forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oscar 2014.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
natural_error Posted - 16/01/2014 : 16:38:42
Objavljene su nominacije za Oscar:

Best Motion Picture of the Year

12 Years a Slave (2013)
Gravity (2013)
Dallas Buyers Club (2013)
American Hustle (2013)
Captain Phillips (2013)
Her (2013)
Nebraska (2013)
Philomena (2013)
The Wolf of Wall Street (2013)

Best Performance by an Actor in a Leading Role

Chiwetel Ejiofor for 12 Years a Slave (2013)
Leonardo DiCaprio for The Wolf of Wall Street (2013)
Christian Bale for American Hustle (2013)
Bruce Dern for Nebraska (2013)
Matthew McConaughey for Dallas Buyers Club (2013)

Best Performance by an Actress in a Leading Role

Amy Adams for American Hustle (2013)
Cate Blanchett for Blue Jasmine (2013)
Sandra Bullock for Gravity (2013)
Judi Dench for Philomena (2013)
Meryl Streep for August: Osage County (2013)

Best Performance by an Actor in a Supporting Role

Barkhad Abdi for Captain Phillips (2013)
Bradley Cooper for American Hustle (2013)
Jonah Hill for The Wolf of Wall Street (2013)
Michael Fassbender for 12 Years a Slave (2013)
Jared Leto for Dallas Buyers Club (2013)

Best Performance by an Actress in a Supporting Role

Sally Hawkins for Blue Jasmine (2013)
Julia Roberts for August: Osage County (2013)
Lupita Nyong'o for 12 Years a Slave (2013)
Jennifer Lawrence for American Hustle (2013)
June Squibb for Nebraska (2013)

Best Achievement in Directing

Alfonso Cuarón for Gravity (2013)
Steve McQueen for 12 Years a Slave (2013)
David O. Russell for American Hustle (2013)
Martin Scorsese for The Wolf of Wall Street (2013)
Alexander Payne for Nebraska (2013)

Best Writing, Screenplay Written Directly for the Screen

American Hustle (2013): Eric Singer, David O. Russell
Blue Jasmine (2013): Woody Allen
Her (2013): Spike Jonze
Nebraska (2013): Bob Nelson
Dallas Buyers Club (2013): Craig Borten, Melisa Wallack

Best Writing, Screenplay Based on Material Previously Produced or Published

Before Midnight (2013): Richard Linklater
Captain Phillips (2013): Billy Ray
12 Years a Slave (2013): John Ridley
The Wolf of Wall Street (2013): Terence Winter
Philomena (2013): Steven Coogan

Best Animated Feature Film of the Year

The Croods (2013)
Despicable Me 2 (2013)
Ernest & Celestine (2012)
Frozen (2013)
The Wind Rises (2013)

Best Foreign Language Film of the Year

The Broken Circle Breakdown (2012): Felix Van Groeningen(Belgium)
The Missing Picture (2013): Rithy Panh(Cambodia)
The Hunt (2012): Thomas Vinterberg(Denmark)
The Great Beauty (2013): Paolo Sorrentino(Italy)
Omar (2013): Hany Abu-Assad(Palestine)

Best Achievement in Cinematography

Gravity (2013): Emmanuel Lubezki
Inside Llewyn Davis (2013): Bruno Delbonnel
Nebraska (2013): Phedon Papamichael
Prisoners (2013): Roger Deakins
The Grandmaster (2013): Philippe Le Sourd

Best Achievement in Editing

12 Years a Slave (2013): Joe Walker
American Hustle (2013): Alan Baumgarten, Jay Cassidy, Crispin Struthers
Gravity (2013): Alfonso Cuarón, Mark Sanger
Captain Phillips (2013): Christopher Rouse
Dallas Buyers Club (2013): Martin Pensa, John Mac McMurphy

Best Achievement in Production Design

12 Years a Slave (2013): Adam Stockhausen, Alice Baker
American Hustle (2013): Judy Becker, Heather Loeffler
Gravity (2013)
The Great Gatsby (2013): Catherine Martin, Beverley Dunn
Her (2013): K.K. Barrett, Gene Serdena

