forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Netflix & HBO Max

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
ReemCP Posted - 23/05/2024 : 10:05:09


Ovaj topic sam zamislio isključivo kao mjesto za preporuku serija i filmova koji se nalaze na platformama Netflix i HBO Max. Ovdje možete podijeliti svoje omiljene naslove, raspravljati o najnovijim izdanjima, preporučiti skrivene dragulje ili komentirati popularne hitove. Bilo da ste ljubitelj drame, komedije, trilera ili dokumentaraca, cilj ovog topica je da svima olakša pronalaženje novih i zanimljivih sadržaja za gledanje.

Osim Netflixa i HBO Maxa, također mogu ići preporuke sadržaja sa:
- prime video
- Disney+
- Apolon
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ReemCP Posted - 16/06/2024 : 19:57:55
quote:
Originally posted by GitaristRoko

Još bih što se tiče Tarantina dodao i naglašene boje. Uglavnom, obje serije u top 3 za mene.

Našao sam Roko jedan fora video na YT-u gdje su napravili usporedne kadrove i utjecaj Tarantina ;)

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=lNz1qSv95aE

quote:
Originally posted by GitaristRoko

Što se Saula tiče, s obzirom da ga trenutno gledaš, dosta je spor prve 3 sezone i mnogi se žale na to, mada je meni bilo fenomenalno i uživao sam u štihu serije, nije mi smetala sporost. Prave stvari kreću u 4. sezoni, a zadnja sezona je turbulencija samo takva! Zadnja sezona Breaking Bada je bolje odrađena (gledajući zaključke priča i sudbine likova), ali ni ovo nije uopće loše, ima više momenata koji te potpuno izbace iz takta, u pozitivnom smislu. Sjećam se da sam gledao zadnju sezonu kako su izlazile epizode i jedva čekao, uživajući u svakoj epizodi.

Meni ta sporost uopće ne smeta, uživam u tome, zanimljivo mi je gledati kako se razvijaju drame između likova i njihove karaktere. Recimo, u S2:E8, bio je onaj nevjerojatni uvodni neprekidni kadar koji je trajao čak 4 minute i 20 sekundi! Stvarno impresivno kako je sve to snimljeno u jednom komadu, savršena koordinacija između glumaca, kamermana i cijelog produkcijskog tima. Podsjeća me sve to pomalo na filmove iz sedamdesetih (i ranije) kad su kadrovi dugo trajali, a ne kao danas kad se scene brzo izmjenjuju i stalno mijenjaju kutovi kamere što može uzrokovati distrakciju čestim rezovima.

Također, oduševljen sam što je Gus tu, kao i braća blizanci Salamanca, a Mikeove strategije i promišljanja su mi zakon! Sviđa mi se kako serija daje vremena likovima da dišu i razvijaju se, baš uživam u svakom trenutku i jedva čekam vidjeti kako će se dalje razvijati priča.
quote:
Originally posted by GitaristRoko

Samo ću ti reći da će se u 6. sezoni promijeniti glumac taksist tokom sadašnjosti gdje se Saul zove Gene (crno-bijeli kadrovi). Nije nikakav spoiler, samo zapamti da te tada ne zbuni.

Vjerujem da ću upamtit ovo, s obzirom na moj tempo gledanja brzo će i to doći (na polovici sam 4. sezone trenutno), hvala ti ;)
GitaristRoko Posted - 11/06/2024 : 19:54:24
Još bih što se tiče Tarantina dodao i naglašene boje. Uglavnom, obje serije u top 3 za mene.

Što se Saula tiče, s obzirom da ga trenutno gledaš, dosta je spor prve 3 sezone i mnogi se žale na to, mada je meni bilo fenomenalno i uživao sam u štihu serije, nije mi smetala sporost. Prave stvari kreću u 4. sezoni, a zadnja sezona je turbulencija samo takva! Zadnja sezona Breaking Bada je bolje odrađena (gledajući zaključke priča i sudbine likova), ali ni ovo nije uopće loše, ima više momenata koji te potpuno izbace iz takta, u pozitivnom smislu. Sjećam se da sam gledao zadnju sezonu kako su izlazile epizode i jedva čekao, uživajući u svakoj epizodi.

