forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Zlix Posted - 16/09/2013 : 11:56:46
Čarobna knjiga rešila je da obraduje ljubitelje stripova prelaskom na mesečni ritam izdavanja! Nova dinamika otpočela je već s Vulverinom, koji je izašao u drugoj polovini avgusta, a plan za sledećih šest meseci izgleda ovako:



28. septembar – Marvel Essential: Spajdermen 2

20. oktobar – Princ Valijant, I tom (1937–1938), izdanje u koloru, formata 33 x 24 cm, prema Fantagrafiksovim materijalima

20. oktobar – Marvel Essential: Osvetnici 2

23. novembar – Marvel Essential: Tor 1

7. decembar – Princ Valijant, II tom (1939–1940)

21. decembar – Džeremaja, I tom (epizode 1–3), kolor, format A4

25. januar – Marvel Essential: Hulk 1

22. februar – Marvel Essential: Fantastična Četvorka 1


Kao što možete videti, u oktobru i decembru pojačaćemo izdavačku aktivnost sa po dva izdanja. Cene svih najavljenih naslova biće, naravno, 1.285 dinara u knjižarama, s mogućnošću da ih kupite po znatno nižoj ceni na sajtu i u klubovima čitalaca Čarobne knjige, kao i u striparnicama Darkwood i Alan Ford.

http://www.carobnaknjiga.rs/carobna-knjiga-krece-s-mesecnim-objavljivanjem-strip-izdanja
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Red Marquis Posted - 03/06/2024 : 20:33:55
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Red Marquis

Umpah nije naravno klasik kao Asterix ni TT, ali pošto ima samo jedan integral, a nije nepoznat strip, biće sigurno zadovoljavajuća prodaja. A forum ne samo činjenicom da je samo deo čitalačke publike već i to što je jasno demografski profilisan (muški, 40+) ne može da bude lakmus test.



Pa da. Kod nas je preko 60% stripovske publike ženskog pola, a preko tri četvrtine čine maloletnici oba pola, tako da forum ništa ne reprezentuje.


Karikiraš po običaju, a znam da si razumeo poentu.
Postoji nešto i između maloletne dece i onih koji su u pedesetima. A takvi ne zalaze na forume.
alexts Posted - 03/06/2024 : 19:46:27
quote:
Originally posted by Red Marquis

Umpah nije naravno klasik kao Asterix ni TT, ali pošto ima samo jedan integral, a nije nepoznat strip, biće sigurno zadovoljavajuća prodaja. A forum ne samo činjenicom da je samo deo čitalačke publike već i to što je jasno demografski profilisan (muški, 40+) ne može da bude lakmus test.



Pa da. Kod nas je preko 60% stripovske publike ženskog pola, a preko tri četvrtine čine maloletnici oba pola, tako da forum ništa ne reprezentuje.
alaniusfordius Posted - 03/06/2024 : 19:34:43
quote:
Originally posted by Peyo

Umpah Pah (Oumpah-Pah) jest veliki BD klasik na korak do Asterixa koji je jedan od najvećih FR/BE stripova pa i šire.

Čudi me ovo komešanje oko najavljenog integrala budući da je dosta objavljivan u ex-Yu:

https://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Name=&Heroes=UMP&What=HR&Publisher=All&ITPublisher=All&Author=All&list=off&sort=Publisher%2CNum%2CHero&cnt=20&submit=Tra%9Ei

Na ovom popisu nema još Panorame, ali tko se još toga sjeća? Samo najstariji ovdje.

Što se tiče sadržaja ovog integrala obuhvaćene su sve 3 Bookglobeove knjige, a dodatak je nekoliko stranica skica i možda nešto teksta.



Ljubitelji Asterixa koji nisu čitali Umpah Paha neće biti razočarani s novim junakom.




Ja sam se sa Umpah Pahom sreo bas u Panorami, ali Panoramu nisam citao u "realnom" vremenu, to su bile caletove Panorame, ja ih citao u osnovnoj skoli.

Odmah mi je bio jedan od najboljih stripova koji su tamo objavljivani, jako su mi se dopali i Zil Zurdan (koji se nije tako zvao), Karl Viking i Srebrni kolt :D
Ali najbolji je bio Djoka Kraka :D

Kasnije sam video ovaj c/b Biser strip specijal, ali nisam uspeo da ga nabavim, pa sam kupio ovih 5 kolor Marketprintovih albumcica. Tada sam bio vrlo srecan, ali kada ih danas pogledam moram konstatovati da stampa nije bila na nivou Asteriksovog zabavnika...