Best Achievement in Costume Design

American Hustle (2013): Michael Wilkinson
The Great Gatsby (2013): Catherine Martin
12 Years a Slave (2013): Patricia Norris
The Grandmaster (2013): William Chang
The Invisible Woman (2013): Michael O'Connor

Best Achievement in Makeup and Hairstyling

Dallas Buyers Club (2013): Adruitha Lee, Robin Mathews
Jackass Presents: Bad Grandpa (2013): Steve Prouty
The Lone Ranger (2013): Joel Harlow, Gloria Pasqua Casny

Best Achievement in Music Written for Motion Pictures, Original Score

The Book Thief (2013): John Williams
Gravity (2013): Steven Price
Her (2013): William Butler, Andy Koyama
Saving Mr. Banks (2013): Thomas Newman
Philomena (2013): Alexandre Desplat

Best Achievement in Music Written for Motion Pictures, Original Song

Despicable Me 2 (2013): Pharrell Williams("Happy")
Frozen (2013): Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez("Let It Go")
Mandela: Long Walk to Freedom (2013): Bono, Adam Clayton, The Edge, Larry Mullen Jr., Brian Burton("Ordinary Love")
Alone Yet Not Alone (2013): Bruce Broughton("Alone Yet Not Alone")
Her (2013): Karen O("The Moon Song")

Best Achievement in Sound Mixing

Gravity (2013): Skip Lievsay, Niv Adiri, Christopher Benstead, Chris Munro
The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013): Christopher Boyes, Michael Hedges, Michael Semanick, Tony Johnson
Captain Phillips (2013): Chris Burdon, Mark Taylor, Mike Prestwood Smith, Chris Munro
Inside Llewyn Davis (2013): Skip Lievsay, Greg Orloff, Peter F. Kurland
Lone Survivor (2013): Andy Koyama, Beau Borders, David Brownlow

Best Achievement in Sound Editing

All Is Lost (2013): Steve Boeddeker, Richard Hymns
Captain Phillips (2013): Oliver Tarney
Gravity (2013): Glenn Freemantle
The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013): Brent Burge
Lone Survivor (2013): Wylie Stateman

Best Achievement in Visual Effects

Gravity (2013): Timothy Webber, Chris Lawrence, David Shirk, Neil Corbould
The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013): Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton, Eric Reynolds
Iron Man 3 (2013): Christopher Townsend, Guy Williams, Erik Nash, Daniel Sudick
The Lone Ranger (2013): Tim Alexander, Gary Brozenich, Edson Williams, John Frazier
Star Trek Into Darkness (2013): Roger Guyett, Pat Tubach, Ben Grossmann, Burt Dalton

Best Documentary, Feature

The Act of Killing (2012): Joshua Oppenheimer, Signe Byrge Sørensen
Cutie and the Boxer (2013): Zachary Heinzerling, Lydia Dean Pilcher
Dirty Wars (2013): Rick Rowley, Jeremy Scahill
The Square (2013): Jehane Noujaim, Karim Amer
20 Feet from Stardom (2013): Morgan Neville

Best Documentary, Short Subject

Cavedigger (2013): Jeffrey Karoff
Facing Fear (2013): Jason Cohen
Karama Has No Walls (2012): Sara Ishaq
The Lady In Number 6 (2013): Malcolm Clarke, Carl Freed
Prison Terminal: The Last Days of Private Jack Hall (2013): Edgar Barens

Best Short Film, Animated

Feral (2012): Daniel Sousa, Dan Golden
Get a Horse! (2013): Lauren MacMullan, Dorothy McKim
Mr Hublot (2013): Laurent Witz, Alexandre Espigares
Possessions (2012): Shuhei Morita
Room on the Broom (2012) (TV): Max Lang, Jan Lachauer

Best Short Film, Live Action

Aquel no era yo (2012): Esteban Crespo
Just Before Losing Everything (2013): Xavier Legrand
Helium (2013/II): Anders Walter
Do I Have to Take Care of Everything? (2012): Selma Vilhunen
The Voorman Problem (2013): Mark Gill
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Johnny Difool Posted - 11/03/2014 : 20:55:57
U tome i jest stvar, što na gledatelja djeluje tako da mu sugerira kako je takvo nešto tada bila svakodnevna i sasvim normalna pojava, jer tko zna koliko su se puta ta dječica igrala pored obješenog roba, kad ga sad niti ne registriraju.
I u tome je veliki dio strave ropstva, u dječjoj ravnodušnosti i zaigranosti pored smrti.

