forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 S.COM EMMYS: Glasanje za SF/Superhero do 03.07.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
manhunter Posted - 29/05/2024 : 20:05:28
Idemo dalje sa serijama, nadam se da ćemo se barem upola tako dobro zabaviti kao u glasanju za filmove.

Pravila će biti slična kao za filmove, samo na nekim nužnim modifikacijama:

1. Ostavljaju se nominacije za aktuelnu kategoriju, sa originalnim nazivom i linkom na IMDB

2. Najviše je moguće nominovati 10 serija iz zadate kategorije

3. Po završetku nominacija se otvara glasanje, koje traje tri dana.

4. Glasa se po istom principu kao za filmove, sa jednom važnom modifikacijom. Najviše je moguće glasati za deset predloga, najmanje za jedan.

5. Ukoliko glasate za deset predloga ide se po principu
1. mesto - 12 poena
2. mesto - 10 poena
3. mesto - 8 poena
4. mesto - 7 poena
5. mesto - 6 poena
6. mesto - 5 poena
7. mesto - 4 poena
8. mesto - 3 poena
9. mesto - 2 poena
10. mesto - 1 poen

6. Ukoliko glasate za manje od deset predloga se ide po principu da počinjete sa jednim poenom od najlošije rangirane serije na vašoj listi, a onda dalje dokle stignete, to jest, koliko serija imate na listi. Ako glasate samo za jednu seriju, ona će od vas dobiti 1 poen, ako glasate za dve, one će dobiti 1, to jest 2 poena i tako dalje.

7. Nismo uspeli da se konačno dogovorimo oko kategorija, tako da sam pokušao da ih nekako grupišem, tako da imamo "samo" deset njih. Pokušaću da pri otvaranju svake kategorije navedem nekoliko primera, tako da ne bude mnogo lutanja u nominacijama, ali i ako ih bude, nije strašno. Važno je zabaviti se.

















25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alexts Posted - 01/07/2024 : 00:35:49
12 Star Trek: The Next Generation
10 Battlestar Galactica (2004)
8 The X Files
7 The Twilight Zone
6 Lost
5 The Walking Dead
4 Star Trek: Deep Space Nine
3 Daredevil
2 The Cloning of Joanna May
1 Westworld
Shaner Posted - 30/06/2024 : 23:07:36
12 Sense8
10 Station Eleven
8 Firefly
7 Star Trek: The Next Generation
6 Welt am Draht (World on a Wire)
5 The Mandalorian
4 Westworld
3 Black Mirror
2 Fallout
1 Star Trek: Strange New Worlds

naker Posted - 30/06/2024 : 22:36:26
12 - The X Files
10 - Firefly
8 - Stranger Things
7 - The Boys
6 - Daredevil
5 - Punisher
4 - The Mandalorian
3 - The Last of Us
2 - Black Mirror
1 - Dark
Tonto Posted - 30/06/2024 : 22:24:37
12 Expanse
10 Firefly
8 Star trek Next generation
7 Daredevil
6 Fringe
5 Umbrella academy
4 Moon knight
3 Boys
2 Watchmen
1 X files
izivko Posted - 30/06/2024 : 22:16:56
5 Space: 1999
4 Star Trek
3 Star Trek: The Next Generation
2 The Twilight Zone
1 The x-Files
Zula Posted - 30/06/2024 : 22:13:23
quote:
Originally posted by manhunter

Stavi i poene, hvala


Zabunom sam prebrzo objavio. Sve je sad ok
manhunter Posted - 30/06/2024 : 22:04:53
Stavi i poene, hvala
Zula Posted - 30/06/2024 : 22:00:11
12 Westworld
10 Beforeigners
08 Mrs. Davis
07 Star Trek: The Next Generation
06 The X Files
05 Peacemaker
04 3 Body Problem
03 11.22.63.
02 Dark
01 Bodies
manhunter Posted - 30/06/2024 : 21:10:15
GLASANJE ZA SF/SUPERHERO OTVORENO I TRAJE DO 03.07.
ken2 Posted - 30/06/2024 : 11:59:34
preacher serija je sjajna
ima dosta promjena u odnosu na strip, ali zadržava osnovnu liniju, a bizarnost je uspješno primjenjena, uz neka originalna rješenja
casting sjajan, osim što treba malo vremena naviknuti se na crnu tulip
pip torrens kao herr starr i joe gilgun kao cassidy su genijalni
ridiculus Posted - 30/06/2024 : 11:16:27
Ja se potpuno slažem sa Tontom u vezi The Boys i Umbrelle. Iako sam ovaj drugi strip samo ovlašno čitao, ništa nisam video što bi me uputilo na suprotno.

