forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi iz Mračne šume

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Shaner Posted - 26/08/2015 : 20:57:14
Pred neko vrijeme je na topicu fibrarijum pao prijedlog da se napravi sličan topic i za Darkwoodova izdanja, pa evo i toga.

Znači, sve je jasno. Ovdje ostavljamo svoje utiske, komentare, osvrte i što već sve ne vezano za stripove iz Mračne šume.

A strip koji me napokon nagnao na otvaranje ovog topica je...



Rabinov mačak

Gotovo je nevjerojatno koliko tema "Rabinov mačak" obuhvaća, a u potpunosti fascinantno koliko pronicljivo o njima govori. Jedna jednostavna priča o starom rabinu u Alžiru i njegovom mačku s filozofskim aspiracijama pokazuje nam različita lica istih religija i društava. Čitao sam više odličnih stripova koji govore o ozbiljnim temama, ali niti jedan toliko zabavan i humorističan kao ovaj. No nije sve u priči. Sfar ovdje pokazuje da njegovo crtačko umijeće nimalo ne zaostaje za onim spisateljskim. Čarobne vedute Alžira i ostalih lokacija kroz koje likovi prolaze pravi su melem za oči i izvrsno pogođene kulise za neobičnu pripovijest o rabinu i njegovom mačku.

Bilo da propitkuje religiju, otkriva nam naše vlastite nesigurnosti ili se dotiče složenih društveno-političkih odnosa, "Mačak" to radi toliko šarmantno da mu se ne može odoljeti. I zato željno iščekujem daljnje mačkove dogodovštine, a do tada ću se često i rado vraćati ovom jedinstvenom stripu.

10/10

P.S.
Za dva dana u Francuskoj izlazi šesti album "Mačka". Zna li netko slučajno ima li ga Darkwood u planu objaviti?

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 20/09/2024 : 07:39:41
quote:
Originally posted by Gil-galad

Ovo izdanje ima samo malecnu manu u naslovu, jer bi više u duhu srpskog bilo Hronike velikog platna - silver screen se ne prevodi bukvalno.



Objašnjeno u predgovoru:

Naziv specifične vrste platna za projekciju koja je sadržala srebro ili aluminijum i odavala srebrnasti odsjaj, korišćene u periodu kada su se filmovi prikazivali s nitratne trake.

A prevod i bolje zvuči jer znaš i sam koliko zlato, srebro, čelik itd. imaju posebno značenje i težinu u EF svetu mača i magije.
anto Posted - 15/09/2024 : 23:41:24
hvala Bušido

@gil
da,trebalo je ići velikog umesto srebrnog;taman da isprave to u drugom izdanju
Mr. Bushido Posted - 15/09/2024 : 22:06:51
quote:
Originally posted by anto

*pitanje za poznavaoce - ima li još šta od Dagan/Posejnovog rada na ovom "super" heroju?


Duggan je dugo pisao Deadpoola, tako da toga ima dosta. Posehn se zadržao nešto kraće.
Gil-galad Posted - 15/09/2024 : 20:00:55
Ovo izdanje ima samo malecnu manu u naslovu, jer bi više u duhu srpskog bilo Hronike velikog platna - silver screen se ne prevodi bukvalno.

U svemu i po svemu ostalom, ušlo je u samo srce moje kolekcije. Nadahnuto, sadržajno, prelepo i savršeno.
anto Posted - 15/09/2024 : 19:25:43


Flajšer,Bjusema,Varli&Rusos:Konan,hronike srebrnog platna (Darkwood)

Napravio je Darkvud dobar potez izdavši ova dva stripa,adaptacije kultnih filmova sa Konanom varvarinom.Pretpostavljam da su svi njegovi fanovi (gde se i ja ubrajam,iako me strip ne pogađa više kao nekada) u nekim zrelijim godinama,i da smo tih davnih godina gutali oba filmska ostvarenja.
Dodatni plus je što Bjusema popisuje obe adatacije.
U izdanju imamo i Varvarina i Uništitelja (na 49,odnosno na 47 stranica),a između su intervjui,razni dodaci (svi do jednoga prava poslastica za čitanje).
Sami stripovi su sjajni,verovatno je tu odigrala ulogu i nostalgija,ali Bjusema na velikom formatu,priče iz naše mladosti...šta ćeš lepše.
Za boju ne znam šta da kažem - meni ne smeta,da je išlo bez nje,i to bi mi bilo ok.
Najbitnije mi je bilo da priča bude dobra (za vizuelni deo se nisam plašio),i smatram da je Majkl Flajšer odradio dobar posao sa adaptacijom scenarija.
Kad se sve nabrojano uzme u obzir,nije ni čudo što izdanje pretenduje da bude jedno od najbrže rasprodatih ikad.
4.5/5 za oba stripa, 5+/5 za izdanje
anto Posted - 15/09/2024 : 18:50:40


Posejn,Dagan&crtači/tušeri:Dedpul-Drakulina nevesta (Darkwood)

Nakon Predsednika i Jastučnice,čitkarao sam nekoliko Dedpuliša (sve odredom izdatih od čakejaca,čini mi se),ali nije bilo to to;jednostavno,Dagan/Posejnov trk je ono što meni leži kod ovog junaka.