Po mom misljenju, kad pricamo o FB skoli, Umpah Pah je veci zicer od Dzerija Springa, Badi Longveja ili Jakarija - pri tom ne mislim da su ovi losi stripovi, nego jednostavno splet okolnosti kao rezultat uredjivacke politike, da je npr Jakari objavljivan u Biser stripu, verujem da bi bio klasik i na nasim prostorima

Peyo Posted - 03/06/2024 : 18:10:35
Umpah Pah (Oumpah-Pah) jest veliki BD klasik na korak do Asterixa koji je jedan od najvećih FR/BE stripova pa i šire.

Čudi me ovo komešanje oko najavljenog integrala budući da je dosta objavljivan u ex-Yu:

https://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Name=&Heroes=UMP&What=HR&Publisher=All&ITPublisher=All&Author=All&list=off&sort=Publisher%2CNum%2CHero&cnt=20&submit=Tra%9Ei

Na ovom popisu nema još Panorame, ali tko se još toga sjeća? Samo najstariji ovdje.

Što se tiče sadržaja ovog integrala obuhvaćene su sve 3 Bookglobeove knjige, a dodatak je nekoliko stranica skica i možda nešto teksta.



Ljubitelji Asterixa koji nisu čitali Umpah Paha neće biti razočarani s novim junakom.
Red Marquis Posted - 03/06/2024 : 16:44:08
Umpah nije naravno klasik kao Asterix ni TT, ali pošto ima samo jedan integral, a nije nepoznat strip, biće sigurno zadovoljavajuća prodaja. A forum ne samo činjenicom da je samo deo čitalačke publike već i to što je jasno demografski profilisan (muški, 40+) ne može da bude lakmus test.
henry Posted - 03/06/2024 : 16:00:31
quote:
Originally posted by alexts

Interesovanje za Umpah-Paha nisu dva-tri čoveka (ili jedan kao za Ralf-Azlahama ili kako god), koji stalno ponavljaju, nego različiti, godinama.

To je kao anketa, ne možeš znati da li ima 1000 sigurnih kupaca, jer nisi intervjuisao svakog, nego po nekog, kao u svakoj anketi. Ali se može izvući zaključak sa nekom verovatnoćom, ako nismo površni, pa mislimo da su uvek isti.

Uostalom, većina stripova se izda bez ikakvog istraživanja tržišta vezano za konkretan naslov, pa zašto bi ako je interes vidljiv to predstavljalo otežavajuću okolnost i ukazivalo da ga nema?


Nekako mi se čini da 90 posto mojih odgovora na tvoje postove počinje sa "nisam to rekao" ili "nisam to mislio", tako da neću da se ponavljam.
Elem, to što sam napisao se pre svega odnosilo na to da je pogrešno donositi zaključke na osnovu mišljenja dela forumaša, samim tim i na osnovu toga kreirati izdavačku politiku.
To što, ajde neka bude, određeni broj ovde traži to izdanje ne znači da bi izdanje bilo automatski bilo isplativo, tako da kuknjava o nepridavanju važnosti željama čitalaca je nonsens, jer forumaši nisu čitaoci već samo deo čitalaca, i to nedovoljan deo.
Ne kažem da UP ne bi bio isplativ, moguće je, ali to nije ni bila primarna tema mog posta, već da se opravdanost njegovog izdavanja ne može meriti na osnovu reakcija na forumu.

Inače, slažem se sa GG da je Umpah Pah klasik ali daleko je on od statusa koji, barem kod nas, uživaju Talični i Asteriks, koji su odavno deo opšte kulture. Mislim da 80% kupaca Taličnog i Asteriksa nikad nije čulo za UP, pogotovo to važi za one van foruma i fejsbuk grupa.

p.s. i ako sam pogodio svaki čitaoc/čitalac, častim se pivom
borg Posted - 03/06/2024 : 15:57:08
quote:
Originally posted by sawitch

Ja inace obozavam Umpaha. Kada je izasao album sa slicicama pojma nisam imao o tom stripu. Prvi put video ali sam uz sakupljanje onda odlepio za njim.



Meni su sličice bile bolje nego strip.
alexts Posted - 03/06/2024 : 15:30:30
Interesovanje za Umpah-Paha nisu dva-tri čoveka (ili jedan kao za Ralf-Azlahama ili kako god), koji stalno ponavljaju, nego različiti, godinama.

