forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Smartphones

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
manhunter Posted - 05/12/2010 : 08:34:18
Hajmo malo, da vidimo iskustva, preporuke, aplikacije koje koristite i sl.

Operativni sistemi i neki modeli telefona ukratko:

HTC HD7

Iako je HTC svoju popularnost značajno proširio korišćenjem Android platforme, tajvanska kompanija nije lako želela da se odrekne Microsoftovog kolača.
Zato je najozbiljnije krenula u implementaciju Windows Phone 7 sistema, predstavila polovinu (5 od 10) aktuelnih modela u tom segmentu, a na naše tržište je stigao jedan od favorita - HD7.

Krajem oktobra Windows Phone 7 uređaji su stigli na tržište, a kao prvi proizvođači pojavili su se Samsung, LG, Dell i HTC, koji je rešio da zavlada i tim delom smartphone tržišta, koliko god (malo) ono bilo.

Zato je predstavio čak pet raznovrsnih modela, a prvi od njih - HD7, stigao je i kod nas.

Radi se o telefonu koji podseća na HTC-ov prošlogodišnji Windows Mobile model - HD2. Kao da je tajvanska kompanija još tada želela da stavi do znanja da ima hardver za novi sistem i da samo čeka da implementira. HD7 ima kapacitivni ekran od impresivnih 4,3" i rezolucije 480x800 piksela, uz prikaz 16 miliona boja, i to je ono što će vam sve vreme upadati u oči.




Pored toga, po WP7 standardima tu su tri senzorska tastera: korak u nazad, Windows (za vraćanje na matični ekran) i pretraga. Pored toga, na obodima su taster za uključivanje/zaključavanje ekrana, "klackalica" za zvuk/zum i taster za fotkanje.

Što se hardvera tiče, tu je Snapdragon procesor na 1 GHz, 576 MB RAM-a i 512 MB ROM-a, te 8 GB za smeštanje podataka, ali ne i slot za microSD kartice (što je jedan od uslova koje nametnuo Microsoft).

Kamera ima 5 megapiksela, dvostruki blic i omogućava snimanje 720p video klipova. Za povezivanje su podržane sve aktuelne tehnologije, pa i WiFi po n standardu, a žične veze obuhvataju standardni džek za slušalice i microUSB port koji omogućava i dopunjavanje baterije.
HTC je oko nezaštićenog sočiva kamere napravio i zgodnu nožicu koja omogućava da HD7 bez pridržavanja stoji iskošeno, što je zgodno kad gledate video zapise ili puštate muziku s telefona.

Iako je s hardverske strane telefon skoro savršen, nama je smetalo što su tasteri za uključivanje i kameru vrlo plitki i uzani, pa ih je teško pritisnuti ako se telefon ne drži čvrsto obema rukama. To je svakako nešto na šta će se korisnici naviknuti posle nekog vremena, ali nama nije bilo prijatno.
Ipak, s obzirom da hardver (osim pojedinih dizajnerskih rešenja) nije mnogo drugačiji od drugih vrhunskih smartphonea, ono što je na HD7 modelu interesantno jeste naš prvi susret sa Windows Phone 7 sistemom. Na prvi pogled je jasno da se Microsoft žestoko potrudio da WP7 izgleda što je bolje moguće, da radi vrlo glatko i da pritom što manje liči na iOS i Android. U tome su uspeli, ali deluje da nisu sve doterali do samog kraja.

Osnovni ekran sadrži pločice (Tiles) koje su vezane za neke od funkcija telefona, odnosno instalirane aplikacije (sve aplikacije su dostupne desno od osnovnog ekrana). Te pločice su istovremeno i prečica ka tim aplikacijama, ali i prikazuju bitne informacije.

Tako će pločica vezana za e-mail prikazati kad stigne nova poruka, a ona s adresarom sveže informacije o kontaktima uz sinhronizaciju s društvenim mrežama. Raspored pločica se može promeniti prema želji korisnika, a HTC je dodao svojih par aplikacija koje nisu od suštinskog značaja za upotrebu telefona, ali olakšavaju neke poslove (izbor mobilne mreže, konvertor, obrada fotografija...).
Neke pločice ne pokreću direktno aplikacije, već čvorišta (Hub) obuhvataju više aplikacija i alatki iz specifične oblasti. Tako Office pločica, pokreće Office čvorište koje omogućava pregled ili kreiranje dokumenata, ali i povezivanje s SharePoint portalom (što će kompanije koje koriste Microsoftove tehnologije znati da cene), dok Xbox čvorište obuhvata sve što je vezano za igranje na mobilnom telefonu itd.

A iako je u većini situacija telefon radio savršeno glatko, uspeli smo da ga izmenama jezičkih podešavanja ubacimo petlju stalnog ributovanja, što je zahtevalo hardverski reset i povratak na fabrička podešavanja. Pored toga, imali smo problem da HD7 povežemo s Live ID nalogom, što je neophodno radi ažuriranja softvera i instalacije novih aplikacija preko Marketplacea.

