forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 S.COM OSKAR glasanje za sportske do 26.05.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 10/01/2024 : 11:35:22
GLASANJE ZA SPORTSKE DO 26.05. pre podne!



Pravila:

1. Period nominacija za svaku kategoriju traje 3 dana!
2. Svako moze nominovati od 1 do 10 filmova po kategoriji!
3. Nakon zavrsenih nominacija izbacicu objedinjenu listu filmova koji su nominovani!
4. Pristupamo glasanju gde svi glasamo za 10 najboljih filmova (obavezno je 10 u glasanju). Dajemo poene sledecim redosledom:

  • 1. mesto - 12 poena
  • 2. mesto - 10 poena
  • 3. mesto - 8 poena
  • 4. mesto - 7 poena
  • 5. mesto - 6 poena
  • 6. mesto - 5 poena
  • 7. mesto - 4 poena
  • 8. mesto - 3 poena
  • 9. mesto - 2 poena
  • 10. mesto - 1 poen


5. Glasanje traje 3 dana!
6. Nakon toga zbrajam bodove i kacim u drugi post ovog topica pregled!
7. Odmah nakon zavrsenog glasanja i kacenja rezultata otvoricu nominacije za novu kategoriju!
8. Prilikom nominacija za filmove bilo koje kategorije mozete nominovati od 1 do 10 serija domacih i stranih. A glasanju za najbolje serije cemo pristupiti nakon zavrsetka glasanja za filmove!
9. Nominacije mogu biti i na engleskom i na nasem jeziku. Ako je neki tricky naslov mozete napisati oba naslova.

Ukoliko primetim neke poteskoce moguce da cu promeniti neko od pravila usputno ali cete svi biti obavesteni na vreme.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Ernie Pike Posted - 23/05/2024 : 16:06:05
quote:
Originally posted by King Warrior

Treba se biti oprezan sa dokumentarcima. Vecina ih sluzi svrsi ispiranja mozga/manipulaciji.

Tu i tamo me nerviraju i istorijski. Na primjer novi doku o neandertalcima na netflixu. U sustini, sve sto smo do sada znali o njima, mozemo zaboraviti, ovaj doku pise sasvim novu istoriju. Ko cita izmedju redova shvatice, a to je da se vecinom radi o nagadjanjima.



Pogledao sam ovaj dokumentarac, nema u njemu ništa posebno novog. Stvari o kojima govori poznate su zadnjih 50 godina.
Nagađanja naravno ima jer nema previše nalaza, a često se hipoteze baziraju na jednom zarezu na nekoj kosti.
Ernie Pike Posted - 23/05/2024 : 15:55:51
12 Million Dollar Baby
10 Rocky
8 Remember the Titans
7 The Legend of Bagger Vance
6 Any Given Sunday
5 Victory
4 Rush
3 42
2 Invictus
1 The Replacements
sawitch Posted - 23/05/2024 : 15:48:48
Uneto do ovog dela
alexts Posted - 23/05/2024 : 14:34:29
12 Raging Bul
10 The Hustler
8 Million Dollar Baby
7 Rocky
6 Chariots of Fire
5 Jerry Maguire
4 This Sporting Life
3 A League of Their Own
2 Rollerball 1975
1 Big Wednesday
fandango Posted - 23/05/2024 : 13:42:22
12 – Rocky
10 – Big Wednesday
8 – Raging Bull
7 – The Hustler
6 – He Got Game
5 – Hoop Dreams
4 – White Men Can’t Jump (1992)
3 – Rad (Paklena staza BMX)
2 – Miracle
1 – Victory

Tonto Posted - 23/05/2024 : 12:53:24
12 The Hustler
10 Million Dollar Baby
8 Rollerball
7 Victory
6 Chariots of Fire
5 Blades of glory
4 Jerry Maguire
3 Ford vs Ferrari
2 The Color of Money
1 Rush
Zula Posted - 23/05/2024 : 12:44:07
12 I, Tonya
10 The Fighter
08 Moneyball
07 Natural
06 Ford vs Ferrari
05 Field of Dreams
04 Rush
03 The Legend of Bagger Vance
02 My Summer with Des
01 Campeones
sawitch Posted - 23/05/2024 : 12:00:30
12 - Rocky IV
10 - Rocky
8 - Remember the Titans
7 - Any Given Sunday
6 - White Men Can't Jump
5 - He Got Game
4 - Karate Kid
3 - The Replacements
2 - Montevideo
1 - Warrior
sawitch Posted - 23/05/2024 : 10:56:06
Jbt, koja brzina :D
King Warrior Posted - 23/05/2024 : 10:55:12
12 Warrior
10 Rocky
8 Million Dollar Baby
7 The Wrestler
6 Dodgeball: A True Underdog Story
5 Shaolin Soccer
4 Victory
3 Cool Runnings
2 Montevideo, Bog te video!
1 The Iron Claw
sawitch Posted - 23/05/2024 : 10:54:35
Zatvaram nominacije za sportske. OTVARAM GLASANJE koje traje do 26.05. pre podne.
King Warrior Posted - 23/05/2024 : 09:36:06
quote:
Originally posted by Cromwell



