forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 S.COM EMMYS: Glasanje za epsku fantaziju do 15. 07

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
manhunter Posted - 29/05/2024 : 20:05:28
Idemo dalje sa serijama, nadam se da ćemo se barem upola tako dobro zabaviti kao u glasanju za filmove.

Pravila će biti slična kao za filmove, samo na nekim nužnim modifikacijama:

1. Ostavljaju se nominacije za aktuelnu kategoriju, sa originalnim nazivom i linkom na IMDB

2. Najviše je moguće nominovati 10 serija iz zadate kategorije

3. Po završetku nominacija se otvara glasanje, koje traje tri dana.

4. Glasa se po istom principu kao za filmove, sa jednom važnom modifikacijom. Najviše je moguće glasati za deset predloga, najmanje za jedan.

5. Ukoliko glasate za deset predloga ide se po principu
1. mesto - 12 poena
2. mesto - 10 poena
3. mesto - 8 poena
4. mesto - 7 poena
5. mesto - 6 poena
6. mesto - 5 poena
7. mesto - 4 poena
8. mesto - 3 poena
9. mesto - 2 poena
10. mesto - 1 poen

6. Ukoliko glasate za manje od deset predloga se ide po principu da počinjete sa jednim poenom od najlošije rangirane serije na vašoj listi, a onda dalje dokle stignete, to jest, koliko serija imate na listi. Ako glasate samo za jednu seriju, ona će od vas dobiti 1 poen, ako glasate za dve, one će dobiti 1, to jest 2 poena i tako dalje.

7. Nismo uspeli da se konačno dogovorimo oko kategorija, tako da sam pokušao da ih nekako grupišem, tako da imamo "samo" deset njih. Pokušaću da pri otvaranju svake kategorije navedem nekoliko primera, tako da ne bude mnogo lutanja u nominacijama, ali i ako ih bude, nije strašno. Važno je zabaviti se.























25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Chief Warhead Posted - 12/07/2024 : 20:54:56
quote:
Originally posted by manhunter
iako opetimam utisak da smo nešto zaboravili...



Tačno znam otkud taj utisak, zaboravio si skoknuti do Arkhama da prodaš epsku fantaziju o zaboravljanju, nema šta drugo.
Tonto Posted - 12/07/2024 : 19:40:51
U pravilu se slazem sa ridiculusom oko mini serija, ali posto je tako kako je ovdje idu u sam vrh

12 The colour of magic
10 Going postal
8 Dracula
7 Hogfather
6 Sandman
5 Buffy the vampire slayer
4 What we do in the shadows
3 Angel
2 Dead like me
1 Game of thrones
Ernie Pike Posted - 12/07/2024 : 19:10:20
quote:
Originally posted by alexts

Pa nije Herkul.

Ima i Highlander, ali on nije nešto.



Misliš li na Mr. Merlin https://www.imdb.com/title/tt0081903/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_5_nm_3_in_0_q_mr%2520merli

Vidio sam ga nekom od streaming servisa, ali ne sjećam se da je prikazivana kod nas.

Na kraju nitko nije nominirao Supernatural https://www.imdb.com/title/tt0460681/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_7_nm_1_in_0_q_supernatural%2520
alexts Posted - 12/07/2024 : 19:04:18
12 Game of Thrones
10 Twilight Zone
8 The Walking Dead
7 Da Vinci's Demons
6 The Strain
5 Dark Shadows
4 Britannia
3 Once Upon a Time
2 The Ray Bradbury Theatre
1 Sleepy Hollow
manhunter Posted - 12/07/2024 : 18:55:06
Glasanje za fantaziju otvoreno do 15.07.
alexts Posted - 12/07/2024 : 18:36:00
Pa nije Herkul.

