forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
manhunter Posted - 02/10/2008 : 19:00:54
Imamo pogađanje filmova na 600 i kusur stranica, ali nemamo inače filmske diskusije??
Evo za početak, something to discuss for:

American Film Institute's 10 Top 10 honors the ten greatest American films in ten classic film genres:

Animation
1 Snow White and the Seven Dwarfs 1937
2 Pinocchio 1940
3 Bambi 1942
4 The Lion King 1994
5 Fantasia 1940
6 Toy Story 1995
7 Beauty and the Beast 1991
8 Shrek 2001
9 Cinderella 1950
10 Finding Nemo 2003

Romantic comedy films
1 City Lights 1931
2 Annie Hall 1977
3 It Happened One Night 1934
4 Roman Holiday 1953
5 The Philadelphia Story 1940
6 When Harry Met Sally... 1989
7 Adam's Rib 1949
8 Moonstruck 1987
9 Harold and Maude 1971
10 Sleepless in Seattle 1993


Westerns
1 The Searchers 1956
2 High Noon 1952
3 Shane 1953
4 Unforgiven 1992
5 Red River 1948
6 The Wild Bunch 1969
7 Butch Cassidy and the Sundance Kid 1969
8 McCabe and Mrs. Miller 1971
9 Stagecoach 1939
10 Cat Ballou 1965


Sports
1 Raging Bull 1980
2 Rocky 1976
3 The Pride of the Yankees 1942
4 Hoosiers 1986
5 Bull Durham 1988
6 The Hustler 1961
7 Caddyshack 1980
8 Breaking Away 1979
9 National Velvet 1944
10 Jerry Maguire 1996


Mystery films
1 Vertigo 1958
2 Chinatown 1974
3 Rear Window 1954
4 Laura 1944
5 The Third Man 1949
6 The Maltese Falcon 1941
7 North by Northwest 1959
8 Blue Velvet 1986
9 Dial M for Murder 1954
10 The Usual Suspects 1995

Fantasy films
1 The Wizard of Oz 1939
2 The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001
3 It's a Wonderful Life 1946
4 King Kong 1933
5 Miracle on 34th Street 1947
6 Field of Dreams 1989
7 Harvey 1950
8 Groundhog Day 1993
9 The Thief of Bagdad 1924
10 Big 1988

Science fiction films
1 2001: A Space Odyssey 1968
2 Star Wars Episode IV: A New Hope 1977
3 E.T. the Extra-Terrestrial 1982
4 A Clockwork Orange 1971
5 The Day the Earth Stood Still 1951
6 Blade Runner 1982
7 Alien 1979
8 Terminator 2: Judgment Day 1991
9 Invasion of the Body Snatchers 1956
10 Back to the Future 1985

Gangster films
1 The Godfather 1972
2 Goodfellas 1990
3 The Godfather Part II 1974
4 White Heat 1949
5 Bonnie and Clyde 1967
6 Scarface: The Shame of the Nation 1932
7 Pulp Fiction 1994
8 The Public Enemy 1931
9 Little Caesar 1931
10 Scarface 1983



Courtroom dramas
1 To Kill a Mockingbird 1962
2 12 Angry Men 1957
3 Kramer vs. Kramer 1979
4 The Verdict 1982
5 A Few Good Men 1992
6 Witness for the Prosecution 1957
7 Anatomy of a Murder 1959
8 In Cold Blood 1967
9 A Cry in the Dark 1988
10 Judgment at Nuremberg 1961


Epics
1 Lawrence of Arabia 1962
2 Ben-Hur 1959
3 Schindler's List 1993
4 Gone with the Wind 1939
5 Spartacus 1960
6 Titanic 1997
7 All Quiet on the Western Front 1930
8 Saving Private Ryan 1998
9 Reds 1981
10 The Ten Commandments 1956
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ridiculus Posted - 03/07/2024 : 08:47:10


Nešto ovakvo bi bilo zanimljivo.

Twin Peaks zaista ne treba preobjašnjavati, niti "demistifikovati". Ali za mene su srce te serije bili karakterizacija i atmosfera, a zaplet je samo bio opravdanje za ta dva.
alexts Posted - 02/07/2024 : 19:45:53
I pored toga što elementi snova, nadrealizma ili fantazije ne treba da budu sasvim jasni, iznenađujuće je jasan, precizan i dosledan Linč u ovom filmu. Nema ovde sasvim različitih, a pravih, tumačenja.