edit: Kinže - na koje to dokumentarce o neandertalcima misliš? Nemam Netflix...


Evo drug, to je ovaj:
https://m.imdb.com/title/tt32065103/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_6_nm_2_q_neander
Cromwell Posted - 23/05/2024 : 09:27:44
Nemojmo se pretvarati, svi ponekad manipuliramo jer i obične hiperbole su vrsta manipulacije. Kako kad King Warrior kaže da Boselli puškom krade crtače od Zagora tako i ja kad napišem da su Izlazne Rane od Rutu Modan potpuna glupost od stripa. :)
A što se tiče ovoga da su dokumentarci zloupotrebljavani... zaista bih volio čuti jednu stvar koju je homo sapiens stvorio a da je u nekom trenutku/prigodi nije i zloupotrijebio :) Kritičan treba biti prema svemu naravno a oni koji to nisu- njih dokumentarci uglavnom ionako ne zanimaju previše.

edit: Kinže - na koje to dokumentarce o neandertalcima misliš? Nemam Netflix...
naker Posted - 23/05/2024 : 09:11:11
Ravnozemljaši i ljudi gušteri su nula u odnosu na nebuloze iz Ancient Aliensa, ali zabavno je slušati onog kosatog Grka :)
fandango Posted - 23/05/2024 : 08:48:49
To koliko su dokumentarni filmovi stvarno dokumentarni ili "dokumentarni" je rasprava koja traje jos od Nanooka, znaci stotinjak godina. Naravno da dokumentarci reflektiraju agendu autora/redatelja i da se koriste u propagandne svrhe, kao recimo Trijumf volje ili filmovi Michaela Moorea, i da ima gluposti (Ancient Aliens koji su meni zabavni), ali tu postoje i vrijedna djela kao sto je Shoah ili vec spomenute serije Kena Burnsa i Davida Attenborougha.

Ako hocete gledati prave dokumentarce bez ikakve manipulacije, onda se bacite na Slow TV: https://en.wikipedia.org/wiki/Slow_television.

Na tu notu, da li je Borat igrani ili dokumentarni? Odnosno, zasto je Borat igrani, a Michael Moore dokumentarni, kad se vise-manje koriste istim tehnikama?

vatrena_stenica Posted - 23/05/2024 : 08:10:06
quote:
Originally posted by Shaner

Le grand bain (Sink or Swim)
https://www.imdb.com/title/tt7476116/



To me podsetilo na:
https://www.imdb.com/title/tt6532374/?ref_=ls_t_2
Zula Posted - 23/05/2024 : 08:08:49
shaneru, nema ovdje dokumentarnih, samo sportski filmovi.
Inače bi mogli i
Hillsborough https://m.imdb.com/title/tt5698100/?ref_=nm_flmg_i_10_dr
i
250 Steps https://m.imdb.com/title/tt7622496/?ref_=nm_knf_c_1
vatrena_stenica Posted - 23/05/2024 : 08:05:20
Nažalost je tako. Stoga sam i napisala da većinu valja konzumirati kao fikciju (i dokumentarce i pisane biografije), jer "The truth is out there". 😆

Inače, gledala sam skoro Flašaroše. Zanimljivo videti šta se zbiva na par km od centra Bga. Pojedini kadrovi su nadrealni.
https://www.imdb.com/title/tt28529522/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_4_nm_4_q_flasarosi
alexts Posted - 23/05/2024 : 07:34:11
quote:
Originally posted by King Warrior

Treba se biti oprezan sa dokumentarcima. Vecina ih sluzi svrsi ispiranja mozga/manipulaciji.





Htedoh da napišem ovo. Ali rekoh, možda se javi neko ko više gleda.

Vrlo kompromitovana i zloupotrebljena forma filma.

A nisam siguran ni da li većina konzumenata to kapira?
King Warrior Posted - 23/05/2024 : 07:29:50
Treba se biti oprezan sa dokumentarcima. Vecina ih sluzi svrsi ispiranja mozga/manipulaciji.

