forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 REMAKES

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
dsormaz1 Posted - 11/10/2010 : 21:03:22
http://www.nextmovie.com/blog/upcoming-movie-remakes/

Svašta...Remake Warriorsa...da mi je to vidjeti. Teško će nadmašiti izvornik. Kao i taj novi Conan i pregršt drugih remakeova. Koje gubljenje vremena i trošenje novaca.
Izgleda da je scenaristima definitivno ponestalo ideja za nove filmove :)
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
rommel Posted - 25/10/2010 : 19:22:55
quote:
Originally posted by Dr.GonZo

[quote]Campbella, samo je Carpenterov mnogo točniji i bliži pisanom predlošku od Hawksovog (inače također fenomenalan film i uz "THEM!" i "Invasion of Body Snatchers" sigurno najbolji iz faze SF-a 50-tih)


ja bih dodao istinski dragulj THE INCREDIBLE SHRINKING MAN meni i najbolji film JACKA ARNOLDA
Dr.GonZo Posted - 23/10/2010 : 19:39:06
quote:
Originally posted by acestroke

Pa i taj John Carpenterov The Thing je isto tako remake od Howard Hawksovog filma iz 50-ih, pa isto tako je taj drugi bio bolji od prvog. Moguce je da ce i ovaj novi biti dobar... sigurno ne bolji, ali nikad se ne zna ;)



Nije rimejk nego se oba filma rađena prema kratkoj priči "Who Goes There?" Johna W. Campbella, samo je Carpenterov mnogo točniji i bliži pisanom predlošku od Hawksovog (inače također fenomenalan film i uz "THEM!" i "Invasion of Body Snatchers" sigurno najbolji iz faze SF-a 50-tih)
dosada Posted - 23/10/2010 : 09:26:35
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

Akira,Death Note, Battle Royale
na sta ce to da lici???



Kao i na sve ostale američke remakeove istočnjačkih filmova... Doduše, Death Note i Battle Royale bih volio vidjeti u zapadnjačkom režimu, nekako imam dojam da bi mi se više svidjelo.

Akiru će raditi film ili crtani?


outrage je odličan remake istočnjačkog filma



ak mislis na vestern koji kopira rashomon u potpunosti se slazem...cak mi je i bolji tj. ima mi jebeniju atmosferu sigurno!
odlican, odlican film!
Darth Ivan Posted - 23/10/2010 : 02:22:17
quote:
Originally posted by bvagner3

Neki se filmovi danas pretvore u čisto nizanje specijanih efekata,u tolikoj mjeri da sliče na igricu(u njoj barem ti kontrolraš glavni lik),gledao sam Borbu Titana,i Princ Perzije(koji i je prema igrici) i jedino što je dobro u tim fimovima su specijani efekti,Avatar je dobar,ali je ustvari više crtić nego film.zato mi je jedan kolega rekao,da sam htio gledati plave ljude gledao bi Štrunfove.



upravo to xD
princa perzije nisam gledao, ali nije ništa čudno da je loš jer praktički svi filmovi koji su rađeni po igrici su shit. za avatara bih se složio xD
bvagner3 Posted - 23/10/2010 : 02:10:49
Neki se filmovi danas pretvore u čisto nizanje specijanih efekata,u tolikoj mjeri da sliče na igricu(u njoj barem ti kontrolraš glavni lik),gledao sam Borbu Titana,i Princ Perzije(koji i je prema igrici) i jedino što je dobro u tim fimovima su specijani efekti,Avatar je dobar,ali je ustvari više crtić nego film.zato mi je jedan kolega rekao,da sam htio gledati plave ljude gledao bi Štrunfove.
Darth Ivan Posted - 23/10/2010 : 01:52:56
quote:
Originally posted by Zok

Mozda sve to i ne bude lose,ti silni najavljeni reameke filmovi. Samo da ih ne useru sa bespotrebnim specijalnom efektima kojih ni u originalima nije bilo puno i to je razlog,po mome misljenju,zasto su ti originali i danas dobri i popularni a ove nove zaboravis cim ugasis TV.Nekad su gluma i glumci bili razlog gledanja filma a danas te prvo bombarduju reklamama i kojekavim emisijama o filmu u kojima se samo prica o parama koje su ulozene u film i "vrhunskim" specijalnim efektima(sta god to znacilo).



danas je to i cilj redatelju koji je napravio remake nekog filma - istaknut koju je hrpu para uložio u specijalne efekte i slične fore, tako da je po tome remake obično samo i bolji od onog originalnog, a ovo ostalo - ništa.
Zok Posted - 23/10/2010 : 01:35:34
Mozda sve to i ne bude lose,ti silni najavljeni reameke filmovi. Samo da ih ne useru sa bespotrebnim specijalnom efektima kojih ni u originalima nije bilo puno i to je razlog,po mome misljenju,zasto su ti originali i danas dobri i popularni a ove nove zaboravis cim ugasis TV.Nekad su gluma i glumci bili razlog gledanja filma a danas te prvo bombarduju reklamama i kojekavim emisijama o filmu u kojima se samo prica o parama koje su ulozene u film i "vrhunskim" specijalnim efektima(sta god to znacilo).
Darth Ivan Posted - 23/10/2010 : 01:31:50
quote:
Originally posted by bvagner3

Zašto raditi remake,ako se može nadograditi na postojeće,najbolji je primjer noviji film Terminator 4,naravno potrebna je nova ideja kao i nova priča,mislim da je potpuno bespotreban novi Robin Hood,još se dobro sjećam onog s Kevin Costner-om.