Sad, ukusi su različiti, neko voli slagalice i ima strpljenja sa njima, nekoga zamaraju.

Previše je vodilja, da bi se film tumačio kao mrlja, iako svako ima pravo na učitavanja i tumačenja.

Kod Twin Peaksa bi sva magija bila uništena potpunim razjašnjavanjima.
ridiculus Posted - 02/07/2024 : 19:10:11
Roršahov test ? To je ona mrlja koju svako tumači na svoj način.

Lynch je generalno pogodan za psihoanalitičko tumačenje, a ovaj film i više od ostalih. Ne znam da li je on lično bio pod (svesnim) uticajem Frojda, ili (realnije) Junga, ili, u najgoroj opciji, Lakana, ali ništa od toga nema veze sa kvalitetom filma (ili nedostatakom istog) jer postoji razlika između onog što autor želi da uradi (ili misli da radi) i onog šta radi.
Tonto Posted - 02/07/2024 : 17:10:34
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by Tonto

Nikad nisam razumio ljudsku potrebu da obozavaju djela u kojem nikom nije jasno sto je pjesnik htio reci.



O, pa meni je taj deo najjasniji. Ostavlja mogućnost da se učitaju i uklesaju sopstvene vrednosti. Ali to sad komplikuje priču, jer najbolja dela i jesu višedimenzionalna, i ne mogu da se svedu na "objašnjenje". A treba biti talentovan više od proseka da bi našao i objasnio granicu između istinskog estetskog bogatstva i nejasnosti usled odsustva discipline ili prožimajuće ideje.


Ma da... samo sto djela s vise dimenzija da bi bila uspjesna trebaju funkcionirati na na svakoj od tih dimenzija/razina, a nemogućnost svođenja na jedno objasnjenje naravno drzi vodu ako mi nudi vise njih, logicnih i opipljivih. MD meni ne radi nista od toga i svodi se na nagađanja.
ridiculus Posted - 02/07/2024 : 16:04:09
ridiculus Posted - 02/07/2024 : 15:58:50
quote:
Originally posted by Tonto

Nikad nisam razumio ljudsku potrebu da obozavaju djela u kojem nikom nije jasno sto je pjesnik htio reci.



O, pa meni je taj deo najjasniji. Ostavlja mogućnost da se učitaju i uklesaju sopstvene vrednosti. Ali to sad komplikuje priču, jer najbolja dela i jesu višedimenzionalna, i ne mogu da se svedu na "objašnjenje". A treba biti talentovan više od proseka da bi našao i objasnio granicu između istinskog estetskog bogatstva i nejasnosti usled odsustva discipline ili prožimajuće ideje.

Nemam mišljenje o samom filmu (Mulholland Drive), jer sam ga gledao pre mnogo godina, kada sam verovao u neka druga božanstva.

Kada ljudi daju numeričke ocene, obično vrednuju samo svoj užitak pri gledanju. Što nije uvek loše, ali i ručak koji sam upravo imao je bio izvrstan da ne može bolji, i dajem mu 10/10. Moje pitanje bi bilo: ako film nije vredniji od ručka, ako nas ne uzdiže iznad u nekom intelektualnom ili emotivnom smislu, šta će mi uopšte?

A onda, kada se pokušava objasniti otkud užitak u filmu, svi su nešto formalni: likovi ovo, zaplet ono, fotografija slikovita, muzika melodična, kamera dinamična, zvuk sugestivan, gluma pantomimična... Zašto toliko ljudi koristi formalizam u vrednovanju? Zato što je ovaj poput štaka - on na početku daje oslonac, uz njega naučite da hodate. Ali, ako ne možete da ga odbacite u nekom trenutku, propustili ste najbitniju lekciju.
alexts Posted - 02/07/2024 : 14:38:19
quote:
Originally posted by Zula

Shvaćam da netko želi u nekom filmu sve racionalno shvatiti.
Shvaćam i da netko ne mora sve shvatiti da bi uživao u filmskoj umjetnosti, već se prepušta nekom filmom izazvanom osjećaju (iako osjećaju uvijek prethodi neka pomisao)
Manje shvaćam (ali eto, ograničen sam, što ću 😂) da je nekom neki film izvrstan, no još ga nije do kraja shvatio, a baš bi htio. Pa kolika će tek ocjena biti kad ga se u potpunosti shvati...



