forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Avanture Tintina

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
alen Posted - 02/12/2011 : 10:35:41
Koliko vidim na Cinestaru film je isključivo 3D i nije sinkroniziran... a vodio bi sina (7 god.) jer je veliki fan stripa.

Oli je netko gledao? Ima li smisla?

I naravno, kad sam vetj otvorio topic, slobodno komentirajte film, bez spojlera.
19   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DeeCay Posted - 05/12/2011 : 22:04:56
Evo malo opširnijeg komentara Avanture Tintina by Johnny difool!

Kreirane davne 1929. godine u mašti i pod perom znamenitog belgijskog strip-majstora Georgesa Rémija Hergéa, „Avanture Tintina“ jedan su od najuspjelijih i najcjenjenijih strip-serijala u povijesti europske devete umjetnosti, koji se u izdanju Algoritma odnedavno počeo objavljivati i kod nas. Prvi put se pred čitateljima...(Čitaj dalje)


alen Posted - 04/12/2011 : 20:11:32
Išli smo jučer u kino i film je ispunio očekivanja. Skoro dva sata lijepo nacrtane i uglavnom smislene avanture :). Minime je kasnije prepričavao svima fore iz filma, a ja fascinaciju 3D-om. Dugo sam se opirao... i priznajem da je efektno. Nikako to nije "Ralje 3D" 3D.
mr murdoc Posted - 04/12/2011 : 18:15:32
Mene film nije razocarao, ali ni odusevio
bjelolasica Posted - 03/12/2011 : 21:10:19
Odlična film pravo osvježenje u ovom staffu.
Snake Plissken Posted - 03/12/2011 : 18:54:41
Kako je napisao. Zeleli su kontam da ostanu koliko-toliko verni onome "Adventures of Tintin", da to Tintin bude onim velikim slovima, pa im je manje smetalo dodavanje jednog A nego nekoliko slova. ;)
Lord Vader89 Posted - 03/12/2011 : 00:46:51
(moram da pitam, donekle je off - je li film preveden bas ovako kako je Alen napisao, ili kao "Tintinove avanture" ? )
emirem Posted - 03/12/2011 : 00:45:59
Preporucujem!
Nisam citao stripove ali moze se gledati!
Darth Ivan Posted - 03/12/2011 : 00:37:59
quote:
Originally posted by Mairosu

Imas nesto protiv male dece koje ne umeju citati, a hteli bi videti film ?



hm...kaj nisi rekao da si ti stariji od mene?
Snake Plissken Posted - 02/12/2011 : 19:16:58
Meni je bio kuk u smislu da je u dobrom delu filma sve uradjeno tako da imam utisak da citam Tintina po atmosferi, vrh. Druga polovina filma je znatno slabija. Suvise holivudske preterane akcije, a "macevanje" pred kraj je uzas. :/
Ali ima znatno vise dobrih no losih momenata, sto je retkost u ekranizaciji stripova, a poslednjih godina i u Stevinim filmovima.

S Tintinovim izgledom nemam problem, nisam ocekivao da ce Hadok npr. imati krugove mesto ociju. :)
Lord Vader89 Posted - 02/12/2011 : 19:16:22
quote:
Originally posted by Mairosu

U Belgiji svi deciji filmovi idu u duplim projekcijama, jedna sinhro na maternji, jedna titlovana, pa ko voli...


najbolja varijanta
Mairosu Posted - 02/12/2011 : 18:29:55
quote:
Originally posted by Darth Ivan

baš super da nije sinkroniziran.

Imas nesto protiv male dece koje ne umeju citati, a hteli bi videti film ?

U Belgiji svi deciji filmovi idu u duplim projekcijama, jedna sinhro na maternji, jedna titlovana, pa ko voli...
Johnny Difool Posted - 02/12/2011 : 17:23:22
DeeCayu sam upravo poslao tekst o filmu, pa pretpostavljam da će ovih dana biti objavljen u Magazinu.
Darth Ivan Posted - 02/12/2011 : 14:46:28
baš super da nije sinkroniziran. a film je pobrao poprilično dobre kritike.
zlikovski Posted - 02/12/2011 : 13:36:39
nije mi legao.
možda je problem što obožavam taj strip pa sam imao i veća (drugačija) očekivanja od samog filma. osnovna stvar koja me je ohladila je sam tintin, odnosno njegova vizualizacija u filmu.
mojoj suprugi je bio super, doduše to joj je prvi susret sa tintinom.
sve u svemu - nije loše, ali moglo je i bolje
Mr. Bushido Posted - 02/12/2011 : 13:28:49
quote:
Originally posted by alen

Koliko vidim na Cinestaru film je isključivo 3D

Protekla dva tjedna mogao se pogledati i u 2D verziji.
alen Posted - 02/12/2011 : 12:12:29
Evo čekam samo sms od žene da mi javi oće'l i ona u kino ili ostaje s manjim mulcem doma :).
Lord Vader89 Posted - 02/12/2011 : 11:56:49
quote:
kako zapravo ispricati utiske, a ne "spoilovati".... (*rekli mi ljudi da sam uspeo, pa slobodno citajte*)

Fora je uveliko u tome da ako ste procitali sve tri price iz predloska (Rak sa zlatnim kljestima, Tajna Jednoroga, Blago Rakama Crvenog), film vam nece biti nimalo nezanimljiv. Stavise, prica je tako vesto ukomponovana, da sam zaista ostao iznenadjen. Ruku na srce, jesam ostao razocaran zato sto je radnja "Blaga Rakama Crvenog" prakticno izbacena iz celog filma, ali sta sad.

