forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 S.COM EMMYS: Nominacije za dramu do 06.07.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
manhunter Posted - 29/05/2024 : 20:05:28
Idemo dalje sa serijama, nadam se da ćemo se barem upola tako dobro zabaviti kao u glasanju za filmove.

Pravila će biti slična kao za filmove, samo na nekim nužnim modifikacijama:

1. Ostavljaju se nominacije za aktuelnu kategoriju, sa originalnim nazivom i linkom na IMDB

2. Najviše je moguće nominovati 10 serija iz zadate kategorije

3. Po završetku nominacija se otvara glasanje, koje traje tri dana.

4. Glasa se po istom principu kao za filmove, sa jednom važnom modifikacijom. Najviše je moguće glasati za deset predloga, najmanje za jedan.

5. Ukoliko glasate za deset predloga ide se po principu
1. mesto - 12 poena
2. mesto - 10 poena
3. mesto - 8 poena
4. mesto - 7 poena
5. mesto - 6 poena
6. mesto - 5 poena
7. mesto - 4 poena
8. mesto - 3 poena
9. mesto - 2 poena
10. mesto - 1 poen

6. Ukoliko glasate za manje od deset predloga se ide po principu da počinjete sa jednim poenom od najlošije rangirane serije na vašoj listi, a onda dalje dokle stignete, to jest, koliko serija imate na listi. Ako glasate samo za jednu seriju, ona će od vas dobiti 1 poen, ako glasate za dve, one će dobiti 1, to jest 2 poena i tako dalje.

7. Nismo uspeli da se konačno dogovorimo oko kategorija, tako da sam pokušao da ih nekako grupišem, tako da imamo "samo" deset njih. Pokušaću da pri otvaranju svake kategorije navedem nekoliko primera, tako da ne bude mnogo lutanja u nominacijama, ali i ako ih bude, nije strašno. Važno je zabaviti se.




















25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
manhunter Posted - 05/07/2024 : 19:23:58
quote:
Originally posted by Ernie Pike


Što se tiče odrednice "klasična", prilično sam siguran da se Manhunter ne poziva na Aristotela, već želi naglasiti odmak u odnosu na druge kategorije.



Pa ne piše "antička" drama. Naravno da si u pravu.
manhunter Posted - 05/07/2024 : 19:19:52
quote:
Originally posted by manhunter


Kategorije?


Evo predloga:
- krimi / drama (Sopranos, Breaking bad, Twin peaks, X Files, True detective...)


- domaće serije ( sve pre i posle 91')


- sitcom ( klasične humorističke serije sa epizodama od 24 min)


- istorijske (Rome, Spartacus, Tudors, Crown, Vikings, Shogun, Sever i jug, 1882...)

- slice of life (klasične drame, životni problemi i sl)

- van engleskog govornog područja ( samo ime kaže, izmešani žanrovi)

- sf (Star wars, Madalorian, 100, Heroes, Battlestar Galactica, Stargate, Lost...)

- fantasy ( Game of thrones, Witcher, Merlin, Wheel of time, Rings of power...)

- dokumentarne


manhunter Posted - 05/07/2024 : 19:16:55
quote:
Originally posted by izivko

Westerni bi morali imati svoju kategoriju.



Dogovorili smo se da western ide sa istorijskim.
Ernie Pike Posted - 05/07/2024 : 17:23:38
quote:
Originally posted by alexts

Bekstvo iz zatvora - klasična drama?



Prison Break zaista spada u drame.

Što se tiče odrednice "klasična", prilično sam siguran da se Manhunter ne poziva na Aristotela, već želi naglasiti odmak u odnosu na druge kategorije.
ridiculus Posted - 05/07/2024 : 15:14:10
Među Aleksovim nominacijama bar pola su ovaj put od posle 2000.

Poldark ima i stariju verziju, ali ovde je data nova.

