forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 RAY MANZAREK RIP

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
globinjo Posted - 21/05/2013 : 00:28:29
počivaj u miru...s tobom je otišao i dio mog djetinjstva...

18   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
melkajk Posted - 22/05/2013 : 18:35:12
Bome da.....
U zadnje vrijeme je dosta velikana otišlo u vječna lovišta...
Johnny Difool Posted - 22/05/2013 : 10:45:04
Dragaš u Jutarnjem:



UMRO JE RAY MANZAREK

Kao da je Bach svirao blues na vašaru po naputku samog vraga





Autor: Aleksandar Dragaš


Objavljeno: prije 12 h i 0 min


U 75. godini života, nakon duge borbe s rakom žučnih puteva, umro je Ray Manzarek , rođen 12. veljače 1939. u obitelji poljskih imigranata u Chicagu, osnivač The Doorsa i najutjecajniji klavijaturist u povijesti rocka.

Baš je Manzarek na Venice Beachu, 1965. godine, ohrabrio studenta filmske akademije Jima Morrisona da mu otpjeva “Moonlight Drive”, a uskoro su im se pridružili i bubnjar John Densmore i gitarist Robby Krieger, čime je kompletirana postava jednog od najvećih i najvažnijih američkih i svjetskih rock-bendova.

Uloga basista

“Niti jedan klavijaturist na planetu nije bio pogodniji za pratnju stihova Jima Morrisona, a i ja sam osjećao da smo potpuno glazbeno usklađeni. Bilo je kao da dijelimo iste misli, gradeći temelje za Robbyja i Jima. Nedostajat će mi moj glazbeni brat”, izjavio je bubnjar The Doorsa John Densmore u povodu Manzarekove smrti. Doista, Manzarekova psihodelična vrludanja stvarala su vrtlog koji je publiku začarao koliko i Morrisonovi stihovi, a mora se napomenuti da je s bas pedalama na klavijaturama Manzarek igrao i ulogu basista The Doorsa, da bi nakon Morrisonove smrti na albumima “Other Voices” i “Full Circle” pokušao zamijeniti i samog Kralja guštera, ali publika to nije progutala.

Unatoč nekoliko objavljenih solističkih albuma i svirci u nekoliko drugih bendova poput Nite City, produciranju sastava Echo & The Bunnymen i The X koji su mnogo dugovali The Doorsima, suradnji s Iggyjem Popom, Ray Manzarek je relativno rano “umirovljen”. Aktivniji je ponovo postao u 90-ima, nakon što je izrazio neslaganje s filmom Olivera Stonea o The Doorsima, što ga je potaknulo na pisanje autobiografije “Light My Fire: My Life With The Doors”, a potom i na reinkarnacije The Doorsa s pjevačima poput Iana Astburyja iz The Culta.

Ne samo začin

Manzarekove klavijature u Doorsima - kao da je Bach umjesto skladbi s kršćanskim motivima odlučio svirati blues na vašaru ili u vodvilju po naputku onog istog đavla kojem je Robert Johnson prodao dušu zarad vještine sviranja gitare - nisu bile samo začin nego i glavni melodijski instrument dobrog dijela pjesama The Doorsa, uključivši i epohalne “Riders on the Storm”, “Light My Fire” i “Break On Through to the Other Side”. Niz je klavijaturista u psihodeličnom rocku i garažnom punku 60-ih svirao klavijature na sličan način, no nitko nije bio ravan maštovitosti i prstima Raya Manzareka koji se u The Doorsima doimao poput mirnog, ali luckastog znanstvenika čiji je rad kasnije inspirirao The Stranglerse, Echo & The Bunnymen, The Charlatanse, Inspiral Carpetse i stotine drugih sastava. Zapravo, nema rock-sastava s klavijaturama kojemu Manzarekov rad nije bio barem orijentir, baš kao što nema psihodeličnog rock-benda koji nije bio u dosluhu s The Doorsima.

U slučaju Manzareka doista možemo reći da je otišao velikan svog instrumenta i genij rocka.
Darth Ivan Posted - 22/05/2013 : 00:44:28
ode još jedna legenda rocka!

RIP
soulfly tribe Posted - 22/05/2013 : 00:10:55
taman me swansi rastavili u močvari i dođem doma pred jutrom i vidim da je mazarek otišo..
doorsi su mi najdraži bend od kada znam za sebe, a mazarek i krieger su klasa za sebe.. jedino densmorea nikada nisam podnosio...
vidimo se Rej tamo negdje kao duše u svijetu Ideja
Ernie Pike Posted - 21/05/2013 : 23:31:07
Počivaj u miru.
trolodtroje Posted - 21/05/2013 : 22:50:07
poklon g Manzarek. puno hvala za sve užitke u značajnim 70im i kasnije.
magnus Posted - 21/05/2013 : 18:38:49
RIP
dnevni boravak Posted - 21/05/2013 : 17:59:50
Počivaj u miru.
dante Posted - 21/05/2013 : 17:26:10
Jedan od glavnih razloga sto obozavam slusati live snimke Doorsa je Ray i njegovo "jahanje" po svom obozavanom Vox Continentalu. Brutalne solaze, nevjerojatan osjecaj za improvizaciju i ritam.

RIP majstore


Markos Posted - 21/05/2013 : 13:05:38
još jedna legenda manje...
Charlito de la Vega Posted - 21/05/2013 : 12:13:21
Jedan od najvećih, vizionar...
R.I.P.
Cromwell Posted - 21/05/2013 : 11:26:02
Hail Ray!

Tonto Posted - 21/05/2013 : 09:52:49
E jebemu ... R.I.P.

Sneaksie Thiefsie Posted - 21/05/2013 : 09:26:07
Ray,vidimo se...
ako nadjem malo vremena od Moanae Pozzi,Nozomi Momoi...
Poli Posted - 21/05/2013 : 08:36:27

R.I.P. "sorođendanjace". :(

Doorsi su mi bili prvi bend kojim sam bio opsjednut sa 15-16 godina, valjda i jedini tim zarom, a diom je za to sigurno kriv i Ray.


mr murdoc Posted - 21/05/2013 : 08:13:19
Covjek koji je bio dio benda kojeg sam najintenzivnije slusao i kojeg i dan danas cijenim vise od svih ostalih bendova.
RIP Veliki RAY MANZAREK



tex2 Posted - 21/05/2013 : 07:16:12
R.I.P.
Johnny Difool Posted - 21/05/2013 : 07:06:12
Obilježio je i moje odrastanje, mnoga popodneva s ekipom, večeri u Gimnaziji i Mjesnoj zajednici... neka mu je laka zemlja...





forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000