forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Zlatni francuzi (Vecernje Novosti)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 24/10/2010 : 20:08:43
http://www.novosti.rs/vesti/kultura.71.html:301887-Stizu-zlatni-Francuzi

Nova edicija uz Vecernje novosti..

Do sada izasle tri knjige Grof Monte Kristo, sledeca je Cica Gorio pa redom... 10 dela treba da bude objavljeno u 12 knjiga. Prva je bila besplatna a ostale su po 390 dinara.

Imam dve biblioteke Vecernjih Novosti, a ovo ce biti treca...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
cat claw Posted - 03/11/2010 : 20:35:29
quote:
Originally posted by azra x.

Da sam znala da je Grof Monte Kristo teska artiljerija,ne bih ni uzimala knjigu. Ovako sam uzela prvu za dz,pa reko ajd' i druge dve. Ponecu ih kad podjem na pusto ostrvo pa nemam sta da radim.
Od ovih ostalih pisaca koje ce objaviti,zanima me samo Kami.I Sartr.

Razocarala sam se sto nema pesnika,to je ono sto najvise volim od francuske knjizevnosti.



Ako i posle citanja zakljucis da ti Grof Monte Kristo ne treba, javljam se kao dobrovoljna zrtva da te oslobodim tih knjizurina.
nemanja93 Posted - 27/10/2010 : 23:13:51
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

quote:
Originally posted by vope

quote:
Originally posted by Imrahil

Odličan je Čiča Gorio



Misliš Čiča Smorio...








Meni je knjiga dobra dok bi npr. Combray trebali čitati ubojicama prilikom saslušanja i reći im da će se knjiga čitati sve dok ne priznaju
Samo rijetki bi izdržali više od dvije strane



ti to po Vogonskom principu




mladjo Posted - 27/10/2010 : 23:12:53
Fakat, tak je
Lord Vader89 Posted - 27/10/2010 : 22:57:18
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

quote:
Originally posted by vope

quote:
Originally posted by Imrahil

Odličan je Čiča Gorio



Misliš Čiča Smorio...








Meni je knjiga dobra dok bi npr. Combray trebali čitati ubojicama prilikom saslušanja i reći im da će se knjiga čitati sve dok ne priznaju
Samo rijetki bi izdržali više od dvije strane



ti to po Vogonskom principu
pravedni Posted - 27/10/2010 : 22:45:14
quote:
Originally posted by sawitch

Sawitch je samo prizeman, voli da se zajebava i ne proserava se niti ulizuje..


Ni na pivo ne ideš sa Moderatorima...
mladjo Posted - 27/10/2010 : 00:56:16
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

quote:
Originally posted by vope

quote:
Originally posted by Imrahil

Odličan je Čiča Gorio



Misliš Čiča Smorio...








Meni je knjiga dobra dok bi npr. Combray trebali čitati ubojicama prilikom saslušanja i reći im da će se knjiga čitati sve dok ne priznaju
Samo rijetki bi izdržali više od dvije strane
sawitch Posted - 26/10/2010 : 22:20:31
Sawitch je samo prizeman, voli da se zajebava i ne proserava se niti ulizuje..
sawitch Posted - 26/10/2010 : 20:18:56
quote:
Originally posted by nemanja93

Znas kako kazu kad je dzabe i sirce je slatko
Zato sam ja uzeo dve besplatne knjigeAl sam kupio i nastavke



Sreca pa sam video "Al sam kupio i nastavke" inace bih te odmah iznapusavao... Svaka cast... "Mali"
wesskowaz Posted - 26/10/2010 : 20:02:18
quote:
Originally posted by sawitch

OK, ti si uzela.. Svaka cast.. Ali milion ljudi uzme prvu samo zato sto je dzabe i onda zajebe one koji bi sve da uzmu... Ja na primer idem po selima i Zrenjaninu da nadjem jednu knjigu za sebe a hocu sve da uzimam zato sto se ove seljacine kod mene razgrabe samo zato da bi dobili nesto dzabe.. Govno da im upakuju u kesu ali da je dzabe uzeli bi...



To je penzionerima hobi. Uzmi sve sto je za dz.
Sneaksie Thiefsie Posted - 26/10/2010 : 19:22:53
quote:
Originally posted by vope

quote:
Originally posted by Imrahil

Odličan je Čiča Gorio



Misliš Čiča Smorio...

vope Posted - 26/10/2010 : 18:49:58
quote:
Originally posted by Imrahil

Odličan je Čiča Gorio



Misliš Čiča Smorio...
nemanja93 Posted - 26/10/2010 : 16:10:12
quote:
Originally posted by sawitch

OK, ti si uzela.. Svaka cast.. Ali milion ljudi uzme prvu samo zato sto je dzabe i onda zajebe one koji bi sve da uzmu... Ja na primer idem po selima i Zrenjaninu da nadjem jednu knjigu za sebe a hocu sve da uzimam zato sto se ove seljacine kod mene razgrabe samo zato da bi dobili nesto dzabe.. Govno da im upakuju u kesu ali da je dzabe uzeli bi...




