forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Majke

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mr murdoc Posted - 28/09/2012 : 21:17:28
Rat je vec bio pozderao svaki glazbeni smisao i iskomrecijalizirao svaki pokusaj bilo kakve kreativnosti.
Slusao se nakaradni krezubi Thompson i jos gore kreacije Tutica i Huljića..i kada se cinilo da vise nema nade..Majke jebote..
Moja Slavonija ..takav bend..takva energija i takva kvaliteta..neponovljivo.

Najbolji HR bend od 91 pa na dalje , a vjerovatno i na podruciju cijele bivse i meni drage Yuge .

Kada me ova stvar hitila , bijah u Bostonu u Irskom Pubu....i sjecam se samo bakrene kose pirgave ljepotice i lika koji je pricao poluhrvatski..sve ostalo je legenda

Bare..bez obzira sto o tebi misle..za mene si Genije.

Majke-Lutak iskrivljenog lica

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mr murdoc Posted - 30/08/2013 : 19:41:23
Dok ovo dira me..ja ziv sam..
Hvala Bare

Luca_Torelli Posted - 15/10/2012 : 11:52:32
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by -jeremija-

Pevači da, muzičari ne. Bare nije (samo) pevač, on je muzičar.


ja mislim da je Bare jedini skladatelj u grupi. mislim da samo on piše glazbu i tekst za pjesme. iako mislim da na pozornici nikad ništa nije svirao, samo je pjevao.



Sad više ni ne pjeva... ;)
paro Posted - 30/09/2012 : 11:11:23
Tamo preko rijeke,
gdje su u blatu tragovi mog bola

nuff said?

Meni i dan-danas najdraži hr. bend
mr murdoc Posted - 30/09/2012 : 09:58:03
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by -jeremija-

Pevači da, muzičari ne. Bare nije (samo) pevač, on je muzičar.


ja mislim da je Bare jedini skladatelj u grupi. mislim da samo on piše glazbu i tekst za pjesme. iako mislim da na pozornici nikad ništa nije svirao, samo je pjevao.

Kao i Morrison jebote
Darth Ivan Posted - 30/09/2012 : 01:58:17
quote:
Originally posted by -jeremija-

Pevači da, muzičari ne. Bare nije (samo) pevač, on je muzičar.


ja mislim da je Bare jedini skladatelj u grupi. mislim da samo on piše glazbu i tekst za pjesme. iako mislim da na pozornici nikad ništa nije svirao, samo je pjevao.
-jeremija- Posted - 29/09/2012 : 14:43:26
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Murdoc je u jednom topicu nabrojao neke sjajne grupe iz 80-tih i zavapio nad situacijom danas. Iako sam ja odrastao s tim grupama i meni su i dalje najdraze, danas postoje sjajne grupe koje se mogu mjeriti s tim iz 80-tih, Majke, Hladno pivo, TBF, ... Npr, malo koja pjesma iz 80-tih se moze mjeriti s Nostalgicnom.



A opet, malo koja grupa danas može imati duha kao Čorba, Pušenje ili Azra.

Danas je rock suviše depresivan, bar po nekoj mojoj percepciji.

Ernie Pike Posted - 29/09/2012 : 14:37:23
Murdoc je u jednom topicu nabrojao neke sjajne grupe iz 80-tih i zavapio nad situacijom danas. Iako sam ja odrastao s tim grupama i meni su i dalje najdraze, danas postoje sjajne grupe koje se mogu mjeriti s tim iz 80-tih, Majke, Hladno pivo, TBF, ... Npr, malo koja pjesma iz 80-tih se moze mjeriti s Nostalgicnom.
Cromwell Posted - 29/09/2012 : 13:30:10
Razdor i Milost su (meni) dva najbolja domaća albuma ikad! Iz nekog razloga prvi album mi nikad nije sjeo baš najbolje
Unatoč tome što je u svakom novom intervjuu sve besmisleniji i umno udaljen ipak se po tekstovima vidi da sva ta sranja koja uzima nikako ne mogu zatrovati njegovu genijalnost.
Car
Tonto Posted - 29/09/2012 : 13:10:32
Mislim da sam bio drugi razred srednje, znači '95... koncert na 5 bunara. Policija rastjerala Majke s pozornice, ali Bare im se oteo, vrača se za mikrofon i pjeva "Hajde da se drogiramo"...policija dolazi po njega i odvlači ga ali on ne ispušta mikrofon i dalje pjeva... Naravno, panduri su onda krenuli i na nas... ah ta mladost

Mairosu Posted - 29/09/2012 : 12:56:45
Eh pa slavuj je stari roker.