Samo ću ti reći da će se u 6. sezoni promijeniti glumac taksist tokom sadašnjosti gdje se Saul zove Gene (crno-bijeli kadrovi). Nije nikakav spoiler, samo zapamti da te tada ne zbuni.
ReemCP Posted - 11/06/2024 : 17:03:08
Uplovio sam lagano i u par epizoda druge sezone BCS-a, koja također kao i prva počinje tim crnobijelim kadrovima i sad sam dobio potvrdu da je to zaista sadašnjost, odnosno Saul poslije BB serije s novim identitetom. Naročito kad je ostao zarobljen u onom nekakvom malom skladištu i jedina mogućnost (dok netko ne dođe) je bio izlaz na druga vrata koja automatski aktiviraju policiju, a policija i njezina prisutnost je zadnje što mu treba.

Jimmy i Kim su baš simpatičan par, nije ona neka tradicionalna veza već više onako, ekskluzivno, a super su bile scene kad su prevarili onog financijskog savjetnika (je li to onaj lik koji je naživcirao Walta u BB-u i Walt mu spalio auto?!) pijuckajući votku po 50 dolara po čaši Pa ono pranje zubiju, scena koja pokazuje koliko su opušteni i bliski jedno s drugim, izvrsno. Kim mi se čini kao da Jimmyju dođe kao neki anđeo čuvar, pa i glas razuma, kao da pokušava da ga održi na pravom putu.

Imao sam osjećaj tijekom BB-a, ali sad gledajući BCS sam gotovo siguran u to da je kreator serija Vince Gilligan očigledno bio inspiriran radom Tarantina, naročito u tom korištenju nekonvencionalnih narativnih tehnika, i to nelinearne naracije gdje se priča ne odvija striktno po kronološkom redoslijedu. Radnje u obje serije skaču naprijed i natrag u vremenu, gdje imamo flashbackove i flashforwarde. Tu je naravno i tehnika samog snimanja kao što su neobične perspektive postavljanja kamere, specifični kutevi iz kojih promatramo ono što se događa, bilo da se radi o nekoj najobičnijoj situaciji.

Primjetio sam baš tijekom BB-a koliko ima sličnosti s Pulp Fictionom, primjerice ona scena kad Jesse Pinkman bira oružje, sad uzme čekić, pa šipku, pa se odluči za nešto treće, ja sam tu u njegovom liku u toj sceni vidio Brucea Willisa kako to radi u spomenutom Pulp Fictionu (mislim da ima još nekoliko takvih primjera). Ili ono pozicioniranje kamere iz prtljažnika, a i ovdje u BCS-u Kim u S2:E1 kaže Jimmyju: "Povući ćeš se kao Jules na kraju Paklenog šunda?" što je zapravo i direktna referenca na Tarantinov film.

Mike, onaj lik i njegove kolekcionarske bejzbolske kartice (), Jimmy i način na koji su ispetljali tog lika iz problema, predivno Baš mi se sviđa taj balans između humora i napetosti koju i ova serija pruža.
ReemCP Posted - 09/06/2024 : 21:05:22
Jedino ženska ima pomalo kao dublji glas, inače veoma simpatična, slažem se :)
Super za Tuca i Nacha, kako se samo Jimmy na početku izvukao pričom u onoj pustinji, ajde, znaš da je to prequel pa si ono znao da mu neće ovi u tom trenutku ništa grozno uradit kad je u BB-u ok i dobrog zdravlja, ali opet, bilo je tijesno, Tuco je skroz nestabilan i nikada ne znaš što će u kom trenutku uradit.

Inače, onaj sami početak serije u crnobijeloj tehnici, mislim da su ti uvodni kadrovi kao sadašnjost, odnosno radnja nakon BB-a jer je Saul pri kraju BB-a morao promijeniti identitet pa se pomalo vidi da je tužan i da žali za svojim prijašnjim životom, taman kad je stavio u VCR onu videkasetu i počeo gledati svoje reklame, u tom trenutku smo na neki način otputovali u vrijeme prije BB serije i onda je serija krenula u boji, svidjela mi se ta tranzicija.
going going Posted - 09/06/2024 : 20:53:18
Samo cepaj, tek te ceka ludilo. Nacho i Tuko Salamanka a i ostale Salamanke ce biti veoma vazni cinioci u seriji. A Kim Wexler mi je omiljeni zenski lik iz bilo koje serije, ozenio bih je odmah.
ReemCP Posted - 09/06/2024 : 20:49:48
quote:
Originally posted by going going

Meni je BCS bolja serija od BB. Ali mozda valja napraviti pauzu sad nakon odgledanog BB i El Camina, malo se iskulirati par dana ili nedelja i onda uci u svet BCS-a jer tu na pocetku serije Saul jos uvek nije Saul nego je Jimmy McGill, potpuno drugaciji lik od onog iz BB, i njegova transformacija je prikazana postupno i polako. I bice dosta Mikea, tu nema sta da brines. Ja sam jos vise zavoleo Mikea iz BCS nego sto sam ga zavoleo u BB.

