forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Kompjuterski problem!!! Hitno treba help

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
weljko94 Posted - 23/12/2009 : 23:54:29
Dizao sam danas sistem xP service pack 2, malopre nadogradio na SP3, skinuo drajvere za graficku kartu i fap, vidim da sam izgubio CD sa drajverima za zvucnu kartu.
Pojma nemam kako se zvucna karta zove, ali ovo je valjda maticna plocha

P4S5MGL +, SiS650GL,

Ovo gore je valjda naziv a dole su performanse, no ja sam sve prekopirao za svaki sluchaj :D

2xDDR+2xSDR, 2XPCI, FSB 533/400MHz, AGP, AMR, USB 2.0

Zna li neko mozda gde da skinem drajvere za zvucnu kartu. Ili da nekako otkrijem kako se zove zvucna karta. Vec sam ceprkao 2 puta po kompu(otvoren je on sve vreme) i nigde ne pishe kako se zove zvucna karta.

Help fast, plz!!! :)
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
lwood Posted - 28/12/2009 : 18:43:54
ma ti si čudo od deteta
supermark Posted - 28/12/2009 : 17:33:59
uspio sam
puno hvala gosp grujah i gosp rommel
trenutno se osjecam nevjerojatno pametno! :)
Grujah. Posted - 28/12/2009 : 17:28:52
U Clipboardu se nalazi ono sto si poslednje stavio na Copy ili Cut.
Samo stavis Desni klik -> Paste (ili CTRL + V) u Paintu ili nekom drugom programu i izaci ce ti slika.
supermark Posted - 28/12/2009 : 17:20:40
gdje se nadju slike kopirane u cliboardu?
supermark Posted - 28/12/2009 : 17:07:54
ne smeta mi, pokusat cu
Grujah. Posted - 28/12/2009 : 17:01:14
Foxit reader ima neki podrsku za extraktovanje slika (tipa selektujes kvadrat i on ti se iskopira u clipboard i ti onda samo pasteujes u paintu) - to je dobro ako ti ne smeta da ostane malo teksta okolo slike (ili da rucno brises).
supermark Posted - 28/12/2009 : 16:36:54
quote:
Originally posted by Grujah.

Probaj ovo: http://www.somepdf.com/some-pdf-image-extract.html ...




probao sam, ali ne radi
program zavrsi i izdvoji slike ali se one ne mogu otvoriti
Grujah. Posted - 28/12/2009 : 16:20:53
Uuuu... mislim da Adobov Reader to ne moze (bar ja ne znam kako). Ubuntuov built-in PDF reader moze .

Probaj ovo: http://www.somepdf.com/some-pdf-image-extract.html ...
supermark Posted - 28/12/2009 : 16:19:11
sranje, nemam photoshop na kompu..........
rommel Posted - 28/12/2009 : 16:14:41
quote:
Originally posted by supermark

i ja imam pitanje:
imam PDF dokument sa tekstom i slikama
kako izdvojiti samo sliku?


otvori pdf u fotošopu selektiraj sliku - copy
otvori novi file u fotošopu - paste - save as bmp, jpg, tiff...
supermark Posted - 28/12/2009 : 15:57:02
i ja imam pitanje:
imam PDF dokument sa tekstom i slikama
kako izdvojiti samo sliku?
tumen Posted - 25/12/2009 : 02:07:42
Drži se samo ti XP-a sa tom konfiguracijom,sa njim i dalje možeš mnogo toga,a ono što ne možeš nije zbog operativnog sistema.
I ne bi bilo loše da te neko poduči i kako da održavaš sistem,čisto da s vremena na vreme čistiš smeće,registre i defragmentuješ disk.I na kraju,bekap je kao šlag na tortu.
DeeCay Posted - 24/12/2009 : 21:03:55
quote:
Originally posted by weljko94

768 RAM-a imam. Ma nema veze, dobro mi ovako.
Jedino me nervira kad mi trazhi sifru na pocetku i shto ne pokrene direktno task manager. :)



Tebi treba skinuti task managera, a ne da se automatski pokreće, da nešto opet ne pokvariš. Što će ti to na ekranu?
sawitch Posted - 24/12/2009 : 20:01:16
Pa sifru iskljuci u user accounts, a sto se task managera tice, tu ne znam da ti pomognem.. Mrzi me sada da vrsljam po kompu dok ne nadjem resenje.. Ali ako bas ne budes resio, javi pa cu vrsljati...