Usput, link za Downton Abbey nije dobar, jer vodi na film, a ne seriju.
Zula Posted - 05/07/2024 : 14:56:51
Slažem se. Ako je opravdanje proširivanje izbora, to je poželjno.
alexts Posted - 05/07/2024 : 14:49:49
Pa nominiranje nije isto što i glasanje.

Opravdanje je - zato što drugi neće, da podloga/lista za izbor bude obuhvatnija i da se izbor ne svede na najbolje svih vremena u poslednjih 10-ak godina.

Pa onda - od viška ne boli glava, šta ako neko pogleda nešto itd.

Kao što vidiš opravdanja ima na pretek.
Zula Posted - 05/07/2024 : 14:19:34
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Zula

Alexts, kako to da nisi nominirao Gradić Peyton 😂
Pretekao si me s idejom, tek sad vidim da si stavio najpopularniju sapunicu našeg vremena



Znaš da sam mlađi od tebe.
Mada tebi sećanje, kad su predlozi za TV seriju u ovoj kategoriji, ne seže dalje od poslednjih nekoliko godina.

Ali i to ide sa godinama.

😂


Sjećanje mi je oduvijek predobro, nažalost 😂
Nominiram ono što je bolje, a ne ono što je starije. Borim se protiv nostalgije, ne želim da pobijedi kvalitetu 😂. Ne želim ni biti jedan od onih koji govore "kako je nekad bilo bolje". A takvih ima, bilo je i bit će. Meni to izgleda kao da se nisu prilagodili, već zastali u nekom njima idealnom vremenu.

Ne kažem da nema dobrih starih filmova i serija, ali ima puno dobrih i novih.

A koje je tvoje opravdanje za isključivo nominiranje starih serija?
alexts Posted - 05/07/2024 : 13:58:57
Deadwood jeste western drama. Nikad mi ne bi išao u istorijske.
izivko Posted - 05/07/2024 : 13:56:45
Westerni bi morali imati svoju kategoriju.
Tonto Posted - 05/07/2024 : 13:49:40
Westerne cemo valjda u povijesne. Ja sam se mislio 1883 staviti ovdje, ali ostavio sam je za povijesne... a i onda ne bi znao da li 12 bodova dati njoj ili danny craneu.
ridiculus Posted - 05/07/2024 : 13:37:52
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by ridiculus

Može neko da nominuje i Big Little Lies, kod mene nema mesta. Gabriel Byrne je ovaj put došao pre.




Nemaš mesta, kad nominuješ istorijske, tako je to.

Inače, ajd što mnogi mešaju (grešaju - što bi babe rekle) žanrove, ali zar i ti sine ridiculuse - nije li ti taj Big Little Lies trebalo da ide u crime/mistery?



Ogdovor na ovo poslednje: ne, ali to su ti drugi već rekli.

A, čuj, ovde kao da se zaboravlja da je rečeno "klasične drame", što nije isto što i moderne drame. Sve one priče o odgajanju dece u modernom kapitalizmu, potrazi za identitetom, borbi sa tumorom u najboljim godinama života, i slično, bi izvisile, ako bismo bili brutalno precizni i smrtonosno dosledni.

Naravno da bi Deadwood mogao u vesterne (koji, gle, ne postoji među ovdašnjim kategorijama), a Stubovi zemlje u istorijske (drame), ali oni imaju u sebi više supstance "klasične drame" od 80% nominovanih. Deadwood, koji se odvija skoro u potpunosti u jednoj jedinoj ulici, je bliži Šekspiru od svega ponuđenog, a okruženje Divljeg zapada je tu da bismo videli život u ekstremnim okolnostima, nesputan striktnim zakonima.

Pa nije "drama" sinonim za dosadu!
alexts Posted - 05/07/2024 : 13:29:27
quote:
Originally posted by Zula

Alexts, kako to da nisi nominirao Gradić Peyton 😂
Pretekao si me s idejom, tek sad vidim da si stavio najpopularniju sapunicu našeg vremena



Znaš da sam mlađi od tebe.
Mada tebi sećanje, kad su predlozi za TV seriju u ovoj kategoriji, ne seže dalje od poslednjih nekoliko godina.

