forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Golconda - službena tema

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
ReemCP Posted - 29/09/2019 : 13:11:35


quote:
Originally posted by Golconda

👀 Poštovanje, svi naši budući prijatelji!

Evo, dočekasmo i ovaj trenutak, da vam se zvanično obratimo i predstavimo, kažemo koju reč o nama i našim planovima, moramo priznati, već neko vreme se sve ovo krčka, ali nam je uglavnom pošlo za rukom da se zadržimo "ispod radara", barem za širi auditorijum... 😎

Mi smo potpuno nova mala (možemo, donekle, reći i - porodična) izdavačka kuća, sa solidnom ambicijom da po ugledu na neke, u ovom poslu, "susedske uzore", ovoj našoj, ne preterano velikoj, ali ipak brojnoj publici, predstavimo neka izdanja koja drugi nisu, te na taj način pokušamo da obogatimo još malo ovu našu zajedničku strip scenu. Nema nas puno, ali imamo sjajnu ekipu istinskih stripoljubaca, pa će naša izdanja biti rađena, bukvalno, „kao da ih radimo za sebe“… 🙂

👋 Puno pozdrava iz 🎩 Golconde!


Ova tema/topic neka bude o novom, ambicioznom izdavaču kojem želimo svi mnogo sreće u njihovom radu Možda ne bi bilo loše da ovdje pišemo o njihovim izdanjima, najavama, da im postavljamo pitanja o njihovim izdanjima, prijedlozima i svemu čega se sjetimo

Facebook: https://www.facebook.com/golconda.rs/
Instagram: https://www.instagram.com/golconda.srb/

Službeni sajt: https://www.golconda.rs/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Red Marquis Posted - 21/06/2024 : 23:10:24
quote:

Nego, na koje "razne umetničke i kvaziumetničke stripove" misliš?


Meni je tih nedovoljno. Pogotovo mislim na indie scenu koje ima baš baš na kašičicu.
Peter Bagge, Derf Backderf, Julie Wertz, Sarah Glidden, Bob Fingerman, Joe Matt, Ed Piskor, Kate Beaton, Harvey Pekar, Julie Doucet...lista može u nedogled
Guy Delisle, Joe Sacco, Gene Luen Yang jedva ponešto.

Mange one za odrasle, a ne ove goth teen shit isto slabo. Jedan Tsuge ima jedan obljavljen stip ovde. Mizuki srećom prvenac ove godine kod Lokomotive. Ma ni Otoma niko nije objavio kako treba. Dalje da ne idem.
borg Posted - 21/06/2024 : 22:27:49
Razumem ja tebe Aleks. Ali moraš da shvatiš da ti, ja i ovi ostali "matoraći" polako prestajemo da budemo ciljna publika izdavačima. Pune su nam police, mesta ima malo za nove stvari. Sve nam je teže uvaliti neki, za nas "mlak" strip...
Ovako šaraju sa izdanjima. Za svakog ima po nešto. I na kraju godine se nakupi naslova na svačijoj listi želja.

Nego, na koje "razne umetničke i kvaziumetničke stripove" misliš?
alexts Posted - 21/06/2024 : 20:04:56
quote:
Originally posted by borg


A i ne znam kome danas bilo šta nedostaje.



Meni nedostaje mnogo toga.

Poplava mangi je stvorila lažnu sliku o ogromnom broju strip izdanja.

Koga one ne zanimaju (a dopiši i tipičan Boneli i razne umetničke i kvaziumetničke stripove), nema šta da čita. Mislim, ima, ali nedovoljno.

DW koga pominješ, kamo sreće da je od početka godine objavio tog Busceminog Konana (i još nekog) ili bilo šta interesantno, od Stvorenja iz Močvare i Hellblazera do Drakule.

Humoristički BD? Klasici? Byrne, Kirbi, Simonson?
borg Posted - 21/06/2024 : 19:54:27
Markos komunicira. Al uglavnom manje znam posle njegovog odgovora nego što sam znao pre pitanja. :)

Šalu na stranu. Stvarno ima dobar feed-back.
Al nije baš da se mogu porediti uslovi izdavaštva u Srbiji i Hrvatskoj.

Golkonđani su kul. Malo se rasplinuli preko svojih kapaciteta. Ali važno da guraju. Samo malo strpljenja i pravovremene kupovine.

Evo i DW gura serijale koje sam ja odavno prežalio. Bude zatišije pa opet krene... Važno da se okreće.

A i ne znam kome danas bilo šta nedostaje. Dnevno se u Srbiji i Hrvatskoj, zbirno, izdaju tri stripa. Svaki dan tri nova naslova.
Sve (što valja) će da se izda jednog dana, samo se povremeno pojavljuju atraktivniji serijali, naslovi, nešto uleti preko reda...


DzekDenijels Posted - 21/06/2024 : 17:36:41
Golconda je za sada ok.
Niti ima razloga za neke posebne pohvale, niti da im se nešto previše zameri.
Ko radi taj i greši.
Ali ima vremena, mlad su izdavač pa će naučiti.
A to nije tako teško. Samo baciš pogled kako Marko(s) radi, kako komunicira sa čitaocima, kakva su mu izdanja...
borg Posted - 21/06/2024 : 15:06:57
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by borg

quote:
Originally posted by john connor



A okrenuo sam se na Mipl, iz razloga da su ljudi uzeli obrnut sistem od Golconde, i lose prosli. Tako da svako kreira svoju politiku poslovanja.