Ja sam već započeo gledanje BCS i pogledao prvih 8 epizoda prve sezone! Namjerno nisam htio raditi pauzu jer sam htio odmah gledati ovu seriju dok mi je BB još svježe u sjećanju i shvaćam ovaj dio o kojem pišeš da Saul, odnosno Jimmy ovdje tek počinje, točno je zanimljivo za pratiti te njegove početne korake u karijeri i sve smicalice koje izvodi, kao ono kad je morao skinuti svoj plakat da bi on to nekako sve okrenuo u svoju korist da ispadne lokalni heroj i dobije kojeg klijenta Baš ima tu neku sposobnost da se brzo prilagođava situacijama. A i ono s obitelji Kettlemans, kad ih je pronašao u šatoru pa tom prilikom banuo i rekao "Here's Johnny!" Referirajući se na scenu Jacka Nicholsona iz "The Shininga".

Moram priznati da su me prve dvije epizode BCS odmah osvojile, što nije bio slučaj s BB, ali upravo mi je BB i pomogao da odmah zavolim ovu seriju. Bilo je super iznenađenje vidjeti odmah na početku Tucoa Salamancu (ima i on svoju nježnu stranu, pogotovo kad je njegova baka u blizini), a i Nacho mi je odličan lik, nadam se da će biti više njega kasnije u seriji.

Mike mi je u BB bio jako drag, njegova interakcija s unučicom pokazala nam je već tada tu njegovu nježniju i brižnu stranu, ističući kontrast između njegovog nasilnog posla i njegove osobne želje za normalnošću i obitelji. Ovdje u BCS, u epizodi 6 prve sezone koja je skoro cijela posvećena Mikeu, dobili smo puno više o njegovoj prošlosti i obitelji (naročito sinu). Definitivno ga se u BCS-u još više zavoli, a njegovi razgovori s Jimmyjem su zakon, pogotovo kad Mike koluta očima na Jimmyjeve svakojake dosjetke Trenutno jedino nisam siguran kakav je točno odnos između Jimmyja i one Kim, jesu li oni friends with benefits tipa par ili samo prijatelji koji su nekad imali nešto. Chuck, Jimmyjev brat je isto simpa lik, a nadam se da će se možda u nekom trenutku u BCS-u pojaviti i Gus Fring, to bi strašno volio.
Tonka24 Posted - 09/06/2024 : 19:21:50
Nusam gledao, ali je na popisu zajedno s još 200 dokumentaraca. 😃
Izgleda odlično dokumentarac, dobar je Netflix za serije u dokumentarce.
Tonto Posted - 09/06/2024 : 12:51:54
Odlicna ova nova dokumentarna Hitler and the nazis.
going going Posted - 08/06/2024 : 01:57:19
Meni je BCS bolja serija od BB. Ali mozda valja napraviti pauzu sad nakon odgledanog BB i El Camina, malo se iskulirati par dana ili nedelja i onda uci u svet BCS-a jer tu na pocetku serije Saul jos uvek nije Saul nego je Jimmy McGill, potpuno drugaciji lik od onog iz BB, i njegova transformacija je prikazana postupno i polako. I bice dosta Mikea, tu nema sta da brines. Ja sam jos vise zavoleo Mikea iz BCS nego sto sam ga zavoleo u BB.
ReemCP Posted - 06/06/2024 : 21:42:00
Da, ali na HR imamo 2,3,5 i 6, oko 65% serije na HR 😉
Mada mi nije jasno kad su to prevodili, što im je problem bila 1. i 4.
Ali nema veze, bitno da nam je dostupno 🙂

Koliko sam vidio ovdje komentare, a navodno i neki kriticari pišu u tom smjeru, da je BCS nadmasio BB što je meni zasad to nevjerojatna stvar, tim me jos više zanima ova serija, a nadam se da ce u njoj biti što više Mikea 😎
ponki Posted - 06/06/2024 : 20:26:15
quote:
Originally posted by ReemCP

Ako netko nije vidio, ima na Netflixu i kratak dokumentarac (The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino) o snimanju filma El Camino, nekih 13 minuta traje.