U trećoj knjizi,idemo dalje - ovaj put,svih 14 poglavlja se bave jednom jedinom pričom - Drakula angažuje Dedpula da mu dovede nevestu (što i sam naslov kaže,jelte),a što,sa obzirom ko je ona i gde se nalazi,nije baš puka formalnost.
I dalje tvrdim,da nije opičenog Draškovog prevoda/adaptacije,ne znam da li bi mi se ovaj strip svideo,na način na koji mi se dopao.Iako,barem po raznim pisanijima sa DW foruma,dobar deo čitateljstva tako ne misli.

Sam strip je jako duhovit i prepun fora koje su me lepo nasmejale,počev od one kad se Dedpul bije sa izduvnim gasovima autobusa misleći da je to vampir koji se pretvorio u maglu.
Sa druge strane,strip obiluje scenama masovnih tuča,i njih teže varim (inače kod superherojskih stripova ta masovna mlaćenja mi idu na racku).
Ali kad se sve sabere,oduzme i logaritmuje,u pitanju je još jedan valjan Dedpul.
stamena 4/5

*pitanje za poznavaoce - ima li još šta od Dagan/Posejnovog rada na ovom "super" heroju?
DiSkAcH Posted - 12/09/2024 : 10:12:51
quote:
Originally posted by anto

zaboravih spomenuti - DW izdanja kao u najboljim danima,savršena.



Odličan je Sovjet, uzeo ga i ja, Ennis je to, nema propuštanja.
Shaner Posted - 04/09/2024 : 22:31:41
Ma ide sve.

Largo Posted - 04/09/2024 : 20:58:17
Bilo je krajnje vreme da neko izda Svagdanju. Drago mi je da će to da bude Darkwood zbog najboljeg odnosa cena/kvalitet.
jagodanbg Posted - 04/09/2024 : 16:10:59
Pitao ih je neko od drugara preko FB bas za Svagdanju i rekli su da ide sigurno.
borg Posted - 04/09/2024 : 15:23:46
Brodeck je najjači njegov strip. Odnosno strip adaptacija. To bi moralo. A ostalo šta izađe, dobro je. Ja sam upratio Fibru.

Red Marquis Posted - 04/09/2024 : 15:08:15
quote:
Originally posted by jagodanbg

Svagdanja borba i/ili Brodeckov izvestaj za salon i/ili sajam, to su vec najavili (ili bar jedan od ova dva, pomesao sam vise).
A pominjao se i Blast, samo ne znam za kad.


Meni se čini da je pominjan Brodeck, ako se dobro sećam.
john connor Posted - 04/09/2024 : 14:38:02
Dw standardizovao svoja izdanja, sada su redom bez greske. Zatvara sve zapoceto, sto je odlicno, i ne rasplinjava se previse.
anto Posted - 04/09/2024 : 14:02:03
zaboravih spomenuti - DW izdanja kao u najboljim danima,savršena.
jagodanbg Posted - 04/09/2024 : 13:58:04
Svagdanja borba i/ili Brodeckov izvestaj za salon i/ili sajam, to su vec najavili (ili bar jedan od ova dva, pomesao sam vise).
A pominjao se i Blast, samo ne znam za kad.
Largo Posted - 04/09/2024 : 13:47:57
Priča se da će biti još nesto od Larsenea, nadam se da je to Blast ili Svagdanja borba.
anto Posted - 04/09/2024 : 13:45:39


Enis,Barouz&Ortego:Panišer Sovjet (Darkwood)

Pročitah negde da je ovo slabiji Penisov Paniša,ali bem li ga,Panišer Sovjet me skroz dobro radi;možda ne kao neke prethodne epizode,ali i dalje je to to.
Frenk Kasl ima kao metu ruskog krimi bosa,Prončenka,i na svom putu eliminacije pomenutog,sreće Valerija Stepanoviča,ruskog baju kome je oligarh uništio život,pa ovaj hoće da mu se osveti,te tako njih dvojica udruženi jebu kevu ruskoj mafiji.
Intersentan mi je lik Prončenkove žene,da napomenem.
Žestoko,puno dobre akcije,bez trunke milosti sa obe strane,ali što je najvažnije,radnja pije vodu;nije u pitanju šablonska trči/skoči/ubija akcija.Jbga,Enis Gart je to.

4.5/5
SlajeR Posted - 09/06/2024 : 23:46:04
quote:
Originally posted by going going

Ajde kazi cenu bre!

1499.00
delboj Posted - 08/06/2024 : 22:43:25
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by naker

Da. Poznata knjiga, ima film..


Nisam čitao knjigu, film JEZIVO dobar!


Knjiga još bolja. Čitaj ako budeš u prilici.


Treba se psihički pripremiti za čitanje te knjige, zaista ostavlja utisak.
going going Posted - 08/06/2024 : 21:39:17
Ajde kazi cenu bre!
kreŠa Posted - 08/06/2024 : 21:31:18
quote:
Originally posted by I like girlz

samo je skup ovaj strip, 16,5 eura.



A koliko bi po tvojoj proceni bila cena koja ne bi bila skupa?
Red Marquis Posted - 08/06/2024 : 21:28:29
Koliko bi ti da košta strip ovog formata? A da se ne pretvaramo da je i dalje 2010-a...
I like girlz Posted - 08/06/2024 : 20:15:09
quote:
Originally posted by naker

Tako je, povoljnije uzeti Fibrino izdanje za 25e.



bezveze ti je komentar jer niko to nije napisao, barem ne ja.
naker Posted - 07/06/2024 : 10:59:26
Tako je, povoljnije uzeti Fibrino izdanje za 25e.
I like girlz Posted - 07/06/2024 : 09:20:46
samo je skup ovaj strip, 16,5 eura.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000