Druga i treća rečenica su ti u potpunoj kontradikciji.

Ako "netko ne mora sve shvatiti da bi uživao u filmskoj umjetnosti, već se prepušta nekom filmom izazvanom osjećaju", onda nije neophodno da ga do kraja shvati, da bi mu bio izvrstan.

Očigledno "količina izvrsnosti" i "količina shvatanja" nisu u direktno-proporcionalnoj vezi.


Ako si nekim slučajem pomislio na mene, ja nisam rekao da nisam shvatio, već postoji mogućnost da nisam pohvatao sve detalje i znakove, kakvih je mnogo po filmu (recimo da se stariji par pojavljuje na plesnoj špici itd.), ali da li jesam ili nisam, neću saznati pre sledećeg gledanja.
Zula Posted - 02/07/2024 : 14:22:30
Shvaćam da netko želi u nekom filmu sve racionalno shvatiti.
Shvaćam i da netko ne mora sve shvatiti da bi uživao u filmskoj umjetnosti, već se prepušta nekom filmom izazvanom osjećaju (iako osjećaju uvijek prethodi neka pomisao)
Manje shvaćam (ali eto, ograničen sam, što ću 😂) da je nekom neki film izvrstan, no još ga nije do kraja shvatio, a baš bi htio. Pa kolika će tek ocjena biti kad ga se u potpunosti shvati...
Tonto Posted - 02/07/2024 : 13:54:39
Nikad nisam razumio ljudsku potrebu da obozavaju djela u kojem nikom nije jasno sto je pjesnik htio reci. U tom slucaju samo su dvije opcije: ili pjesnik nije uspio u svom naumu i podbacio je ili je pokvareni smrduljak koji je odlucio prcat sve redom u zdrav mozak i samozadovoljno se smijuljit dok publika pokusava pronaci smisao u besmislju. Nabijem ga u oba slucaja.
naker Posted - 02/07/2024 : 13:02:26
Malo je filmova koje bih ocenio 10/10, ali Muhholland je jedan od tih. Pogledao ga nekoliko puta, i svaki put imao osećaj kao da ga gledam prvi put. Najbolje objašnjenje na koje sam naišao je da je Mulholland mračna verzija Čarobnjaka iz Oza. Naomi je Doroti, a Oz je Holivud. Devojka iz ruralnog mesta mašta o velikom gradu tj. o karijeri u Holivudu, ali, nakon što ode tamo se uplaši i želi da se vrati kući. Većina filma je san, fantazija, da je uspela, a poslednja deonica je tužna realnost, da nije uspela, i ostala je sama i odbačena jer Holivud svojim svetlima obasjava samo uspešne, dok ostale odbacuje.

E da, i Mulholland je seksi. Pitanje od milion dolara je šta je više seksi prva sezona Twin Peaksa ili Mulholland. Lynch zna šta treba raditi sa seksi glumicama :)
Tonto Posted - 02/07/2024 : 12:56:47
Radije bi gledao muhu u letu dva sata nego jos jednom ovaj film.
alexts Posted - 02/07/2024 : 11:23:03
Mulholland Dr.

2001



Posle automobilske nesreće na Mulholland Drajvu, žena ostaje sa posledicom amnezije. Zajedno sa devojkom, koja je nova holivudska nada, traži tragove i odgovore širom Los Anđelesa u uvrnutoj potrazi koja prevazilazi snove i stvarnost.

Drugi put sada, posle skoro 23 godine, gledam ovaj film. I prvi put je ostavio dobar utisak, mada nisam tada "pohvatao konce" tj sve detalje radnje. Sada jesam mnogo više, možda ne baš potpuno - ovo je film koga treba imati na nekom formatu i proučavati s vremena na vreme; pri čemu to ne bi bio napor, nego uživanje.

Fantastične režijske postupke je primenio David Lynch u ovom filmu. I demonstrirao sjajan rad sa glumcima, koji je i zahvaljujući njihovom talentu (glavna je Naomi Watts, u verovatno svojoj najboljoj ulozi) doneo izuzetan rezultat. Muzika Angela Badalamentija i zvuk u filmu su savršeni.