Sad kad sam ga pogledao nakon filma, moram reći da sam i ja impresioniran kako su snimili tu scenu kad je Jesse pretraživao Toddov stan ne bi li našao novac, s kamerom postavljenom skroz iznad tog stana gdje gledamo iz ptičje perspektive kako je Jesse sve živo pretražio dok kasnije nije otkrio gdje je zapravo lova skrivena.

----------------------------------------------------------

Sad je na red došla serija Better Call Saul za gledanje, a moram samo razjasniti neku zavrzlamu oko ovoga kad prebacite na HR i na ENG. jezik.
Tek sam sad shvatio (a nemam pojma zašto je to tako) da od ukupno 6 sezona serije, na HR jeziku imamo sezone 2,3,5,6 (fale 1 i 4).
Tako da ću 1 i 4 pogledat na ENG (kako sam gledao dosad BB), a ove na HR.


vidis li sad da sam bio u pravu za titl 😂
sjecam se da sam ja gledao BCS na engleskom na Netflixu...
vjerovatno je prva sezona bila na engleskom i poslije samo nastavio gledati
bez provjeravanja da se nisu pojavili titlovi
ReemCP Posted - 06/06/2024 : 19:35:18
Ako netko nije vidio, ima na Netflixu i kratak dokumentarac (The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino) o snimanju filma El Camino, nekih 13 minuta traje.



Sad kad sam ga pogledao nakon filma, moram reći da sam i ja impresioniran kako su snimili tu scenu kad je Jesse pretraživao Toddov stan ne bi li našao novac, s kamerom postavljenom skroz iznad tog stana gdje gledamo iz ptičje perspektive kako je Jesse sve živo pretražio dok kasnije nije otkrio gdje je zapravo lova skrivena.

----------------------------------------------------------

Sad je na red došla serija Better Call Saul za gledanje, a moram samo razjasniti neku zavrzlamu oko ovoga kad prebacite na HR i na ENG. jezik.
Tek sam sad shvatio (a nemam pojma zašto je to tako) da od ukupno 6 sezona serije, na HR jeziku imamo sezone 2,3,5,6 (fale 1 i 4).
Tako da ću 1 i 4 pogledat na ENG (kako sam gledao dosad BB), a ove na HR.
ReemCP Posted - 06/06/2024 : 12:11:37
Uspio sam odgledati cijelu seriju BB-a - wow, wow, wow
Usput sam pogledao i film El Camino.

O BB-u se stvarno može puno toga reći i diskutirati o režiji, likovima, scenariju jer sve je dovedeno do savršenstva, gotovo svaki detalj. Tek sada nakog odgledanog u potpunosti razumijem zašto ljudi dijele samo riječi hvale kad je u pitanju ova serija i zašto govore u superlativima. Iako bih se ja suzdržao od proglašavanja najboljom serijom ikada jer meni osobno je teško rangirati nešto takvo, ali svakako bih rekao da je među najboljima koje sam ikada gledao.

Koji događaj uopće izdvojiti, da li onaj s vlakom, onaj u pustinji s Hankom, laser "show", kad Walt baci pizzu i ona završi na krovu kuće.. teško je bilo što izdvojiti zbog toliko genijalnih stvari i detalja. Ovo s pizzom sam malo istražio i izgleda da je ta scena postala kultna zbog svoje spontanosti jer je Bryan Cranston to uspio napraviti isprve! Nije uopće bila u igri nekakva "remote-control pizza" već se sve spontano dogodilo i to iz prvog pokušaja, ja sam pomislio u tom trenutku da mora da je upotrijebljen neki specijalni efekt ili slično. Naravno, da je pizza bila prerezana, razletili bi se komadi na sve strane, ali fora je što smo to objašnjenje u vezi neprerezane pizze dobili u epizodi kad su takvu pizzu dostavili Jesseju i njegovim frendovima u kući koji su to jedno vrijeme živjeli kod njega, pa se Jesse upitao zašto nije narezana pa smo dobili objašnjenje da neka pizzerija iz Albuquerquea nenarezuje pizze kako bi ubrzali proces dostave. Mislim, to je samo jedan detalj, a koliko ima takvih detalja za razmatranje i raspravljanje, čudo jedno.

