forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
kico Posted - 30/08/2007 : 10:33:51
Što bi mi željeli u idućoj Libellus turi?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Peyo Posted - 16/06/2024 : 16:11:40

quote:
Originally posted by going going
Ja ne bih nikad menjao izgled ovog foruma, nema potrebe. Ionako ga koriste vecinom metuzalemi, a mi mladji smo navikli na njega. Meni bi bilo bas zao da se menja izgled foruma, bas sam navikao na ovo oduvek, jos iz vremena dok nisam bio clan nego sam samo ulazio da citam.




Dobro kažeš, mi mladji smo navikli na njega, a metuzaleme tko ...
petarStripovi10 Posted - 16/06/2024 : 14:25:06
quote:
Originally posted by going going
Ja ne bih nikad menjao izgled ovog foruma, nema potrebe. Ionako ga koriste vecinom metuzalemi, a mi mladji smo navikli na njega. Meni bi bilo bas zao da se menja izgled foruma, bas sam navikao na ovo oduvek, jos iz vremena dok nisam bio clan nego sam samo ulazio da citam.


Svi forumi uglavnom izgledaju isto ili bar slično, bez obzira koji se koristio vbulletin, phpBB, SMF... Old school. Mlađi su uključili na Internet kad su vodeće stranice kao index ili net.hr i druge već ugasile svoje forume za diskusije. Tad ih je zamijenio facebook sa svojom platformom za komentiranje. Također, kad kažem za mlađe, vjerojatno su se uključili u Internet kad su procvjetali smartphonei i brzi mobilni Internet. Forum je old school kad si jedva čekao da sjediš samo za desktop računalom satima na CRT monitoru i većinom si se spajao 56k modemom.
Što je reddit neko forum na stereoidima. Uglavnom forum je odličan format. I nek traje što duže.
dzoni Posted - 16/06/2024 : 14:07:28
omiljen forum za mene i voleo bi da ostane isti
going going Posted - 15/06/2024 : 01:03:07
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by sawitch

Ne mislim da je sitnica, ali 200k EUR. Koliko imas posla? 3 meseca? 6 meseci? Godinu? Kontam know how, kontam investirane godine ucenja, sve ali ovakva predimenzionisanja i dovode do toga da onaj ko se grbi za racunarom zaradjuje kamaru para a oni koji cuce, klece i vise jedva prezivljavaju.. Mada, sta ja serem o pravdi..

Sve u svemu, 200k EUR je jebena investicija i za moju firmu koja ima ogroman obrt a ne za tvoju.. Kreni polako sam :)

Bas bi godilo osvezenje, pa i funkcionalniji forum da kacimo slike, klipove direktno, lakse aukcije...


Ne možeš sve sam, jebi ga. Plus nemam baš vremena i za pisanje novog stripovi.com i za rad na Fibri. A opet, stvarno bi stripovi.com trebalo napisati ponovo i osvježiti, ali to sa sobom nosi toliko potencijalnih problema i glavobolje da me već samo od toga muka hvata, a kamoli još od cifre. Vidjet ćemo.

Forum je posebna priča, ovaj je tako star da ne postoji lagan način da se migrira na neki noviji, normalniji i pritom zadrže korisnici/poruke itd itd...



Ja ne bih nikad menjao izgled ovog foruma, nema potrebe. Ionako ga koriste vecinom metuzalemi, a mi mladji smo navikli na njega. Meni bi bilo bas zao da se menja izgled foruma, bas sam navikao na ovo oduvek, jos iz vremena dok nisam bio clan nego sam samo ulazio da citam.
zeljko Posted - 14/06/2024 : 21:42:00
jeste da bi ti za taj posao u Bosni uzeli 20000
ali sajtovi ne bi radili :D
risbozg Posted - 14/06/2024 : 13:34:28
Sve kaj vrijedi i košta..200 je puno, ali ispod 100 teško da bude išlo..kad pogledaš što to sve obuhvaća nije to tako malo i jednostavno.
mmihoci Posted - 14/06/2024 : 12:20:53
Svejedno je pretjerano.
Markos Posted - 14/06/2024 : 12:13:24
Vidim da ne čitate s razumijevanjem:) 200 k je bila ponuda za stripovi.com plus fibra.hr plus pripadajuće mobilne aplikacije. Ne samo za stripovi.com.
Ali dobro, dosta o tome na libellusovom topicu.
mmihoci Posted - 14/06/2024 : 12:09:29
Ovo kaj Marko veli za cijenu za ovakav tip Portala mi je poprilično pretjerano.

Što se Foruma tiče ja ga ne bih dirao. Sasvim je dobar i funkcionalan i bilo bi šteta da nestane. To ne bih dirao. Pogotovo ne backend dio gdje su zapravo podaci i najvrijedniji dio Foruma.