Linčova priča je ono što je najoriginalnije, a sve prethodno pomenuto doprinosi atmosferi koju ona stvara. Mislim da neću pokvariti film onima koji ga još nisu pogledali (možda nekom i pomognem u recepciji ili da ne stvori odbojnost na Linčovske zavrzlame), ako kažem moje tumačenje, da je samo poslednji deo filma (koji se razlikuje od prvog, dužeg), koliko-toliko realan. Prvi deo filma je san, ili se bar dešava samo u nečijoj svesti. U celom filmu, likovi su izmešani, dešavanja su izmešana, početak i kraj nemaju fiksna mesta. Mulholland ostavlja utisak na gledaoca, između emotivnog sna i košmara. A ipak govori o realnim stvarima, o mestu i dešavanjima koji mogu da sruše nečije snove i iskvare dušu, o krivici i kajanju.

Zato, samo je jedan Mulholland Drive. Pomenute "režijske postupke" Linč će razrađivati u seriji Twin Peaks (nastavku) iz 2017-e, ali ostaje žaljenje što nije bio produktivniji, kad su igrani dugometražni filmovi u pitanju.

10/ 10
alexts Posted - 02/07/2024 : 07:02:37
Suddenly last summer, pomalo bizaran i kontroverzan.

Ali vrlo dobar, sa par dobrih likova-uloga, posebno Ketrin Hepbern.
going going Posted - 02/07/2024 : 06:32:34
Oba filma su mi na spisku vec duze vreme i Picnic a pogotovo Lucky (mnogo volim Harry Dean Stanton-a). Lucky je dostupan na HBO MAXu, a Picnic na Criterionu u sklopu Columbia`s Golden Era sa From Here to Eternity, Suddenly last summer, The Bridge on the river Kwai i A irisin in the sun, koje sve zelim takodje da odgledam, cak me najvise privlaci Suddenly last summer jer rezira Mankewizc za kog sam utvrdio da je jedan od najboljih reditelja tog perioda 40ih i 50ih i posto je southern gothic mistery po drami Tenesija Vilijamsa.

Nevezano od gornjeg razgovora veceras sam pogledao dva filma mog omiljenog Pola Sredera koje do sada nisam gledao i mogu oba da preporucim. Auto Focus iz 2002. i Touch iz 1997.godine. Nadam se da cu sutra ili prekosutra stici da napisem po koju rec vise o ova dva podcenjena i zaboravljena bisera. A pre 2 meseca sam pogledao i The Comfort of Strangers, kakva je to tek filmcina!
Angelo Badalamenti je vise puta saradjivao sa Polom Srederom, ali nekako se ne pise dovoljno o njihovoj kolaboraciji kao sto se pise o Badalamenti-Lynch odnosu. Kao sto se i nedovoljno spominje saradnja Willema Defoa sa Srederom, snimili su zajedno ja mislim 10 filmova, o njihovoj saradnji treba da se pise kao o saradnji Skorsezea sa Di Kapriom ako ne i kao o saradnji Skroseze-De Niro.
naker Posted - 01/07/2024 : 22:35:05
Odličan Lucky.
alexts Posted - 01/07/2024 : 14:16:23
Lucky

2017



Film prati duhovno putovanje 90-godišnjeg ateiste i neobičnih likova koji naseljavaju njegov pustinjski grad, van mape.

Najbolja - životna uloga Harry Dean Stanton-a, film o smrtnosti i životu, posle koga je "odlučio" da umre. Lucky je vedar i pozitivan, simpatičan film, koliko je to moguće, s obzirom na temu. Zaista je ovo film u kome glumca i njegov lik nije moguće odvojiti, ali i oni koji ne znaju za poznatog "epizodistu" američkog filma, Stantona, mogu uživati u njegovoj sjajnoj velikoj ulozi. Ovo je film o nekoliko dana običnog života ostarelog usamljenika, u malom gradiću, ali koji voli i društvo, pa tako upoznamo i druge sa kojima se sreće, kao što je lik koga glumi David Lynch, koji iskreno tuguje za prijateljem - odbeglom kornjačom.

Dakle, nema zapleta i priče, samo likovi, dijalozi i scene koje nas dotiču; sve to u životu jednog 90-godišnjaka. Cry Macho, od par godina kasnije, bio je još jedan je film sa 90-o godišnjakom u glavnoj ulozi. Mogli bi da se naviknemo da ovo postane "dugovečan" trend.

Film je odlično režirao, takođe glumac - John Carroll Lynch.