Ali i to ide sa godinama.

😂
Zula Posted - 05/07/2024 : 13:25:49
Alexts, kako to da nisi nominirao Gradić Peyton 😂
Pretekao si me s idejom, tek sad vidim da si stavio najpopularniju sapunicu našeg vremena
alexts Posted - 05/07/2024 : 12:58:22
Na stari dobri Gradić Pejton, niko nije ni pomislio

alexts Posted - 05/07/2024 : 12:55:29
quote:
Originally posted by King Warrior

Vecina serija su drame ili bolje receno drame sa dodatkom podzanra. Ima i razlog za to, serije traju duze od filmova, mnogo je skupo napraviti jednu seriju gdje preovladava akcija i/ili specijalni efekti.



Ovo je akciona drama? Za akciju nema kategorije...

alexts Posted - 05/07/2024 : 12:49:23
Kako nema šta da se glasa - samo ove serije ima dve

Return to Eden

g

(mini i maksi, koja je prekinuta. gledao sam ih dva puta)
King Warrior Posted - 05/07/2024 : 12:48:14
Vecina serija su drame ili bolje receno drame sa dodatkom podzanra. Ima i razlog za to, serije traju duze od filmova, mnogo je skupo napraviti jednu seriju gdje preovladava akcija i/ili specijalni efekti.
alexts Posted - 05/07/2024 : 12:40:59
a i ovu, makar niko nije čuo (ili se ne seća)

vatrena_stenica Posted - 05/07/2024 : 12:39:14
Ovo s klasičnim dramama je realno sjebano i svi smo trpali svašta. 😆 A šta je i trebalo da stavimo - samo Downton Abbey, nešto od Džejn Ostin ili sestara Bronte!? Samo one Eme ima bar 5 različitih adaptacija. Sad kad smo lepo išarali, možemo lagano da ubacimo i dobar deo one druge kategorije nećemo pogrešiti. 😎

Tontu mnogo hvala za Denija Krejna! ❤️
alexts Posted - 05/07/2024 : 11:49:28
morao sam da editujem listu predloga, jer sam se setio ove sjajne savremene drame:

Zula Posted - 05/07/2024 : 11:42:30
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by ridiculus

Može neko da nominuje i Big Little Lies, kod mene nema mesta. Gabriel Byrne je ovaj put došao pre.




Nemaš mesta, kad nominuješ istorijske, tako je to.

Inače, ajd što mnogi mešaju (grešaju - što bi babe rekle) žanrove, ali zar i ti sine ridiculuse - nije li ti taj Big Little Lies trebalo da ide u crime/mistery?


Big Little Lies mi je više drama nego krimić, više nego Mindhunter (iako je i Mindhunter više drama). BLL mi je više drama od Prison Break, Deadwood, The Wire, The Sopranos, Penny Dreadful, Cobra Kai, Sharp Objects...

Jer onda su i Perry Mason i Mare of Easttown klasične drame... 😂
Tonto Posted - 05/07/2024 : 11:25:31
Ernie, Cernobil je nominiran.

Ja zasad samo svoj favorit, ostalo za sto imam u planu glasat je uglavnom nominirano.

Boston Legal https://www.imdb.com/title/tt0402711/
alexts Posted - 05/07/2024 : 11:18:40
Bekstvo iz zatvora - klasična drama?
alexts Posted - 05/07/2024 : 11:15:02
quote:
Originally posted by ridiculus

Može neko da nominuje i Big Little Lies, kod mene nema mesta. Gabriel Byrne je ovaj put došao pre.




Nemaš mesta, kad nominuješ istorijske, tako je to.

Inače, ajd što mnogi mešaju (grešaju - što bi babe rekle) žanrove, ali zar i ti sine ridiculuse - nije li ti taj Big Little Lies trebalo da ide u crime/mistery?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000