Ima i Highlander, ali on nije nešto.
manhunter Posted - 12/07/2024 : 17:51:30
Ubeđen sam da je početkom osamdesetih bila neka serija o Merlinu, ali ne znam kako se zvala. Znam da sam je gledao kao klinac. Inače, sve je manje više već nominovano, iako opetimam utisak da smo nešto zaboravili...
Zula Posted - 12/07/2024 : 16:29:44
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by vatrena_stenica


Tako nekako me iznervirao i Walking Dead. Jedva sam čekala da neko rokne onog Rika ili bar njegovog iritantnog sina (vasiono, oprosti), pa da mogu da gledam k'o čovek. Nisam dočekala ni jedno, ni drugo, koliko se sećam. Nemam pojma gde sam stala, možda kod osme sezone. Ne znam da li bih se vratila gledanju, možda zbog Mišon, Nigana, Kerol i Derila.




Mislim da je sin stradao pre osme sezone. Ni ja nisam sebe hteo da maltretiram da gledam do kraja; ako hoćeš nešto kraće, imaš ovo:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=243&TOPIC_ID=33715#2656937


Čitao sam strip (ipak je serija po stripu). Ima ponavljajućih radnji i osjećaja, ali drži pažnju, uglavnom. Dakle, to je drama (ne smijem reći ljudska ni zombijevska 🤣). To je vrlo solidan strip, a seriju sigurno neću gledati.
alexts Posted - 12/07/2024 : 16:19:25
quote:
Originally posted by vatrena_stenica


Tako nekako me iznervirao i Walking Dead. Jedva sam čekala da neko rokne onog Rika ili bar njegovog iritantnog sina (vasiono, oprosti), pa da mogu da gledam k'o čovek. Nisam dočekala ni jedno, ni drugo, koliko se sećam. Nemam pojma gde sam stala, možda kod osme sezone. Ne znam da li bih se vratila gledanju, možda zbog Mišon, Nigana, Kerol i Derila.




Mislim da je sin stradao pre osme sezone. Ni ja nisam sebe hteo da maltretiram da gledam do kraja; ako hoćeš nešto kraće, imaš ovo:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=243&TOPIC_ID=33715#2656937
Tonto Posted - 12/07/2024 : 16:05:06
quote:
Originally posted by Zula

Zaista sam zadovoljan kad čitam koliko ste serija pogledali u ovoj kategoriji. No, razgovori se uglavnom svedu na ono što je loše i jako loše. Dajte malo o onome što je jako dobro, što vas je unaprijedilo, što vas je osvježilo.
Ne zanima me čija je serija ako je vrlo dobra prema izvrsna, a još me manje briga čija je ako je loša 🤣

Pa sto je kome dobro vidjet ce se iz bodovanja, onda mozemo o dobrim serijama.
ridiculus Posted - 12/07/2024 : 15:57:07
quote:
Originally posted by Tonto

Inace od spomenutih:

His dark materials - ne izgleda lose, ali nakon 4 epizode me nije kupilo i odustao sam



Sam izgled manje-više, moderni CG meni retko kad izgleda dobro, ali familijari su super animirani.

Još jedan razlog da se gleda serija je Ruth Wilson.

Ipak su me neke druge serije dojmile više.
Zula Posted - 12/07/2024 : 15:55:43
Zaista sam zadovoljan kad čitam koliko ste serija pogledali u ovoj kategoriji. No, razgovori se uglavnom svedu na ono što je loše i jako loše. Dajte malo o onome što je jako dobro, što vas je unaprijedilo, što vas je osvježilo.
Ne zanima me čija je serija ako je vrlo dobra prema izvrsna, a još me manje briga čija je ako je loša 🤣
vatrena_stenica Posted - 12/07/2024 : 15:42:07
quote:
Originally posted by ridiculus
Outlander je sjajan, barem prve 3 sezone, ali to ovde neću računati u fantastiku, već u istorijsko-avanturističke serije. (Iako je u osnovi putovanje kroz vreme.)

Dodao sam i Ash vs Evil Dead.



Outlander je bila u početku kul, ali me to posle tako smorilo. Ne sećam se od koje sezone. Počelo sve da mi se nekako ponavlja, pa sam i prestala da gledam. Ona njihova ćerka me nervirala, kao i njen muž.

Tako nekako me iznervirao i Walking Dead. Jedva sam čekala da neko rokne onog Rika ili bar njegovog iritantnog sina (vasiono, oprosti), pa da mogu da gledam k'o čovek. Nisam dočekala ni jedno, ni drugo, koliko se sećam. Nemam pojma gde sam stala, možda kod osme sezone. Ne znam da li bih se vratila gledanju, možda zbog Mišon, Nigana, Kerol i Derila.