A ja ta pitanja, u vezi kompa, postavljam na forumu pcberza.rs ljudi su kraljevi.. Sve rese...
weljko94 Posted - 24/12/2009 : 19:53:29
768 RAM-a imam. Ma nema veze, dobro mi ovako.
Jedino me nervira kad mi trazhi sifru na pocetku i shto ne pokrene direktno task manager. :)
elfak nish Posted - 24/12/2009 : 18:34:15
quote:
Originally posted by Grujah.

Ja windowsove intefejse vracam da izgledaju kao Win98, sve ovo mi je gadno.

quote:
jebote,a moji frikovi cimeri,genijalci,ne znaju za Windows,sve rade u Linuxima lDDD


Ako su na elfaku i treba

Bili su ,a sad su na vishu elektritehnicku u Nishu
no1@
Pa do 40 hiljada dindzi(toliko su mojji spremni da se iskesiraju)
Grujah. Posted - 24/12/2009 : 18:31:44
Ja windowsove intefejse vracam da izgledaju kao Win98, sve ovo mi je gadno.

quote:
jebote,a moji frikovi cimeri,genijalci,ne znaju za Windows,sve rade u Linuxima lDDD


Ako su na elfaku i treba
no1 Posted - 24/12/2009 : 18:31:10
quote:
Originally posted by elfak nish

Ma divota je u odnosu na Xp,bash onako glamurno nalickana,al jebi ga ja to mrzim :DD
Proslo kroz mene sve od 95-ice do sedmice,nekako sam najvise naviko na Xp,jebem li ga WHY ??? :D
Nego,u planu mi je laptop za kupiti,imate li predlog neku firmu sa dooobrim New Year popustom???



Do koliko para?
elfak nish Posted - 24/12/2009 : 18:21:43
Ma divota je u odnosu na Xp,bash onako glamurno nalickana,al jebi ga ja to mrzim :DD
Proslo kroz mene sve od 95-ice do sedmice,nekako sam najvise naviko na Xp,jebem li ga WHY ??? :D
Nego,u planu mi je laptop za kupiti,imate li predlog neku firmu sa dooobrim New Year popustom???
sawitch Posted - 24/12/2009 : 17:59:35
U pravu si ti.. Sedmica je i napravljena da iz hardware-a koji je uznapredovao izvuce sve sto ovaj moze da pruzi.... A ja sam je Weljku preporucio zbog toga sto nece imati nikakvih problema sa drajverima... Samo to instalira i sve bude prepoznato.. Ne mora da se zajebava ni sa cim... A plus je sto je lepsa od XP-a...
elfak nish Posted - 24/12/2009 : 17:55:55
Ma radice ona,ali nece pruzati optimalne usluge,kao recimo Xp na 256 mb..
jebote,a moji frikovi cimeri,genijalci,ne znaju za Windows,sve rade u Linuxima lDDD
sawitch Posted - 24/12/2009 : 17:53:47
Ja sam instalirao sedmicu na jednom lapu od 512 MB RAM-a i radila je.. A na jednom od giga radi kao sat... Tako da se ne sekiras.. Ni na jednom kompu se ne treba izivljavati sa 50 otvorenih programa istovremeno, itd... Sve moze da radi...
elfak nish Posted - 24/12/2009 : 17:44:17
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by rommel
najvjerojatnije pod zvucnom nema nista treba traziti zuti uputnik (unknown device)



Ma to sam i mislio...

@Weljko

Ako ti radi zvuk posle ovoga, onda ti ne treba nista drugo... A reci ti meni koliko ti imas RAM-a?!?! Ako imas giga ili vise, sibni bre sedmicu i da te ne boli glava...

Za ram od giga je sedmica pod znakom pitanja..
Nije preporucljivo,ali ce raditi
Za vise od giga,cepaj sedmicu ,super je (mada je za mene neprevazidjen Xp, osim u vizuelnom pogledu gde su vista i 7 mnogo bolji)
sawitch Posted - 24/12/2009 : 17:37:10
quote:
Originally posted by rommel
najvjerojatnije pod zvucnom nema nista treba traziti zuti uputnik (unknown device)



Ma to sam i mislio...

@Weljko

Ako ti radi zvuk posle ovoga, onda ti ne treba nista drugo... A reci ti meni koliko ti imas RAM-a?!?! Ako imas giga ili vise, sibni bre sedmicu i da te ne boli glava...
weljko94 Posted - 24/12/2009 : 17:16:38
Radi .

Hvala svima :D

Skinuo sam ja odavno iste ove drajvere nego sam ih obrisao :D Zato shto nisam znao kako da instaliram sa control panela :D

Hvala puno svima :D :D
Jel to to onda? Ne trebam za maticnu plochu da skidam neshto?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000