8/ 10

PS. Za preporuku je i biografski dokumentarac - Harry Dean Stanton: Partly Fiction iz 2012.
alexts Posted - 01/07/2024 : 11:06:02
Picnic

1955



Emocije se rasplamsavaju među samozadovoljnim građanima, kada zgodni lutalica stigne u malu zajednicu u Kanzasu, u jutro, na piknik za Praznik rada.

Nemaju svi (poznati) stari holivudski filmovi isti status danas, kao kada su se pojavili. Picnic deluje malo naivno i zastarelo. Naglasak je ipak na "malo", jer i danas je to vrlo dobar film.

Tu treba razlikovati dve stvari. Nedostatke zanatskog tipa, tipične za vreme nastanka - na primer, gluma Williama Holdena kao glavnog glumca je suviše teatralna (a i prestar je) i još nekih. U krajnjoj liniji, on nije bio nominovan za oskara (jeste za BAFTA nagradu, Britancima je to bilo baš kako treba), ali film jeste za najbolji film. Kim Novak mi tu deluje interesantnije kao početnica, iako nije imala previše dijaloga, zbog ubedljive uloge, ne samo fenomenalnog izgleda.

Druga stvar koja se tiče "zastarelosti" je vezana za sasvim drugačiji društveni život 50-ih godina i norme ponašanja, nego danas, kad nam može delovati da su opisani događaji sa neke druge planete. To može biti danas i poseban kvalitet, jer film fino prikazuje život u malom gradu u Americi 1950-ih, posebno status žena i njihovu psihologiju, razmišljanja, snove i očekivanja, kroz više ženskih likova različitih dobi (perspektive nisu bile baš široke).

Nije zanemaren ni glavni muški lik, ali je interesantno da u okviru priče, Holden više ima status seksualnog objekta, što razbija stereotipe.

Film je rađen po pozorišnoj predstavi (William Inge), ali je vrlo filmično adaptirtan (iako režiser nije neki majstor). Može se podeliti u tri faze - pre piknika, za vreme piknika i posle. A ostavlja dobar utisak, jer je (melo)drama i sve što je čini (likovi, dijalozi...) intenzivna tokom celog filma, scene drže pažnju i ostavljaju utisak.

7/ 10
vice Posted - 29/06/2024 : 22:07:02
Bikeriders

Goodfellas za bajkersku kulturu.
Nema tu ničeg nadahnjujućeg ni filmski izvrsnog, ali nije ni promašeno. Kronika jednog pokreta i zlatnog doba koja ničim ne iznenađuje ni otkriva išta novo.
Glumački je to korektno i opet ništa više od toga. Hardy je tu dostatan svojom prezencom, dok je Butler stoički kul. Comer je još i najdojmljivija.
Shaner Posted - 29/06/2024 : 21:49:43
quote:
Originally posted by alexts

Ja se slažem, iz tvog ugla, ti si savršeno u pravu. Zemekis i Henks sigurno neće napraviti mali nezavisni film, koji će igrati samo na par festivala, za koji će retki čuti i samo posvećeni deliti linkove sa filmom. Napraviće nešto što komunicira sa širokom publikom. Samim tim, oni nisu za tebe dobar izbor, logično.

A moje mišljenje da je Henks jedan od najboljih glumaca, a Zemekis značajan i inovativan je samo moje usamljeno mišljenje...



A ne, ne. Ne može tako! Već si mi uzeo pravo na činjenice, ostavi mi usamljenost!

alexts Posted - 29/06/2024 : 21:19:12
Ja se slažem, iz tvog ugla, ti si savršeno u pravu. Zemekis i Henks sigurno neće napraviti mali nezavisni film, koji će igrati samo na par festivala, za koji će retki čuti i samo posvećeni deliti linkove sa filmom. Napraviće nešto što komunicira sa širokom publikom. Samim tim, oni nisu za tebe dobar izbor, logično.

A moje mišljenje da je Henks jedan od najboljih glumaca, a Zemekis značajan i inovativan je samo moje usamljeno mišljenje...
Shaner Posted - 29/06/2024 : 20:53:59
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by alexts

Genijalan reditelj i glumac ne mogu da snime dobro nešto što se zove "Here", ma šta to bilo, iz nekog razloga?!


Što je Here ti je već napisao going going. Inače, u pitanju je odličan, ali izuzetno poseban strip koji, što bi rekli, nije za svakoga. Adaptacija istog ima smisla samo ukoliko se zadrži njegov neobičan koncept, a djeluje mi kao dosta težak zadatak to uspješno napraviti. I tu sad dolazimo do ovih tvojih "genijalaca" koje ja smatram potpuno prosječnima i stoga moja skepsa.