Zagor12 Posted - 11/03/2014 : 20:36:56
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Zagor12


.


Javi mi se na PM, trebas mi nesto.



Reci što treba na sickhomiepigeon@gmail.com ... PM-ovi mi stalno stižu na mail od staroga pa sam ih isključio da se ne gomilaju. Trebao bih nabiti reputaciju pa da mogu metnuti svoj mail.

@ Cromwell, JD : Ta mi se scena najviše svidjela, tj. ostavila je na mene najjači dojam. Ono, Solomon gaca po blatu, i to traje i traje i traje... I tada se zapitaš mnogo stvari...
dosada Posted - 10/03/2014 : 14:34:55
quote:
Originally posted by Cromwell

Ma užas, baš poželiš skočit kroz monitor odvezat to uže. I ti klinci i majke koje se motaju u pozadini su baš teaserski. Nadaš se da će netko postaviti barem kakvu klocnu pod noge, ali ništa od toga.
I još onda kad mu daju piti... sugestivno do bola; imao sam osjećaj da se i sam davim pod vodom.



Da, definitivno preskačem ovaj film...preteška tematike uz sugestivne kadrove je jednostavno previše za mene. (:
Cromwell Posted - 10/03/2014 : 13:34:50
Ma užas, baš poželiš skočit kroz monitor odvezat to uže. I ti klinci i majke koje se motaju u pozadini su baš teaserski. Nadaš se da će netko postaviti barem kakvu klocnu pod noge, ali ništa od toga.
I još onda kad mu daju piti... sugestivno do bola; imao sam osjećaj da se i sam davim pod vodom.
Johnny Difool Posted - 10/03/2014 : 00:23:28
quote:
Originally posted by Cromwell

Meni puno puno veću, autosugestivnu težinu ima ona mučna scena tapkanja na vješalu nego oduzimanje djece. Čak mi je gluma te žene prilično neuvjerljiva. I film mi nije nimalo konfuzan, čak dapače, nadam se da će ga i Burattini pogledat i vidjet kako se to radi . Doduše, istina je da se taj vremenski tok od 12 godina uopće ne osjeća, pogotovo u onom prijelazu od obećanja do realizacije oslobođenja. Ali duge scene su sjajne. Daju točno optimalan prostor za razmišljanje i sudjelovanje što se danas baš ne vidi često. I ne pretjeruje se, kao u slučaju Terrence Mallicka.
Ipak, ne mogu se oteti dojmu da Steveu McQueenu fali neka mala stepenica da prijeđe iz zanimljivog u vrhunskog filmaša.

@Zagor12: uzdigni se od ''običnog gledatelja''. Nema gore stvari od običnosti, pogotovo ako imaš kapaciteta za više. Najbolji savjet koji ti mogu dati je da proučiš malo Rusku kinematografiju.




Evo sad se naježim čim se sjetim one sekvence kad Solomon u čarapama struže po blatu da ne umre obješen... formalno mu je pošteđen život i trebao bi se izbaviti, ali hebi ga, tko mu je kriv ako ne izdrži dok ne stigne pomoć... a crna dječica iza njega bezbrižno trčkaraju i igraju se... čuju se glasovi u daljini i zvuk prirode bez ikakve glazbe koja bi samo umanjila stravičnost onog što gledam... i to traje... i traje... i traje... a meni muka... i traje...

Cromwell Posted - 09/03/2014 : 20:30:41
Meni puno puno veću, autosugestivnu težinu ima ona mučna scena tapkanja na vješalu nego oduzimanje djece. Čak mi je gluma te žene prilično neuvjerljiva. I film mi nije nimalo konfuzan, čak dapače, nadam se da će ga i Burattini pogledat i vidjet kako se to radi . Doduše, istina je da se taj vremenski tok od 12 godina uopće ne osjeća, pogotovo u onom prijelazu od obećanja do realizacije oslobođenja. Ali duge scene su sjajne. Daju točno optimalan prostor za razmišljanje i sudjelovanje što se danas baš ne vidi često. I ne pretjeruje se, kao u slučaju Terrence Mallicka.
Ipak, ne mogu se oteti dojmu da Steveu McQueenu fali neka mala stepenica da prijeđe iz zanimljivog u vrhunskog filmaša.

