forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Zlix Posted - 16/09/2013 : 11:56:46
Čarobna knjiga rešila je da obraduje ljubitelje stripova prelaskom na mesečni ritam izdavanja! Nova dinamika otpočela je već s Vulverinom, koji je izašao u drugoj polovini avgusta, a plan za sledećih šest meseci izgleda ovako:



28. septembar – Marvel Essential: Spajdermen 2

20. oktobar – Princ Valijant, I tom (1937–1938), izdanje u koloru, formata 33 x 24 cm, prema Fantagrafiksovim materijalima

20. oktobar – Marvel Essential: Osvetnici 2

23. novembar – Marvel Essential: Tor 1

7. decembar – Princ Valijant, II tom (1939–1940)

21. decembar – Džeremaja, I tom (epizode 1–3), kolor, format A4

25. januar – Marvel Essential: Hulk 1

22. februar – Marvel Essential: Fantastična Četvorka 1


Kao što možete videti, u oktobru i decembru pojačaćemo izdavačku aktivnost sa po dva izdanja. Cene svih najavljenih naslova biće, naravno, 1.285 dinara u knjižarama, s mogućnošću da ih kupite po znatno nižoj ceni na sajtu i u klubovima čitalaca Čarobne knjige, kao i u striparnicama Darkwood i Alan Ford.

http://www.carobnaknjiga.rs/carobna-knjiga-krece-s-mesecnim-objavljivanjem-strip-izdanja
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Largo Posted - 15/06/2024 : 17:07:57
quote:
Originally posted by Ampoo

Vredi li uzeti ovu mangi Bogovi lažu



Vredi, meni se svidela priča :)
Samo se jako brzo čita, ja sam je za pola sata pročitao…
Pajtos Posted - 15/06/2024 : 13:35:56
Meni je odlično legao Betmen, iako pretpostavljam da bi na većem formatu to bilo još bolje.
Marinijev crtež je praznik za oči, nije odoleo da nam ne baci u lice po koju sliku sa pozadinama Harli i Žene mačke... :P
E sad, scenario mu ima oscilacija...
jagodanbg Posted - 14/06/2024 : 17:50:16
quote:
Originally posted by alexts

Pitam se, kako Marinijev Betmen izgleda na formatu manjem od američkog, s obzirom da je rađen za A4, na kome je izvorno izašao?



john connor Posted - 14/06/2024 : 17:23:35
quote:
Originally posted by alexts

Pitam se, kako Marinijev Betmen izgleda na formatu manjem od američkog, s obzirom da je rađen za A4, na kome je izvorno izašao?


Strasno je da resis da ga objavis ovako...ali za 500din na sledecoj stripomaniji ok, taman za wc...
borg Posted - 14/06/2024 : 15:33:19
Ko novčanica od 100$ u monopolu.

alexts Posted - 14/06/2024 : 14:30:03
Pitam se, kako Marinijev Betmen izgleda na formatu manjem od američkog, s obzirom da je rađen za A4, na kome je izvorno izašao?
alexts Posted - 14/06/2024 : 11:45:37
Da, Endless Nights je prvi put srpsko izdanje.

A i Uvertira nije loša za veliki format, zbog slova, slika itd.
john connor Posted - 14/06/2024 : 11:24:12
Da Darkwood je objavio Uvertiru, kako Bog zapoveda, sa sve splash stranama. Na odlicnom papiru.
naker Posted - 14/06/2024 : 11:00:27
Pomešao si sa Endless Nights. Objavio je DW Uvertiru (pa sećate se valjda sjajnog crteža J.H. Williamsa trećeg svog imena), ali Svevremene noći se prvi put objavljuju.
Largo Posted - 14/06/2024 : 10:28:43
quote:
Originally posted by alexts

Jel ovaj Sendmen o – Uvertira ne postoji u DW izdanju?



Ne postoji, Fibra ga je objavila.
Largo Posted - 14/06/2024 : 10:28:08
quote:
Originally posted by Ampoo

quote:
Originally posted by jagodanbg

https://carobnaknjiga.rs/carobna-knjiga-najavljuje-tradicionalnu-letnju-stripomaniju-i-mangamaniju



Ništa novo na popustu



Kako nista? Meni se čini da su dosta novog ubacili.
alexts Posted - 14/06/2024 : 10:16:12
Jel ovaj Sendmen o – Uvertira ne postoji u DW izdanju?
Ampoo Posted - 14/06/2024 : 09:55:08
quote:
Originally posted by jagodanbg

https://carobnaknjiga.rs/carobna-knjiga-najavljuje-tradicionalnu-letnju-stripomaniju-i-mangamaniju



Ništa novo na popustu
Heisenberg Posted - 13/06/2024 : 00:42:23
Kaže Džimi da vredi, ja ću uzeti
Ampoo Posted - 12/06/2024 : 22:25:26
Vredi li uzeti ovu mangi Bogovi lažu
henry Posted - 10/06/2024 : 13:43:37
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Uh pritisla domaca konkurencija..