To što njih smatraš potpuno prosečnima, a pridaješ veliki značaj bezveznim stvarima, je tvoj ukus (problem).

Adaptacija u pravom smislu je nemoguća, jasno je. Onako nešto je moguće samo u grafičkoj formi stripa.

Što se stripa tiče - onakav eksperiment u kratkoj formi od 6 strana je OK. To je nešto što bi većina pravih stripofila podržala i što odgovara kratkoj formi eksperimentalnog stripa.

Grafička novela, na bazi tog stripa; proširena verzija od XYZ strana je već nešto što može da se dopadne samo tebi i ljudima sa sličnim ukusom. I pojaviće se oni, koji vole da su "u trendu".

Što se filma tiče, on će uzeti ideju kao polazište, ali moraće da bude "svoj", rađen da bude primeren filmskom mediju, a ako neko može to da izvede, to je Zemekis, bez obzira što, kao čovek u godinama, razume se, nije u maksimumu kreativne snage i što već duže nije napravio nešto značajno.


Je, naravno. A to što ti postavljaš svoje mišljenje kao činjenicu je tvoj problem. Ali sve je to ok sve dok smo svjesni svojih problema.

alexts Posted - 29/06/2024 : 15:07:50
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by alexts

Genijalan reditelj i glumac ne mogu da snime dobro nešto što se zove "Here", ma šta to bilo, iz nekog razloga?!


Što je Here ti je već napisao going going. Inače, u pitanju je odličan, ali izuzetno poseban strip koji, što bi rekli, nije za svakoga. Adaptacija istog ima smisla samo ukoliko se zadrži njegov neobičan koncept, a djeluje mi kao dosta težak zadatak to uspješno napraviti. I tu sad dolazimo do ovih tvojih "genijalaca" koje ja smatram potpuno prosječnima i stoga moja skepsa.





To što njih smatraš potpuno prosečnima, a pridaješ veliki značaj bezveznim stvarima, je tvoj ukus (problem).

Adaptacija u pravom smislu je nemoguća, jasno je. Onako nešto je moguće samo u grafičkoj formi stripa.

Što se stripa tiče - onakav eksperiment u kratkoj formi od 6 strana je OK. To je nešto što bi većina pravih stripofila podržala i što odgovara kratkoj formi eksperimentalnog stripa.

Grafička novela, na bazi tog stripa; proširena verzija od XYZ strana je već nešto što može da se dopadne samo tebi i ljudima sa sličnim ukusom. I pojaviće se oni, koji vole da su "u trendu".

Što se filma tiče, on će uzeti ideju kao polazište, ali moraće da bude "svoj", rađen da bude primeren filmskom mediju, a ako neko može to da izvede, to je Zemekis, bez obzira što, kao čovek u godinama, razume se, nije u maksimumu kreativne snage i što već duže nije napravio nešto značajno.
Tonto Posted - 29/06/2024 : 13:10:13
Volim tom hanksa, al zemeckis mi je bas to - prosjecan.
Shaner Posted - 29/06/2024 : 12:45:00
quote:
Originally posted by alexts

Genijalan reditelj i glumac ne mogu da snime dobro nešto što se zove "Here", ma šta to bilo, iz nekog razloga?!


Što je Here ti je već napisao going going. Inače, u pitanju je odličan, ali izuzetno poseban strip koji, što bi rekli, nije za svakoga. Adaptacija istog ima smisla samo ukoliko se zadrži njegov neobičan koncept, a djeluje mi kao dosta težak zadatak to uspješno napraviti. I tu sad dolazimo do ovih tvojih "genijalaca" koje ja smatram potpuno prosječnima i stoga moja skepsa.

going going Posted - 29/06/2024 : 03:53:23
quote:
Originally posted by alexts

Genijalan reditelj i glumac ne mogu da snime dobro nešto što se zove "Here", ma šta to bilo, iz nekog razloga?!



Film po ovom stripu: https://en.wikipedia.org/wiki/Here_(comics)
Moram priznati nikad cuo za strip.

Dobri su Zemeckis i Tom Hanks zajedno. Nisam ljubitelj Forest Gampa ali obozavam Izgnanika tj. Cast Away.

Bilo bi lepo kad bi neko kod nas objavio strip, pa da onda pogledamo i film.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000