forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Forumski AntiBlog

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mr murdoc Posted - 08/09/2012 : 09:40:20
Kamen

Ne bilo koji kamen ,nego onaj koji se kotrlja vec drugo stoljece i usko je vezan uz mnoge sudbine ,odrastanja i sazrijevanja, te gotovo da ima ulogu riznicara sijecanja i emocija koja ista bude.
Ovo je prica o kamenu koji ustvari nema tezinu i nije balast vec u sebi ujedinjuje kreativnost,pobunu,nacin i stil zivljenja,razlog i bit svega sto cujemo,vidimo i osjecamo..ne nije to kamen mudraca vec dobri stari besmrtni rock and roll.
Sto je rock ?
Glazbeni pravac koji nas spaja u pobunjenicku skupinu u tihoj borbi protiv trulog exploataciskog sistema ?
Sto je rock ?
Najlaksi nacin da se popljuje sveopce misljenje da je sex samo tu zbog reprodukcije,da se moral da strpati i odrediti nekavim zakonikom birokrata ili da su alkohol i droga uzrocnik svega zla na ovom svijetu?
Sto je rock?
Plamen mladosti i vitalnosti te izvor kreativnosti ili mozda tvorac sna da ce svatko od nas u fazi izmedu 10 piva i 2 jointa promjenuti svijet i napokon dati sansu razumu?
Sto je rock ?
Ne ne govorim o " genu kamenome" vec o "razumu i bezumlju" o " fazanima koji rano lete " i o ona dva gemista sa pistinog izleta u brege te godinama zmaja.
govorim o jahacima oluje,stepenicama za nebo,kamenoj vatri i ludim crnim subotama..
Kada rock pocinje??
Onda kada shvatimo da je kreativnost i sloboda vaznija od bilo kojeg pisanog i nepisanog pravila.
Kada prestaje rock??
Onda kada vam se bend zove guns and roses i u vasem se novom spotu pojavi delfin ili kada vam misljenja kriticara postanu vaznija od misljenja slusatelja ,ili kada vam se bend zove metallica a vi hocete pokazati svijetu da mozete svirati metal sa sinfoniskim orkestrom...to unpluged ludilo je moglo proci jedino nirvani .
Sto je rock?
Iskreno..neznam niti me zanima jer dok god se mogu skinuti do kosti i pjevati o nadi koja jos nije odselila iz moga susjedstva zvanog podsvjest ,zadovoljan sam i debel i svijet je u redu..naravno dok ima rocka .
Rock i politika
Kda se rock zzakotrlja onda je vjerojatnost postizanja kriticne mase velika i destruktivno progresivna,no kao i svakom kamenu treba mu vremena da se pokrene.
Rock i sex
Rock je u neku ruku produzena ruka sexsa i mozemo ga zamisliti kao bradatog patuljka sa uzdignutom palicom uvijek napaljenog i uvijek animalno privlacnog.
Rock i umjetnost.
Rock je umjetnost i sam po sebi te utjece na sve druge umjetnosti bezkompromisno i bezuvjetno.
Rock i rock
Odraz u ogledalu je iskrivljena proporcija te prikazuje prepoznatljivu prihvatljivost ali ne i sustinu ,stoga je rock samom sebi narcisoidno privlacan i samom je sebi najveca opasnost.
Sto reci jos osim da osim nesto bezvremeno i besmrtno kao rock ne mijenja zakone prirode vec sebe samog i nas koji ga volimo u ovom svijetu pohlepe,prevara,i besramnih lazi.
Vjerujem da svatko ima neki svoj kamen ,i ja ga imam,ali na svu srecu moj se kotrlja smile

by mr murdoc 16-07-2007

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mr murdoc Posted - 23/01/2014 : 18:00:14
O

U svitanjima spoznaje lazi i prevare iznureno trazenje i mucna istina tek zrnca su koja sa sebe sapiremo.
Bjesomucno ganjanje razloga kojeg nema..trazenje pogresaka koje vazne nisu..ili mozda osveta kao nacin zaborava.

Nekad smo koristili sljem u vojskama i rudnicima, danas ga nosimo na biciklima , skijama, koturaljkama ..heh
Nekad smo koristili rakiju za rane, povisenu temperaturu , zubobolju, i depresije..danas je samo jeftina utjeha i bijeg .
Nekad su susjedi bili ljudi koje poznajemo i sa kojima se druzimo..danas su svedeni tek na dobro jutro,vecer i laku noc..

Kisa..
zvuk saxofona cvili u noci
vino iz moje case polako nestaje..neminovno.

Toliko se volim vratiti u taj smrdljivi masni grad u kojem oka ne mogu sklopiti.
Toliko sam svjestan da to vise nema smisla, ali progonjen misli o tracku mogucnosti..sanjam i dalje..
San je zakucasta igracka..san je novi dan.