Pomalo mi bilo žao Gusa i Mikea, nekako je cijela ta organizacija fino funkcionirala dok se nije upleo Walt. Gus Fring mi je jedan od najboljih negativaca koje sam ikad vidio, ta njegova sposobnost da održava hladnu i staloženu vanjštinu čak i u onim situacijama koje su najnapetije (kao recimo kad je bio na ispitivanju kod DEA-e). Njegova sposobnost da pređe iz jednog u drugi način ponašanja je besprijekorna, stvarno sam očaran njegovim likom, koji istovremeno izaziva i divljenje i strah kod gledatelja. Mike mi se isto veoma dopao, taj "problem solver" tip, koji je jasno precizan i učinkovit, a kasnije je bilo fino za promatrati njegovu suradnju s Waltom i Jessejem, te tu njegovu kompleksnost odnosa s tim likovima.

-------------------------------------------------------

O filmu..

Teško je nakon savršenstva koje je pružila serija očekivati da će film pratiti te iste stope, ali fanovski gledano, nije film toliko loš, možda malo razvučen i sporiji tempo i možda je sve moglo stati u sat vremena, ali zanimljiv dodatak, omogućujući nam da vidimo što se događa s Jessejem nakon događaja iz serije, mogli bi reći da je film zapravo 17. epizoda pete sezone gdje smo dobili closure gdje vjerujem da smo svi više-manje zadovoljni kako se odigralo s likom Jesseja Pinkamana.

U filmu jedinu zamjerku koju sam imao jest očito stanje Toddova lika, jer teško je bilo ne primjetiti da se Todd znatno udebljao što nekako ne odgovora timelineu iz BB-a i primjeti se da se uopće nisu trudili da to sakriju. Ono što sam malo istražio na netu kao neka teorija vezano uz tu fizičku promjenu Toddova lika koju sam odmah prihvatio jest ta da su to sve Jessejeva prisjećanja i da možemo to promatrati kao Jessejevu percepciju tijekom njegovih prisjećanja da on Todda vidi kao debljeg lika jer je možda kroz sjećanja vizualizirao Toddov stil života nakon stjecanja Waltovog novca, zamišljajući ga kako sjedi, jede i uživa u plodovima kriminalnih aktivnosti pa se kao u tom kontekstu, Toddovo debljanje može promatrati kao simbolika za Jessejevu percepciju njegove lijenosti. Kažem, meni ta teorija odgovora, inače dok o tome nisam pročitao, bilo mi je teško prihvatiti činjenicu da se taj glumac nije mogao dovesti u red za tu ulogu, u pitanju je bilo samo razmak od svega 6 godina između serije i filma.

Ne smijem zaboravit spomenut i Roberta Forstera, koje ugodno iznenađenje!
I Lynch ga je koristio u trećoj sezoni TP-a.
ReemCP Posted - 06/06/2024 : 11:18:22
quote:
Originally posted by Tonka24

To je kingdom Korejska serija. Fenomenalna je.
Korejska kinematografija ti je sada puno bolja od Američke.
Imaš na moje popisu, to su ti sve serije na Netflixu. Ja kad sam otkrio Korejce, oduševio sam se.
Pogotovo Slava, Kingdom i stvorenje iz gyeongseonga.

Držim se one "nikad ne reci nikad", a već imam toliko preporuka da imam što gledati do kraja ove godine, ali svakako ću uzeti u obzir i pokušat nekad kad dođe vrijeme i te korejske serije koje spominješ ;)
quote:
Originally posted by going going

Ma odlicna je i druga sezona True Detectivea, veruj mi. Pravi atmosfericni, mracni moderni noir. Ogromna zanrovska razlika u odnosu na prvu sezonu, ljudi su ocekivali isto kao sto je bila prva sezona, a kreatori serije su gledaocima ponudili nesto zanrovski potpuno drugacije, ali podjednako i zabavno i filozofski potkovano kao prva sezona. Steta samo sto publika nije dobro odreagovala na to.
Treca sezona je cisto ok, moze da se pogleda. Cetvrtu se jos nisam usudio da gledam, jer ni na koj nacin u njenom stvaranju nije ucestvovao Nic Pizzolato, tvorac serije i glavni scenarista prve 3 sezone.

