forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kojim stripovima se nadate u Fibrinom izdanju

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
anto Posted - 26/04/2015 : 16:37:28
Nazvao sam temu "Kojim stripovima se nadate ..." a ne "Koje stripove bi voleli da vidite u ..." kao što vidite,da bi izbegli navođenje svega i svačega što nam se dopada,već samo onoga što mislimo da postoji šansa da Markos uvrsti u Fibrin katalog,a voleli bi da vidimo to na "domaćem" jeziku.

Pre svega da poželim da nam Fibra što duže potraje i da Markos i u narednim godinama sa istim ovakvim entuzijazmom radi;ili barem približnim.

Moja lista nadanja da ću ih videti u Fibri su sledeće stvari:
*Scalped
*Stiv Kenjon
*100 metaka (ako DW ne objavi u sledeće dve godine)
*Lone wolf and cub
*nešto od Urusave (Monster,Pluto,20th Century boys)
*Aama (Frederik Peeters);a posle može i Lupus od istog autora
*nešto od Bruna (crtača) - Inner city Blues ili Biotope
*sve od Vilfreda Lupana
*Survivants od Lea
*još Tezuke i Tanigučija
*Usagi Yojimbo,tamo gde je stao Bukglib - znam da je Markos rekao da neće izdavati Usagija,ali je to isto rekao i za Blanketse pa ih ipak izdaje,a sa obzirom da je fan ovog stripa,imam određenu nadu da se i ovde predomisli.

edit:
kako samo zaboravih - * Ralph Azhama u integralu
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Shaner Posted - 25/09/2024 : 10:34:19
Izgleda zanimljivo. Može!

verab Posted - 24/09/2024 : 16:01:32




https://www.lospaziobianco.it/anteprima-diario-di-una-cagna-di-celine-tran-e-grazia-la-padula-oblomov-edizioni/
jaki Posted - 09/09/2024 : 17:07:32
Nešto je Bernard bija spominja prije par godina da bi on to radija..
Ko zna je li još tako misli?
Ove godine Mac Coy,iduće BL??🙂
vknez Posted - 09/09/2024 : 13:49:43
Buddy Longway

https://www.google.com/search?q=derib%20buddy%20longway&udm=2&tbs=rimg:CR3l0i1UsociYR87CS-Pm7PDsgIAwAIA2AIA4AIA&hl=hr&sa=X&ved=0CBsQuIIBahcKEwj4mtWR5bWIAxUAAAAAHQAAAAAQGw&biw=1920&bih=919&dpr=1

Bookglobe izdao prvi integral prije 15 godina i nikad dovršio. Kad bi to barem Fibra preuzela ili makar krenula od početka...
naker Posted - 06/09/2024 : 22:56:40
Ajde da probamo sa malo drugačijom preporukom:






The Spectre (#0-62 + annual) (1992-1998)


Napisao: John Ostrander
Nacrtao: Tom Mandrake


Bes božiji ili glas i vapaj nepravedno upokojenih, zovite ga kako hoćete, ali Spectre je oličenje mračne strane Boga. I tu je da donese presudu nekažnjenim kriminalcima posmatrano kroz dioptriju njegove sopstvene verzije pravde. A u svoj svojoj mudrosti (ili kapricioznosti?) Gospod mu je podario moć da upravo to i uradi. Veoma mračno i ozbiljno štivo koje sa svakim sledećim brojem postoje sve crnje i ozbiljnije. Poglavlja sa HIV-om, razgovori sa arhanđelom Mihailom, kao i epizode kada Spectre traži (svoga) boga su vrhunac serijala i spadaju u ponajbolje stvari američkog stripa iz '90tih jer imaju taj vajb onih najboljih stripova koji su izlazili pod etiketom Vertiga zbog ozbiljnog pristupa i tematike kojom se bave.

Crtež je rame uz rame sa pričom, Mandrakeovi prikazi čudovišta, zveri i demona kao da su pobegli iz doživotne robije naših najgorih noćnih mora. Crtež je crn onoliko koliko je i priča crna. Naslovnice su u potpunosti u duhu stripa i izgledaju kao da im je mesto na omotima metal bendova.

Skriveni dragulj iz '90tih, kvalitetna i zaokružena priča koja je mračna i postavlja prava egzistencijalna, etička i moralna pitanja, superherojština na a la Vertigo način. Moglo bi se izdati u dva velika toma, a pošto Ameri nikada nisu objavili ceo trk na papiru ovo bi bila svetska ekskluziva Samo reči hvale za ono šta su Ostrander i Mandrake uradili sa Spectrom
panzer Posted - 19/08/2024 : 18:14:44
matori paraliticar Posted - 09/08/2024 : 10:02:12
quote:
Originally posted by kreŠa
Fenomenalan!