U potrazi za znanjem ili pak promjenom zaboravih na zaborav i htijenja sto mi nekad bijahu tako bliska.
I ti..simbol moje ljubavi..posta samo izgubljena opklada
A ja samo hladnokrvo bice na stazi gustera .









mr murdoc Posted - 22/01/2014 : 20:04:21
Prsti koji snjeze

Smisao ucinjenog koraka elipticno zaobilazi svaku logiku i mozda se to tek bespomocnost otkriva kao nistavilo ispod lavine, a zrelost namece kao pocetak spoznaje i izotop nezrelosti.
Dublje se ne smije, iako dno nije ono sto bi trebalo da bude jer ispod njega lavirint je spilja i pecina..neotkrivenih, primamljivih i strahom cuvanih.
Prizivanje boli suze cini suvisnima i beskorisnima , tek reciklazi podobnima.
Misao je tek leptir pod staklom, ovjekovjecen i zarobljen istodobno..zauvijek.
Pocinje da snjezi iz mojih prstiju ili je to pepeo papirnatih rijeci..neznam.
Bivam zatecen i smijeh pocinje da biva..na trenutak.



mr murdoc Posted - 21/01/2014 : 17:49:14
Alibi

Agonija bezvrijednih ostataka prljavstine i krljusti smrdljivih kreatura sto kroz vrijeme se provlace kao sto se konac provlaci kroz usicu igle.
Muhe koje se lijepe na svaki stav ili savjet koji do mene dopire.
Krajnosti postaju sve ucestalije extremnije, bez savjesti, bez reda, bez milosrda.
Sa vremenom pak dogada se poneki tren vrijedan godina , stoljeca paralizirajuci svaki apel na moju savjest..na moju svijest..brisuci svaki utjecaj, svaki glas.


Izbljedjelo osjecam
Cekajuci na sebe
Gledam smece i cvijece..i svjeto…kroz debelo staklo…isuvise..



mr murdoc Posted - 10/11/2013 : 00:02:21
Prdez Slobode

Lagali su vas..uvijek su vas lagali.
Danas to cine brze .
Jebali su vas duboko..uvijek su vas jebali
Danas to cine dublje.
Iskljucili su vas iz prava na bijes.
Danas ste vec ustrujeni enusi u funkciji cuvara harema.
Kao klinci ste imali snove i nade
Danas vas je sramota izreci iste.
Pasivni ste promatraci kurcojebaca koji vam serviraju jad.
Imate blokadu glede rasta muda.
Heh...dobro dosli u stvarnost koju zivite pokorno i sramotno.
Ruku na srce..i ja sam stjeran u kut i vec predugo jedem kompromise tipa "budi sretan gdje jesi".."cuvaj ono sto imas"..znas da te ceka sigurnost.
Iskreno..serem se na sigurnost koja mi zdere vrijeme i kreativnost, koja me oblikuje bezoblicno i ne ostavlja mi prostora za pervezne pizdarije.
Zelim da pisem o ljudskosti, o trenutcima spontane ludosti i neponovljive lakoce postojanja
Zelim obnoviti rep koji su mi odsjekli, zelim opet smrdjeti na znoj i hormone .
Zelim biti iskren i spontan.
Sto zelite vi?
Koju ste cijenu spremni platiti za reflekciju spoznaje.
Koracam tako tako kroz vrijeme u kojem me svako zeli mijenjati..jer se sami istoga boje.



mr murdoc Posted - 09/11/2013 : 22:58:56
Proljev Svakdanji

Svi traze odricanje , prilagodbu , adaptaciju..izdaju.
Svi traze alat kojim ce odlomiti komadic moga zida i na aukciji ga utoviti kao dobar cvarak.
Uzasno sam neastabilno nadrkan glede takvih opcija koje predlazu fekalije robovske svakodnevnice.
Balansirati izmedu smrdljivog dosadnog groba medijskog kurvaluka i uzdignute kite kreativnosti postalo je nemoguce smijesno , a da nepricam o birokratskoj zvijeri koja duse jede za dorucak.
Guraju mi sa svih strana..nekad fino, nekad grubo..po potrebi.
Svijet se oko mene pretvara u pohlepnu zvijer zeljnu jednolicnog nistavila i dosadne jednakosti korisnika mobilnih mreza.
Izdrkani bezidejni i ograniceni umovi mi daju naputke sa osmjehom sirokim i ocima vec davno umjetnim.
Ultimatumi su svakodnevni i umotani u neodoljive sarene lazi.
Skoro pa su me dobili..gusteri razvaljenih osmjeha..skoro.
OK ..od danas idemo do kraja..imam jaja za jebacki omlet.
Nema te obmane koja slobodnu rijec ugusti moze.
Ja sam kulen covjece.



bluefield Posted - 09/11/2013 : 19:53:27
Knock-knock,kucamo na vrata zaboravljenih asova(pisaca).
Zapali cigaretu,natoči si čašicu i zaigraj na tipkovnici.
Prošla već godina dana,sigurno se imaš od nečega osloboditi.
elfak nish Posted - 12/10/2012 : 16:34:14
quote:
Originally posted by mr murdoc

elfak nish..drago mi je da ucestvujes na ovom topicu na kojem nisam nikoga ocekivao..i ocekivao ismijan biti..no prevarih se..
Ako imas volju i hrabrost..daj i ti neku rijec baci .
Bilo kako bilo..pocascen sam postom tvojim i postom clana -jeremija-..te saznanjem da pisana rijec jos ima neku tezinu u virtualnim oblacima.