@Zagor12: uzdigni se od ''običnog gledatelja''. Nema gore stvari od običnosti, pogotovo ako imaš kapaciteta za više. Najbolji savjet koji ti mogu dati je da proučiš malo Rusku kinematografiju.
Ignus Posted - 09/03/2014 : 14:55:41
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by Johnny Difool

12 godina ropstva je izvrstan film koji zaslužuje sve nagrade koje je osvojio, i koji će ostati itekako zapamćen, ne samo zbog tematiziranja rasizma nego ponajprije zbog superiorne izvedbe kao takve.

Da sad ovdje ne drvim, na topicu Filmovi & co. sam detaljno elaborirao svoje dojmove.





Potpuno se slazem i mislim da najvece zasluge za to idu izvrsnom Steveu McQueenu.Da je ovaj film rezira netko drugi poput npr.Spielberga vjerovatno bi dobili pateticno sranje poput Amistada.




Mislim da je vrlo bitna, možda i ključna stvar, bila u tome što je McQueen Englez, pa je iako crnac uspio zadržati potrebnu distancu prema američkoj priči i dominantno američkoj temi. Zbog toga nema patetike, iznimno puno se posvetilo stvaranju atmosfere koju se može rezati nožem, izuzetna je pozornost stavljena na likove, zapravo sve a osobito važne kojima je dana dovoljna minutaža, njihove emocije i neke detalje, i odlično je fokusiran na trokut Solomon - Epps - Patsey.





Najjezovitija scena u filmu je reakcija Fordove(Benedict Cumberbatch) zene kad joj recu da robinja place jer su joj upravo oduzeli dijete.Vise ta jedna scena prikazuje pravu prirodu rasizma nego sav uzas koji je Epps (Michael Fassbender) radio u ostatku filma.



Percepcija većine bijelih ljudi je tada bila da su crni ljudi puno bliži babunima ( Epps navodi u jednoj sceni da je vidio babune i uspoređuje ih sa svojim robovima ) nego ljudima tako da oduzimanje djece crnkinji ne pobuđuje kod njih više emocija nego kod mene kad na NG dokumentarcu vidim scenu kad majka gorila plaće nad uginulim mladunčetom.
Torghal Posted - 09/03/2014 : 13:27:03
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by Johnny Difool

12 godina ropstva je izvrstan film koji zaslužuje sve nagrade koje je osvojio, i koji će ostati itekako zapamćen, ne samo zbog tematiziranja rasizma nego ponajprije zbog superiorne izvedbe kao takve.

Da sad ovdje ne drvim, na topicu Filmovi & co. sam detaljno elaborirao svoje dojmove.





Potpuno se slazem i mislim da najvece zasluge za to idu izvrsnom Steveu McQueenu.Da je ovaj film rezira netko drugi poput npr.Spielberga vjerovatno bi dobili pateticno sranje poput Amistada.




Mislim da je vrlo bitna, možda i ključna stvar, bila u tome što je McQueen Englez, pa je iako crnac uspio zadržati potrebnu distancu prema američkoj priči i dominantno američkoj temi. Zbog toga nema patetike, iznimno puno se posvetilo stvaranju atmosfere koju se može rezati nožem, izuzetna je pozornost stavljena na likove, zapravo sve a osobito važne kojima je dana dovoljna minutaža, njihove emocije i neke detalje, i odlično je fokusiran na trokut Solomon - Epps - Patsey.





Najjezovitija scena u filmu je reakcija Fordove(Benedict Cumberbatch) zene kad joj recu da robinja place jer su joj upravo oduzeli dijete.Vise ta jedna scena prikazuje pravu prirodu rasizma nego sav uzas koji je Epps (Michael Fassbender) radio u ostatku filma.
dosada Posted - 09/03/2014 : 12:36:27
quote:
Originally posted by Zagor12

Evo odgovora, oprosti što sam ga ovako odgodio... Ma ja ne analiziram filmove dublje samo zato što mi se, vrlo jednostavno, ne da. Inače pogledam barem jedan film svaki dan, volim ih i nikad ih neću prestati gledati.