Strip The Boys ne radi ništa što drugi - na primer, Marshal Law - nisu radili pre njega i to silovitije. Likovi nisu ni jednodimenzionalni, već su karakterne tačke. TV serija je na tome sagradila sasvim drugačiju vrstu privlačnosti.
manhunter Posted - 30/06/2024 : 10:52:43
quote:
Originally posted by Caleb

quote:
Originally posted by manhunter

Man in high castle
https://www.imdb.com/title/tt1740299/?ref_=fn_al_tt_1





Sjajna serija



Da, baš je dobra. Možda malčice razvučena, ali nije dosadna zbog toga.
manhunter Posted - 30/06/2024 : 10:51:28
quote:
Originally posted by King Warrior

Nova Lost in Space je predobra serija. Trebali smo SF, superherojske i horror staviti u pojedinacne kategorije. Previse je tu dobrih serija.



PA u pripremi kategorija su ljudi hteli što manje, tako nije bilo moguće da stavimo ove koje navodiš pojedinačno. I ja sam za što više kategorija, ali ok. Dobro je i ovako.
Caleb Posted - 30/06/2024 : 10:41:06
quote:
Originally posted by manhunter

Man in high castle
https://www.imdb.com/title/tt1740299/?ref_=fn_al_tt_1





Sjajna serija
King Warrior Posted - 30/06/2024 : 09:45:01
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ridiculus

Postoji i novi Lost in Space, sa Tobyjem Stephensom i Molly Parker (iz Deadwooda).

Legion nije bolja od drugih superherojskih serija za koje ću da glasam - u tom smislu, pomenuta The Umbrella Academy je mnogo zabavnija - ali je drugačija od ostalih, originalnija od većine. Metafizička fantastika, ako već moram nekako da je nazovem.

Slicno boysima, jos jedan slucaj gdje je adaptacija znacajno bolja od stripa.


Serija The Boys jeste vrh, ali ne bih se slozio da je bolja od stripa.
King Warrior Posted - 30/06/2024 : 09:42:14
Umbrella ima najvise slicnosti sa Doom Patrol.ipak je TUA za najmanje klasu bolja.
Tonto Posted - 30/06/2024 : 09:20:35
quote:
Originally posted by ridiculus

Postoji i novi Lost in Space, sa Tobyjem Stephensom i Molly Parker (iz Deadwooda).

Legion nije bolja od drugih superherojskih serija za koje ću da glasam - u tom smislu, pomenuta The Umbrella Academy je mnogo zabavnija - ali je drugačija od ostalih, originalnija od većine. Metafizička fantastika, ako već moram nekako da je nazovem.

Slicno boysima, jos jedan slucaj gdje je adaptacija znacajno bolja od stripa.
King Warrior Posted - 30/06/2024 : 09:02:30
Nova Lost in Space je predobra serija. Trebali smo SF, superherojske i horror staviti u pojedinacne kategorije. Previse je tu dobrih serija.
manhunter Posted - 29/06/2024 : 21:52:08
Night sky
https://www.imdb.com/title/tt13361448/?ref_=fn_al_tt_1

Man in high castle
https://www.imdb.com/title/tt1740299/?ref_=fn_al_tt_1

ridiculus Posted - 29/06/2024 : 21:37:23
quote:
Originally posted by alexts

Jel nominovan

Babylon V?



Jeste, zahvaljujući Bushidu.
ridiculus Posted - 29/06/2024 : 21:36:23
Postoji i novi Lost in Space, sa Tobyjem Stephensom i Molly Parker (iz Deadwooda).