Vrlo rado bi bacio koju,ali smatram da "its not good enough"
tako da vrlo cesto napisano pocepam i bacim.Fuck,to su samo reci,smisao znam samo ja.
I prestao sam pisati u e formatu kada sam greskom izbrisao folder sa pisanijama.Jbg...samo reci.

Anyway....
Glib bi zvucao fenomenalno uz neku bas deonicu pracenu tihim saksofonom .Nesto u fazonu Balasevica u pesmi Ognjena.
mr murdoc Posted - 30/09/2012 : 18:04:56
City Assassin

Dug i naporan smrdljivi dan u kojem su se rjesavale samo stvari glede profita i papirologije dobija svoj epilog u ljubicastom shuttlu koji me klizeci primice centru grada i zeljeznickoj stanici , uvijek zivoj, uvijek sarenoj.
Osjecam se poprilicno slomljeno, no par gutljaja zlatno-smede carobne tekucine i par tonova dobre glazbe iz bijelih slusalica me polako vracaju na povrsinu i moja jedra su spremna za nocnu voznju..ooo da .
Rukujem se sa vozacem i zahvaljujem mu na voznji , uvijek to cinim jer znam da mu to godi srcu i da mu daje snage da to iznova cini , iz dana u dan.Drugi to ne cine i samo sute ili i mrmljajuci prolaze pokraj njega..ja nisam drugi ..nisam nikad zaboravio niti cu zaboraviti da smo svi isti ..bas svi, iznimaka nema .
Vani sipi lagana jesenja kisica ..nemam kisobran niti sam ga ikad posjedovao..vjerovatno glupo , ali nikad nisam osjetio potrebu da se sklonim od kise ili snjega ili..bilo cega.
Nocna rasvjeta , uzurbani koraci bjegunaca od kise, zvukovi grada , glazba u mojim usima, zlatno-smeda tekucina u mojim venama , moje misli na nekom drugom mjestu nose me prema kolodvoru i naizgled cinim se opcinjenim sa svim sto me okruzuje..ipak primjecujem ga sa druge strane ulice ..nenapadno obucen, sportski tip, hoda paralelno samnom i paznju poklanja izlozima sa svoje lijeve strane..to je on ..moj Assassin..srce mi ubrzava , mozak pocinje planirati,tijelo reagira ali se ne odaje..igra pocinje.
Distanca izmedu nas je nekih 60 metara i sve je osvjetljeno vise nego inace jer bozicne su dekoracije vec pocele gutati svoje kilovate i mamiti svoje zrtve u trgovine pune sarenih laza i poklona umjesto osjecaja.
Do kolodvora vode dva puta , jedan ide pokraj banke , exkluzivnih shopova i restorana brzom hranom..previse ljudi..previse svjetla..previse lagano.
Drugi vodi kroz "stari put " prije renovacije kolodvora ..ondje postoji mjesto za parkiranje bicikala i njihovo deponiranje tokom dana, ondje postoje zadnji izlazi trgovina gdje stoji ambalaza i otpad..to je moj put.
Hodam ujednaceno i penjem se stepenicama prema Liker Store ..ondje kupujem 2 dl moga omiljenog konjaka i promatram dali me prati..tu je , okrenut je ledima , ali je tu.
Placam konjak , dok on vrlo zainteresirano gleda regal sa energetskim napitcima ..znam vrijeme je ..
Ubrzavam korak dok on bjesomucno brzo placa svoj red bull i vracam se nazad na stari put ..osjecam ga kako gotovo trci da me ne izgubi iz vida .
Prolaz koji sam izabrao za ovo divno vece je odlicno osvjetljen, ali samo sa svoje desne strane , sa lijeve je deponija ambalaza i lavirint kartonskih kutija.
Ulazim odmah u prvi prosjek jer ocekujem da ce biti u zurbi ..upravo tako i jest.
Cujem glasno disanje i sada vec usporeni oprezni korak..u sjeni sam a on na svjetlu , dva metra je ipred mene ..izvlacim svoje oruzje i ciljam mu u potiljak..u ustima mi je nezapaljena cigareta a u lijevoj ruci upaljac dok desna cvrsto i sigurno drzi pistolj.
Palim cigaretu..on se pokusava okrenuti na zvuk kremena ..kasno je ..prekasno.
GAME OVER.
U igri Citty Assassin svaki igrac dobije ime prezime , radnu adresu i adresu stanovanja svoga cilja.
Svaki igrac je takoder i cilj nekog drugog aninomnog igraca .
Pistolji su na vodu a pobjednik igre je onaj koji ostane sam na kraju.
Igra je vrlo rasirena po velikim europskim metropolama i broj sudionika raste iz dana u dan.
..heh..da..