Na Ash vs Evil Dead sam skroz zaboravila.
ridiculus Posted - 12/07/2024 : 15:29:40
quote:
Originally posted by Tonto

Inace od spomenutih:

Witcher - bezveze



Donekle, ali, dok je prva epizoda prve sezone jedna od najgorih uvodnih epizoda koje sam gledao, kasnije postaje smislenije, i povezanije, i uzbudljivije. Ni to nije dovoljno da se serija istakne, ali mnogo je gledljivije od, recimo, Točka vremena.
alexts Posted - 12/07/2024 : 15:19:15
Ma sve to stoji, ali kod jednog segmenta publike, specifičnog. Da ne bude da svi luduju za Koreancima.

Danas sve prolazi kod nekog. Jer je sve dostupno.
Tonto Posted - 12/07/2024 : 15:19:03
Inace od spomenutih:

Wheel of time - ajme majko
Shadow and bone - malo manje ajme majko
One piece - 12 minuta bilo mi i previse
His dark materials - ne izgleda lose, ali nakon 4 epizode me nije kupilo i odustao sam
Lucifer - lose
Witcher - bezveze
Locke and key - kao velikom fanu stripa ovo me strah upalit



vatrena_stenica Posted - 12/07/2024 : 15:12:35
quote:
Originally posted by alexts

Kome "prodaju"? Ko još gleda korejske serije?! Slušaoci Kpopa?



To što ti ne gledaš i što ja mislim da je dobar deo toga plitko/šuplje sranje i cheap thrills, ne znači da nije extra popularno i da će biti sve popularnije u svetu među tinejdžerima i među mlađom (uglavnom ženskom) populacijom. Ako si čuo za kpop, čuo si i da par godina unazad kpop grupe imaju turneje po celom svetu (a uglavnom pevaju na korejskom) i zarađuju ogromne pare, zašto ti je onda neverovatno da zarađuju i na serijama? Ako su svojevremeno latinoamerička i indijska sranja našla put da svakog sela u Srbiji, zašto ne bi mogla i korejska!? Ko je za to zaslužan, Netflix ili neko drugi ili pedeseti, pojma nemam, stvarno me nije interesovalo da to istražujem. Mada ima dosta platformi da se to i za dž gleda na netu.

Pre par meseci sam čak pročitala vest da je korejska vlada zabrinuta što neki članovi neke popularne kpop muške grupe moraju u obavezno služenje vojske, jer će državna kasa zbog njihovog odustva da izgubi neke silne pare, tipa milione dolara samo za par meseci. Može se lako proveriti na netu, ali me mrzi da tražim. A u poslednje vreme im je prodaja raznoraznih gluposti toliko popularna da i po radnjama u Evropi imaš da kupiš kojekakve krpice i gluposti. Mislim da sad videla da ima i kod nas.
Tonto Posted - 12/07/2024 : 15:09:15
quote:
Originally posted by alexts

Kome "prodaju"? Ko još gleda korejske serije?! Slušaoci Kpopa?

pa netflix ih je krcat.
alexts Posted - 12/07/2024 : 14:37:29
Kome "prodaju"? Ko još gleda korejske serije?! Slušaoci Kpopa?
ridiculus Posted - 12/07/2024 : 14:20:00
Eh, da , Merlim. A onda i Camelot. Ove sa Dalekog istoka nisam se ni usudio da presaberem...