To je kao anketa, ne možeš znati da li ima 1000 sigurnih kupaca, jer nisi intervjuisao svakog, nego po nekog, kao u svakoj anketi. Ali se može izvući zaključak sa nekom verovatnoćom, ako nismo površni, pa mislimo da su uvek isti.

Uostalom, većina stripova se izda bez ikakvog istraživanja tržišta vezano za konkretan naslov, pa zašto bi ako je interes vidljiv to predstavljalo otežavajuću okolnost i ukazivalo da ga nema?
sawitch Posted - 03/06/2024 : 14:52:16
Ja inace obozavam Umpaha. Kada je izasao album sa slicicama pojma nisam imao o tom stripu. Prvi put video ali sam uz sakupljanje onda odlepio za njim.
going going Posted - 03/06/2024 : 14:36:57
Ako se ne varam interesovanje za Umpah Paha je nesmanjeno već godinama među stripašima, a prava su , ako se ne varam, dugo bila u rukama Veselog četvrtka i trebalo je oni da objave strip međutim to se nije ostvarilo. Kao što je i Talični bio kod VČa i izašao 10ak brojeva pa tek nekoliko godina kasnije su istekla prava ili je postignut nekakav dogovor pa su prava prešla u Čarobnu knjigu.

Umpah pah je klasik kao i Talični i Asteriks i ima istu publiku. Još ima i prednost što nema mnogo brojeva nego sve staje u jedan integral. Ovo je manje više izdavački zicer za nekog ko želi da objavljuje klasike BDa.
I like girlz Posted - 03/06/2024 : 14:36:19
nije mi se dalo sve listati, ali iz zavira je prva stranica ČK isti prevod kao kod marketprinta.

a ruku na srce, ni kod BG-a nije bio loš prevod, pogotovo u drugom i trećem albumu.
henry Posted - 03/06/2024 : 14:25:01
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by henry

quote:
Originally posted by alexts

Ovo izdanje se traži godinama. Ne verujem da je za njega bilo teško obezbediti prava, a pojavilo se tek sada.

To pokazuje koliko domaći izdavači pridaju važnosti željama čitalaca.


Jedino ako pod čitaocima podrazumevaš desetak ljudi sa ovog foruma, od kojih polovina bojkotuje izdavača, druga polovina neće da kupi jer joj smeta svaka dlaka dok treća smatra da je to moralo da se objavi ali nikada nije ni planirala da kupi.
Iako nisi precizirao na koje domaćinstvo misliš


3 bojkotasa tektonski uzdrmala poslovanje izdavacke kuce!


Da bre, tresu im se gaće.
Al nije to bitno, neka bojkotuje ko hoće i koga hoće, pa bila to izdanja čk, srpska uopšte ili fibrina, ima puno pravo.
Poenta je da se na osnovu povika glasne manjine ne mogu izvesti zaključci o prolazu na tržištu.
Pa tako i UP, to što par forumaša traži godinama da se objavi, ne znači da bi automatski bio isplativ, i možda tu treba tražiti razlog što to nije urađeno ranije (uz ogradu da je, u ovom slučaju, možda bilo teško dobiti prava, ali to, jelte, ne možemo da znamo).
Ko god da je slušao tvrdokorne fanove, koji su i kod nas i u svetu najzahtevnija, najnezahvalnija i ne tako brojna grupacija, nije se dobro proveo.
Sem StMarkosa, naravno.

henry Posted - 03/06/2024 : 14:09:42
Ajde sad, po sećanju, zar ne beše Melita govorila da su te izmene urađene na insistitanje nosioca prava, ili sam loše zapamtio?
vetropiroman Posted - 03/06/2024 : 14:02:46
quote:
Originally posted by naker

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by vetropiroman

quote:
Originally posted by john connor

Meni je Ck Asteriks ni prici starom, neduhovito sterilno, nesto poput ovog novog propuha od Egmonta sa Barksom.



Melitine prevode novijih epizoda nisam čitao još uvek pa ne mogu da sudim, ali u ostatku ČK Asteriksa su svi Dimitrijevićevi prevodi zadržani, u epizodama koje je prevodio.




no, radjena je 'prerada' prevoda, taman da se ugusi original dimitrijevic



Menjan je i filterisan Dimitrijevićev prevod, pričalo se o ovome naširoko i ovde i na dw forumu..