Top this...no..?...I thought so...

mr murdoc Posted - 29/09/2012 : 20:52:14
BLOW

Udahnuh prljavstinu sa plasticnih poklopaca wc skoljki, udahnuh brzinu koja me trijezni, cisti, truje, ubija i nosi dalje od kaveza koji je jedino tako vidljiv i prisutan.
Udahnuh tvoju mladost i tvoj strah dok si udisala svoje predrasude i nosila breme svoje generacije .
Udahnuh smrad mojih krvlju ukaljanih ruku dok sam prstima prolazio kroz tvoju kosu i pazio da ne padne u andeoski prah koji nas spaja i razdvaja .
Udahnuh spoznaju da je razum vrlo rijetka i dragocjena biljka , biljka koja izumire i biljka koja profit ne donosi..pa opet..zaljevat cu je po svaku cijenu..uvijek.
Nisam se nikad bojao udahnuti niti laz niti istinu, nisam se nikad bojao osjecati svijet oko sebe i ciniti sitne i velike grijehe, nisam se nikad bojao bojati .
Udahnuh poeziju koja me prozima i za koju sam spreman ici do kraja .
Povratak u matrix je sa moje strane manipulativna perverzija u ocima okoline i sistema koji je stvoren na istim nacelima ,ali i moja igra i moj prkos da pokazem da je sve realivno, i da je tijelo samo ljustura i da je duh onaj koji igru igra..i te kakvu igru.
Sve opet ima svoju cijenu, Sve je podlozno zakonima u koje vjerujemo, Sve je San kojeg tako dugo zapostavljamo i san kojega se bojimo zivjeti.
Udahnuh veceras srecu i moram je sa vama podjeliti..kostalo sto kosta .
Udahnuh veceras jednu novu misao za koju jos ne postoji rijec.
Udahnuh.



mr murdoc Posted - 28/09/2012 : 21:30:26
quote:
Originally posted by bluefield

"and now,something completely different"
Svaka čast majstore!
Kvaka 33,Moja druga savjest,Povratak u Matrix-prava uživancija.
Kako se samo znaš "prosut" po papiru.

Hvala..rijeci izgovorene su moja najveca nagrada
bluefield Posted - 28/09/2012 : 21:24:13
"and now,something completely different"
Svaka čast majstore!
Kvaka 33,Moja druga savjest,Povratak u Matrix-prava uživancija.
Kako se samo znaš "prosut" po papiru.
mr murdoc Posted - 28/09/2012 : 20:25:12
quote:
Originally posted by -jeremija-

Lepo je znati da ima još ljudi koji "čuju" svoj tok svesti, i koji umeju tako fino da ga zapišu

Lijepo je takoder znati da ima onih koji to citaju i razumiju procitano..uistinu..stvarno je lijepo.
-jeremija- Posted - 28/09/2012 : 20:20:25
Lepo je znati da ima još ljudi koji "čuju" svoj tok svesti, i koji umeju tako fino da ga zapišu
mr murdoc Posted - 28/09/2012 : 20:10:09
Povratak u matrix