Ako nije moguće samo frontend malo osuvremeniti uz što manje destrukcije na backendu, Marko, ne diraj ništa.

Jedino ako imaš nekakav middleware ( i k tome u formi mikroservisa) koji ti opslužuje frontend onda bih se možda moglo mikroservis po mikroservis prilagoditi novom frontendu.

U svakom slučaju ak nemaš vremena ni tih pišljivih 200k eura Forum ne diraj.

A i sam Portal www.fibra.hr je vrlo dobar (i ima ovo učitavanje u blokovim na request).
sawitch Posted - 14/06/2024 : 09:54:01
quote:
Originally posted by Markos
Ne možeš sve sam, jebi ga. Plus nemam baš vremena i za pisanje novog stripovi.com i za rad na Fibri. A opet, stvarno bi stripovi.com trebalo napisati ponovo i osvježiti, ali to sa sobom nosi toliko potencijalnih problema i glavobolje da me već samo od toga muka hvata, a kamoli još od cifre. Vidjet ćemo.

Forum je posebna priča, ovaj je tako star da ne postoji lagan način da se migrira na neki noviji, normalniji i pritom zadrže korisnici/poruke itd itd...



Ostavis link ka starom forumu a ubacis novi. Sumnjam da se mnogo nas vraca starim stvarima..
mmihoci Posted - 14/06/2024 : 09:42:44
Eto vratila se poveznica na Forum.
Markos Posted - 14/06/2024 : 09:12:17
slažem se
malimarinko Posted - 14/06/2024 : 09:09:31
Bravo za spinner ;)

200k EUR je preogromna cifra. To je plaćen rad četiri čovjek-godine. To bi manje trajalo da sada ja koji nisam u webu idem programirati web site. No ako imaš 5-10 godina iskustva imaš i svoja rješenja i procedure za neke probleme onda je to jednostavno previše. Odokativno ovisno o količini posla 4-5k€ na mjesec, a ne bi smjelo trajati duže od godinu dana.
petarStripovi10 Posted - 14/06/2024 : 08:53:19
quote:
Originally posted by Odoakar

Meni fali prikaz broja dostupnih komada.


To je istina.
Markos Posted - 14/06/2024 : 08:44:58
quote:
Originally posted by sawitch

Ne mislim da je sitnica, ali 200k EUR. Koliko imas posla? 3 meseca? 6 meseci? Godinu? Kontam know how, kontam investirane godine ucenja, sve ali ovakva predimenzionisanja i dovode do toga da onaj ko se grbi za racunarom zaradjuje kamaru para a oni koji cuce, klece i vise jedva prezivljavaju.. Mada, sta ja serem o pravdi..

Sve u svemu, 200k EUR je jebena investicija i za moju firmu koja ima ogroman obrt a ne za tvoju.. Kreni polako sam :)

Bas bi godilo osvezenje, pa i funkcionalniji forum da kacimo slike, klipove direktno, lakse aukcije...


Ne možeš sve sam, jebi ga. Plus nemam baš vremena i za pisanje novog stripovi.com i za rad na Fibri. A opet, stvarno bi stripovi.com trebalo napisati ponovo i osvježiti, ali to sa sobom nosi toliko potencijalnih problema i glavobolje da me već samo od toga muka hvata, a kamoli još od cifre. Vidjet ćemo.

Forum je posebna priča, ovaj je tako star da ne postoji lagan način da se migrira na neki noviji, normalniji i pritom zadrže korisnici/poruke itd itd...
Markos Posted - 14/06/2024 : 08:37:32
Ma nije stvar kako to tehnički riješiti, kao što si i rekao, to već imam na homepageu, lagano se to doda, stvar je što u biti ne želim da se edicija loada chunk po chunk nego da se prikaže cijela.
Dodao sam sad spinner, kao što je malimarinko predložio, na orci/kolorci/rasprodano/akcije da barem user vidi da se nešto loada, pa onda te tri-četiri sekunde nije toliki problem pričekati na tih par kritičnih mjesta, bitno da je sve ostalo brzo i jednostavno.
petarStripovi10 Posted - 14/06/2024 : 08:23:38
quote:
Originally posted by Markos
Naravno da bi fibra mogla biti brža, baš se tu dešava ovaj problem na novom libellus sajtu što ga usporava. Umjesto da se učita prvih 40-50 naslova, u Kolorci ih se učita svih 300-tinjak i to jednostavno traje, dok baza izvrti tih 300 zapisa (plus dodatan problem je što za svaki zapis onda ide još dodatan sekvencijalni upit na bazu za prikaz autora) i to sigurno nije optimalno. Prije nije bilo toliki problem, jer su sve edicije bile male pa je bilo brzo, ali sad kad je Kolorka metastazirala, to trebam riješiti.
Isto i za rasprodana izdanja.