Twists of fate je meni vrlo dobar, javih se samo malo da ublazim ocekivanja :)
DiSkAcH Posted - 09/08/2024 : 09:43:09
quote:
Originally posted by kreŠa

quote:
Originally posted by DiSkAcH

https://www.bedetheque.com/BD-Nueve-La-Nueve-Les-republicains-espagnols-qui-ont-libere-Paris-213861.html



Za sada samo pročitao cca trećinu stripa i ovo je super i čini mi se baš Fibrin kalibar.

Priča prati jednog od preživjelih španjolaca koji sada živi u Fr i njegov put od građanskog rata u Španjolskoj pa kroz drugi svjetski rat i samo oslobođenje Europe tj Fr.
Zanimljivo je kako Roca svoj intervju sa njim crta c/b, a same događaje i njegovo prepričavanje prošlosti je u boji.




Fenomenalan!
Da li i tvoj primerak ima bašbaš mutne strane 187-188? :D
Svi primerci koje smo dobili imaju isti problem :(



Čitao sam sken i sa njim je sve oštro, nema problema. :)
J.Stickman Posted - 30/07/2024 : 22:58:15
quote:
Originally posted by Shuckey

quote:
Originally posted by J.Stickman


[sjec]… uz ovo što sam vidio, Sergej je rame uz rame sa Usagijem i bilo bi ga lijepo vidjeti sakupljenog u jednoj knjizi. Pa čekam odgovor, valjda postoji šansa za tako nešto.



Macan je jednom negdje napisao da bi rado vidio Sergeja u jednoj debeljuškastoj tvrdoj knjizi, misao bješe na tragu onih konačnih, ali velikih projekata koji su se gurali desetljećima na etuzijazam (Berlin, Brončano doba, Priče iz kenozoika)… Čini mi se da su šanse za intesergejal kod Fibre velike, samo Macan prvo mora Sergeja dovršiti. Fali završni luk priče, kad će ne zna se.



Vidiš, to nisam znao. Hvala ti. Za nadati se da će nekad biti.
Shuckey Posted - 30/07/2024 : 20:04:23
quote:
Originally posted by J.Stickman


[sjec]… uz ovo što sam vidio, Sergej je rame uz rame sa Usagijem i bilo bi ga lijepo vidjeti sakupljenog u jednoj knjizi. Pa čekam odgovor, valjda postoji šansa za tako nešto.



Macan je jednom negdje napisao da bi rado vidio Sergeja u jednoj debeljuškastoj tvrdoj knjizi, misao bješe na tragu onih konačnih, ali velikih projekata koji su se gurali desetljećima na etuzijazam (Berlin, Brončano doba, Priče iz kenozoika)… Čini mi se da su šanse za intesergejal kod Fibre velike, samo Macan prvo mora Sergeja dovršiti. Fali završni luk priče, kad će ne zna se.
J.Stickman Posted - 30/07/2024 : 17:42:26
quote:
Originally posted by Tonto

Sergej je odlican. Ovdje je sto se mene tice ucenik nadmasio ucitelja, duplo bolje i zanimljivije od usagija.



Nažalost, ili na sreću, skoro sam ga otkrio u punom sjaju. Davno sam pročitao par sveščica, jer u BiH ga je baš bilo teško nabaviti. Odskora ga izdaje Strip Revija te uživam barem na taj način. Po redu i kako treba. Doduše, u dva broja ga nije bilo pa su me malo zabrinuli ali vidim da je najavljen u narednom. Slažem se, uz ovo što sam vidio, Sergej je rame uz rame sa Usagijem i bilo bi ga lijepo vidjeti sakupljenog u jednoj knjizi. Pa čekam odgovor, valjda postoji šansa za tako nešto.
jaki Posted - 30/07/2024 : 16:49:28
quote:
Originally posted by Tonto

Sergej je odlican. Ovdje je sto se mene tice ucenik nadmasio ucitelja, duplo bolje i zanimljivije od usagija.


+1
kreŠa Posted - 30/07/2024 : 14:03:36
quote:
Originally posted by DiSkAcH

https://www.bedetheque.com/BD-Nueve-La-Nueve-Les-republicains-espagnols-qui-ont-libere-Paris-213861.html



Za sada samo pročitao cca trećinu stripa i ovo je super i čini mi se baš Fibrin kalibar.

Priča prati jednog od preživjelih španjolaca koji sada živi u Fr i njegov put od građanskog rata u Španjolskoj pa kroz drugi svjetski rat i samo oslobođenje Europe tj Fr.
Zanimljivo je kako Roca svoj intervju sa njim crta c/b, a same događaje i njegovo prepričavanje prošlosti je u boji.




