forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
manhunter Posted - 02/10/2008 : 19:00:54
Imamo pogađanje filmova na 600 i kusur stranica, ali nemamo inače filmske diskusije??
Evo za početak, something to discuss for:

American Film Institute's 10 Top 10 honors the ten greatest American films in ten classic film genres:

Animation
1 Snow White and the Seven Dwarfs 1937
2 Pinocchio 1940
3 Bambi 1942
4 The Lion King 1994
5 Fantasia 1940
6 Toy Story 1995
7 Beauty and the Beast 1991
8 Shrek 2001
9 Cinderella 1950
10 Finding Nemo 2003

Romantic comedy films
1 City Lights 1931
2 Annie Hall 1977
3 It Happened One Night 1934
4 Roman Holiday 1953
5 The Philadelphia Story 1940
6 When Harry Met Sally... 1989
7 Adam's Rib 1949
8 Moonstruck 1987
9 Harold and Maude 1971
10 Sleepless in Seattle 1993


Westerns
1 The Searchers 1956
2 High Noon 1952
3 Shane 1953
4 Unforgiven 1992
5 Red River 1948
6 The Wild Bunch 1969
7 Butch Cassidy and the Sundance Kid 1969
8 McCabe and Mrs. Miller 1971
9 Stagecoach 1939
10 Cat Ballou 1965


Sports
1 Raging Bull 1980
2 Rocky 1976
3 The Pride of the Yankees 1942
4 Hoosiers 1986
5 Bull Durham 1988
6 The Hustler 1961
7 Caddyshack 1980
8 Breaking Away 1979
9 National Velvet 1944
10 Jerry Maguire 1996


Mystery films
1 Vertigo 1958
2 Chinatown 1974
3 Rear Window 1954
4 Laura 1944
5 The Third Man 1949
6 The Maltese Falcon 1941
7 North by Northwest 1959
8 Blue Velvet 1986
9 Dial M for Murder 1954
10 The Usual Suspects 1995

Fantasy films
1 The Wizard of Oz 1939
2 The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001
3 It's a Wonderful Life 1946
4 King Kong 1933
5 Miracle on 34th Street 1947
6 Field of Dreams 1989
7 Harvey 1950
8 Groundhog Day 1993
9 The Thief of Bagdad 1924
10 Big 1988

Science fiction films
1 2001: A Space Odyssey 1968
2 Star Wars Episode IV: A New Hope 1977
3 E.T. the Extra-Terrestrial 1982
4 A Clockwork Orange 1971
5 The Day the Earth Stood Still 1951
6 Blade Runner 1982
7 Alien 1979
8 Terminator 2: Judgment Day 1991
9 Invasion of the Body Snatchers 1956
10 Back to the Future 1985

Gangster films
1 The Godfather 1972
2 Goodfellas 1990
3 The Godfather Part II 1974
4 White Heat 1949
5 Bonnie and Clyde 1967
6 Scarface: The Shame of the Nation 1932
7 Pulp Fiction 1994
8 The Public Enemy 1931
9 Little Caesar 1931
10 Scarface 1983



Courtroom dramas
1 To Kill a Mockingbird 1962
2 12 Angry Men 1957
3 Kramer vs. Kramer 1979
4 The Verdict 1982
5 A Few Good Men 1992
6 Witness for the Prosecution 1957
7 Anatomy of a Murder 1959
8 In Cold Blood 1967
9 A Cry in the Dark 1988
10 Judgment at Nuremberg 1961


Epics
1 Lawrence of Arabia 1962
2 Ben-Hur 1959
3 Schindler's List 1993
4 Gone with the Wind 1939
5 Spartacus 1960
6 Titanic 1997
7 All Quiet on the Western Front 1930
8 Saving Private Ryan 1998
9 Reds 1981
10 The Ten Commandments 1956
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 21/09/2024 : 00:20:38
quote:
Originally posted by Poli


Nadam se da nisu Zelene beretke sa Wayneom. :D Salim se naravno. ;) :D


A Platoon mi je jedan od najdrazih filmova uopste. Ne znam tacno reci sta tacno, ali sve u vezi tog filma stima. Bas sve. Nekako se sve poklopilo, ni minutaza ga nije sjebala, Stoneovo remek delo, barem sto se mene tice. A roman je naravno jos bolji.