Legion nije bolja od drugih superherojskih serija za koje ću da glasam - u tom smislu, pomenuta The Umbrella Academy je mnogo zabavnija - ali je drugačija od ostalih, originalnija od većine. Metafizička fantastika, ako već moram nekako da je nazovem.
alexts Posted - 29/06/2024 : 21:29:46
Jel nominovan

Babylon V?
alexts Posted - 29/06/2024 : 21:28:45
Nisam gledao ni U.F.O. ni Star Trek, ni Lost in Space. Bio sam mali ili se nisam rodio.

U.F.O. se sećam albuma sa sličicama, a Star Trek samo animiranu.

Space 1999 jesam gledao, ali danas ona deluje baš prevaziđeno.

A što se tiče novijih - Legion sam gledao prvu sezonu, u drugoj sam se već pogubio. A Doom Patrol sam gledao par epizoda, ali sam se uzalud nadao da ću pre gledanja moći da čitam strip na našem jeziku.

Zato ih nominovah.
Shaner Posted - 29/06/2024 : 21:10:16
quote:
Originally posted by vatrena_stenica

quote:
Originally posted by Shaner
Altered Carbon
https://www.imdb.com/title/tt2261227/
Maniac
https://www.imdb.com/title/tt5580146/



Meni je Altered Carbon preseo posle prvih par epizoda zbog glavne muške i ženske uloge. Onaj lik je uglavnom svuda iritantan, a ona riba iz mog ugla glumica nije. Koliko god se potrudili oko kamere, omaž ovom sfu ili onom, ja tu seriju zbog njih dvoje nisam mogla da izguram.

A Maniac mi je u jednom momentu samo postao dosadan, više se i ne sećam šta mi je tačno zasmetalo. Sećam se da su mi kadrovi, boje i taj retro šmek bili baš kul, ali sam se zbog nečega smorila.

Što se tiče Blossoms Shanghai, tražila sam i ja u više navrata gde da gledam, ali isto nisam uspela da nađem titlove. Mnogo očekujem od WKW-a, naročito posle ovoliko godina i baš sam nestrpljiva. Pročitala sam negde da bi se pre gledanja serije valjalo informisati o ekonomskim prilikama iz tog vremena. Nažalost, mandarinski sam davno počinjala da učim i ne znam apsolutno ništa. Kantonski dijalekt mi se nikad nije dopadao i delovao mi je uvek mnogo teže za izgovor. Kako Kinezi pristižu svuda i sa svih strana, mandarinski možda bude jednom korisniji od engleskog. Kantonski ne računam, njega su već suzbili, pa možda i izumre.

Gledala sam pre dve godine Long day's journey into night od nekog Bi Gana (nikad čula za čoveka) i imalo mi je malo tog WKW šmeka. Boje, brzina kojom se razvija priča i kako se razvija, kamera/fotografija. Dopao mi se i onaj novi Decision to leave od Parka. Eto, mogla bih da potražim njegovu novu seriju Simpatizer. To mi već nije palo na pamet.


Altered Carbon mi je bolji u drugoj sezoni, upravo zbog promjene glavnog glumca. Da se razumijemo, ni Altered Carbon, ni Maniac ne smatram vrhunskim serijama, ali mislim da su vrijedne spomena pa sam ih, eto, spomenuo.

Od WKW-a i ja puno očekujem. Ako ništa, uvijek možemo iznova vrtiti njegov dosadašnji opus dok se ne pojave titlovi.

Long day's journey into night sam gledao i ja i to u 3D-u (onaj dio filma koji je tako napravljen) i bio mi je jako dobar. Ima malo WKW-a unutra, ali vuče taj Gan na neku svoju stranu i ide mu. Ima još jedan film - Kaili Blues. Treba i to pogledati.

Novog Parka još nisam gledao. Eno stoje i film i serija na kompu i čekaju...

oko Posted - 29/06/2024 : 20:27:07
[quote]Originally posted by alexts
Ove sam hteo ja!

Vidi se da si metuzalem

Inače, hvala na Lost in Space. Moj prvi susret sa fantastikom, a zaboravim...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000