Fenomenalan!
Da li i tvoj primerak ima bašbaš mutne strane 187-188? :D
Svi primerci koje smo dobili imaju isti problem :(
Tonto Posted - 30/07/2024 : 13:29:00
Sergej je odlican. Ovdje je sto se mene tice ucenik nadmasio ucitelja, duplo bolje i zanimljivije od usagija.
J.Stickman Posted - 30/07/2024 : 13:07:55
Postoji li šansa da Fibra objavi kompletnog Sergeja, kada su već objavljeni mnogi Macanovi stripovi, poput Postuma, Ahernauta, Šetnje i drugih? Ova tri sam nedavno nabavio u Splitu i baš sam uživao. Sergeja za sad pratim u Strip Reviji ali bih rado bio kupac kompletne knjige ili u koliko god bi se to knjiga odužilo.
Mislim da bi lijepo bilo imati jednu takvu kolekciju, ne znam zaista koliko je isplativo ali eto.
Baobab Posted - 27/07/2024 : 14:52:05
Malo iznad se spominjao Paco Roca, ali čini mi se da nije bilo riječi o njegovom posljednjem stripu. Naslov je El abismo del olvido što bi u doslovnom prijevodu bilo Bezdan zaborava.

Prema Goodreadsu, strip je izašao u prosincu 2023. i preveden je samo na baskijski i portugalski, a francusko izdanje očekuje se za mjesec dana.

Uz zanimljivu i izgleda povijesno važnu tematiku ono što mi je zapelo za oko je izrazito visoka (i meni rijetko viđena) ocjena 4.81 s već preko 1500 glasova. Lako je moguće da je to stoga što za sada čitaju samo Španjolci kojima je tematika važnija i bliskija, možda ga mi ne bismo mogli doživjeti toliko osobno, ali izgleda kao vrijedno izdanje za Fibru

https://www.goodreads.com/book/show/201038023-el-abismo-del-olvido br /

izivko Posted - 16/07/2024 : 23:28:28
quote:
Originally posted by mladeNS

quote:
Originally posted by izivko

Čitao sam nekoliko albuma i iznenadio se koliko je to dobro.

Carlsen objavio masu toga.

https://www.carlsen.de/autorin-illustratorin/gou-tanabe



Nisam fan mange, ali sam nabavio digital ovog Mountains of Madness i bas sam se prijatno iznenadio kako to izgleda. Nakon sto sam video kako izgledaju DeLuxe izdanja odmah sam pomislio - Fibra.


Nisam ni ja neki fan, zapravo rijetko čitam mange.

Tanabe je za mene bio veliko otkriće. Svojim načinom pripovijedanja a osobito crtežom stvara baš lovecraftsku atmosferu.

Ne vjerujem da će to Fibra objaviti. Ima toga puno a i upitan je odaziv čitatelja.
mladeNS Posted - 16/07/2024 : 23:10:47
quote:
Originally posted by izivko

Čitao sam nekoliko albuma i iznenadio se koliko je to dobro.

Carlsen objavio masu toga.

https://www.carlsen.de/autorin-illustratorin/gou-tanabe



Nisam fan mange, ali sam nabavio digital ovog Mountains of Madness i bas sam se prijatno iznenadio kako to izgleda. Nakon sto sam video kako izgledaju DeLuxe izdanja odmah sam pomislio - Fibra.
izivko Posted - 16/07/2024 : 20:57:46
Čitao sam nekoliko albuma i iznenadio se koliko je to dobro.

Carlsen objavio masu toga.

https://www.carlsen.de/autorin-illustratorin/gou-tanabe
mladeNS Posted - 16/07/2024 : 19:13:51
Gou Tanabe - Lovecraft
corto33 Posted - 15/07/2024 : 16:08:59
Nadam se da će Watami biti objavljen u Orki.
Jedan boljih stripova što sam pročitao u ovoj godini.
Red Marquis Posted - 15/07/2024 : 10:12:17
Odličan, posle Wrinkles, meni najbolji Roca.
DiSkAcH Posted - 15/07/2024 : 09:02:33
https://www.bedetheque.com/BD-Nueve-La-Nueve-Les-republicains-espagnols-qui-ont-libere-Paris-213861.html



Za sada samo pročitao cca trećinu stripa i ovo je super i čini mi se baš Fibrin kalibar.

Priča prati jednog od preživjelih španjolaca koji sada živi u Fr i njegov put od građanskog rata u Španjolskoj pa kroz drugi svjetski rat i samo oslobođenje Europe tj Fr.
Zanimljivo je kako Roca svoj intervju sa njim crta c/b, a same događaje i njegovo prepričavanje prošlosti je u boji.
matori paraliticar Posted - 14/07/2024 : 21:51:56
Hvala dobro da nije.. izabrao ovu naslovnu sa biciklom..
Shaner Posted - 14/07/2024 : 21:05:22
quote:
Originally posted by matori paraliticar

quote:
Originally posted by verab

desetak koje nije, zbrda-zdola...




jel obljavljeno ili najavljeno ono izmedju gerarda i dana peska?


Ovim redom:

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-142-gorak-okus-domovine/555/

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-139-ubojita-uspavanka/553/

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-128-odjel-za-poroke/547/


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000