forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Problem sa laptopom

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
manhunter Posted - 28/12/2009 : 13:09:52
Ostacete bez moderatora ukoliko mi ne date savet. Elem od jutros ne mogu da startujem laptop. Kad pritisnem start dugme, cuje se ono normalno tiho zujanje, ukljucuju se sva svetla kao i inace, ali ekran ostaje crn. Sinoc je supruga radila nesto, i kaze da se posle nekog vremena ekran <zaledio> i da nije nista mogla da radi. Nije ni sistem mogla da spusti, vec je morala direktno da ga iskljuci preko off tastera. Vista je OS, racunar je standardno zasticen, a i ne posecujem bas nikakve stranice koje bi u sebi mogle da kriju viruse. Neka ideja sta bih mogao da uradim, ili cu morati kod doktora? Hvala!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ned_lynx Posted - 31/12/2009 : 01:42:59
quote:
Originally posted by Gand

Citav je svijet u sukobu s Vistom, odkantaj to od sebe.


Isprva se ni meni nije sviđao taj os, no, on nije tu da mi se dopada - već da radi, a isplatio je sebe nakon jedne sedmice; šta je to što tera korisnike od ovog oesa?

Konkretno, tebe, baš?

Sorry za off, nameran je, znatiželjan sam.
sawitch Posted - 30/12/2009 : 13:38:04
Kod tebe svaki dan novi problem..
manhunter Posted - 30/12/2009 : 13:26:12
quote:
Originally posted by Gand

Citav je svijet u sukobu s Vistom, odkantaj to od sebe.




Ma videću koliko se isplati da pređem na W7, i da prestanem da se nerviram više.


Inače, čisto ako nekome može biti od koristi, rešio sam i ovaj problem sa dvd rezačem: u registryju, pod ključem za dvd device sam izbrisao "upper i lower filters", i sad radi.

Najzad ću imati novu muziku u autu!
manhunter Posted - 29/12/2009 : 16:17:59

Nego, jedno drugo pitanje: već duži period mi ne radi dvd/cd rezač. Rekli su mi da je to kod Viste čest slučaj, kada se instalira neki program koji nije "microsoft certificated", prvo što vista uradi je da isključi tu komponentu(??). Čak su odbili da uzmu lap na servis zbog toga, zato što je jedino rešenje prebaciti sve te programe i fajlove na externi disk, i onda u device manager ponovo aktivirati rezač.
Evo, sad sam kupio HDD i valja prebaciti 120GB tamo preko...
Ima li neko pojma koji bi to program (od onih najkorišćenijih) mogao da dođe u sukob sa Vistom?
manhunter Posted - 29/12/2009 : 16:13:28
Pa i nije bila grafička povarena, jednostavno su mainboard ili grafička pravili neki spoj, i blokirali sve.
sawitch Posted - 29/12/2009 : 16:09:30
Kvar graficke se manifestuje obicno ranije i pocnu boje da brljave pa tek onda dodje do blackouta.. Za ovo prvi put cujem.. Drago mi je da si resio problem..
King Warrior Posted - 29/12/2009 : 16:03:18
zar ima danas jos tako postenih ljudi?!
manhunter Posted - 29/12/2009 : 15:52:57
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by manhunter

Hvala svima, odoh sutra na servis...


ako imas garanciju super, ako nemas izvucice ti bagra 50-70% od cijene novog laptopa.Aj bas javi sta je bilo i koliko su ti naplatili.