Sve OK!
To je upravo ono što sam ti i sam naveo zbog čega sam došao do zaključka da nisam siguran da si u stanju prepoznati fim u cijelosti, kompletnu njegovu vrijednost. Kao i svaki prosječni gledatelj baziraš se na priču i glumu, a sve ostalo (režija,motaža, rakursi kamer, dubina kadrova, fotografija) ti je zanemarivo.
Samo ti uživaj u filmova nije ovo ništa čudno
quote:
Originally posted by Zagor12
12 Years a Slave ne smatram remek djelom iz razloga što mi se činio vrlo konfuznim. U redu, imamo odličnu, potresnu i tešku temu, ali u filmu ima nekoliko zbrzanih stvari koje su mi ostavile upitnik nad glavom. Najveći problem su mi skokovi u radnji. Ne smeta mi korištenje retrospekcije, ali mi je bilo vrlo teško koncentrirati se, skužiti tko je koji lik, kad se što dešava, gdje itd. Također, tih dvanaest godina ropstva mi se kroz film činilo kao šest mjeseci, ničim nije ostvaren ugođaj kao da je to neko dugo vremensko razdoblje. Recimo, Solomon je 12 godina rob, dođe doma, svi su odrasli ili ostarjeli u njegovoj kući, a on je još uvijek mlad i izgleda isto kao na dan otmice. I razvoj likova mi ne drži vodu, sporedne likove kao da nisam ni upoznao. Slaba je kemija između glumaca. I čudno mi je što svi uzdižu ulogu Lupite Nyogo. U redu, prožeta je emocijama, patnjom, dobro je odglumljena ali... Zar je zaista tako dobra za Oscara? Ne znam... Također, u filmu se previše forsiraju dugi kadrovi. Ok, razumijem, redatelj ima takav stil, ali običnom gledatelju to postane zamorno, koliko god to bilo upečatljivo.

Eto, to je moje mišljenje. Film je dobar, ali ništa spektakularno.



Zato postoje zahtjevni i manje zahtjevni filmovi, a osobno volim kad film od mene traži koncentraciju tj. da mu se posvetim cijeli. U dugim kadrovima koji ti daju vrijeme za razmišljenje posbo uživam, zbog čega i ne posežem često za novijim naslovima. Tvoja percepcija odnosa i samih likova koje spominješ se dijametralno razlikuje od mišljenja JD-a, a s obzirom da ti ne odgovora zahtjevniji stil pripovjedanja (retrospekcija) i dugi kadrovi bojim se da je onda tu JD u pravu kad govori da su likovi dobro režirani.
Sve u svemu zanimljiv je tvoj osvrt i sigurno daje određenu sliku o tome kakav je film.
Johnny Difool Posted - 09/03/2014 : 12:13:41
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by Johnny Difool

12 godina ropstva je izvrstan film koji zaslužuje sve nagrade koje je osvojio, i koji će ostati itekako zapamćen, ne samo zbog tematiziranja rasizma nego ponajprije zbog superiorne izvedbe kao takve.

Da sad ovdje ne drvim, na topicu Filmovi & co. sam detaljno elaborirao svoje dojmove.




Potpuno se slazem i mislim da najvece zasluge za to idu izvrsnom Steveu McQueenu.Da je ovaj film rezira netko drugi poput npr.Spielberga vjerovatno bi dobili pateticno sranje poput Amistada.




Mislim da je vrlo bitna, možda i ključna stvar, bila u tome što je McQueen Englez, pa je iako crnac uspio zadržati potrebnu distancu prema američkoj priči i dominantno američkoj temi. Zbog toga nema patetike, iznimno puno se posvetilo stvaranju atmosfere koju se može rezati nožem, izuzetna je pozornost stavljena na likove, zapravo sve a osobito važne kojima je dana dovoljna minutaža, njihove emocije i neke detalje, i odlično je fokusiran na trokut Solomon - Epps - Patsey.

King Warrior Posted - 09/03/2014 : 11:32:25
quote:
Originally posted by Zagor12


.