Nisu zelene beretke daleko bilo! Iako bi i to bilo zanimljivo pogledati!
Nisam gledao Deer huntera!

Sto se tice Stouna, verovatno sam vec pisao ovde svima preporucujem njegovu autobiografiju Chasing the Light (U poteri za svetlom) u kom pise o tome kako su mu se upoznali roditelji, kako je odrastao, kako se probijao kroz Holivud, pisao Midnight Express, Conana, Scarfacea i prvi rediteljski poduhvati sve do osvajanja Oskara za Platoon. Sjajna knjiga, ja sam bio potpuno odusevljen dok sam je citao.
https://www.laguna.rs/n5110_knjiga_u_poteri_za_svetlom_laguna.html
Shaner Posted - 20/09/2024 : 23:32:32
Mislim da sam već više puta pisao koliko su mi daleki ratni filmovi. Ne volim tu tematiku i okruženje i izbjegavam ih gledati pa sam tako preskočio i većinu najvažnijih, no evo, odlučio sam to malo popraviti i pogledati bar nekolicinu za koje mi se čini da bi mi se mogli svidjeti.

Poli Posted - 20/09/2024 : 21:58:31

Nadam se da nisu Zelene beretke sa Wayneom. :D Salim se naravno. ;) :D


A Platoon mi je jedan od najdrazih filmova uopste. Ne znam tacno reci sta tacno, ali sve u vezi tog filma stima. Bas sve. Nekako se sve poklopilo, ni minutaza ga nije sjebala, Stoneovo remek delo, barem sto se mene tice. A roman je naravno jos bolji.


going going Posted - 20/09/2024 : 21:50:47
Apokalipsa je verovatno najbolji prikaz potonuca ljudskog uma u ludilo rata. Nebitno sto je Vijetnam, ali bas je dobro sto je Vijetnam. Tako je poruka jos jaca. Remek delo FF Kopole i verovatno moj najdrazi njegov film, barabar sa Prisluskivanjem The Conversation.

Preporuka i za Vijetnamsku trilogiju Olivera Stouna: Platoon, Born on the 4th of July i Heaven and Earth. Sjajni izuzetno vazni i mocni filmovi.

Shaneru stvarno sam iznenadjen da do sada nisi gledao Apokalipsu s obzirom na tvoje bogato znanje i iskustvo i godine gledanja filmova. Ali moram da priznam da i ja nisam gledao jedan izuzetno vazan film o Vijetnamu jos uvek, sve cekam da ga pustaju u Kinoteci pa da onda odem da ga gledam na velikom platnui.
alexts Posted - 20/09/2024 : 11:30:33
Hampstead

2017



Američka udovica pronalazi neočekivanu ljubav sa čovekom koji na divlje živi na Hempsted Hitu, dok se bore sa građevinskim investitorima, koji žele da unište njegov dom i isele ga.

Već dugo godina, pa i par decenija, ignorišem filmove sa Diane Keaton. Nepravedno, iako ti filmovi nisu prosečno visokog kvaliteta. Dosta je prošlo od kad je napravila neke značajnije filmove sa Vudi Alenom i od kada sam je gledao u bioskopu u glavnoj ulozi. Ali ona je redak slučaj glumice u Holivudu, koja je i u poznim godinama zadržala glavne uloge, a još je prepoznatljiva i po komedijama.

Hampstead je romantična komedija (dramedija), koja igra po svim šablonima ovog podžanra, ali uspeva da zabavi i stvori dobro raspoloženje kod gledalaca. Dajen je ovde imala podršku-partnera u (takođe) sjajnom Brendanu Gleesonu. Likovi su dobro iznijansirani, a film ima poentu. Inspirisan je stvarnom ličnošću.

