franšizi, osjetno bolji od razočaravajućeg Covenanta u svakom slučaju. Mislim, koliko originalan možeš biti u franšizi koja koristi isti koncept (grupica ljudi pokušava uteći/ubiti čudovištu/e) već sedmi put za redom (deveti ako računamo predator team-upove)? Više je nego očito da su išli na neku vrstu remake-a prvog filma, što je legitimno, jedino su nas mogli poštedjeti užasnog deep-fake-a Iana Holma i nepotrebnog korištenja citata iz prva dva filma (seriously, koliko još puta moramo slušati to sranje o "perfect organismu"). Inače, radnja je bila upravo ono što i očekuješ od space-horrorca ove franšize, prilično intenzivna i napeta, likovi ok, glumci su čak odradili i odličan posao, s obzirom na to da je riječ o potpunim unknown-ima, pogotovo fenomenalni David Jonsson koji je odradio ulogu androida Andyja. Film je ubacio i neke svoje "novitete" poput izbjegavnja alienske kiseline u zero-gravity-ju ili pad svemirske postaje Romulusa po prstenovima planeta gdje se odvija dio radnje, tako da nije baš sve klišej do klišeja.

7/10 možete ga otići pogledati u kinu čiste savjesti, što se mene tiče.
manhunter Posted - 24/08/2024 : 23:41:55
quote:
Originally posted by manhunter

Koliko god ja želeo da ovo bude dobro, čini mi se da ovo ide više u pravcu Alien vs Predator, nego originalne serije. Govorim o kvalitetu, ne o priči.



I bio sam u pravu. Film je neopisivo đubre. Nema bukvalno jedne scene za koju bih mogao da kažem da je dobra. Sama premisa sa početka je toliko nespretno urađena, ali tu već može da se zažmuri na jedno oko. Početak dešavanja na Romulusu već liči na nešto, sve dok ne krene akcija. Tu film upadne u svaki mogući kliše, što ne bi bilo toliko strašno da su ti klišei urađeni dobro.

Nula napetosti, nula likovi, nula završetak. Ni sam ne znam šta sam upravo gledao. U rangu je AvP Requiem, bukvalno. 3/10 i to nategnuto dosta.
naker Posted - 18/08/2024 : 23:10:31



Alien: Romulus (2024)


Radnja smeštena između prvog Aliena i Aliensa. Grupa mladih ljudi nezadovoljni crnačkim poslom robovanja za kapitalistički Weyland-Yutani konglomerat kradu svemirsku letelicu kako bi uz pomoć hibernacije i krio-spavanja utekli na planetu gde zla korporacija ne bi mogla da ih pronađe. Ali na brodu ih čeka svima poznati Tuđin..

Film mnoge stvari radi dobro. Omaž prethodnim filmovima iz Alien franšize (Alien, Aliens, Resurrection, Prometheus). Odličan dizajn broda i skinuta klasustrofobična atmosfera iz prvog Aliena. Film vidno inspirisan odličnom igricom Alien: Isolation. Vrhunski zvučni efekti, niko ne čuje vaš vrisak u svemiru je ovde i bukvalno i figurativno. Facehuggeri imaju prominentnu ulogu u filmu što je lepa promena jer je njihov potencijal neiskorišćen u prethodnim filmovima. Za divno čudo ksenomorf nije prokleti CGI već se koriste praktički efekti i kostim/odelo. Film uvodi par inovacija: u prethodnim filmovima smo videli kako se Tuđin rodi, nakon presvlačenja i odbacivanje košuljice, već u sledećoj sceni on je potpuno odrasla jedinka; u Romulusu prikazuju međufazu - čauru/matericu. Zanimljiv detalj i odlično izgleda. Ksenomorfova toksična kiselina u nultoj gravitaciji je sjajan detalj i odlično je snimljeno. Film uvodi novog hibrida, mešavina tuđina i čoveka i DNK inženjera (koji nimalo slučajno ne liči na lika iz Prometheusa?). Film na moju radost u potpunosti ignoriše bezvezarije Ridleya Scotta kada je hteo da izmisli toplu vodu da je android David stvorio ksenomorfa; Romulus sledi lore iz Alien RPG-a gde je bitno naznačeno da su inženjeri u svemiru pronašli Tuđina i odatle izvukli onu crnu tečnost koju smo videli u Prometheusu.

Film par stvari ne radi dobro. Cela glumačka postava i posada broda su mladi ljudi, praktički klinci, i svi pričaju iritantnim britanskim kokni izgovorom kao da im je Michael Kane ćaća. Slaba i neubedljiva glumačka postava bez imalo harizme, David Jonsson kao android sintetičar jedina svetla tačka i svaka čast kako je čovek odradio ulogu jer praktički glumi tri uloge, 3-u-1. Ostatak glumačke postave nula. Film nažalost uopšte nije strašan, ovo nije horor, moderni horori nisu strašni već više teže da budu groteskni kako bi se gledaoci osećali neugodno (facehugger koji penetrira usta muškarcu, ksenomorf hibrid koji na silu hoće dojenje itd.). Specijalni efekti OK, ali čemu ubacivanje očajno odrađenog deepfakea Ash-a. Cenim da su ovo odradili zbog nostalgije i fanservicea, ali izgleda loše. Omaži su dobra stvar, ali mislim da se malo preteralo sa tim, cenim da je dužina filma od samo 2h nedovoljna da pokrije sve što su hteli da urade sa ovim filmom.

Alien i Aliens su nedodirljivi, Romulus je tu negde na nivou Prometheusa. Nije loše, mnoge stvari su urađene dobro, ali moglo je i bolje.. 7/10
naker Posted - 12/07/2024 : 10:21:50
Ništa specijalni efekti, ništa CGI, zbogom zelenom platnu; samo praktični efekti i xenomorph u kostimu kako bog zapoveda.


manhunter Posted - 04/06/2024 : 21:19:23
Koliko god ja želeo da ovo bude dobro, čini mi se da ovo ide više u pravcu Alien vs Predator, nego originalne serije. Govorim o kvalitetu, ne o priči.
naker Posted - 04/06/2024 : 21:05:51
Omaž prvom Alienu, vidno inspirisano sjajnom video igrom Alien: Isolation, povratak korenima sa klaustrofobičnim dizajnom broda, horor u svemiru kakav Alien i treba da bude, facehuggeri će za promenu dobiti mnogo bitniju ulogu..

Romulus neće biti revolucionaran film, ali ovo ne može da bude loše.


naker Posted - 23/04/2024 : 11:41:17
Mislim, ako Joker može biti mjuzikl zašto ne bi i Alien..


Lord Vader89 Posted - 21/03/2024 : 11:49:00
izgleda - jezivo
naker Posted - 21/03/2024 : 11:35:58
Teaser trailer za Alien: Romulus. Jel sam lud ili ovo zapravo.. uopšte ne izgleda loše?





forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000