Evo me, vratio se.
Nije ništa strašno bilo. Prvo su pomislili da je mainboard ili grafička, izvukli su sve delove, očistili ih, vratili- i sad sve radi!!!! Kažu da se to često dešava,da mainboard i grafička naprave neki kontakt i blokiraju komp. I da, nisam ništa morao da platim!?!!
King Warrior Posted - 29/12/2009 : 12:46:37
quote:
Originally posted by manhunter

Hvala svima, odoh sutra na servis...


ako imas garanciju super, ako nemas izvucice ti bagra 50-70% od cijene novog laptopa.Aj bas javi sta je bilo i koliko su ti naplatili.
Grujah. Posted - 29/12/2009 : 11:52:35
quote:
Originally posted by milkywaymanser

quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by milkywaymanser

Da pitam i ja nesto: desktop racunar mi je povezan sa adsl modemom (ili kako se vec to zove) kablom koji je dugacak 35m i radi odlicno. Kad na isti taj kabl koji iscupam iz mrezne kartice) povezem laptop, on ne vidi da je bilo sta ukljuceno (kaze da mrezni kabl nije ukljucen). Mrezna kartica je ok, kad laptop odnesem u sestrinu sobu u kojoj se nalazi modem i kad ukljucim njen kabl, net na laptopu radi. Da li je moguce da signal u tih 35 metra kabla toliko oslabi da ga ovaj mucenik ne vidi? Ako jeste, sta da mu radim?
Unapred hvala!



ILI NE KUZI RUTER PA MU TREBA DRIVER ZA NJEGA ILI NEMA INSTALIRAN PPPOE PROTOKOL?
a i default gateway mu mora biti ip adresa routera



Kad ga odnesem kod sestre u sobu i prikljucim na isti modem koji i ja koristim (pri tome napravim sve moguce kombinacije kablova) on radi kako treba. Uh, gde mi je stari dobri xp, vec bi pala reinstalacija [:-)]



Ja sam sinoc ima isto problem. Tj prikljucio sam laptop na drugi kabl i nije mogao da uspostavi vezu (I dalje mi nije jasno zasto, kad su oba ista, Xoveri, samo drugi proizvodjac). Vista je bila u pitanju. Problem sam resio restarovanjem konekcije - Disable pa Enable pa repair. A pre toga sam i modem restartovao.
ned_lynx Posted - 29/12/2009 : 02:00:16
ma zakači eksterni monitor čoveče, verovatno si proširio desktop (okej ne ti već supruga) - gle, ne mogu da se kladim, ali mislim da je to ta priča.
manhunter Posted - 28/12/2009 : 18:43:37
Hvala svima, odoh sutra na servis...
milkywaymanser Posted - 28/12/2009 : 18:38:38
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by milkywaymanser

Da pitam i ja nesto: desktop racunar mi je povezan sa adsl modemom (ili kako se vec to zove) kablom koji je dugacak 35m i radi odlicno. Kad na isti taj kabl koji iscupam iz mrezne kartice) povezem laptop, on ne vidi da je bilo sta ukljuceno (kaze da mrezni kabl nije ukljucen). Mrezna kartica je ok, kad laptop odnesem u sestrinu sobu u kojoj se nalazi modem i kad ukljucim njen kabl, net na laptopu radi. Da li je moguce da signal u tih 35 metra kabla toliko oslabi da ga ovaj mucenik ne vidi? Ako jeste, sta da mu radim?
Unapred hvala!


ILI NE KUZI RUTER PA MU TREBA DRIVER ZA NJEGA ILI NEMA INSTALIRAN PPPOE PROTOKOL?
a i default gateway mu mora biti ip adresa routera



Kad ga odnesem kod sestre u sobu i prikljucim na isti modem koji i ja koristim (pri tome napravim sve moguce kombinacije kablova) on radi kako treba. Uh, gde mi je stari dobri xp, vec bi pala reinstalacija [:-)]
rommel Posted - 28/12/2009 : 18:31:06
quote:
Originally posted by milkywaymanser

Da pitam i ja nesto: desktop racunar mi je povezan sa adsl modemom (ili kako se vec to zove) kablom koji je dugacak 35m i radi odlicno. Kad na isti taj kabl koji iscupam iz mrezne kartice) povezem laptop, on ne vidi da je bilo sta ukljuceno (kaze da mrezni kabl nije ukljucen). Mrezna kartica je ok, kad laptop odnesem u sestrinu sobu u kojoj se nalazi modem i kad ukljucim njen kabl, net na laptopu radi. Da li je moguce da signal u tih 35 metra kabla toliko oslabi da ga ovaj mucenik ne vidi? Ako jeste, sta da mu radim?
Unapred hvala!