Offtopic gotov, nastavite dalje :D
-jeremija- Posted - 29/09/2012 : 12:50:05
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by -jeremija-

Šta ćeš kad je 3/4 sveta primitivno i za svece drže Šabana i Miroslava Ilića kojima em drugi pišu tekst em drugi pišu muziku, koji tri čuke nemaju s tim što pevaju... Kada bi njihove tekstove prevodio u suvu poeziju, oni ne bi imali nimalo vrednosti. Možda nešto što bi pisao veliki pesnik sa 8 godina...

Oprosti brate, ali od toliko Karleusi, Ceca i ostalih zavijaca, uhvatio si se za dva objektivno najkvalitetnija pevaca u nasoj narodnoj muzici. I to jer ne pisu svoje tekstove. Pa ni Elvis nije pisao svoje tekstove, jebote, a ni Tom Jones nesto nije tome vican. Stvarno neprimeren komentar.



Moram da se ispljujem po ljudima pre izlaska, ove budale niko i ne pušta, te ispunjavam zakonsku rokersku normu

Pevači da, muzičari ne. Bare nije (samo) pevač, on je muzičar. Ova dvojica nisu muzičari. Ove ostale fukse ni ne spominjem iz pristojnosti.

'Sam se izvadio?
Mairosu Posted - 29/09/2012 : 12:40:30
quote:
Originally posted by -jeremija-

Šta ćeš kad je 3/4 sveta primitivno i za svece drže Šabana i Miroslava Ilića kojima em drugi pišu tekst em drugi pišu muziku, koji tri čuke nemaju s tim što pevaju... Kada bi njihove tekstove prevodio u suvu poeziju, oni ne bi imali nimalo vrednosti. Možda nešto što bi pisao veliki pesnik sa 8 godina...

Oprosti brate, ali od toliko Karleusi, Ceca i ostalih zavijaca, uhvatio si se za dva objektivno najkvalitetnija pevaca u nasoj narodnoj muzici. I to jer ne pisu svoje tekstove. Pa ni Elvis nije pisao svoje tekstove, jebote, a ni Tom Jones nesto nije tome vican. Stvarno neprimeren komentar.
-jeremija- Posted - 29/09/2012 : 12:02:35
quote:
Originally posted by Luca_Torelli

quote:
Originally posted by -jeremija-

Bare i polumrtav razmišlja i rezonuje bolje od "normalnih" ljudi...

Prosto moraš ceniti nekoga ko je imao muda da kaže:

"Reci mi, Bože, koje si boje kože?"

Koliko samo filozofije i teologije povlači u sebe ova kratka rečenica koja se pritom rimuje na najbanalniji i najprostiji način. Car.


Sve to stoji, no problem je u tome što ga rijetki doživljavaju ozbiljno zbog njegove poročnosti.



Šta ćeš kad je 3/4 sveta primitivno i za svece drže Šabana i Miroslava Ilića kojima em drugi pišu tekst em drugi pišu muziku, koji tri čuke nemaju s tim što pevaju... Kada bi njihove tekstove prevodio u suvu poeziju, oni ne bi imali nimalo vrednosti. Možda nešto što bi pisao veliki pesnik sa 8 godina...

Jedini čovek kojeg cenim od narodnih muzičara jeste Toma Zdravković koji je, ako ništa, pisao sam svoje pesme, što je i najbitnije za muzičara i pesnika, po nekom mom shvatanju. U Tominim pesmama osetiš čak i pesničke slike prostog seoskog čoveka, osetiš želju da se napreduje u stvaranju...