Subota je posljepodne i nista neda naslutiti da ce bilo sto poremetiti ugodnu atmosferu nakon dobrog obiteljskog rucka i vec uhodane svakodnevnice.
Veceras sam pozvan na rodendanski party mladeg kolege sa posla sa kojim se odlicno razumijem i dijelim poneki zajednicki stav glede svijeta .
Kolega je izdanak Hiphop generacije i vec unaprijed znam da cu ja na toj festi biti medu najstarijima ..no tko ga sljivi , poslje par casa generacijske razlike ionako nestaju u gustoj maliganskoj magli nekog novog matrixa.
Dobijam poruku da party pocinje u deset navecer..fine..taman da se malo naspavam i odmorim (nisam ni ja bas vise u cvijetu mladosti).
Pet minuta poslje toga dolazi poruka od moje jaako mlade kolegice (nazovimo je Neo) koja bi takoder htjela na taj party , ali nije oficijalno pozvana , a ne moze ni ostati dugo jer joj decko (inace mrcina iz lokalne hokejaske ekipe) nije bas odusevljen tom idejom.
Sve 5 , pisem joj da se nademo oko osam , popijemo par pica, odemo na party i mrcini zamazemo oci dok je na tekmi , za 4 se sata svijet moze promjeniti, a kamoli ne izvesti jedan takticki manevar.
Ona kaze OK.
Voznja autom ispada iz opcije, odlazim na bus i zaboravljam da je subota i da je red voznje drugaciji od onoga tokom tjedna .
Vani je hladno do jaja i uz to puse neki ostri vjetar..ok, ok..odlazim na kiosk kupujem cigarete , zvake i limenku smirnofa te se vracam na bus stanicu.
Dok cuclam gotovo zamrznuti smirnof razgovaram sa lokalnim deckima mladim od mene 15 godina .
Jedan ide u kino sa curom i ocigledno je i sam zaboravio na vozni red subotom.
Ma neka me ceka kaze , navikla je na to.
Pet sekundi poslje zvoni mu mobilni i sve sto ja mogu cuti je "smiri se, zao mi je , nisam znao , evo me za pet minuta"
Pravim se da ne cujem i palim novu cigaretu sa primisli na cinjenicu da su zene ipak jaci spol kada zagusti.
Sa busa presjedamo na vlak i svi imamo bijele slusalice u usima i nekakav meditacijski izraz na licu tipa "sto ce donijeti ova noc"
Dok kupujem plosku konjaka na zeljeznickoj stanici i dajem sitnis lokalnom alkosu da si i on jednu priusti ,dobijam poruku da je Neo jedan level ispod mene i da ceka .
Silazim dolje u masu svih nacionalnosti i svih rasa okupljenih pod bozicnom rasvjetom na jednom od najljepsih zeljeznickih kolodvora u svici...woow.
Uprkos guzvi , Neo ne moram traziti dugo .sa svojih 17 godina , visoka je gotovo 185 i sa svojom platinasto plavom bojom kose i izrazito plavim ocima tesko ju je ne primjetiti.
Dijete je mijesanog braka izmedu sicilijanca i svicarke..sto me uvijek vrati na teoriju da su djeca iz mjesanih brakova jako posebna .
"Frendica mi je spremila jedan pokloncic za veceras kaze Neo" i dok vadi joint ja u sebi razmisljam "ah ta mladost"
Nije da mi je trava strana, nekad smo je pusli kao cigarete i uz sve to savladavali dnevne obaveze ma kakve one bile .
Sa tom misli povlacim prvi dim i pocinjem small-talk sa Neo.
Pri prvom zescem zakasljavanju spoznajem da se ovdje radi o vrlooo jakoj stvari, ali ignoriram to uz izliku da je vani hladno i da pusimo prebrzo da se sa te hladnoce sklonimo (iste te hladnoce koju cemo kasnije tako ocajnicki trebati)
Grlo mi je suho, trebam drink , ona se slaze sa tim i odlazimo na samo 30 metara udaljeni klub ureden po istocnjackom stilu pod imenom Mantra .
Razlika temperature je najmanje 20 stepeni i to vrlo brzo osjecam na svojoj kozi , u svojim mislima u svojoj spoznaji da sam jebeno hiiiii, bas kao i ona .
Za mene miller, za nju kola ..svi oko nas pricaju , smiju se , tek pocinju vecer..za ime bozije pa tek je osam navecer.
Ja i Neo vec koristimo telepatiju jer puno toga smislenog nam ionako nece preci preko usana.
Dok nas dakle pucaju sareni i kreativni filmovi svi nas promatraju i daju svoje komentare koji dakako ne doticu niti pokrov nase aure .
Moramo malo na zrak kazem...moramo malo na zrak kaze..
Izlazimo van popraceni pogledima tipa "sto ce ovaj stari sa ovom mladom ili pogledaj ih kako su sjebani" , da skratim ..cista zavist .
Vani je jos hladnije i vjetar jos vise puse...hodamo na nogama od plastelina i pricamo o svijetu i ljudima koji nas mrze i vole , pricamo o zeljama i stvarima koji nas cine takvim kakvi jesmo .
Hodamo kroz cijeli grad, pokraj jezera i vracamo se u Mantru za isti stol , narucujemo miller i kolu i gledamo na sat ...proslo je tek 10 minuta ...nemoguce ..ili ..
Gledamo se u oci i trenutak u kojemu pocme film ce nam se ciniti kao vjecnost ali ce trajati tek sekundu..iskustvo neplativo novcem i toliko intimno da se sa nikim podijeliti ne moze .
U Matrixu smo Neo
U Matrixu smo Morpheus.
Odlazimo na pizzu i raspravljamo o geometriji razsjecanja iste , smijemo se jednostavnosti misli koje nam kroz glavu plivaju .
Ovo je teleskopija kaze .
Molim
Smije se
Ovo je telefonija kaze
Molim
Smije se glasno (cijeli restoran gleda..tko ih ..)
Ne mogu se sjetiti pojma kaze
Smijem se (demonski vjerovatno jer sada stvarno svi gledaju..hihi)
Telepatija .
Da kaze ona ..to je to .
Odlazimo na party ..pijemo , plesemo nakaradno i ulazimo u verbalne sukobe sa nekim seljacinama ...smijemo se ...urlamo od smijeha .
Sve se slaze kao neka djecja brojalica i razlaze kao neki nedokucivi razlomak..sve je tako jednostavno i kompleksno .
Hokejas dolazi po Neo , ja ostajem jos nekoliko minuta te polazim doma .
Na mobilni joj pisem jednu rijec
Telepatija .
Poruka dolazi gotovo trenutno
To je to.
Matrix...heh



Laufala je ova stvar ..i da, tu vecer sam podlegao fenomenu "lolite"..i opet i ponovo....
Nista u meni nije moralno, niti ce ikad biti..
Ja sam iluzija.....ja sam jedini izlaz..bas..