jasno je zašto - da bi se zaradilo više para, kaj drugo. film je iz 1979. - znači 30 godina star. isto tako, tokom godina je postao kultni film - pa zašto onda ne bi zato napravili i remake. plus toga, jednostavnije je (i to puno) da samo napraviš remake nego da se ubijaš sa smišljanjem nove priče, scenarija etc.

inače, jedini onaj "dostojni" remake koji mi sad pada na pamet je jacksonov "king kong", iako nije ni on 100% vrhunski.

btw, brijem da film "vrana" nije nikad dobio remake verziju, iako bi se njegov nastavak "grad anđela" koji je po radnji praktički rehash prethodnika, mogao tak nazvat.
bvagner3 Posted - 23/10/2010 : 01:21:32
Zašto raditi remake,ako se može nadograditi na postojeće,najbolji je primjer noviji film Terminator 4,naravno potrebna je nova ideja kao i nova priča,mislim da je potpuno bespotreban novi Robin Hood,još se dobro sjećam onog s Kevin Costner-om,mislim da neki remakovi nemaju šanse nadmašiti potojeće,kao Mad Maxa,Conana,ili Vrane u kojem i je poginuo Brendon Lee,sin Brucea Lee-a,naravno postoje filmovi gdje je poželjan remake kao npr.Flash Gordon.
Darth Ivan Posted - 22/10/2010 : 23:57:50
quote:
Originally posted by dsormaz1

http://www.nextmovie.com/blog/upcoming-movie-remakes/

Svašta...Remake Warriorsa...da mi je to vidjeti. Teško će nadmašiti izvornik. Kao i taj novi Conan i pregršt drugih remakeova. Koje gubljenje vremena i trošenje novaca.
Izgleda da je scenaristima definitivno ponestalo ideja za nove filmove :)




bogme užas.
rommel Posted - 22/10/2010 : 20:49:06
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

Akira,Death Note, Battle Royale
na sta ce to da lici???



Kao i na sve ostale američke remakeove istočnjačkih filmova... Doduše, Death Note i Battle Royale bih volio vidjeti u zapadnjačkom režimu, nekako imam dojam da bi mi se više svidjelo.

Akiru će raditi film ili crtani?


outrage je odličan remake istočnjačkog filma
Sandman. Posted - 14/10/2010 : 12:28:43
True Grit ce valjda biti dobar.
A i nije rimejk originalnog filma vec novija adaptacija knjige.
Mr. Bushido Posted - 13/10/2010 : 11:36:42
quote:
Originally posted by DeeCay

Doduše, Death Note i Battle Royale bih volio vidjeti u zapadnjačkom režimu, nekako imam dojam da bi mi se više svidjelo.


Zašto?

Akira bi se trebao sastojati od dva igrana filma.
DeeCay Posted - 13/10/2010 : 11:27:20
quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

Akira,Death Note, Battle Royale
na sta ce to da lici???



Kao i na sve ostale američke remakeove istočnjačkih filmova... Doduše, Death Note i Battle Royale bih volio vidjeti u zapadnjačkom režimu, nekako imam dojam da bi mi se više svidjelo.

Akiru će raditi film ili crtani?
Billy_the_Kid Posted - 12/10/2010 : 20:59:25
Akira
Death Note
Battle Royale

na sta ce to da lici???
feka82 Posted - 12/10/2010 : 12:59:40
quote:
Originally posted by Poli

Jadno. Izgleda da su ubogi redatelji posve bez ideja, vec godinama. Rimejki, prikveli, sikveli...


Nadam se da ce barem pet od tih 50 filmova nesto valjati, poput obecavajuceg True Grita.




poceli su se ponavljati ko bonelli serijali
supermark Posted - 12/10/2010 : 12:49:56
Pa pola ovih fillmova će biti potpuno negledljivo!
Bacit će se doktor sam pod auto, neće čekati da ovisi o drugima, da vidi hoće li ga pogaziti
panzer Posted - 12/10/2010 : 11:28:48
Ako je to za tebe sreča ...
supermark Posted - 12/10/2010 : 11:24:54
quote:
Originally posted by panzer

Žao mi je dr Strangelova jer če morati pogledati sve




a mozda ga pogazi auto prije, ako bude imao sreće
panzer Posted - 12/10/2010 : 11:05:49
Ne verujem da bi Conan mogao biti dobar.
Poli Posted - 12/10/2010 : 11:03:49
Jadno. Izgleda da su ubogi redatelji posve bez ideja, vec godinama. Rimejki, prikveli, sikveli...


Nadam se da ce barem pet od tih 50 filmova nesto valjati, poput obecavajuceg True Grita.
panzer Posted - 12/10/2010 : 10:26:23
Žao mi je dr Strangelova jer če morati pogledati sve
Andrej Posted - 12/10/2010 : 10:19:01
Mislim da bi Conan stvarno mogao biti dobar,dok za film kao što je Mad Max uopće ne bi trebali raditi remake.....
alen Posted - 12/10/2010 : 08:54:17
quote:
Originally posted by dsormaz1

http://www.nextmovie.com/blog/upcoming-movie-remakes/


Užas.
DeeCay Posted - 11/10/2010 : 21:33:54
Ja sam se već naviknuo na remakove, posebno one hororaca. I TCM, Friday The 13th, Amittyville, prvi Zombijev Halloween, Hills have Eyes, Piranha 3d (da nabrojim barem neke) su bili sasvim ok. Ionako su to bili low-budget hororci koji su u remakeu dobili sasvim pristojne obrade...

Osim remakeova su aktualni i rebooti, vidi ST, Conan, Spiderman, itd.

U načelu nemam ništa protiv remakeova, glavno da se ne duplira radnja, i da više manje zadrši atmosferu originala (u TCM-u je setting iz sedamdesetih bio odličan!) uz obvezatan doprinos nečeg novog!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000