Javi mi se na PM, trebas mi nesto.
Zagor12 Posted - 09/03/2014 : 10:51:57
quote:
Originally posted by sretan

quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by sretan

quote:
Originally posted by Zagor12

Pogledao sam tek dva filma od svih kandidata i stvarno nisam vidio ništa posebno u 12 Years a Slave. Dobar film, ali nikakvo remek-djelo. Dallas Buyers Club mi je recimo bio puno bolji.



Ti sa svojim filmskim iskustvom i znanjem znaš prepoznati što je remek-djelo?



A po čemu ti zaključuješ da ne bih mogao prepoznati remek-djelo?



Po tvojim dosadašnjim upisima na temi filmovi. U tvojim upisima nigdje nema naznaka neke dublje analize filma, imamo samo subjektivnu procijenu film mi "se sviđa" ili "ne sviđa". Doduše to ne znači da ti nisi u stanju analizirati i prepoznati kvalitetu filma stoga ti i postavljam direktno pitanje. Volio bi na njega dobiti i odgovor umjesto protupitanja, ako je moguće.


quote:
Originally posted by Zagor12
Zato jer imam 16 godina, ili što?


Ne znam koliko imaš (tj. dosad nisam znao taj podatak), niti to ima ikakve veze za raspravu na forumu. Možeš imati 56. i isto pitanje bih ti postavio.



Evo odgovora, oprosti što sam ga ovako odgodio... Ma ja ne analiziram filmove dublje samo zato što mi se, vrlo jednostavno, ne da. Inače pogledam barem jedan film svaki dan, volim ih i nikad ih neću prestati gledati.

12 Years a Slave ne smatram remek djelom iz razloga što mi se činio vrlo konfuznim. U redu, imamo odličnu, potresnu i tešku temu, ali u filmu ima nekoliko zbrzanih stvari koje su mi ostavile upitnik nad glavom. Najveći problem su mi skokovi u radnji. Ne smeta mi korištenje retrospekcije, ali mi je bilo vrlo teško koncentrirati se, skužiti tko je koji lik, kad se što dešava, gdje itd. Također, tih dvanaest godina ropstva mi se kroz film činilo kao šest mjeseci, ničim nije ostvaren ugođaj kao da je to neko dugo vremensko razdoblje. Recimo, Solomon je 12 godina rob, dođe doma, svi su odrasli ili ostarjeli u njegovoj kući, a on je još uvijek mlad i izgleda isto kao na dan otmice. I razvoj likova mi ne drži vodu, sporedne likove kao da nisam ni upoznao. Slaba je kemija između glumaca. I čudno mi je što svi uzdižu ulogu Lupite Nyogo. U redu, prožeta je emocijama, patnjom, dobro je odglumljena ali... Zar je zaista tako dobra za Oscara? Ne znam... Također, u filmu se previše forsiraju dugi kadrovi. Ok, razumijem, redatelj ima takav stil, ali običnom gledatelju to postane zamorno, koliko god to bilo upečatljivo.

Eto, to je moje mišljenje. Film je dobar, ali ništa spektakularno.
Torghal Posted - 08/03/2014 : 15:41:01
quote:
Originally posted by Johnny Difool

12 godina ropstva je izvrstan film koji zaslužuje sve nagrade koje je osvojio, i koji će ostati itekako zapamćen, ne samo zbog tematiziranja rasizma nego ponajprije zbog superiorne izvedbe kao takve.

Da sad ovdje ne drvim, na topicu Filmovi & co. sam detaljno elaborirao svoje dojmove.




Potpuno se slazem i mislim da najvece zasluge za to idu izvrsnom Steveu McQueenu.Da je ovaj film rezira netko drugi poput npr.Spielberga vjerovatno bi dobili pateticno sranje poput Amistada.
Smomo8 Posted - 07/03/2014 : 20:25:38
Her mi je i više nego dobar film.
mr murdoc Posted - 07/03/2014 : 18:41:51
quote:
Originally posted by kiky

ja sam prilično zadovoljan sa ovogodišnjim oskarima. kate blanshet je maestralna u BLUE JASMINE, dok je sam BLUE JASMINE fantastičan film, najbolji vudijevski unazad jako puno godina i šteta što je film možda nekako u sjeni ovih najnovijih optužbi protiv vudi alena za seksualno zlostavljanje. dečki iz DALLAS BUYERS CLUB-a su sjajno odradili svoje uloge i zasluženo primili oskare. GRAVITY je užitak, i vizualno i pričom, tako da i njegov veliki uspjeh na oskarima lijepa stvar.

