forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi iz Mračne šume

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Shaner Posted - 26/08/2015 : 20:57:14
Pred neko vrijeme je na topicu fibrarijum pao prijedlog da se napravi sličan topic i za Darkwoodova izdanja, pa evo i toga.

Znači, sve je jasno. Ovdje ostavljamo svoje utiske, komentare, osvrte i što već sve ne vezano za stripove iz Mračne šume.

A strip koji me napokon nagnao na otvaranje ovog topica je...



Rabinov mačak

Gotovo je nevjerojatno koliko tema "Rabinov mačak" obuhvaća, a u potpunosti fascinantno koliko pronicljivo o njima govori. Jedna jednostavna priča o starom rabinu u Alžiru i njegovom mačku s filozofskim aspiracijama pokazuje nam različita lica istih religija i društava. Čitao sam više odličnih stripova koji govore o ozbiljnim temama, ali niti jedan toliko zabavan i humorističan kao ovaj. No nije sve u priči. Sfar ovdje pokazuje da njegovo crtačko umijeće nimalo ne zaostaje za onim spisateljskim. Čarobne vedute Alžira i ostalih lokacija kroz koje likovi prolaze pravi su melem za oči i izvrsno pogođene kulise za neobičnu pripovijest o rabinu i njegovom mačku.

Bilo da propitkuje religiju, otkriva nam naše vlastite nesigurnosti ili se dotiče složenih društveno-političkih odnosa, "Mačak" to radi toliko šarmantno da mu se ne može odoljeti. I zato željno iščekujem daljnje mačkove dogodovštine, a do tada ću se često i rado vraćati ovom jedinstvenom stripu.

10/10

P.S.
Za dva dana u Francuskoj izlazi šesti album "Mačka". Zna li netko slučajno ima li ga Darkwood u planu objaviti?

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 07/06/2024 : 10:59:26
Tako je, povoljnije uzeti Fibrino izdanje za 25e.
I like girlz Posted - 07/06/2024 : 09:20:46
samo je skup ovaj strip, 16,5 eura.
Shaner Posted - 07/06/2024 : 08:02:35
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by naker

Da. Poznata knjiga, ima film..


Nisam čitao knjigu, film JEZIVO dobar!


Knjiga još bolja. Čitaj ako budeš u prilici.

jagodanbg Posted - 07/06/2024 : 00:17:19
quote:
Originally posted by naker

Da. Poznata knjiga, ima film..


Nisam čitao knjigu, film JEZIVO dobar!
naker Posted - 06/06/2024 : 18:54:58
Put je dugačak i prav.
anto Posted - 06/06/2024 : 17:40:23
ima li seksa i golotinje??
naker Posted - 06/06/2024 : 10:05:23
Da. Poznata knjiga, ima film..
I like girlz Posted - 06/06/2024 : 09:35:02
ovo je pretpostavljam neki postapokaliptični strip?

Red Marquis Posted - 05/06/2024 : 21:51:58
Ja sam siguran da je tome doprinelo i buduće postojanje komšijskog izdanja kao i sam termin izlaska. Cena sam siguran da bi bila viša, no samo nek se tako nastavi. Manje zabrana - više podilaženja čitaocu.
anto Posted - 05/06/2024 : 18:51:06
svaka čast Darkvudu - 16 stranica više od Fibrinog izdanja,format značajno veći,cena vrh.Naklon do poda.
petarStripovi10 Posted - 05/06/2024 : 14:34:10
quote:
Originally posted by panda
Meni je ovo leglo vrhunski - drzao sam oba Fibrina izdanja u wishilisti i lomio se. Kolor mi je plus ovde, ali me privlacio veci format Orke specijal, a odbijala ruzna naslovnica. Darkwood izdanje uzelo najbolje od oba, uz jos veci format i nizu cenu.


Vjerujem da je ovo DW izdanje isto vrhunski. Boja i veći format. Još kad se uzme u obzir i promo popust za kupce iz Srbije. Jednostavno mi je lakše nabaviti Fibru u Hrvatskoj. A opet sad samo probirem koje ću stripove kupiti, tako da nije problem uzeti obje Fibre.
panda Posted - 05/06/2024 : 13:49:47
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Super za Put/Cesta od DW, ali ovo se kupuje od Fibre, obje verzije.