Pa evo jedan primjer za Fibru, vidim da je to već riješeno na naslovnici s dodatnim učitavanjem i slanjem requestova za prikaza dodatnih 30 naslova. U kolorci nije pa se malo duže čeka. Možda da se iskoristi već to rješenje s naslovnice. Samo da se recimo stavi učitavanje 100 naslova ili minimalno 75 uz obavezan i defaultni desc order. Tako da najnovije kolorke se prve prikažu. Također i dodavanje padajuće liste odabira asc i desc prikaza.
sawitch Posted - 14/06/2024 : 08:23:04
Ne mislim da je sitnica, ali 200k EUR. Koliko imas posla? 3 meseca? 6 meseci? Godinu? Kontam know how, kontam investirane godine ucenja, sve ali ovakva predimenzionisanja i dovode do toga da onaj ko se grbi za racunarom zaradjuje kamaru para a oni koji cuce, klece i vise jedva prezivljavaju.. Mada, sta ja serem o pravdi..

Sve u svemu, 200k EUR je jebena investicija i za moju firmu koja ima ogroman obrt a ne za tvoju.. Kreni polako sam :)

Bas bi godilo osvezenje, pa i funkcionalniji forum da kacimo slike, klipove direktno, lakse aukcije...
Markos Posted - 14/06/2024 : 07:48:33
quote:
Originally posted by sawitch
Je l’ realno da neko trazi 200.000€ za sredjivanje sajta u HR???!?!??


Nije to "sređivanje", to je kompletno novi sajt napisan iz nule, na osnovu postojećeg koda i funkcionalnosti, u novoj tehnologiji. Stripovi.com je velik sajt, ima tu brdo funkcionalnosti koje sam ja nadrobio kroz godine, nije to baš sitnica.
Markos Posted - 14/06/2024 : 07:45:25
quote:
Originally posted by malimarinko

Nemojte me krivo shvatiti. Libellus mi je jako drag, zbog njih sam se vratio stripu. Što se kvalitete proizvoda tiče - tu su vrh. Upravo zato im želim da imaju najbolju stranicu što mogu. Žao mi je što je ovakva "teška" stranica išla na produkciju. Nadam se iz dubine duše da će se to uskoro popeglati no, imajući u vidu svoje iskustvo, to neće biti lako. Nemati paging (učitavanje dio po dio) je početnička greška.

Sviđa mi se što je ovaj put web vesel i vizualno privlačan. Smeta me npr. što je nekonzistentan (u prikazu edicije Dragonero knjiga 11 je prikazana naslovom Dragonero 11, i podnaslovom Vojska zla/Ugriz tame/... dok na stranici te knjige naslov i dalje ostaje Dragonero 11 a podnaslov se izgubio negdje u sredini). Samu stranicu određene knjige bih pročistio: text "Dodatne informacije" ne služi ničemu a Naziv i Naslov je već sadržan na stranici i nepotrebno se ponavlja. Tu mi doduše fali kratki opis stripa ali kontam da sam na to navikao iz Fibre pa da kod Bonellija i nije prijeko potrebno.

Znam samo za dvi naše stranice koje su dobro ostarile: sofascore.com i fibra.hr To ih svrstava u kremu web-a. Istina, sofascore se konstantno unaprjeđuje a fibri fali nešto funkcionalnosti a mogla bi biti u nekim aspektima brža ( npr. učitavanje rasprodanih izdanja ili pregled kolorke) ili barem dodati neki spinner. No sam koncept tih stranica: no-bullshit dizajn to je toliko pogođeno da im skidam kapu.

Zadnji LL web je meni bio ok sa dizajnerske strane (jednom kad se izabere edicija) Ono što mi je išlo na živce je što je web bio nakrcan stvarima koje se nisu koristile npr. sekcija Novosti je imala neku "novost" od prije nekoliko mjeseci a slijedeća je bila otprije 10 godina ako se ne varam. To je trebalo ili maknuti ili naći čovjeka koji će to pisati. Izbor same edicije je doduše bio grozan. Bile su poredane nekakvim random redoslijedom pa ako si tražio Long John Silvera bi se bome namučio da ga nađeš. I naravno nadasve je falio web shop. Vjerujem u LL ono do čega im je stalo naprave vrhunski. Nadam se samo da im ovaj redesign nije odnio previše živaca (kao meni građevina)



Naravno da bi fibra mogla biti brža, baš se tu dešava ovaj problem na novom libellus sajtu što ga usporava. Umjesto da se učita prvih 40-50 naslova, u Kolorci ih se učita svih 300-tinjak i to jednostavno traje, dok baza izvrti tih 300 zapisa (plus dodatan problem je što za svaki zapis onda ide još dodatan sekvencijalni upit na bazu za prikaz autora) i to sigurno nije optimalno. Prije nije bilo toliki problem, jer su sve edicije bile male pa je bilo brzo, ali sad kad je Kolorka metastazirala, to trebam riješiti.
Isto i za rasprodana izdanja.
sawitch Posted - 14/06/2024 : 00:42:45
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by petarStripovi10

Kad smo već kod redizajna moram pohvaliti scom stranicu. Ova verzija dizajna je iz 2010. i super funkcionalna je. Dobro, nije responzivna, ali mi je u svemu ostalom odlična. S obzirom koliko godina je prošlo, a da je i dalje odlična i korisna, to sve govori.