Ono sto se mora reci je da je Spilberg/Dzekson uveliko ispostovao ono sto je rekao - da je ostao veran stripu. Zato ce u ovom filmu vise uzivati verni i dugogodisnji citaoci Tintina, nego oni koji su se tek povrsno upoznali sa stripovima. Verujte, film je prepun raznih referenci na stripove, a neki od kadrova su doslovno precrtani iz epizoda.

No, mozda je zapravo najbolje poceti od pocetka, i reci da je uvodna spica so bloody brilliant, jer je bukvalno na fazonu spice crtane serije ili makar TV filma a kroz svu svoju akciju, pred ocima nam prolece zilion referenci na sve Tintinove avanture. Takodje, vec prva scena, Erze i Tintin, SO FCK'N BRILLIANT!!!!! Odmah se vidi sarmantnost koja je karakteristicna strip, i koja definitivno nije izostala u ovoj ekranizaciji. Animacija je od prvog kadra itekako na nivou, i sam dizajn likova je neverovatno veran originalu, odusevio sam se.

Radnja je isprepletena toliko vesto, da sam se u nekim momentima pitao gde prestaje "Tajna Jednoroga", a pocinje "Rak sa zlatnim kljestima", i slicno.

Pomenute reference tokom filma su zaista impresivne, i idu i do najmanjeg detalja, tipa, iz koje pozicije Tintin puca iz pistolja. Zanimljivo je bilo videti i reference na ranije avanture, koje su vesto ubacene u jedan brz pogled na Tintinovu radnu sobu.

No, evo, da zadovoljim i zmije koje prosipaju otrov po Spilbergu - IMA sranja, i to ima zescih sranja koja su me bas bas razocarala. Uglavnom se svode na preterane akcione scene, poput one gde Snesko jurca po gradu da bi nasao Tintina, pa preko pada aviona u pustinju, sve do jurnjave po gradu u trotociklu ili "macevanja" Hadoka i Saharina....

Ipak, nothing, NOTHING beats Kapetanovo punjenje goriva u avionu!!!! Na to sam ostao bez reci, preglupo.... (da ne otkrivam sad, sve ce vam se itekako kasti samo kad budete gledali)

No, ono sto me je zatim obradovalo je pojavljivanje neocekivanog gosta, to jest, pardon - gosce! I zaista sam se ismejao, tako su je dobro uradili, svaka im cast (znate sigurno o kome je rec)

Momenat u seikovoj palati, tj, bekstvo iz iste mi se dojmio jer je tako suptilno ubacen momenat bogatasa tiranina koji drzi u (ne)milosti narod koji oko njega zivi. (kontrolise branu i dotok vode, a narod umire od zedji)

Finally, scena u vili Mulinsar me je toliko obradovala, da mi je zaista posla suza na oci. Ono, scena iz raspleta mog prvog Tintina ikada (Blago Rakama Crvenog, trodelni, 1998. izlazio....), Orlov krst....i uradjena je tako fenomenalno.

Kad film vec nije na francuskom, drago mi je barem da su svi glumci britanskog akcenta. To mi nekako daje poseban smek svemu, velicina, tradicija....sve sto vuce britanski akcenat.


Overall, vrlo sam zadovoljan, iako bih bez razmisljanja operisao one sekvence koje sam gore nabrojao.
Takodje, Dzon Vilijams odradio super posao.


Jedva cekam nastavak (nastavke)! Vrlo vrlo me zanima koje ce price dalje da rabe!!!!!! Ja bih TAKO VOLEO da jednom urade Put na Mesec, ali tesko da ima od toga ista.
Pretpostavljam da ce sledeca da se naslanja i dalje na "Blago Rakama Crvenog" (taman sjajna prilika da ubace Lakmusa!!!!!), ali me zanima koje ce druge epizode da inkorporiraju.


Elem - nemajte sumnje, pohitajte u bioskope!!!!


(valjda nisam nista zaboravio, kako se budem setio necega, tako cu da ubacim ovde (uostalom, mozda se desi da odem sledeceg vikenda opet da ga gledam, pa ce se prisetim taman))
alen Posted - 02/12/2011 : 11:49:36
Super!
mcn Posted - 02/12/2011 : 11:39:24
Meni je bio super. I mojoj mladjoj sestri je bio super. I klincu od 9 godina kojeg smo vodili je bio super.

mcn

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000