Sve u svemu, zaista ih ima koliko hoćeš...
vatrena_stenica Posted - 12/07/2024 : 14:17:24
Ima i ovih serija dosta, tu su još: Merlin, Lucifer, Shadow and Bone, Stranger Things, Supernatural, Sweet Tooth, Outlander, The Good Place, Wednesday, Once Upon a Time, The Leftovers, The Umbrella Academy, Midnight Mass, Charmed, Sleepy Hollow, Fear the Walking Dead, Torchwood, Alchemy of Souls, Sweet Home, All of Us Are Dead, Gyeongseong Creature, Happiness, W - Du gaeui segye, Parasyte: The Grey, Avatar: The Last Airbender, Erased (japanska), The King: Eternal Monarch, The Sound of Magic, Tomorrow, Eobiseu, Hellbound, Kingdom, Happiness, Doom at Your Service, While You Were Sleeping, Tale of the Nine Tailed, Legend of the Blue Sea... samo korejskih fantasy sapunica mogu desetak da nabrojim. Priznajem, zabrinjavajuće. 😂😂😂 Kao što već napisah, neke imaju kul ideje loše realizovane. Dođe sve plitko, rupičasto, ali za šire narodne mase pitko. Zato i mislim da kdrame imaju nerealno visoke ocene. Al' skidam kapu kako oni fino upakuju i prodaju taj svoj "švajcarski sir".
ridiculus Posted - 12/07/2024 : 14:14:15
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by ridiculus

Već imam ideju koja serija je najzapostavljenija među najboljima - u smislu da najmanje ljudi zna za nju ili je gledalo - ali sačekaću kraj glasanja.


Već znam što bih ti odgovorio, ali sačekat ću. A znam i na što misliš, ali ću reći čim ti kažeš prvi...
😂



Mislio sam na The Knick.

Doduše, u poslednje vreme, otkako je na HBO/Maxu, vidljivija je i pristupačnija mnogima, ali opet to nije onaj nivo najgledanijih. A trebala bi da bude među najgledanijim, i po sadržaju i po zanatskim odlikama.

A za ovaj žanr na kome smo sada, istakao bih Into the Badlands kao seriju za koju zna relativno mali broj ljudi (u odnosu na potencijal).
ridiculus Posted - 12/07/2024 : 14:09:54
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by ridiculus

Meni je jedna posebno dobra sezona dovoljna da glasam za nešto.



Da, posebno ako nema velikog izbora (odgledanog).



Oprezno s tim! Kako reče Mortimer Adler

quote:
In the case of good books, the point is not to see how many of them you can get through, but rather how many can get through to you.


Zašto bi sa filmovima bilo drugačije?

Osim toga, ako sam gledao ijedan žanr, to je ovaj. Sad, što sam mogao bar 80% tog vremena pametnije iskoristiti, druga je stvar. Mnoge serije koje sam gledao nisam pomenuo. Cursed, Conan (sa Moellerom), A Discovery of Witches, pa svakakvu neku urbanu fantatsiku čijeg imena ne mogu da se setim...

Outlander je sjajan, barem prve 3 sezone, ali to ovde neću računati u fantastiku, već u istorijsko-avanturističke serije. (Iako je u osnovi putovanje kroz vreme.)

Dodao sam Zonu sumraka na svoju listu predloga, pošto mnoge epizode idu van granica naučne fantastike, koliko god one bile nejasne. Dodao sam i Ash vs Evil Dead.
vatrena_stenica Posted - 12/07/2024 : 14:07:25
quote:
Originally posted by ridiculus
Rekli smo da Preacher ide ovde (iako ga ja nisam gledao), i u dobrom je društvu sa Carnivale.



Jesmo, jesmo, nego ja zaboravila. Hvala!
ken2 Posted - 12/07/2024 : 13:43:02
quote:
Originally posted by ridiculus

Ima još dosta serija tog tipa, ali ono što mene zanima je uglavnom pomenuto.

His Dark Materials https://www.imdb.com/title/tt5607976
Into the Badlands https://www.imdb.com/title/tt3865236/
Once Upon a Time https://www.imdb.com/title/tt1843230
The Witcher https://www.imdb.com/title/tt5180504
Preacher https://www.imdb.com/title/tt5016504
Locke and Key https://www.imdb.com/title/tt3007572/
Chilling Adventures of Sabrina https://www.imdb.com/title/tt7569592/

Rekli smo da Preacher ide ovde (iako ga ja nisam gledao), i u dobrom je društvu sa Carnivale.

A gde su The Rings of Power? Niko neće da ih predloži (pa ni ja)? Supernatural? Grimm? Shadow and Bone? Lucifer? The Librarians?



preacher je kategorija za sebe
i da, pripada i ovdje
od mene glasove ima, kao i u kategoriji sf/superhero

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000