ILI NE KUZI RUTER PA MU TREBA DRIVER ZA NJEGA ILI NEMA INSTALIRAN PPPOE PROTOKOL?
a i default gateway mu mora biti ip adresa routera
Mhejl Posted - 28/12/2009 : 18:22:28
Vražji kompjuteri...
Grujah. Posted - 28/12/2009 : 18:22:07
quote:
Da li je moguce da signal u tih 35 metra kabla toliko oslabi da ga ovaj mucenik ne vidi? Ako jeste, sta da mu radim?


Stavi ruter u svoju sobu i preko njega se konektuj.

Edit: ili probaj da Repairujes konekciju kada stavis laptop.. da je Disable/Enablujees ili restartujes modem.. ili skrati KABEL :D

Edit2: Aj povezi, pa idi na start -> run , pa upisi cmd, kad ti izadje prompt upise ipconfig /all pa napisi ovde sta ti kaze.
rommel Posted - 28/12/2009 : 18:21:42
quote:
Originally posted by sawitch

"Rešenje se zove servis. Jedino što možeš sam da uradiš je da mu izvadiš memoriju, uključiš i ako počne da se dere ko magarac verovatnoća da je riknula ista je velika. Ako ćuti ko mula 99% je vrisnula ploča."


A svakako ces morati u servis.. Neki deo ti je vrisnuo...


ŠTO SAM JA NAPISAO S ISTIM POSTOTKOM ?
sawitch Posted - 28/12/2009 : 18:15:53
Moguce je, ali ne toliko.. Probaj da reinstaliras LAN drajvere...
milkywaymanser Posted - 28/12/2009 : 18:09:56
Da pitam i ja nesto: desktop racunar mi je povezan sa adsl modemom (ili kako se vec to zove) kablom koji je dugacak 35m i radi odlicno. Kad na isti taj kabl koji iscupam iz mrezne kartice) povezem laptop, on ne vidi da je bilo sta ukljuceno (kaze da mrezni kabl nije ukljucen). Mrezna kartica je ok, kad laptop odnesem u sestrinu sobu u kojoj se nalazi modem i kad ukljucim njen kabl, net na laptopu radi. Da li je moguce da signal u tih 35 metra kabla toliko oslabi da ga ovaj mucenik ne vidi? Ako jeste, sta da mu radim?
Unapred hvala!
sawitch Posted - 28/12/2009 : 17:19:51
"Rešenje se zove servis. Jedino što možeš sam da uradiš je da mu izvadiš memoriju, uključiš i ako počne da se dere ko magarac verovatnoća da je riknula ista je velika. Ako ćuti ko mula 99% je vrisnula ploča."


A svakako ces morati u servis.. Neki deo ti je vrisnuo...
mezzano Posted - 28/12/2009 : 17:02:50
quote:
Originally posted by sawitch

Man, jos niko nista ne odgovara na PCberzi.. Cim bude,javim ti..

Postavi i na SK, Bench i ES forume.
sawitch Posted - 28/12/2009 : 16:38:47
Man, jos niko nista ne odgovara na PCberzi.. Cim bude,javim ti..
rommel Posted - 28/12/2009 : 15:58:58
quote:
Originally posted by manhunter

Nísta ne pokazuje. Ja sam pomislio da je motherboard, al rekoh, valjda nije...


najčešći slučaj mi je bio upravo matična sa tim simptomima - mijenjao bi ram, procesor, napajanje u 99% bio je mb jbga
no1 Posted - 28/12/2009 : 15:00:11
A da ti zena nije slučajno stavila na projektor.(u tom slučaju računalo radi normalno al je crn ekran)
Probaj kombinacijom tipaka: fn+f4 (držiš nekoliko sekundi)
manhunter Posted - 28/12/2009 : 14:49:24
Evo tacnih podataka: hp dv6000, intel dualcore, 2GB DDR2, 160GB 5400 SATA.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000