Iako koncept pločica i čvorišta deluje upečatljivo i upotrebljivo, tek će duža praksa pokazati kako krajnji korisnici reaguju na to. Naš je utisak da će upravo kompanije koje žele da mobilne uređaje lako vežu sa svojim IT okruženje najradije birati WP7 uređaje.


Samsungova verzija WM7:
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
selanne Posted - 04/12/2013 : 15:54:06
Nisam našao ništa konkretno. Doduše, već sam odlučio mijenjati, tako da se neću puno sekirati. Možda mi više možeš pomoći ako kažeš je li ovaj mobitel dobar
http://htc.mobil.hr/Windows_Phone_8X
Ja nisam neki znalac.
emirem Posted - 04/12/2013 : 15:43:57
quote:
Originally posted by selanne

Tko koristi Windows Phone od vas? Ja bih prodao svoju Lumiu, a zanima me kako se "riješiti" podataka koji su trenutno na njemu. Je li samo odlogirati svoj račun preko kojeg sam se prijavio?


Nisam siguran, ali provjeri prije icega i na intu oko toga, mozda i backupove ako ih radis na sim card ili mini sd card, da ti ne zbrise podatke o kontaktima...
selanne Posted - 04/12/2013 : 15:21:01
Tko koristi Windows Phone od vas? Ja bih prodao svoju Lumiu, a zanima me kako se "riješiti" podataka koji su trenutno na njemu. Je li samo odlogirati svoj račun preko kojeg sam se prijavio?
swamp thing Posted - 09/09/2013 : 12:03:57
quote:
Originally posted by zeljko

ja imam HTC desire C
meni je ekstra


Ok, hvala
zeljko Posted - 09/09/2013 : 00:05:18
ja imam HTC desire C
meni je ekstra
swamp thing Posted - 08/09/2013 : 23:41:38
Sutra prelazim na postpaid, pa imam ponudu telefona, a veze nemam šta je najbolje da uzmem, ako neko može da pripomogne. Izbor:
-Sony xperia E
-Sony xperia tipo
-Sony xperia miro
-HTC desire C
-HTC desire 200
-Huawei ascend G510
-LG L3 optimus E400

Ima još izbora, ali hajd od ovih šta valja...
manhunter Posted - 07/12/2012 : 21:24:00
Ja sam pre mesec dana uzeo S3, iako mi je prvi izbor bio One X plus. Ali on stiže u februaru. ;)
emirem Posted - 07/12/2012 : 21:09:31
Vidio jucer Sony experia T...izvrsno izgleda ekran veci i super za gledat kakav film ili seriju(ponekad u prijevozu ili na odmoru) ..inace i moja stara koju koristim experia ST18i je dobra, ali manji ekran.
maddox031 Posted - 07/12/2012 : 14:51:40
eh wireless radi super, bilo problema softwarskih - ali s 4.0.4. verzijom je ispravljeno

i razumijem te

htc desire je imao problem 1:30000 da rikne ekrean nakon par dana, i kad sam ja kupio dobio tog :S
Stripor Posted - 06/12/2012 : 19:17:20
quote:
Originally posted by maddox031

ja sam neki dan kupio HTC One X i jako jako zadovoljan, vjerojatno najbolji smartpohone trenutno.


Potvrđujem... samo obrati pažnju na wireless. HTC je priznao da na pojedinim telefonima koji su za europsko tržište ima hardverskih grešaka na anteni i wireless ne radi kako treba. Na žalost moj je jedan od tih... moram ga dati na servis...
maddox031 Posted - 06/12/2012 : 08:38:31
ja sam neki dan kupio HTC One X i jako jako zadovoljan, vjerojatno najbolji smartpohone trenutno.
emirem Posted - 05/12/2012 : 23:13:28
Snimio sinoc na amazonu...

http://www.amazon.de/gp/product/B00A3U63V2/ref=s9_simh_gw_p23_d0_i5?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=02Z3958R2SABZVVA1EV2&pf_rd_t=101&pf_rd_p=463375173&pf_rd_i=301128

A kosta brate mili...
selanne Posted - 05/12/2012 : 17:19:44
U recenziji za Nokiu Lumiu 610 stoji da "ne podržava Flash". Koliko sam ja upoznat, Flash se veže uz video, a u video recenziji za mobitel sam vidio da se mogu gledati isječci s Youtubea. Eto, molim pojašnjenje.
stripofil Posted - 15/09/2012 : 23:47:01
Kad već postoji tema, evo par aplikacija koje su meni jako korisne.
Možda još nekome trebaju, a da i ne zna da postoje :)

Awesome Note (+To-do/Calendar/Evernote) 3.99$ (24kn)
http://itunes.apple.com/us/app/awesome-note-+to-do-calendar/id320203391?mt=8
Odličan planer + kalendar + dnevnik + to do liste...
Za sve koji žele olakšati život i poboljšati organizaciju, i imati sve na jednom mjestu.