Ja sam bio zainteresovan za njihov serijal, ali si čini mi se ti, i još možda neki rekli da je Simbol radio, da puca plastifikacija... Pa odustah. Ko će dati onolike pare za plastifikaciju koja puca?





Sto vise citam razne utiske to vise mislim da ljudi kupuju izgled stripa (tehnikalije) a ne sam strip.



Neko Acu hakovao nalog?

To ja zezam Konora. Istina, na nekoj listi želja mi je taj serijal. Al ga zaboravih prosto. Nit rekalme, nit ga neko pominjao.

matori paraliticar Posted - 21/06/2024 : 13:26:12
Moracu da te dodatno rastuzim.. ne uzimaju samo po izgledu stripa nego i po tome ko je izdavac...
(a izdavaci se prave ludi i misle da ako nekome ide prodaja i njima ce "tek tako")

Prema golcondi inace imam neki neutralan stav.
Voleo bi da nekako izguraju MV do kraja
AleksandarN Posted - 21/06/2024 : 13:01:45
quote:
Originally posted by borg

quote:
Originally posted by john connor



A okrenuo sam se na Mipl, iz razloga da su ljudi uzeli obrnut sistem od Golconde, i lose prosli. Tako da svako kreira svoju politiku poslovanja.



Ja sam bio zainteresovan za njihov serijal, ali si čini mi se ti, i još možda neki rekli da je Simbol radio, da puca plastifikacija... Pa odustah. Ko će dati onolike pare za plastifikaciju koja puca?





Sto vise citam razne utiske to vise mislim da ljudi kupuju izgled stripa (tehnikalije) a ne sam strip.
alexts Posted - 21/06/2024 : 00:06:00
Ko da da tolike pare za potpuno nepoznat naslov, a i ne baš privlačan? Novi izdavač treba da stekne reputaciju kod publike sa poznatim naslovima, junacima ili autorima, pre nego što krene da eksperimentiše, to je elementarno.
john connor Posted - 20/06/2024 : 23:07:08
Ja sam hvalio serijal, i iskreno 8400 za 4 knjige velikog formata, kolor, nije mnogo. U originalu si u najboljem slucaju za te pare mogao da dobijes dve.
borg Posted - 20/06/2024 : 22:01:50
quote:
Originally posted by john connor



A okrenuo sam se na Mipl, iz razloga da su ljudi uzeli obrnut sistem od Golconde, i lose prosli. Tako da svako kreira svoju politiku poslovanja.



Ja sam bio zainteresovan za njihov serijal, ali si čini mi se ti, i još možda neki rekli da je Simbol radio, da puca plastifikacija... Pa odustah. Ko će dati onolike pare za plastifikaciju koja puca?

teller Posted - 20/06/2024 : 21:32:35
Meni je onaj odgovor izdavaca duhovit... a ne drzak... Sad sto neki nemaju smisla za humor...
Ampoo Posted - 20/06/2024 : 18:45:42
quote:
Originally posted by SPQRoma

Lako je pametovati, zašto ovo, zašto ono. Svi misle da su najpametniji i svi znaju kako sve funkcioniše. Svi oni koji misle da je lako, neka pokrenu svoj posao, pa neka vide kako to sve ide. Umjesto da podržite izdavače, samo kukate. I kad nešto izađe, odmah krene lavina kad će nešto drugo.



Možda bi neko i uradio neki serijal kako valja, ali problem je u tome što su prava već kupljena, izdat prvi, eventualno i drugi broj i time blokirana mogućnost da neko drugi to uradi. Pokretanje toliko serijala ima za cilj da neko drugi ne počne da izdaje stripove. A kad uspeju da obezbede prava onda im se ne žuri da ga završe, a ako ga i nikad ne završe nije veliki problem. Opravdaće se lošom prodajom.
Lajkovcanin Posted - 20/06/2024 : 17:21:24
Da se toliko trude oko pripreme novih izdanja manje bi "brljotina" bilo...
Meni su odgovorili na komentar pa me odmah blokirali da ne mogu da im odgovorim, nisam stigao čak ni da pročitam. Valjda se tako osećaju jači...
jagodanbg Posted - 20/06/2024 : 17:16:09
quote:
Originally posted by delboj

Zar nije trebalo da izađe LMS 1034?



quote:
Originally posted by jagodanbg
I drsko odgovarati ljudima na FB koji pitaju sta je sa serijalima koji su zapoceti a poslednji broj/evi pre x,y meseci...



delboj Posted - 20/06/2024 : 14:54:15
Zar nije trebalo da izađe LMS 1034?
john connor Posted - 20/06/2024 : 13:30:32
Ali opet na konstruktivne kritike, umesto suvislih odgovora, ide ona stara "ako mislis da znas bolje otvori ti izdavacku kucu i radi". Ne moram ja nista da otvaram, ja radim svoj posao najbolje sto znam, i imam pravo kao kupac da kritikujem ili da hvalim. Ako neko radi lose, ja necu kupovati ta izdanja, ni vise ni manje.