E sad, to što je većina našeg naroda primitivna i ne kapira da su njihovi veliki uzori alkoholičari i povremeni narkomani, to je drugo. Bare je bar prestao da se bode, ako već nije prestao da pije. Mi nažalost još uvek procenjujemo čoveka po izgledu.


Gde sam ja otišao, majko mila...
Luca_Torelli Posted - 29/09/2012 : 11:44:17
quote:
Originally posted by -jeremija-

Bare i polumrtav razmišlja i rezonuje bolje od "normalnih" ljudi...

Prosto moraš ceniti nekoga ko je imao muda da kaže:

"Reci mi, Bože, koje si boje kože?"

Koliko samo filozofije i teologije povlači u sebe ova kratka rečenica koja se pritom rimuje na najbanalniji i najprostiji način. Car.



Sve to stoji, no problem je u tome što ga rijetki doživljavaju ozbiljno zbog njegove poročnosti.
-jeremija- Posted - 29/09/2012 : 11:29:09
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by -jeremija-

Ne.

Pre ću slušati Bareta koji jedva izgovara istinu nego nekog koji tečno lupeta.



*khm khm* kao ja na primjer, jel?



Hteo sam reći Jelena Karleuša, ali ako se ti osećaš prozvanim...
Tonka24 Posted - 29/09/2012 : 02:06:02
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Tonka24

http://www.youtube.com/watch?v=Ru_fsiKF5wg

Ti si kao malo zalutao



Odavno ja lutam još nisi skužio

Jesam, no neznam jesi li ti



Kad si skužio zašto pitaš?
Tonka24 Posted - 29/09/2012 : 02:04:38
Uglavnom Bare je legenda. A Grdović me oduševio ovom gore pijesmom, inače ga ne slušam.
Darth Ivan Posted - 29/09/2012 : 00:52:55
quote:
Originally posted by -jeremija-

Ne.

Pre ću slušati Bareta koji jedva izgovara istinu nego nekog koji tečno lupeta.



*khm khm* kao ja na primjer, jel?
-jeremija- Posted - 29/09/2012 : 00:35:54
Ne.

Pre ću slušati Bareta koji jedva izgovara istinu nego nekog koji tečno lupeta.
Darth Ivan Posted - 29/09/2012 : 00:34:08
quote:
Originally posted by -jeremija-

Rekoh već, lik priča i gestikuliše kao da tera muve oko sebe.

Jebeš ti kako se on izražava ako pravilno i kvalitetno misli.



a jebeš to što on pravilno i kvalitetno misli ako ne može pravilno jednu rečenicu sklopit, kaj ne?
-jeremija- Posted - 29/09/2012 : 00:15:54
Rekoh već, lik priča i gestikuliše kao da tera muve oko sebe.

Jebeš ti kako se on izražava ako pravilno i kvalitetno misli.
mr murdoc Posted - 29/09/2012 : 00:15:52
quote:
Originally posted by Darth Ivan

a koliko pritom ima snage da sklopi tu rečenicu kak spada?

Dovoljno ..
Darth Ivan Posted - 29/09/2012 : 00:11:09
a koliko pritom ima snage da sklopi tu rečenicu kak spada?
-jeremija- Posted - 29/09/2012 : 00:08:58
Bare i polumrtav razmišlja i rezonuje bolje od "normalnih" ljudi...

Prosto moraš ceniti nekoga ko je imao muda da kaže:

"Reci mi, Bože, koje si boje kože?"

Koliko samo filozofije i teologije povlači u sebe ova kratka rečenica koja se pritom rimuje na najbanalniji i najprostiji način. Car.
Darth Ivan Posted - 29/09/2012 : 00:05:36
istina, Majke su bili jebeni bend oduvijek, ali šteta da si je Bare morao tako uništiti život. tako da koliko god kvalitetni bili, ta činjenica će oduvijek djelomično biti u sjeni,

što se tog njegovog možemo reć bohemskog života tiče, znate već sve. meni je oduvijek bilo najzanimljivije kako je došao mrtav pijan na koncert, pa nije mogao pjevat

usput, nisam znao da je album "Teške boje" izašao i na LP-u. vi ostali?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000