Ma kakva konkurencija, bojkot devastira
matori paraliticar Posted - 10/06/2024 : 12:36:21
Uh pritisla domaca konkurencija..
jagodanbg Posted - 10/06/2024 : 11:01:07
https://carobnaknjiga.rs/carobna-knjiga-najavljuje-tradicionalnu-letnju-stripomaniju-i-mangamaniju
going going Posted - 05/06/2024 : 00:38:38
Mea culpa, ja sam se onda zeznuo.
Red Marquis Posted - 05/06/2024 : 00:27:06
Ovako je već godinama. Isti broj, isti termini.
going going Posted - 05/06/2024 : 00:13:10
Meni se čini da su bile češće. Ili ja nisam učestvovao onda u prethodne 2, 3. A to me čudi, jer uvek uzmem bar par komada stripova za 500 kinti. Čak i ono što nisam nikad planieao da uzmem, kad vidim da je za 500 din uzmem, stavim na policu, pročitaće se nekad, leba ne jede.
naker Posted - 04/06/2024 : 21:11:01
Going x2 ono napisao kao da Čarobna organizuje petnaest stripomanija godišnje.. I meni se čini da ništa nije drugačije u odnosu na prethodnih par godina. Jedna letnja stripomanija, jedna zimska + sajam + rođendan. Uostalom biće stripomanija ovog meseca, pa videće se da li se nešto promenilo..
panda Posted - 04/06/2024 : 17:28:59
Vec par godina te "Stripomanija" rasprodaje idu u junu i decembru + za sajam, a prosle godine bila i rodjendanska akcija u septembru.

Nista se nije promenilo od jeseni 2022 ili kad se vec desilo ono sa zabranom uvoza.
going going Posted - 04/06/2024 : 17:09:16
quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by going going

A sto se tice bojkota da li uspeva ili ne i o promeni izdavacke politike - ne znam. Ali rekao bih da su se stripomanije i masovne rasprodaje proredile u odnosu na prethodne godine. Ove godine nije bila ni jedna Stripomanija sa stripovima za po 500 dinara i 1000 dinara. A i u drugoj polovini prosle (2023.) godine mislim da je bila samo jedna stripomanija od svega par dana pred Novu godinu, ako ne racunamo naravno uobicajene popuste za Sajam Knjiga, kada svi izdavaci daju popuste.



koji zakljucak odavde izvodis?



Da je došlo do određene promene u politiki poslovanja. Da li je to sa nečim povezano ili ne - ne znam i ne mogu da tvrdim. Samo kažem da sam primetio.

Inače slažem se s Borgovim zaključom, iznad mog upisa.
borg Posted - 04/06/2024 : 12:18:25
Meni poslednji sajam bio nepotpun bez izdanja na rasprodaji.
I gledam na ta "krajnja sniženja" pozitivno. I višestruko korisno i za izdavača i za kupca.
Al da ne pišem sada ceo elaborat o tome. Zaključak je da mi ta sniženja nisu dokaz da nekom izdavaču loše ide. Nego su čak i često potrebni.
Ne postoji brend a da ja znam, u bilo kojoj industriji koji ne daje ta sniženja.
Nekada se i na dobro prodavane proizvode daju jaka sniženja. Sve to vezuje kupca za dati brend. To je nauka za sebe. Naravno postoje određena pravila kako se i kada to radi...

Ne znam što stalno ovi koji kupuju izdanja (određenih) izdavača imaju potrebu da prozivaju one koji iste ne kupuju ili minimalno kupuju. Neki srpski izdavači su odigrali neke poteze bez takta što je iritiralo neke kupce. Zar je to teško razumeti?
Od tada se ispeglala prilično situacija. Ostala je samo ta neka fleka. Neko pređe preko toga, neko ne. Al nema ništa novo po tom pitanju da bi se iznova pokretale priče.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000