forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Omiljeni slikar/omiljeno razdblje u umetnosti?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
azra x. Posted - 22/09/2010 : 13:49:33
Zanima me sta je ono sto najvise cenite u slikarstvu? Da li je to savrseno realisticna forma ili apstrakcija? Sta mislite,je li na slici bitniji vizuelni izraz ili poruka-sadrzaj?

Koji je vas omiljeni slikar i zbog cega? Sta je ono cime se vodite u izboru omiljenog;je li to majstorstvo,revolucionarna ideja i novina koju je doneo umetnosti,ili mozda interesantna licnost i biografija?

Volela bih da vas cujem o ovome jer me zanima kako na likovnu umetnost gledaju ljudi koji nisu strucnjaci u toj oblasti,a koji ipak nisu ni potpune neznalice(npr.da ne razumeju ni jednu vrstu slikarstva osim realisticnog ili religioznog),dakle ljubitelji-publika umetnosti.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Ciko Strašni Posted - 03/05/2011 : 18:17:17
Impresionizam - Klod Mone
paro Posted - 22/04/2011 : 01:44:58
quote:
Originally posted by d.r.p

Edward Hopper



Tako je
d.r.p Posted - 21/04/2011 : 14:51:01
Edward Hopper
The Road Warrior Posted - 21/04/2011 : 14:25:45
@paro
Možeš li mi molim te reći ove dvije zadnje slike, koji je to slikar ?
Jako su mi zanimljive.
paro Posted - 15/04/2011 : 21:32:54
Pa ne mogu reć samo jedno razdoblje, al evo...























noemis Posted - 01/04/2011 : 09:54:47
jadni ovo rimljani, uvek najebu...
cat claw Posted - 01/04/2011 : 08:55:26
Preporuka za ''Rembrantovce'':
Pogledajte par slika Fransa Halsa,
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Frans_Hals_-_Archers_de_Saint-Adrien,_1633.jpg
http://www.google.com/search?hl=en&biw=1680&bih=931&gbv=2&site=search&tbs=isz%3Al&tbm=isch&sa=1&q=franc+hals&btnG=Search&aq=f&aqi=g-s1g-sx9&aql=f&oq=
a zanimljiv je i Jan Matejko http://strony.com/Images%20History%20966-1795/Matejko%20Konstytucja_3_Maja%20Durza.jpg,
http://strony.com/Images%20History%20966-1795/1%20Polish%20History%20in%20Paintings%20966-1795.htm
Nemojte se ogranicavati samo na razvikana imena.

@AzraX
Ta mantra o tome 'kome treba realizam pored fotografije' je samo izgovor akademcima za nepoznavanje zanata.
Ne nasedaj na trikove.

I, obratite malo paznju i na domace konje u utrci

noemis Posted - 01/04/2011 : 02:01:15
omiljeni slikar - brojgel (stariji, naravno)
omiljeno razdoblje - impresionizam (odmah zatim pomalo zapostavljeni simbolizam)

da dodam
omiljena slika - vrubeljov demon
Felagund Posted - 27/02/2011 : 13:56:24
Ja nisam bas neki poznavalac slikarstva i umjetnosti, ali Munch i Dali su mi genijalni
Darth Ivan Posted - 05/02/2011 : 23:32:47
moj omiljeni pravac u slikarstvu i u književnosti je renesansa. tako da bi tu mogli metnut durera, bounarottija, da vincija, di sanzija etc.
azra x. Posted - 05/02/2011 : 23:00:51
Gogenovo slikarstvo je takodje uticalo na Anrija Matisa i pojavu fovizma.
Kako rece DocA, Sezan je uticao na Pikasa - njegova ideja da se svi oblici u prirodi mogu svesti na tri osnovna geometrijska elementa- kocku,loptu,valjak uslovila je pojavu kubizma.
corto33 Posted - 03/02/2011 : 19:52:23
Rembrandt:
http://www.googleartproject.com/museums/rijks/night-watch
panzer Posted - 03/02/2011 : 18:38:14
Michelangelo, Da Vinci, Dürer, Holbein mlađi, Dore, Canaletto.
Sneaksie Thiefsie Posted - 03/02/2011 : 18:30:49
Bio je kad sam ja ucio
docA Posted - 03/02/2011 : 18:24:01
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

Impresionizam...Mone,Sezan...


Sezan nije impresionista, stavise njegovo rasclanjivanje forme i mozaicka struktura pikturalnih slojeva slike je potpuna oprecna distorziji oblika koju su ostvarivali impresionisti naglasavajuci odredjeni momenat doba dana (atmosfericnost). Sezan je markantna pojava s druge polovine XIX veka i svrstan je samo uslovno kao post-impresionista kao i Van Gog i Gogen. Ova tri umetnika su se samo obreli u tom vremenu impresionizma, inace su svojim poimanjem novog gledista na formu, boju, svetlost kao i na imaginarno u slikarstvu bili apsolutni inovatori. Sezan je znacajano uticao na Pikasa i Braka u stvaranju kubizma s pocetka XX veka, Van Gog je izvrsio snazan uticaj na koloristicki ekspresionizam, a Gogenovo slikarstvo je karakteristicno i kao sintetizam sto je otprilike analogno simbolizmu...
Uticaji ovih umetnika dopiru i do jos "teatralnijih" pravaca i "izama" kao sto su lirska apstrakcija Vasilija Kandinskog, neoplasticizam Mondrijana, suprematizam Maljevicha...