kiky Posted - 07/03/2014 : 18:38:26
ja sam prilično zadovoljan sa ovogodišnjim oskarima. kate blanshet je maestralna u BLUE JASMINE, dok je sam BLUE JASMINE fantastičan film, najbolji vudijevski unazad jako puno godina i šteta što je film možda nekako u sjeni ovih najnovijih optužbi protiv vudi alena za seksualno zlostavljanje. dečki iz DALLAS BUYERS CLUB-a su sjajno odradili svoje uloge i zasluženo primili oskare. GRAVITY je užitak, i vizualno i pričom, tako da i njegov veliki uspjeh na oskarima lijepa stvar.
sretan Posted - 04/03/2014 : 18:59:14
quote:
Originally posted by King Warrior

U pravu si!



Nebitno u ovom trenutku, s obzirom da ono što tvrdim je moguće provjeriti tek za koju godinu ( a i provjerit ćemo anketnim pitanjem)
King Warrior Posted - 04/03/2014 : 18:31:29
U pravu si!
sretan Posted - 04/03/2014 : 18:10:41
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by sretan


Ako raspravljamo onda ne bi trebali preskakati odgovore na konkretna pitanja jer inače rasprava nema smisla.


ne raspravljamo, caskamo malo. Ne vidim kako sa tobom da raspravljam na ovoj temi, sam kazes da nisi pogledao nijedan oskarevski film ove godine, ali bi ipak tvrdoglavo da dokazes da znas o cemu pricas, ili cak da nije ni potrebno da pogledas te filmove, jer si znao kakvi su i prije nego sto su snimljeni. Mislim, ovo je najgluplje caskanje koje sam imao na forumu.
Mada, moram priznati da si interesantan, ovako nesto jos nisam dozivio ovdje.


Kinže vidljivo je jasno tko što piše i koliko napisano ima smisla. Ništa ja tvrdoglavim jer činjenice govore same za sebe i ovdje javno i na PM-u i sam znaš koliko su ti procijene u skladu s realnošću. A ti još uvijek na konkretna pitanja nisi ponudio nijedan odgovor i samo se vrtiš u krug.
Uživaj

Za godinu dana se opet čujemo u vezi toga je li publici ostao u sijećanju koji od nagrađenih filmova ili nije...za sad ova konverzacije ide u arhivu i otvara se nagodinu
mr murdoc Posted - 04/03/2014 : 17:37:21
quote:
Originally posted by Johnny Difool

12 godina ropstva je izvrstan film koji zaslužuje sve nagrade koje je osvojio, i koji će ostati itekako zapamćen, ne samo zbog tematiziranja rasizma nego ponajprije zbog superiorne izvedbe kao takve.

Da sad ovdje ne drvim, na topicu Filmovi & co. sam detaljno elaborirao svoje dojmove.



Film je napravljen za oskara..nazalost ga je i dobio...
King Warrior Posted - 04/03/2014 : 17:19:06
quote:
Originally posted by sretan


Ako raspravljamo onda ne bi trebali preskakati odgovore na konkretna pitanja jer inače rasprava nema smisla.


ne raspravljamo, caskamo malo. Ne vidim kako sa tobom da raspravljam na ovoj temi, sam kazes da nisi pogledao nijedan oskarevski film ove godine, ali bi ipak tvrdoglavo da dokazes da znas o cemu pricas, ili cak da nije ni potrebno da pogledas te filmove, jer si znao kakvi su i prije nego sto su snimljeni. Mislim, ovo je najgluplje caskanje koje sam imao na forumu.
Mada, moram priznati da si interesantan, ovako nesto jos nisam dozivio ovdje.
Johnny Difool Posted - 04/03/2014 : 16:57:19
12 godina ropstva je izvrstan film koji zaslužuje sve nagrade koje je osvojio, i koji će ostati itekako zapamćen, ne samo zbog tematiziranja rasizma nego ponajprije zbog superiorne izvedbe kao takve.