Nije s.com loš, ali svejedno bi ga trebalo osvježiti. Trebalo bi ga redizajnirati, prepisati i prebaciti u nove tehnologije, na neki noviji, moderniji stack, react ili nešto slično, ali ja nemam vremena još i za to.
Pitao sam frenda iz bivše firme koji je otvorio svoju firmu i radi web/mobilne aplikacije koliko bi koštalo da se postojeća funkcionalost fibra.hr/stripovi.com porta na novi stack plus mobilna basic aplikacija s pushevima za aukcije i sličnim stvarima.
Cijena prava sitnica: 200.000 eura:) Rekoh, oooooukej...

Što se tiče novog Libellus sajta, kuži se da je ispod neki CMS i da samim tim ima brdo overheada, pa je sve malo usporeno, ali vjerujem da će se to ispeglati, uvijek bude problema na porinuću, to je neizbježno. Ne sviđa mi se telefonski broj na vrhu stranice, to mi baš bode oči, i ne sviđa mi se "Ponuda" umjesto "Katalog", ali to su sitnice



Je l’ realno da neko trazi 200.000€ za sredjivanje sajta u HR???!?!??
sawitch Posted - 14/06/2024 : 00:41:47
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Blast from the past:




Vrh!!!
malimarinko Posted - 14/06/2024 : 00:12:47
Nemojte me krivo shvatiti. Libellus mi je jako drag, zbog njih sam se vratio stripu. Što se kvalitete proizvoda tiče - tu su vrh. Upravo zato im želim da imaju najbolju stranicu što mogu. Žao mi je što je ovakva "teška" stranica išla na produkciju. Nadam se iz dubine duše da će se to uskoro popeglati no, imajući u vidu svoje iskustvo, to neće biti lako. Nemati paging (učitavanje dio po dio) je početnička greška.

Sviđa mi se što je ovaj put web vesel i vizualno privlačan. Smeta me npr. što je nekonzistentan (u prikazu edicije Dragonero knjiga 11 je prikazana naslovom Dragonero 11, i podnaslovom Vojska zla/Ugriz tame/... dok na stranici te knjige naslov i dalje ostaje Dragonero 11 a podnaslov se izgubio negdje u sredini). Samu stranicu određene knjige bih pročistio: text "Dodatne informacije" ne služi ničemu a Naziv i Naslov je već sadržan na stranici i nepotrebno se ponavlja. Tu mi doduše fali kratki opis stripa ali kontam da sam na to navikao iz Fibre pa da kod Bonellija i nije prijeko potrebno.

Znam samo za dvi naše stranice koje su dobro ostarile: sofascore.com i fibra.hr To ih svrstava u kremu web-a. Istina, sofascore se konstantno unaprjeđuje a fibri fali nešto funkcionalnosti a mogla bi biti u nekim aspektima brža ( npr. učitavanje rasprodanih izdanja ili pregled kolorke) ili barem dodati neki spinner. No sam koncept tih stranica: no-bullshit dizajn to je toliko pogođeno da im skidam kapu.

Zadnji LL web je meni bio ok sa dizajnerske strane (jednom kad se izabere edicija) Ono što mi je išlo na živce je što je web bio nakrcan stvarima koje se nisu koristile npr. sekcija Novosti je imala neku "novost" od prije nekoliko mjeseci a slijedeća je bila otprije 10 godina ako se ne varam. To je trebalo ili maknuti ili naći čovjeka koji će to pisati. Izbor same edicije je doduše bio grozan. Bile su poredane nekakvim random redoslijedom pa ako si tražio Long John Silvera bi se bome namučio da ga nađeš. I naravno nadasve je falio web shop. Vjerujem u LL ono do čega im je stalo naprave vrhunski. Nadam se samo da im ovaj redesign nije odnio previše živaca (kao meni građevina)
Odoakar Posted - 13/06/2024 : 21:38:58
Meni fali prikaz broja dostupnih komada.
petarStripovi10 Posted - 13/06/2024 : 20:22:13
quote:
Originally posted by Markos

Ma nije na nož, stranica je dobra (vizualno), ali je treba optimizirati da bude laganija/brža


Da, nespretno sam se izrazio. Samo ako s bude moglo dodatno optimizirati.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000