Hvala Going na preporuci, imat ću to na umu kada budem gledao po pitanju žanrovske razlike što mi zvuči zanimljivo da su kreatori pokušali nešto novo, pogledat ću definitivno sve sezone pa u konačnici donijet sud da vidim koliko me se dojmilo :)
going going Posted - 04/06/2024 : 03:25:51
quote:
Originally posted by ReemCP

Da, nešto slično o TD su spominjali ovdje, ja inače obožavam Woodyja Harrelsona i McConaugheyja, ali koliko sam shvatio, oni nisu u svim sezonama. Kroz neko vrijeme ću to gledati, zasad vidio samo nešto sitno uvodne sekvence S1:E1 i zaista se osjeti ta twinpiksovska atmosfera.




Ma odlicna je i druga sezona True Detectivea, veruj mi. Pravi atmosfericni, mracni moderni noir. Ogromna zanrovska razlika u odnosu na prvu sezonu, ljudi su ocekivali isto kao sto je bila prva sezona, a kreatori serije su gledaocima ponudili nesto zanrovski potpuno drugacije, ali podjednako i zabavno i filozofski potkovano kao prva sezona. Steta samo sto publika nije dobro odreagovala na to.
Treca sezona je cisto ok, moze da se pogleda. Cetvrtu se jos nisam usudio da gledam, jer ni na koj nacin u njenom stvaranju nije ucestvovao Nic Pizzolato, tvorac serije i glavni scenarista prve 3 sezone.
Tonka24 Posted - 03/06/2024 : 21:32:18
To je kingdom Korejska serija. Fenomenalna je.
Korejska kinematografija ti je sada puno bolja od Američke.
Imaš na moje popisu, to su ti sve serije na Netflixu. Ja kad sam otkrio Korejce, oduševio sam se.
Pogotovo Slava, Kingdom i stvorenje iz gyeongseonga.
ReemCP Posted - 03/06/2024 : 11:30:13
Da, nešto slično o TD su spominjali ovdje, ja inače obožavam Woodyja Harrelsona i McConaugheyja, ali koliko sam shvatio, oni nisu u svim sezonama. Kroz neko vrijeme ću to gledati, zasad vidio samo nešto sitno uvodne sekvence S1:E1 i zaista se osjeti ta twinpiksovska atmosfera.

Korejske serije i ja..hmm, ne znam kako će to ići, mada sam vidio da imaju na Netflixu nešto filmova azijske kinematografije vezano za zombi tematiku, po traileru više mi baca na nekakvu parodiju i mislim da bi stoga moglo bit po mom guštu :)
Tonka24 Posted - 02/06/2024 : 17:54:26
@Reem
Pogledaj igranu seriju o Dahmeru.
Ja sam pogledao apsolutno sve od njega, čak i materijale sa stvarnog suđenja, ima na yt preko 6 sati materijala.
Imaš i genijalan film o njegovom djetinjstvu " My friend Jeffrey Dahmer ".

I još jednom ti preporučujem Korejske serije.
Ovo za BB sve pogledaj, a TD po meni je samo prva sezona dobra, ostalo ozbiljan pad kvalitete.
ReemCP Posted - 02/06/2024 : 12:08:29
quote:
Originally posted by SpongeBobek

Imaš vremena - Saul nam ostaje dostupan još 2 godine:
https://hrflix.eu/detalji/better_call_saul


Ovo je predivna vijest, hvala ti SpongeBobek ;)

@Oki - ovo tvoje što si stavio, vidio sam u ponudi, ali nisam znao što je, svakako će se gledati :)
Prvo mi je plan odraditi BB, pa film, pa BCS i onda bi se bacio na "True Detective" što su mi preporučili.

quote:
Originally posted by going going

@Reem , El Camino gledaš kad završiš Breakinf Bad ali neću da ti kažem o čemu se radi zbog spojlera. Tako da ne obraćaj puno pažnju na El Camino kad ti iskoči i ne čitaj o čemu se radi, nego samo cepaj seriju do kraja pa onda.