Da sad ovdje ne drvim, na topicu Filmovi & co. sam detaljno elaborirao svoje dojmove.

sretan Posted - 04/03/2014 : 16:32:38
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by sretan

Kako ovo može biti dokaz da griješim kad tvrdim da je svaka filmska godina u principu ista???


Pa rekao sam vec, ova oskarevska godina je drugacija, nece biti filmova koji ce ostati urezani u sjecanju.
Eventualno afroamerikancima 12 godina ropstva.


Ako raspravljamo onda ne bi trebali preskakati odgovore na konkretna pitanja jer inače rasprava nema smisla.

Nisi mi odgovorio na pitanje kako ovu tvoju tvrdnju potvrđuje tintonov citat?
Dečko lijepo tvrdi da mu je od lani ostao u sijećanje "Pijev život" a ove godine će to biti "Philomena" (možda i "Nebraska"). Nedvosmisleno ovo ide u prilg tvrdnji da svake godine ostane pokoji film u siječanju, zar ne? Da ili ne?
dante Posted - 04/03/2014 : 16:32:31
quote:
Originally posted by sretan

quote:
Originally posted by Zagor12
A po čemu ti zaključuješ da ne bih mogao prepoznati remek-djelo?



Po tvojim dosadašnjim upisima na temi filmovi. U tvojim upisima nigdje nema naznaka neke dublje analize filma, imamo samo subjektivnu procijenu film mi "se sviđa" ili "ne sviđa". Doduše to ne znači da ti nisi u stanju analizirati i prepoznati kvalitetu filma stoga ti i postavljam direktno pitanje. Volio bi na njega dobiti i odgovor umjesto protupitanja, ako je moguće.



Covjece, od svih clanova koji su aktivni na filmskom podforumu, ti si vjerojatno najmanje referentna osoba po tom pitanju. Ti zapravo i nemas svoje osobno vidjenje nekog filma u samom startu. Tvoje misljenje o pojedinom filmu je u direktnoj vezi s misljenjem osobe kojoj odgovaras. Drugim rijecima, sto god neki clan ovdje napisao o bilo cemu, tvoja prvotna reakcija je da mu kontriras (jer ti je ocito ovakva vrst konflikta u naravi). Nije cak vazno ni ako nisi pogledao film, a oni jesu, jer ti se vodis godinama iskustva i pustih statistickih podataka, koji su dovoljni za odredjivanje sudbine nekog filma i njegovog utjecaja u buducnosti, cak i na nevidjeno. I zatim naravno krece tvoje beskonacno baljezganje kroz 30 poruka i 5 strana, gdje se tebi vjerojatno cini da nudis "dublju analizu filma" ovim luzerima koji se usudjuju iznositi svoju subjektivnu procjenu filma sa "svidja mi se" ili "ne svidja mi se" (vjerojatno su zaboravili da se nalaze na forumu Cahiers du Cinema), dok svi ostali vide beskonacno laprdanje bez konca i kraja, gdje ti uporno kontriras i negiras misljenje drugog, dokle god ima nekoga da ti odgovara na poruke.
brni Posted - 04/03/2014 : 15:58:57
Evo pogleda sam 3 filma od ovih nominiranih u pojedinim kategorijama za Oscara..

Gravity - meni sasvim solidno ostvarenje, efekti odradeni besprijekorno i tu me ne cudi da je pokupia sve zivo..naravno glumci bili na visini opravdali svoju reputaciju..najveci problem je taj sto na kraju nema onog osjecaja nedokucivosti kakav sam ocekiva od ovakvog "veci od zivota" filma..

Americki varalice - meni jako dosadan film i da nije vrhunskih glumackih imena u njemu ne bi ga odgleda niti do kraja..

Blue Jasmine - sto reci Cate je ovom ulogom stvarno zasluzila nagradu, nacin na koji je ona usla u lik Jasmine je bia toliko upceatljiv da sam u sceni kada bude izvrgnuta zadirkivanju sestrinog momka osjetia tocno ono sto je vjerovatno svaki od nas u zivotu prosa jedanput..inace sam veliki fan Allenovih filmova i ovaj film mi definitivno ulazi u top 5 njegovih filmova..

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000