Tipicni impresionisti su: Mone, Mane, Renoar, Pisaro, Sisle, Morizo...
REJS Posted - 03/02/2011 : 17:57:29
Lepo sam rekao za Dalija da nije tako lud kao sto izgleda.Covek je samo hteo da privuce paznju na sebe.Doco hvala na informacijama.
Sneaksie Thiefsie Posted - 03/02/2011 : 16:45:01
Impresionizam...Mone,Sezan...
azra x. Posted - 03/02/2011 : 14:03:08
Ja sam se mnogo smejala dok sam citala ono kad se Dali namerno bacao niz stepenice da bi privlacio paznju xD

E,evo jednog od mojih omiljenih zivih slikara.Savrseno mi lezi njegov stil,odradila sam i jednu njegovu reprodukciju,prilicno uspesno...
http://www.victorwang.net/

docA Posted - 03/02/2011 : 11:27:26
Izdavac je neki "Solaris" iz Novog Sada, moje izdanje je iz 2000-e godine....to ti je laganica od 115-ak strana, cita se u jednom dahu...
REJS Posted - 03/02/2011 : 07:31:14
A ko je izdao tu knjigu.Gde moze da se naruci.Salvador je svesno radio neke stvari i nije bio toliko lud.A da je bio veliki umetnik,to jeste.
docA Posted - 03/02/2011 : 02:05:41
"Imam sest godina. Salon je pun gostiju. Svi govore o kometi koju cemo nocas moci da vidimo ako nebo bude vedro. Neki tvrde da bi to mogao da bude i kraj sveta, ukoliko rep komete zakaci Zemlju. Iako mi je bilo jasno da u tim razgovorima ima ponekad ironije, obuzeo me je strah i uzasna drhtavica. Jedan sluzbenik moga oca pojavio se na vratima i objavio da se sa terase najzad vidi kometa. Svi nasi gosti se trceci popese uza stepenice, a ja ostadoh sam. Sedeo sam na zemlji upola paralizovan od straha. Najzad mi se povrati hrabrost, pa i ja potrcah na terasu. Trceci kroz hodnik video sam moju trogodisnju sestricu kako cetvoronoske puzi po podu. Zaustavih se, malo oklevajuci, a zatim je strahovito udarih nogom u glavu, pa nastavih da trcim, obuzet delirijumom radosti koju je u meni izazvao divljacki postupak. Ali, moj otac, koji je bio iza mene, video je ovu scenu. Uhvatio me je i zatvorio u kancelariju. Tamo sam ostao do vecere.
Ova kazna, zbog koje nisam mogao da vidim kometu, za mene je jedna od najvecih neprijatnosti moga zivota..."



Iz "JA SAM GENIJE" Salvador Dali


To sto je roknuo sestru u glavu nije nista strasno
azra x. Posted - 03/02/2011 : 01:00:46
Preporucujem za citanje "Ja sam genije" - Salvador Dali. Svojevrsna autobiografija...
Ja sam je uzela na sajmu za nekih 100-150 din,knjizica od stotinak strana,ali stvarno vredi procitati. Bas je bio istovremeno bizaran i genijalan - i toga savrseno svestan.(:
REJS Posted - 02/02/2011 : 22:25:21
Meni je Salvador Dali u isto vreme bizaran i privlacan sa svojim slikama.Covek je verovatno dotakao neki svet izvrnute stvarnosti.Sto je najcudnije coveka najvise privlace zabranjene i misticne stvari.
azra x. Posted - 23/09/2010 : 17:18:49
quote:
Originally posted by Obi-wan

Na moru sam vidio jednog tipa kako pravi slike uz pomoć nekih sprejeva i šablona. Sve u nekom svemirsko-vodeno-planetarnom fazonu. E, to mi se baš svidjelo.





Meni se to svidja, kada danasnji umetnici pronalaze nove nove teme i tehnike za rad. Treba da se izmisli nesto novo da bi slikarstvo ostalo primamljivo kao umetnost,a ne da se u nedogled kopiraju i rade realisticne mrtve prirode i portreti(osim dok se slikar skoluje).
Kome to danas jos treba kada je fotoaparat izmisljen pre vise od 100 godina,plus savremene tehnike obradjivanja fotografije.
Obi-wan Posted - 22/09/2010 : 20:13:48
Na moru sam vidio jednog tipa kako pravi slike uz pomoć nekih sprejeva i šablona. Sve u nekom svemirsko-vodeno-planetarnom fazonu. E, to mi se baš svidjelo.

I naravno edward hooper, wyeth i drugi kojima se sad ne mogu sjetiti imena.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000