6/ 10
Poli Posted - 20/09/2024 : 09:40:05

Je, zenin doku je isto mrak! :)

Shaner Posted - 19/09/2024 : 22:57:32
quote:
Originally posted by naker

Shaner ima kući sabrana dela C produkcije norveške kinematografije. ali prvi put gleda kultno delo kao što je Apokalipsa.. Treba da pokrenemo jednu Kickstarter kampanju gde bi pogledao pobednike svake kategorije koje smo izglasali jer garant pola njih nije gledao

Po meni nakon gledanja Apokalipse treba pogledati dokumentarac o snimanju filma da vidiš šta je prava Apokalipsa - Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse


Malo manje od pola.

Pogledao sam sinoć i dokumentarac i također mi je bio super. Mislim da ću na kraju pogledati sve verzije filma.

(ali prije toga prvo malo norveške C produkcije )

alexts Posted - 19/09/2024 : 10:01:15
Speak No Evil

2024



Porodica je pozvana da provede vikend u usamljenom domu na selu, ali kako vikend odmiče, shvataju da postoji mračna strana porodice koja ih je ugostila.

Mnogo je filmova ovakvog tipa - neko nekom bi da naudi, a ovi bi da se spasu. Još sve to na nekom izolovanom mestu. Posebno su u hororima uobičajeni. Da li ovaj nudi nešto posebno? Speak No Evil svoje horor-triler elemente ili suštinu, većim delom trajanja stavlja u drugi plan, u korist psihološke drame. Sve ostaje u granicama vrlo korektnog (scenario, režija), jedina posebnost je James McAvoy u glavnoj ulozi. Kao jako dobar i ubedljiv svuda, pa i ovde, McAvoy nije beznačajan adut ove produkcije, ali mi ostatak glumačke ekipe deluje toliko "obično", a i karakteri su im napisani iritirajuće, da to umanjuje saosećanje sa njima. Ako je ovo, u vezi glumaca, više subjektivan stav, ponašanje likova koje deluje glupo i namešteno, da bi prilično otrcan zaplet profunkcionisao, nije.

James McAvoy bi valjda mogao da bira i bolje filmove od ove verzije danskog filma, koja je pokušaj da se B-filmu da malo upeglanosti i više ozbiljnosti. Film je (pišu) sniman u Hrvatskoj, koja je jedna od zemalja (ko)produkcije.

6/ 10
naker Posted - 18/09/2024 : 22:47:43
Shaner ima kući sabrana dela C produkcije norveške kinematografije. ali prvi put gleda kultno delo kao što je Apokalipsa.. Treba da pokrenemo jednu Kickstarter kampanju gde bi pogledao pobednike svake kategorije koje smo izglasali jer garant pola njih nije gledao

Po meni nakon gledanja Apokalipse treba pogledati dokumentarac o snimanju filma da vidiš šta je prava Apokalipsa - Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse
GitaristRoko Posted - 18/09/2024 : 22:18:33
Interstellar (2014)

Pogledao po treći put i nemam za reći ništa novo. Remek-djelo na polju glazbe, fotografije, priče, atmosfere, glume i svih ostalih aspekata filma. Čak i treći put mi je bio napet i snažan, pogotovo u sceni gdje glavni lik sluša poruke svoje djece nakon prvog planeta. Baš mi je dobar twist o vremenu i poruka o ljubavi.

10/10
GitaristRoko Posted - 18/09/2024 : 22:14:59
Matchstick Men (2003)

Priča o majstorima za prevare. Glavni lik je poprilično zanimljiv i specifičan. Ima rijedak oblik poremećaja i zanimljivo je gledati kako se sa njime bori u svakodnevnom životu. Glazba je dobra, a plot twist na kraju i taj zadnji dio filma su nevjerojatni. Ostavlja jak dojam.