mr murdoc Posted - 25/09/2012 : 17:42:53
GLIB

Dorucak u hotelu za neku sugavu delegaciju ljudi koji su po danasnjim mjerilima vazni i dragocjeni a ustvari su beskurpulozne seljacine i sponzoruse .
Na stolu ima svega sto srce pozeli i prezderavanje je vec u toku , svi pricaju punih usta i masnih brada , naravno da ono sto izlazi iz usta nisu rijeci vec fraze popracene mrvicama i pljuvackom
Stojim sa strane i drzim u ruci sok od narande u kojem ima i previse vodke i gledam svog poslovnog partnera sa druge strane sale koji cini to isto vec godinama i nikad mi nece priznati kao ni ja njemu.
Ima li normalnih medu ovom gomilom zakukuljenih predatora kojih nije briga za nista drugo osim za profit i zasto se ja ovdje nalazim i sve to samo gledam??
Nije ovo za mene , nisam ja za ovo
sve je to glib i koji vam uzima covjecnost i muti vam razlog zbog kojeg ste uopce na ovome svijetu.
Sve je to laz i obmana
ja vise tako necu i ne zelim.

mr murdoc Posted - 25/09/2012 : 16:55:32
Hmm..sa tim da sam ovo gore napisao pocetkom samih 90-tih..mozda je i moguce da su te dvije , a i puno vise drugih stvari na to imali utjecaja..da.
mr murdoc Posted - 24/09/2012 : 21:38:40
elfak nish..drago mi je da ucestvujes na ovom topicu na kojem nisam nikoga ocekivao..i ocekivao ismijan biti..no prevarih se..
Ako imas volju i hrabrost..daj i ti neku rijec baci .
Bilo kako bilo..pocascen sam postom tvojim i postom clana -jeremija-..te saznanjem da pisana rijec jos ima neku tezinu u virtualnim oblacima.


elfak nish Posted - 24/09/2012 : 21:29:34
quote:
Originally posted by mr murdoc

Tri Stvari


MALI PRDAC

I svrha je svrsi
postala puna nevjerice ,
a ostalo je dusebrizje
palih ideala negdje
iza ogledala nepomirenih promjena .
Ne pali se na skrivanja i teze uloge
od one samim sa sobom
Ne lozi se na linearne brojeve i mogocnost slucaja bez slucaja .
nema kicka !
svrha svrsi
nema lika !
svrha svrsi
nema ficka !
svra svrsi
ostala je samo smjesna slika .





ovo je odlicno!!
POdseca na nesto sto sam ja pisao,prve dve strofice

What to sing about!

Polution,society,angry or stupid
Loosing feminity like out of the store
Creating something to get out of nothing
Empathy.Lies.Trust no more


What to say?What to do ?
Feeeling hate inside,feeling too
Should i stay,or to live
Or punch me in the head i couldn't breed
.....


Ovo bih izabrao kao definiciju za udzbenike
Sto je rock ?
Najlaksi nacin da se popljuje sveopce misljenje da je sex samo tu zbog reprodukcije,da se moral da strpati i odrediti nekavim zakonikom birokrata ili da su alkohol i droga uzrocnik svega zla na ovom svijetu?

Kada rock pocinje??
Onda kada shvatimo da je kreativnost i sloboda vaznija od bilo kojeg pisanog i nepisanog pravila.

Kada prestaje rock??
Onda kada vam se bend zove guns and roses i u vasem se novom spotu pojavi delfin ili kada vam misljenja kriticara postanu vaznija od misljenja slusatelja ,ili kada vam se bend zove metallica a vi hocete pokazati svijetu da mozete svirati metal sa sinfoniskim orkestrom...to unpluged ludilo je moglo proci jedino nirvani .


Sto se ostalog tice moram priznati da je predugo pa nisam sve procitao,ali moram dodati samo par stvari o muzici:
-mtv nije muzika vec televizija
-mtv je odavno unistio muziku
-da bi nastala dobra muzika nema potrebe za kopiranjem
tako da svaka slucajnost MORA biti slucajna
-Sminkerski punk/punk rock ne ubrajati u vredne paznje
-komercijalizam je bolest za uspeh
-jednom za bio na koncertu Van gogha,dok su jos uvek licili na nesto.
Danas se toga stidim.
-I da,bolje da "burn out" nego da "bleech away" kao neki bendovi koji dozive duboku starost...
mr murdoc Posted - 24/09/2012 : 20:58:54
mr murdoc izmedu zagrada

U polumraku lazi ..polupijan i uzaludno mlad objasnjavam si svrhu euforije i tako tanku liniju izmedu paranoje i sizofrenije.
Obmanjen jeftino placam skupu cijenu spoznaje da kontrola postalla je farsa I Da pokusni misevi dolaze sa marsa
Zato popi bocu vina
sjedi u auto
i zabi se u zid sa 100 na sat .
Sve prije i sve poslje bljedi
kao krv u vodi
i nitko nije potreban da ti kaze
sto,gdje i kako
jer taj jedan i jedini put
ti si bio stvarno sretan
stvarno ziv
i hebeno ljut


........................................
farsa ,kalupi ,lazi
sve pada
kad te cuvam
kad cuvas me
Lea ..
Rijeci su tako bogate mislima a siromasne osjecajima
ne ,,ne zelim glumiti ljubav tako cistu i tako istinsku
tu na dohvat ruke ..
krv moje krvi
jedina koja me ukrotiti moze
jedina koju istinski osjecam ..
kao suzu kao misao prije odluke ..kao mac u ruci
kao smisao
i kao pomirdbu ..konacnu..