Tu i tamo me nerviraju i istorijski. Na primjer novi doku o neandertalcima na netflixu. U sustini, sve sto smo do sada znali o njima, mozemo zaboraviti, ovaj doku pise sasvim novu istoriju. Ko cita izmedju redova shvatice, a to je da se vecinom radi o nagadjanjima.
Shaner Posted - 23/05/2024 : 00:06:44
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Tonto

Nitko osim mene ovdje nije gledao sugarmana? Pitam jer zaista ne znam nikog tko nije bio oduševljen filmom, likom i dijelom čak i ako mu takva glazba nije u interesnoj sferi.


Ne znam ni ja, ali nisam ga gledao (za sada) pa ništa od bodova.

Nego, lako za Sugarmana, šta stvarno nitko nije gledao Sans soleil? Ili nikome ti film-eseji nisu po guštu?





Sugarman je jako dobar film, mislim i da sam pisao ovde na forumu o njemu pre par godina. Nije mi ludilo film ali je jako dobar.
Sans Soleil sam dva puta pokusavao da gledam i oba puta gasio negde na pola, meni je bio naporan i tezak za gledanje i nisam mogao da izdrzim do kraja.
Shaneru sta kazes na Koyanisqaatsi, kako to da si naveo Baraku a ne Koyanisqaatsi?


Nisam naveo Baraku već Samsaru. Baraku i Koyanisqaatsi nisam gledao. Želja mi je pa će valjda jednom doći na red.

Šteta za Sans soleil, ali razumijem. Neobičan je to film, ali meni je na prvu odlično legao. Gledao sam ga nekoliko puta i svaki put uživao. To mi je i prvo Criterionovo blu-ray izdanje.

A evo i nekoliko sportskih prijedloga:

Machan
https://www.imdb.com/title/tt1172522/

Rudo y Cursi
https://www.imdb.com/title/tt0405393/

Fotbal Infinit (Infinite Football)
https://www.imdb.com/title/tt7999962/

Le grand bain (Sink or Swim)
https://www.imdb.com/title/tt7476116/

Cromwell Posted - 22/05/2024 : 12:15:20
quote:
Originally posted by naker

quote:
Originally posted by ken2
Mene je u kategoriji dokumentaraca iznenadilo da je Nanook of the North dobio bodove samo od mene. Ipak, činjenica je da se u zadnje vrijeme dokumentarni žanr preselio većinski u formu tv serijala, gdje se može studioznije i opširnije pristupiti temama koje su preširoke za sat-dva.



Nije da se ne slažem, ali po meni razlog slabijeg odziva u ovoj kategoriji je jednostavno zbog toga što je mali broj ljudi zainteresovan za dokumentarce. Ljudi koji gledaju dokumentarce su ugroženija vrsta od ljudi koji čitaju stripove.



Glasao bih ja za Nanooka jer je magičnofascinantnan i dan danas, ali ipak sam se odlučio za dokumentarce za koje smatram da su zaista BITNI u današnje vrijeme. Za Nanooka i slične teme ljudi mogu baciti oko i kroz Kena Parkera. :)
I da, i mene iznenađuje manji odaziv. A ovo što Naker kaže da smo ugorženija vrsta mi samo potvrđuje da me očito pregazilo vrijeme jer zadnjih nekoliko mjeseci razmišljam da zapravo najviše uživam jedino gledajući dokumentarce, dok kod novih filmova u pravilu umirem od dosade i stoput prekidam pitajući se zašto uopće gubim vrijeme. Ne znam gdje sam čuo da je netko izjavio da se čini kako je stvarnost postala zanimljivija od fikcije i stvarno bih se mogao složiti s time.
Sve mi miriši da ću totalno odustati od filmova i takvu vrstu fikcije konzumirati jedino u obliku stripova dok u video obliku isključivo dokumentarce i koncerte. I stupid cat videos kompilacije isto.
Tonto Posted - 22/05/2024 : 11:05:04
quote:
Originally posted by Zula

Zanimljivo je kako su forumaši nominirali više sportskih filmova od superherojskih...

Mozda je malo stariji zanr.
Zula Posted - 22/05/2024 : 10:33:35
Zanimljivo je kako su forumaši nominirali više sportskih filmova od superherojskih...
Zula Posted - 22/05/2024 : 10:22:56
Victory je već treći put nominiran 🤣, ali neka, nema puno filmova s takvim rasponom kvalitete glumaca (Pele, M.Cain, Stallone, Max von Sydow)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000