9/10
Shaner Posted - 18/09/2024 : 22:03:56
Za sada dva glasa za Redux. Zanimljivo s obzirom na to da nakon kratkog pregleda po internetu ispada da se ta verzija smatra najslabijom.

Kino verzija je stvarno super posložena i odličnog tempa i ovako bez gledanja mi se čini da ju svaki dodatak može samo pogoršati. S druge strane, jako me zanima ta scena na francuskoj plantaži pa mislim da ću ipak pogledati jednu od dvije produžene verzije.

john connor Posted - 18/09/2024 : 21:06:52
Redux je bez mana. Jedan od najboljih ikada.

Skoro sam gledao po ko zna koji put Jaws, kako su ova dva filma dobra, mozes da ih gledas iznova i iznova, ne nuzno od pocetka, gdegod se zateknes, samo nastavis. I dve legendarne sporedne, iliti glavne, Brando i Shaw.
Poli Posted - 18/09/2024 : 20:22:35

Hm, ja sam mislio da je u opticaju vise manje samo jos redux. Iskreno da kazem, bas sam si zazelio pogledati onu prvu, kracu verziju (mozda sam ju gledao samo jednom kao klinjo). Ali da, redux je super, pogotovo ako ti se film i redatelj svidjaju. ;)



Shaner Posted - 18/09/2024 : 18:13:14
Pogledao (napokon) Apocalypse Now. Nemam što reći što svi već ne znaju, odlično i točka. E sad, pogledao sam kino verziju pa me zanima ima li smisla gledati Redux i/ili Final Cut? Na glasanju za ratni film Apokalipsa je uvjerljivo odnijela prvo mjesto, ali koju to verziju cijenjena forumaška publika preferira?

verab Posted - 18/09/2024 : 17:03:47

Ma ništa, zaboravi da sam pitao, zanimalo me nešto u vezi prijevoda, nema veze...
alexts Posted - 18/09/2024 : 16:42:45
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by alexts

Gauguin
Original title: Gauguin - Voyage de Tahiti

2017



Jedno pitanjce ako nije problem, jesi li skinuo film s neta i titlove s titlovi.com-a? Ako jesi, možeš li reći čije si titlove skinuo? Pretpostavljam Backuperove? Ili možda od Taubinatora?



Ne, ne - TV kanal.

A što?
verab Posted - 18/09/2024 : 15:58:23
quote:
Originally posted by alexts

Gauguin
Original title: Gauguin - Voyage de Tahiti

2017



Jedno pitanjce ako nije problem, jesi li skinuo film s neta i titlove s titlovi.com-a? Ako jesi, možeš li reći čije si titlove skinuo? Pretpostavljam Backuperove? Ili možda od Taubinatora?
alexts Posted - 18/09/2024 : 10:08:13
Reign of Assassins
Original title: Jian yu

2010



U drevnoj Kini, Zeng Jing, vešta i obučena kao ubica, dođe u posedovanje samrtnih ostataka mističnog budističkog monaha. Ona počinje potragu za vraćanjem ostataka na mesto gde pripadaju i tako sebe dovodi u smrtnu opasnost, jer je tim ubica, kome je i sama pripadala, u smrtonosnoj potrazi za posedovanjem ovih ostataka, zato što oni čuvaju tajnu izvora moći.

Prijatno iznenađenje je ovaj "wuxia" film, sa svojim odličnim akcionim, ali i dramskim i humornim scenama, koje likovima (a nema ih malo) daju uverljivost, a akciji pridodaju emocije, pored vizuelno-koreografsko-režijske perfekcioznosti. Za ovakav tip filma, produkcijsko-tehnički elementi su, takođe, na nivou (scenografija, kostimi, muzika, kamera). Za Michelle Yeoh, ovo je bila prva "borilačka" (glavna) uloga, posle 2003-e i filma Crouching Tiger, Hidden Dragon. Pomenuti film, Reign of Assassins ne dostiže po kvalitetu, ali je blizu njega, kao i poznatih filmova Hero i House of Flying Daggers iz istog žanra.