Meni je ovo leglo vrhunski - drzao sam oba Fibrina izdanja u wishilisti i lomio se. Kolor mi je plus ovde, ali me privlacio veci format Orke specijal, a odbijala ruzna naslovnica. Darkwood izdanje uzelo najbolje od oba, uz jos veci format i nizu cenu.
petarStripovi10 Posted - 05/06/2024 : 12:48:27
Btw, impresivan back cover za ovo DW izdanje.
petarStripovi10 Posted - 05/06/2024 : 12:47:05
Super za Put/Cesta od DW, ali ovo se kupuje od Fibre, obje verzije.
vetropiroman Posted - 04/06/2024 : 20:10:58
quote:
Originally posted by Red Marquis

Uzimam, ali i dalje ne shvatam što manI Larsene. Nisam čuo nigde da ga tako oslovljavaju.



Nažalost, sa tim I je ispoštovano bezvezno pravilo za transkribovanje francuskih fonema gde se to francusko U, a koje po izgovoru najviše podseća na nemački umlaut Ü, transkribuje kao I, sem u situacijama kad je odmah nakon fonema I (kombinacija -IU-).
Tako je kod nas, npr, Druillet ispao Drije, dok ga francuzi izgovaraju 1:1 kao DrUje.
AleksandarN Posted - 04/06/2024 : 19:52:15
Nije bas za uporedjivanje ali 'ajde:

DW Put: 247 x 322 mm, tvrd povez, u boji
Libellus Mladi Tex Willer Specijal 7: 165 x 215 mm, tvrd povez, c/b

Puna cena oba stripa je 3000 din, DW Put promo 1990 din, LL Mladi Tex promo 2400.


Dobro, mozda su prava za Mladog Texa skupa.
going going Posted - 04/06/2024 : 17:11:45
Sjajno za Put! Neočekivano iznenađenje! Uzima se.
delboj Posted - 04/06/2024 : 16:55:32
Pročitao sam prošle godine knjigu "Put". Djelo koje tjera na razmišljanje i ostavlja gorak utisak. Ne znam kako je to ispalo u stripu.
Red Marquis Posted - 04/06/2024 : 16:54:19
Uzimam, ali i dalje ne shvatam što manI Larsene. Nisam čuo nigde da ga tako oslovljavaju.
AleksandarN Posted - 04/06/2024 : 16:25:55
Fenomenalna cena! Uzimam!
Od Fibre mozda uzmem c/b/ verziju.
Largo Posted - 04/06/2024 : 15:28:53
Vec je u prodaji, jedva cekam da ga uzmem!
naker Posted - 04/06/2024 : 15:00:25
I DW radi novog Manua.


DiSkAcH Posted - 10/05/2024 : 13:22:39
quote:
Originally posted by jagodanbg

Ja Mozilu koristim od verzije 0.0001
Ali u poslednje vreme sve vise sajtova mi baguje :(
Ne znam da li je do Mozile, do nekih add-on-ova...ali sve cesce moram da otvorim mrtvi Chrome, tj bar ima bezbednija alternativa DuckDuckGo browser



Koristi Brave, je chromium, ali je naj.
anto Posted - 07/05/2024 : 23:22:26


Dajsart,Pontičeli&Brusko:Nestanak raja (Darkwood)

Uan šot,relativno sveža stvar,odlično izdanje.
Tematika po mom guštu,krimić smešten na sunčane ulice i plaže Klaifornije,tačnije Venis Biča,prožet socijalnom dramatikom.Beskućnik pronalazi telo mrtve tinejdžerke,i kreće da rasvetli slučaj,što je možda jedan vid njegovog iskupljenja za promašeni život.Ali,može li on da uradi bilo šta po tom pitanju u svom stanju teške psihoze,prouzrokovane alkohom i lakim drogama.
Pontičeli nas "časti" sa dva stila crteža,za radnju koja se odvija sada,i za flešbekove;moram reći da mi je flešbekovski stil dosta,dosta bolji.

Priča je dobra,i sve to funkcioniše sasvim korektno,fabula ima glavu i rep,kraj je jako dobar,ali moram reći da sam očekivao više.
Ne znam da objasnim o čemu se radi;strip vozi,pročitao sam ga skoro u dahu,ali kad sam sklopio korice,nisam osetio neko ushićenje koje sam očekivao.Nešto tu fali;verovatno je stvar u tome,što rekoh,da sam očekivao dosta više.
Možda na drugo čitanje dobijem to što sam tražio,strip svakako ostaje u kolekciji.

nešto_malo_tanja 4/5
jagodanbg Posted - 07/05/2024 : 10:57:18
Ja Mozilu koristim od verzije 0.0001
Ali u poslednje vreme sve vise sajtova mi baguje :(
Ne znam da li je do Mozile, do nekih add-on-ova...ali sve cesce moram da otvorim mrtvi Chrome, tj bar ima bezbednija alternativa DuckDuckGo browser

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000