mr murdoc Posted - 24/09/2012 : 19:53:26
Moja i sve druge savjesti

Jutro je palo na scenu bez moga znanja i ja mu to nisam zamjerio .
Ustajao sam se dugo pokusavajuci locirati bol u glavi ,osvjeziti sjecanja na proslu noc ili pak naci razlog za raspolozenje u vremenu koje predhodi stvarno .
Puno stvari za nekog tko se tek ustaje..previse .
Soba oko mene lici na zlatnozutu pcelinju kosnicu negdje u bespucu zelenih ravnica i mada osim mene ovdje nikog nema sablasno je tiho ,bas kao da je tjekom noci ukrao sve zvukove i pustio ih na slobodu ne misleci na akustiku bespuca .
Jos sam sjedio na krevetu pokusavajuci da se otmem od takvih misli ...nije uspjevalo pa sam zapalio cigaretu i kliknuo na prekidac linije pozeljevsi glazbi dobrodoslicu uprkos boli izmedu usiju.
Misli se uskomesase na kratko ,pa vratise na staru putanju ,,i tako propade jos jedan kukavicki pokusaj izbjegavanja vec odigranog scenarija...
Ostadoh na sred sobe sam u sebi i tvojim glasom u glavi..savjest dode uprkos zabranama kao nabrijani sherif na dvoboj u podne ,bez najave ,bez manira i bez milosti.
"postoji osoba kojoj treba da se izvines" rece .
Jebi se ..rekoh i pojacah glazbu ,no on bijase uporan poput leptira omamljenog plamenom svijece ,poput najtvdoglavije mazge ,poput izgladnjelog vuka ,poput reklama za propale proizvode na tv-u ,poput paradoksalnih proroka ,poput malog djeteta koju vuce majku za suknju,poput kurve na ulici ...tu popustih i rekoh "ok" sve cu uciniti samo nestani ,smeta mi to svjetlo koje te okruzuje.
KAD malo bolje razmislim ipak sam duzan ispriku toj zeni .Toliko je svog vremena potrosila da me razumije ,da mi ugodi a ja nista do tjelesne ljubavi nisam uzvratio.
Uvijek je bila u sjeni mojih postupaka,moga razmisljanja ,uvijek je bila oslonac koji me mrtvog pijanog dovlacio kuci ,bas kao i sinoc kada sam je poslje black-outa na partiju njenih prijatelja ispovracao po njenoj crnoj satenskoj haljini i pri tom par minuta kasnije tvrdio kako sam shvatio da je ona moja muza i gorivo mojih vizija te da sam bez nje izgubljen u vec multipliciranoj izgubljenosti u zatvorenom krugu necega sto se naziva eliksir zivljenja..Poljubila me u obraz te strpala u auto i odvezla kuci ,te strpala u krvet..
Mozda je ona ipak nesto novo,mozda je ona karika koja mi nedostaje ,te spona koja me veze izmedu svjetova u koje neprestalno ponirem .Mozda bi cak i bilo lijepo da smo zajedno i pocnemo nekakvu nasu pricu.
Potrazih telefon ispod hrpe odjece za koju sam siguran da pripada likovima iz puno epizoda te okrenuh znani broj .
Ruke su mi se znojile i obrisah ih o nikotinom natopljenu kosulju a onda zacuh taj divni promukli melodicni sexy glas .
Nakasljah se rutinski te poceh govoriti glasdom stranca,glasom pokajnika,glasom ulizice,glasom pickice ..hi hanny ,znas ono sinoc je bilo uzasno sa moje strane i nece se vise nikad do...odjebi kretencino rece taj divni promuli sexy glas a onda onaj iritantni zvuk ..pip pip pip ...jebi se rekoh prekinutoj liniji te odoh do kuhinje otvoriti bocu vina za dorucak ,tko zna mozda cu onda pozeljeti vidjeti svoju savjest ..nasamo

mr murdoc Posted - 19/09/2012 : 18:38:22
MOONLAND

Grad skripi i stenje pod lakocom postojanja i tezinom besmisla.
On kao stara i ofucana kazalisna diva skida sminku sa oronulog lica
i pjevusi si u bradu vec toliko puta ponovljenu melodiju.
Grad se osjeca iskoristenim i prevarenim , osjeca se beskorisnim i zapostavljenim.
On je konstanta kojoj je istekao rok
on je zeludac bolemicara
on je duboko grlo porno iluzija
on je papuca ustrojenih muzijaka
on je vagina nezadovoljenih domacica
on je san neshvacenog djeteta
on je dan obicnog covjeka
i noc druge polovice istoga .
Grad je ono sto nas spaja ovako razasute kao mrvice na uskrsnjem stoljnjaku .
Grad je ono cemu ne zelimo odati tribut niti posvetiti rijec
Grad je onaj trenutak u nama koji si neznamo objasniti
Grad je trag starih bogova u nasoj dusi prodanoj supermarketu i butiku preko puta .
Tast, samodopadan, egoistican i dominantan
Nepredvidljiv, lud, dezorjentiran i perverzan
Sveprisutan , cinican, pijan i nadrogiran
Grad postaje olicje onoga sto nas ocrtava u ogledalima koje smo si sami postavili.
Moj grad je ustvari sve to i puno vise ..heh

mr murdoc Posted - 19/09/2012 : 18:30:45
quote:
Originally posted by -jeremija-

Stvari tri je prosto fantastično. Izrecitovao sam ih uz malu improvizovanu gitarsku pratnju i moram ti priznati da prosto prejebeno zvuče. Ali stvarno svaka čast.