U zapletu se mogu naći neke zamerke, kao i u nekim montažno-vremenskim skokovima napred-nazad, ali meni to nije pokvarilo zadovoljstvo i šteta je što i Marvel studio nije učio više od ovakvih ostvarenja. Uz Yeoh, dobar je i ostatak glumačke ekipe, a režiser (i scenarista) Chao-Bin Su je imao pojačanje, od strane Johna Wooa.

8-/ 10
koze123 Posted - 17/09/2024 : 15:44:17
Vrlo je solidan Blink Twice, rediteljski prvenac Zoe Kravitz. Premisa je jednostavna, donekle već viđena, film je malo sporiji na momente, ali se saspens gradi odlično, tako da i preokreti imaju smisla i težinu. Čak su otišli i korak dalje i eksplicitnije prikazali određene scene, što još doprinosi šoku i pozitivnom utisku celog filma, a opet su te šokantnije i eksplicitnije scene razbijene blagim humorom kako bi bile lakše za žvakanje. Uz to, film nije samo mindless misterija-triler sa ciljem da šokira, već ima i dobro prožetu poruku i ideju. Iz tog razloga sve rupe i priči su sitne mane, jer na kraju krajeva nije to glavna poenta.

Inače Channing Tatum je odličan. Kad se sve to uzme u obzir, nisam zažalio što sam pogledao film. Nadam se da će Zoe da nastavi da režira u ovom pravcu i da će joj budući filmovi biti sve bolji.
alexts Posted - 17/09/2024 : 13:45:10
Gauguin
Original title: Gauguin - Voyage de Tahiti

2017



Film je fokusiran na aferu francuskog slikara Pola Gogena sa mlađom domorotkinjom na Tahitiju, kao i na njegov život tamo.

Za razliku od At Eternity's Gate (prethodna strana ovog topika), film o čuvenom slikaru Polu Gogenu konvencionalniji je biografski film, iako se fokusira samo na njegov boravak na Tahitiju (prvi, dvogodišnji). Ali, kako je reč o francuskom ostvarenju, reditelj Edouard Deluc ne beži od umetničkijeg pristupa, koji srećom uključuje i dobru fotografiju i soundtrack, kao i vrlo dobrog Vincent Cassela u glavnoj ulozi (i Tuheï Adams u epizodnoj).
Pomalo depresivne atmosfere, u skladu sa nesređenim emocijama protagoniste, glavni nedostatak filma nije taj što ne zalazi dublje u Gogenovu umetnost, nego što je radnjom prilično ravan (mada sa dovoljno umereno zanimljivih momenata, da ne bude dosadan, iako je spor), odnosno što scenaristi nisu uključili dovoljno angažujuće drame, bilo na osnovu činjenica iz života, bilo korišćenjem umetničke slobode, da bi napravili zanimljiviji film.

(Ne-filmsku priču o odnosu stvarnog i prikazanog, ostavljam po strani).

6- /10
vice Posted - 17/09/2024 : 11:10:50
Bubimir 2 je super, pravi dašak old school đira.
sawitch Posted - 17/09/2024 : 10:03:27
Ne znam gde da pitam, ali kada idete u bioskope, uzimate li one figurice (toppere)? I ako da, ima neko nesto viska? Hocu da kupim ili da menjam. Ja skupljam to i imam oko 500 razlicitih ali mi isto tako fali dosta pa bih da pokrpim kolekciju.
Sneaksie Thiefsie Posted - 17/09/2024 : 08:17:13
kakvi Monika mucna
al ako cu da gledam nesto tako
onda cu na xxx sajtu
bar se bolje vidi

naker Posted - 16/09/2024 : 22:10:59
Pa dobro ni meni ne spada u tip filmova koji se gledaju za Božić sa porodicom, ali nasilje nije cilj sam po sebi već film sadrži dosta drugih tema o vezama, ljubavi, deci, staležima, društvu uopšteno itd.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000