Onda nije u redu potpisivati nekog ako taj neko nije redigovao sopstvene prevode. Nisam ispratio prepisku, ali od onog što sam pročitao, uopšte nije toliko loše, kao što je loš npr. Iznogud, ili Marsupilami nakon prvog integrala.
sawitch Posted - 03/06/2024 : 13:23:30
Ni blizu. Ovde je odluka moralne prirode a ne politicke kombinatorike. Odlucujes da li ces svoje pare dati nekom ko je sve ono sto ja, ti ili mi nismo.. Ili bih ja barem voleo da nismo u velikom broju..
jagodanbg Posted - 03/06/2024 : 13:08:25
Ko Djilas 🤣
sawitch Posted - 03/06/2024 : 12:29:05
quote:
Originally posted by jagodanbg
3 bojkotasa tektonski uzdrmala poslovanje izdavacke kuce!



Niko od bojkotasa nije ni ziveo u iluziji da ce srusiti CK vec se vodi drugim principom i ima drugu viziju svrhe bojkota..
teller Posted - 03/06/2024 : 11:49:05
Ma.. da je sve isto,... nebi vam bio Asterix ili Umpah tako dobar kao kad ste bili klinci...
Malo smo porasli...
Imam BG i dobar mi bio prevod, bar znam da sam se zabavo čitajuci...
Uzet cu ovo od Čarobne jer uzimam i Talicnog..
naker Posted - 03/06/2024 : 11:27:48
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by vetropiroman

quote:
Originally posted by john connor

Meni je Ck Asteriks ni prici starom, neduhovito sterilno, nesto poput ovog novog propuha od Egmonta sa Barksom.



Melitine prevode novijih epizoda nisam čitao još uvek pa ne mogu da sudim, ali u ostatku ČK Asteriksa su svi Dimitrijevićevi prevodi zadržani, u epizodama koje je prevodio.




no, radjena je 'prerada' prevoda, taman da se ugusi original dimitrijevic



Menjan je i filterisan Dimitrijevićev prevod, pričalo se o ovome naširoko i ovde i na dw forumu..
jagodanbg Posted - 03/06/2024 : 11:14:37
quote:
Originally posted by henry

quote:
Originally posted by alexts

Ovo izdanje se traži godinama. Ne verujem da je za njega bilo teško obezbediti prava, a pojavilo se tek sada.

To pokazuje koliko domaći izdavači pridaju važnosti željama čitalaca.


Jedino ako pod čitaocima podrazumevaš desetak ljudi sa ovog foruma, od kojih polovina bojkotuje izdavača, druga polovina neće da kupi jer joj smeta svaka dlaka dok treća smatra da je to moralo da se objavi ali nikada nije ni planirala da kupi.
Iako nisi precizirao na koje domaćinstvo misliš


3 bojkotasa tektonski uzdrmala poslovanje izdavacke kuce!
matori paraliticar Posted - 03/06/2024 : 11:11:19
Mrsko mi je ali moram pohvaliti izbor (ako su imali izbor) naslovnice..
ovako izgleda izdanje ovde kod mene
Sto se samog stripa tice
nisam nesto nostalgicno vezan za njega
ali eto malo radoznao da li bi mi mogao leci.

I like girlz Posted - 03/06/2024 : 11:10:35
quote:
Originally posted by Cromwell

Čisto da se zna - Umpahpaha će odraditi i Bookglobe.



ponovo???

bolje im je da odrade novi plave bluze integral.
Cromwell Posted - 03/06/2024 : 11:03:52
Čisto da se zna - Umpahpaha će odraditi i Bookglobe.
kasper Posted - 03/06/2024 : 10:41:54
quote:
Originally posted by vetropiroman

quote:
Originally posted by john connor

Meni je Ck Asteriks ni prici starom, neduhovito sterilno, nesto poput ovog novog propuha od Egmonta sa Barksom.



Melitine prevode novijih epizoda nisam čitao još uvek pa ne mogu da sudim, ali u ostatku ČK Asteriksa su svi Dimitrijevićevi prevodi zadržani, u epizodama koje je prevodio.




no, radjena je 'prerada' prevoda, taman da se ugusi original dimitrijevic
vetropiroman Posted - 03/06/2024 : 10:27:10
quote:
Originally posted by john connor

Meni je Ck Asteriks ni prici starom, neduhovito sterilno, nesto poput ovog novog propuha od Egmonta sa Barksom.



Melitine prevode novijih epizoda nisam čitao još uvek pa ne mogu da sudim, ali u ostatku ČK Asteriksa su svi Dimitrijevićevi prevodi zadržani, u epizodama koje je prevodio.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000