Znas kako kazu kad je dzabe i sirce je slatko
Zato sam ja uzeo dve besplatne knjigeAl sam kupio i nastavke
sawitch Posted - 26/10/2010 : 13:47:09
OK, ti si uzela.. Svaka cast.. Ali milion ljudi uzme prvu samo zato sto je dzabe i onda zajebe one koji bi sve da uzmu... Ja na primer idem po selima i Zrenjaninu da nadjem jednu knjigu za sebe a hocu sve da uzimam zato sto se ove seljacine kod mene razgrabe samo zato da bi dobili nesto dzabe.. Govno da im upakuju u kesu ali da je dzabe uzeli bi...
azra x. Posted - 26/10/2010 : 13:43:04
Pa uzela sam i druge dve... sta znam,mozda i procitam nekad,mada sam od toliko obimnijih dela jedino za Dostojevskog imala strpljenja,ne racunajuci obavezne knjige za skolu i fax.
sawitch Posted - 26/10/2010 : 13:33:37
Grof Monte Kristo ti je odlican i ne treba da zalis sto si dala pare za njega... A tako vecina ljudi ide i uzme prvu knjigu kompleta za dzabe pa nema za one koji ce uzimati sve ostale... To nije dobro sto radis...
azra x. Posted - 26/10/2010 : 13:12:16
Da sam znala da je Grof Monte Kristo teska artiljerija,ne bih ni uzimala knjigu. Ovako sam uzela prvu za dz,pa reko ajd' i druge dve. Ponecu ih kad podjem na pusto ostrvo pa nemam sta da radim.
Od ovih ostalih pisaca koje ce objaviti,zanima me samo Kami.I Sartr.

Razocarala sam se sto nema pesnika,to je ono sto najvise volim od francuske knjizevnosti.
Imrahil Posted - 26/10/2010 : 11:24:09
Odličan je Čiča Gorio
wesskowaz Posted - 26/10/2010 : 09:22:56
quote:
Originally posted by delboj

Čiča Gorio i Evgenija Grande su dvije užasno dosadne knjige, ali bio sam primoran da to pročitam.



Slazem se. Balzak je, po meni, isiljeno pisao...dosadno, nepotrebno, sa stotinu nebitnih detalja, previse opisa itd.


delboj Posted - 26/10/2010 : 09:02:45
quote:
Originally posted by sawitch

Cica Gorio je vrhunska knjiga,... Nisi se dovoljno udubio... To je bar moje misljenje.... Evgenija Grande nisam citao...

A Beren, kazes da je to bilo na sajmu za 2 eura... Sokiran sam.. Kada bi to bilo u Beogradu na sajmu....


Naravno da jesam, morao sam

Meni je to užasno dosadno.
torgalgames Posted - 26/10/2010 : 01:34:52
da li ce biti na sajmu vecernjak ,mislim imali su neke lepe diznijeve enciklopedije za decu ako se ne varam
sawitch Posted - 25/10/2010 : 19:52:45
Mozda ce i biti... Od Vecernjih Novosti imam 2 kolekcije koje su bile vredne... A ovu trecu sada kupujem.. Vecinu Rusa imam u drugim edicijama..
Beren Posted - 25/10/2010 : 18:41:59
quote:
Originally posted by sawitch

Cica Gorio je vrhunska knjiga,... Nisi se dovoljno udubio... To je bar moje misljenje.... Evgenija Grande nisam citao...

A Beren, kazes da je to bilo na sajmu za 2 eura... Sokiran sam.. Kada bi to bilo u Beogradu na sajmu....



Novine koje izdaju te kolekcije (Vijesti) na sajmu imaju svoj štand i prodaju sve što su izdali, a toga je brdo. Knjige koje su u redovnoj prodaji bile 3 eura, na sajmu su 2, a one od 4, po 3 eura. Malo je reći džabe. Ko je kod vas to izdavao? Čudi me da nemaju svoj štand na sajmu.
sawitch Posted - 25/10/2010 : 17:43:06
Cica Gorio je vrhunska knjiga,... Nisi se dovoljno udubio... To je bar moje misljenje.... Evgenija Grande nisam citao...

A Beren, kazes da je to bilo na sajmu za 2 eura... Sokiran sam.. Kada bi to bilo u Beogradu na sajmu....
delboj Posted - 25/10/2010 : 15:32:44
Čiča Gorio i Evgenija Grande su dvije užasno dosadne knjige, ali bio sam primoran da to pročitam.
Beren Posted - 25/10/2010 : 14:52:41
Mislim da u redakcijama ovih novina i sad imaš da ih kupiš. Možda ne sve, ali većinu sigurno. A na sajmu knjiga u Pg i prošle i ove godine su se prodavale za 2 eura. Da čovjek ne povjeruje. Vrhunsko izdanje sa tvrdim koricama u koloru za tu cijenu. A kakvih tu knjiga ima: Njegoš, Dostojevski, Servantes, Man, Igo, Šekspir, Džojs, Tolstoj, Crnjanski, Krleža, Dante, Po, Tven, Gete, Čehov, Gogolj,...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000