Cenim i to što si prednost dao misli, a ne formi. Odlično.

Hvala..kao sto i sam vidis , ovdje pokusavam progurati nesto osobno i nekonvencionalno , bez obzira na kalupe i zadanu formu.
Misao je ultimativna i iskrena forma svega ..ona je pocetak i ona je kraj..
Hrabrosti ponekad treba..da se prebrodi dan.
-jeremija- Posted - 19/09/2012 : 18:04:21
Stvari tri je prosto fantastično. Izrecitovao sam ih uz malu improvizovanu gitarsku pratnju i moram ti priznati da prosto prejebeno zvuče. Ali stvarno svaka čast.

Cenim i to što si prednost dao misli, a ne formi. Odlično.
mr murdoc Posted - 19/09/2012 : 18:02:35
Tri Stvari

KRALJ CAREVA

Popij bocu vina
sjedni u auto
i zabi se u zid sa 100 na sat .
Sve prije i sve poslje blijedi
kao krv u vodi
i nitko nije potreban
da ti kaze sto,gdje i kako
jer taj jedan jedini put $ti si bio stvarno sretan
stvarno ziv
i stvaro ljut .

TEBI

Budi moja koŽa
budi moj kljuc
ne vratih se samo
da ti opet budem tajan i tuđ.

MALI PRDAC

I svrha je svrsi
postala puna nevjerice ,
a ostalo je dusebrizje
palih ideala negdje
iza ogledala nepomirenih promjena .
Ne pali se na skrivanja i teze uloge
od one samim sa sobom
Ne lozi se na linearne brojeve i mogocnost slucaja bez slucaja .
nema kicka !
svrha svrsi
nema lika !
svrha svrsi
nema ficka !
svra svrsi
ostala je samo smjesna slika .

mr murdoc Posted - 19/09/2012 : 17:52:54
MIT ILI LEGENDA

October 9, 1967

Proslo je evo 40 godina od smrti najvece zvijezde medu revolucionarima i vjerojatno najpopularnijeg brenda lijevo orjentirane politicke struje , te "sveca" zastitnika buntovne i reakcionarne mladezi ,jedinog i velikog Che Guevare .
Ernesto je jos kao mladi student medicine na motoru proputovao juznu ameriku i tako stekao cjelovit uvid o socijalnim slojevima i ekonomskoj problematici tog kontinenta. U Guatemali uci o reformama ,kako politickim,tako i socialno-ekonomskim,,inpresioniran karimaticnim Jacobo Arbenz Guzmánom (inace sinom svicarskog farmaceuta) dolazi u doticaj sa idejom svrgavanja vojni i kapitalisticko -imperijalnih hunti .Najveci poticaj dobiva naravno kada u mexiku 1956 upoznaje isto tako legendarnog Fidela Castra i ondje ucestvuje u 26th of July Movement, ciji je rezultat svrgavanje generala Fulgencio Batista i oslobodenje i revolucija na Kubi.
To su cinjenice i povijest ..no sto ostaje i dali je imalo ikakvog utjecaja na tu regiju danas.
Oni neupuceni i povrsno informirani ce reci NE
Oni koji su mali dijelovi velike uhodane industriske masinerije i nemaju vremena za razmisljanje takoder ce reci NE
Oni koji vjeruju da je Darwinova teorija evolucije izmisljotina ..reci ce NE
Oni kojima je dovoljno povrsno novinsko izvjesce ili manipuliranipulirani tv dokumentarac ..reci ce NE
No oni koji su bili u juznoj americi i vidjeli oziljke beskurpulozne exploataciske kapitalisticko bezbozne masinerije ,te uprkos svemu vide osmjeh na licu njihovih ljudi,zena i djece i samo nakon nekoliko dana shvate da su ti ljudi sretniji i ispunjeniji od nas koji "sve" imamo i koji se i pored toga svega bojimo .
Ako postoji pozitivno revolucionarni nacin razmisljanja ..onda je to ondje
Ako postoje istinski vjernici i stovatelji boga..onda je to ondje .
LJudi koji se srcem i idejama bore za bolje sutra ..i to ne samo materijalno .
Znam danas je che samo lik sa majica,salica za kavu i salova na bogatim klincima europe i amerike koji rebeliraju protiv svojih staraca ,da bi se naravno kasnije utopili u ulozi koja je za njih vec napisana.
Znam i da postoje ljudi koji ga se gnusaju ,a iz razloga sto im je tako receno ili jednostavno nemaju hrabrosti niti znanja za promjene .
Znam da postoje i oni kojima jednostavno nije stalo do nicega nego svoga malog sivog zivota .
Sve to znam ..no znam takoder da gotovo nepostoji nitko tko za njega nije cuo ..i to me veseli.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000