Viber - Free Phone Calls & Text (besplatno)
http://itunes.apple.com/us/app/viber-free-phone-calls-text/id382617920?mt=8
Besplatno pričajte :)
Osobno nisam koristio jer ne potrošim ni ove minute koje dobijem, ali kažu da radi ok, jedino zvuk zna malo kasniti. Cijela fora je u tome da se zvuk prenosi kao data promet i trošite kb i mb umjesto impulsa.

Planets (besplatno)
http://itunes.apple.com/us/app/planets/id305793334?mt=8
Koliko puta ste se pitali "koja je ono zvijezda što tako jako sjaji?", e pa uz ovu aplikaciju se to više nećete pitati. Usmjerite smartphone prema nebu i naučite nešto novo :)

Phone Drive 1.99$ (12kn)
http://www.theiphonespot.net/phone-drive-app-turns-your-iphone-into-a-wireless-flash-drive/
Za sve koji su odrasli uz windowse.
Jednostavno kopirajte podatke sa i na iPhone.
Otvorite browser na kućnom računalu, upišete IP adresu iPhone-a i kopirajte datoteke do mile volje :)
globinjo Posted - 24/12/2011 : 23:11:31
danas kupio tricu...8 kuna...prva godina pretplata-75 kuna
druga godina-150 kn
emirem Posted - 23/12/2011 : 15:28:33
Iskreno idu mi na onu stvar ti pametni phonei..
Kupio prije dva dana Sony Ericsson ST18i experia ray i evo jutros sisao sa punjaca i za sat vremena ,nista nisam po njemu touchao i tipkao i kad ono 81% baterije pozvizdio jer kako moguce da ne koristis,a iskljucio bluetooth,wifi i ostale opcije takodje smanjio na 33% osvjetljenje...
Ne znam sura cu reklamirati kaze mi kolega elektronicar da je Nokija sa jacom baterijom i da SonyE nije rijesio dugotajnost baterije..
Da ne govorim o onom vibranje nekih tipki kad hoces nesto izaci, a opcija za tipke da ne vibraju isklj...
Sada ti znaj sta je...
Trazit cu novce ili nesto drugo....
dr strangelove Posted - 23/12/2011 : 08:51:43
quote:
Originally posted by sawitch

Posto si nabavio? :)

Koliko se sada moze naci 4 i 4S u Americi bez pretplate? A garancija ti za njega ne treba.. To ne moze da crkne...



Sitniš. Preko tvrtke.

Ne znam za Zemlju Mogućnosti, ali ja kad sam čuo da ovdje takav bez mreže košta 7600 kuna/1000 eura ja sam pao na guzicu.

Ne znam baš za to za garanciju... Nije da se kužim ali iphone je uglavnom za one koji bi htjeli biti šik tako da se ne bi čudio da mu je rok trajanja par godina dok je in a poslje ko ga jebe
sawitch Posted - 23/12/2011 : 08:25:14
Posto si nabavio? :)

Koliko se sada moze naci 4 i 4S u Americi bez pretplate? A garancija ti za njega ne treba.. To ne moze da crkne...
dr strangelove Posted - 22/12/2011 : 00:23:34
ajde kad sam već tu pisao da se pohvalim da sam nabavio novi iphone 4s
bez pretplate, naravno



i nisam ga dekodirao
supermark Posted - 20/12/2011 : 17:01:03
prijatelj mi nedavno našao iphone, ostao nekom turistu, dekodirao ga i platio onu aplikaciju da moze skidati druge apllikacije bez plaćanja
ali ne smije mu se mobitel ugasiti jer ce mu se sve izbrisati
sad ga puni svakih pola dan
dr strangelove Posted - 20/12/2011 : 09:29:31
a znam da je tako bilo i za iphone 3 samo što su onda našli način kako "prevariti" mobitel i dekodirat ga (doduše nisu ga doslovno dekodirali negu su natjerali mobitel da misli da je dekodiran), a da garancija još uvijek vrijedi
manhunter Posted - 20/12/2011 : 09:26:49
Ne.
dr strangelove Posted - 20/12/2011 : 08:48:59
ako uzmem iphone 4 i dekodiram ga, da li onda još uvijek vrijedi garancija?
I like girlz Posted - 16/12/2011 : 00:36:54
namjeravam da kupim motorolu defy, a u opticaju su i htc wildfire s, a možda i htc trophy.

ima li neko iskustava s ova tri mobitela? ne bitno šta piše po netu i specifikacijama, zanimaju me lična iskustva.
Lord Vader89 Posted - 15/12/2011 : 23:48:32
aha :D

pa da, o tome pricam :D

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000