Kako sam krenuo, do sljedećeg vikenda možda odgledam cijeli BB, tako je zarazan da to jednostavno ne mogu opisati riječima :)
going going Posted - 01/06/2024 : 17:07:16
@Reem , El Camino gledaš kad završiš Breakinf Bad ali neću da ti kažem o čemu se radi zbog spojlera. Tako da ne obraćaj puno pažnju na El Camino kad ti iskoči i ne čitaj o čemu se radi, nego samo cepaj seriju do kraja pa onda.
Oki Posted - 01/06/2024 : 14:53:54
Jedna starija serija na MAX-u, nekoliko epizoda me je pošteno nasmijalo i preporučio bih je…valjda samo onima koji su 18+ 😁😂😁
[url=https://postimages.org/][/url]
SpongeBobek Posted - 01/06/2024 : 14:30:22
quote:
Originally posted by ReemCP


Što se tiče konkretno serije "Better Caul Saul", vidim da je imaju na Netflixu, ali s našim prijevodom :)
Samo se bojim dok dođem do nje, da je slučajno ne maknu, da ne napišu ono "uskoro odlazi".


Imaš vremena - Saul nam ostaje dostupan još 2 godine:
https://hrflix.eu/detalji/better_call_saul
ReemCP Posted - 31/05/2024 : 22:15:06
quote:
Originally posted by Poli

Meni je cak bolje od BB, i zabavnije i zanimljivije itd. Dosta toga u BB se pojasni ovdje, kako su neki dosli tu gdje jesu, sta se događalo s njima prije, heh i kako je nastao onaj podzemni laboratorij itd. :)

Kad si bio ovo pisao, nisam te bio shvatio na koji točno podzemni laboratorij misliš, onda je bila ep5s3 i sve mi je bilo jasno :) Čak su i cijelu jednu epizodu (ona "Fly" epizoda) Walt i Jesse proveli u tom laboratoriju hvatajući muhu Ali, između ostalog, uspjeli su se Walt i Jesse malo povezati kroz te njihove razgovore u toj epizodi, jer njihov međusobni odnos je poprilično složen i turbulentan, pun uspona i padova, odnos koji prolazi kroz mnoge faze, od partnerstva do izdaje, ali uvijek postoji osnovna nit brige i empatije između njih dvojice.

Točno se vidi da je Waltu stalo do Jesseja, unatoč tome što Jesse često donosi impulzivne odluke bez promišljanja o posljedicama. Jesse je, rekao bih, nekako više vođen osjećajima, što ga često dovodi u problematične situacije i onda se sve ono što je napokon postalo dobro, ponovno zakomplicira.
quote:
Originally posted by going going

Da se nadovezem na pricu o BB, drago mi je da ti se svidja i da si se navukao Reem! Druga sezona je ludilo i moja omiljena od svih 5! A Better Call Saul je jos bolja i ludja serija. Sve ono zbog cega svi volimo BB, to su sve doveli do savrsenstva u BCS.

Baš sam se navukao, čak i na poslu kad me netko nešto upita, ja ne reagiram odmah da odgovorim, meni su samo u glavi Walt, Jesse i kristalni met Hvala što si mi rekao da nastavim, zapravo sad tek shvaćam da je serija morala imati taj slow start da bismo kasnije mogli uživati u gotovo svakoj epizodi i pratit transformaciju likova. Sada kad sam ušao u taj ritam serije i kad je ne mogu jednostavno prestat gledat, mogu reći da je njezin sporiji tempo s početka savršeno osmišljen za priču koja se želi ispričati.

-----------------------------------------

Going, samo da te još nešto upitam..

Na mobu mi je Netflix izbacio ovo (screenshot ispod), piše "A Breaking Bad movie".
Je li znaš, jel bi ovaj film bilo dobro gledati poslije serije BB?
Pa onda poslije tog filma BCS?
Ne znam sad je li taj film prequel ili se nastavlja na događaje poslije serije BB..

going going Posted - 31/05/2024 : 18:07:55
Da se nadovezem na pricu o BB, drago mi je da ti se svidja i da si se navukao Reem! Druga sezona je ludilo i moja omiljena od svih 5! A Better Call Saul je jos bolja i ludja serija. Sve ono zbog cega svi volimo BB, to su sve doveli do savrsenstva u BCS.
Chui Posted - 31/05/2024 : 10:46:38
Apsolutna preporuka odličan animirani SF Scavengers reign. SF survival drama. nije za klince. Kao da su autori malo vizualnih inspiracija povukli od Leovih SFova i Aame.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000