A okrenuo sam se na Mipl, iz razloga da su ljudi uzeli obrnut sistem od Golconde, i lose prosli. Tako da svako kreira svoju politiku poslovanja.
jagodanbg Posted - 20/06/2024 : 12:17:04
quote:
Originally posted by Lajkovcanin

quote:
Originally posted by SPQRoma

Lako je pametovati, zašto ovo, zašto ono. Svi misle da su najpametniji i svi znaju kako sve funkcioniše. Svi oni koji misle da je lako, neka pokrenu svoj posao, pa neka vide kako to sve ide. Umjesto da podržite izdavače, samo kukate. I kad nešto izađe, odmah krene lavina kad će nešto drugo.


Najlakše se pravdati...


I drsko odgovarati ljudima na FB koji pitaju sta je sa serijalima koji su zapoceti a poslednji broj/evi pre x,y meseci...
jagodanbg Posted - 20/06/2024 : 12:14:26
quote:
Originally posted by john connor

Zato je Mipl ispao vise negi korektan, izbacio ceo serijal odjednom, ali pitanje koliko su citaoci to ispratili, posto nema novih izdanja. Kada se vaga sto uzeti, trebalo bi uzeti od Mipla, naravno ako vas izdanja interesuje.


Nazalost cuo sam da je prodaja tog kompleta jaaaaako lose prosla!
Ali da, za nas citaoce, najbolja varijanta: kratak serijal, ceo!
alexts Posted - 20/06/2024 : 10:06:00
Golconda nažalost nije umela da odabere ni pristojan (pored tolikih) Spajdermen serijal, odabrala je loš.

Imaju fina neka izdanja, neka su uprskali (Badi Longvej) ali poznavanje stripa i profesionalnost malo nedostaju za taj posao.

Nisu jedini, da ne bude samo oni.
Lajkovcanin Posted - 20/06/2024 : 09:12:10
quote:
Originally posted by borg

Pa ne znam koliko je to pitanje strategije a koliko kapitala.
Kada imaš ograničena novčana sredstva onda pokreneš serijal, pa ti prvi broj zaradi za sledeći. I sve tako. Što je najgora varijanta za brzi povrat novca i zaradu. U stvari, najgora je kada pokreneš novi serijal da bi pokrio prethodni.
A najbolja varijanta kada su ti prethodni brojevi ili serijali omogućili kapital koji ćeš uložiti i odmah izbaciti veliki deo serijala ili omogućiti brz tempo izdavanja, neovisno o prodaji. Jer su te novce zaradili neki prethodni serijali.
Takvo izdavanje donosi i brži obrt, vraćanje uloženog i veći kapital. Ali nosi i veći rizik.
I cilj svakog je doći što brže do većeg keš kapitala, da se izađe iz kreditnog kapitala.

Kod nas imaš Fibru i ČK. Koji su došli u taj stadijum. Ne znam za LL i VČ. Verovatno i oni.

Lako je nama mlatiti sa tuđim parama i smišljati strategije.



Ipak ima još jedna gora. Ili više njih. Kad serijal rascepkaš na više delova da bi imao veću zaradu pa zbog cene imaš slabu prodaju i ostane se na prvom delu. Ili kad pokreneš novi serijal (ili čak više novih serijala) koji ugrobari stari isplativ. Ili kad nastavljaš tuđe zaboravljene serijale.
Golkonda je imala previše loših odluka. Šteta jer su imali veliki potencijal. Nadam se da će se to u budućnoati popraviti.
SPQRoma Posted - 20/06/2024 : 09:11:11
Nema se šta pravdati, svako radi onako kako može i misli da je najbolje.
Lajkovcanin Posted - 20/06/2024 : 09:01:09
quote:
Originally posted by SPQRoma

Lako je pametovati, zašto ovo, zašto ono. Svi misle da su najpametniji i svi znaju kako sve funkcioniše. Svi oni koji misle da je lako, neka pokrenu svoj posao, pa neka vide kako to sve ide. Umjesto da podržite izdavače, samo kukate. I kad nešto izađe, odmah krene lavina kad će nešto drugo.


Najlakše se pravdati...
SPQRoma Posted - 20/06/2024 : 08:22:25
Lako je pametovati, zašto ovo, zašto ono. Svi misle da su najpametniji i svi znaju kako sve funkcioniše. Svi oni koji misle da je lako, neka pokrenu svoj posao, pa neka vide kako to sve ide. Umjesto da podržite izdavače, samo kukate. I kad nešto izađe, odmah krene lavina kad će nešto drugo.
john connor Posted - 20/06/2024 : 06:52:50
Zato je Mipl ispao vise negi korektan, izbacio ceo serijal odjednom, ali pitanje koliko su citaoci to ispratili, posto nema novih izdanja. Kada se vaga sto uzeti, trebalo bi uzeti od Mipla, naravno ako vas izdanja interesuje.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000