forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 www.ludens.hr

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
globinjo Posted - 09/10/2005 : 11:21:03
taman nakon završetka utakmice dok se još razglabalo o sigurnom odlasku na sp,javio mi se "izbornik" ludensa i objavio novog stanovnika strip web scene...tražili ste,gnjavili ste,kudili ste,dosadivali ste,pa evo,dobili ste!

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
DRUKALI SMO ZA AJDUKA,MLADOST ,STAROST,ŽIVOT CILI!

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
hrvoje23 Posted - 15/06/2010 : 13:17:01
quote:
Originally posted by DeeCay

Problemi svih stripaša, koliko puta sam ja morao objašnjavati zašto hoću bolji primjerak, kakav je to strip koji hoću, zašto hoću uvijek sve primjerke paketa da si pronađen koji želim, i tako to.. Ne razumiju to svi, jel tako?




Tako je,,,naobjasnjavao sam se i ja!
samo jedan od bisera-trazim dd-maxy, kaze nema, ja kazem -ok, hvala, i kaze teta-ali ima neki drugi dylan! vidim ja to je extra, i krene mi objasnjavat da je to isto

A na moru, kad sam na ljetovanju, obicno svaki kiosk dobije po nekoliko komada maxy-a, i na svaki, bas svaki primjerak saraju neke sifre penkalom po naslovnici! i kad joj kazem , da mi to tak ne odgovara, sva u čudu me gleda! i kak da ja njoj objasnim!??
mikado Posted - 14/06/2010 : 23:12:09
Hvala na detaljnom odgovoru. Inače, Tex maxija je izašlo ukupno u Italiji 13 a u Hrvatskoj 9.
andjusticeforall Posted - 14/06/2010 : 23:08:58
Zavisi, uglavnom ih ima na kioscima Tiska, no na moru to nije pravilo. Znači, kiosk ne mora biti dio Tiskovog lanca, a svejedno ima dobru opremljenost. Cijena oko 25 ili 22 kune. Radi se o Bonellijevim izdanjima, no ima i Fordova (oni idu po dva i ne isplati ih se kupovati, jer je riječ o novim Fordovima koji su nažalost odvano izgubili smisao).

Što se tiče Bonellija, ili je riječ o tri stripa u paketu, npr. tri Dylana, Texa, Zagora, Martiya, Mister Noa... Ili je riječ o jednom Maxiju uz koji ide još jedan iz regularne serije. Što se tiče Dylana mogu se naći i Giganti - po dva, zaboravio sam cijenu, te Dylan Dog kalsik, regulrana serija te Dylan Dog Almanah straha. S Dylanom ne moš' promašiti.

Preporuka je ovaj Tex maxi plus jedan iz regularne serije. Kupio sam neki dan (25 kuna) Tex Sin vjetra - odličan maxi 336 stranica te Tex br. 93 koji se nažalost nastavlja, i nema baš šanse da si ciljano kupim nastavak. Znači kod Texa se treba mentalno pripremiti na mogućnost kupovine stripa za kojeg će se teško pronaći nastavak, no ovaj Maxi je baš fora. Redovna cijena Maxi izdanja je 39 kuna, regularne serije su 18, specijali su 25 kuna.

Tom metodom, remitende sam pribavio 7 Tex maxija. Zna li tko koliko ih je uopće?

Nadalje, uspio sam istom metodom prvih 6 Tex Extra, smo što je uz njih išao i Mali rendžer kog sam uspješno mjenjo za neke Fordove.

mikado Posted - 14/06/2010 : 22:03:26
Da pitam ovde i da ne otvaram poseban topik:
moj prijatelj ide na letovanje na Korčulu za par nedelja pa me zanima šta se tamo od stripova može naći, pre svega mislim na ove remitende. Koliko stripova ide u tim paketićima i šta sve može da se nađe u njima, kolika je cena i slično?
andjusticeforall Posted - 14/06/2010 : 19:26:02
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by andjusticeforall

To je bilo prije skoro dvije godine, ako ne i više. Sa ovima iz Libellusa sam pričao o toj temi (Nathan Never), tj. upozno D. Antunovića i još njih par, čak se neki dan čuli za neki apartman u Makarskoj, no nadglasan sam po ptianju ljetovanja u Makarskoj od strane ekipe, ide se na Krk (krkati - nadam se)...



U Makarsku na MAFEST, na ljetovanje na Krk, i to je dobra solucija, zašto ne?

quote:

Također im je fora npr. Maxi Tex plus još jedan strip po cijeni od 25 kuna. Dok na aukcijama taj jedan Tex košta 25 kuna, a na kiosku uz njega dobiješ i još jednu epizodu koja na akucijama košta cca 10-ak kuna.



To se i meni sviđa! Dobro, to je remitenda, to već godinama stavljaju na kioske. Šteta samo što su lošiji primjerci, i što nekad bezveze kombiniraju junake ili serijale. Npr, zagora s Mister NOom, ili Extra i redovnu seriju Zagora.

quote:

Inače, te Texove stave negdje na vrh kioska pa treba birati one kioske gdje rade mlade i zgodne prodavčice, pa se iste onda penju pred tobom, sad je ljeto pa su malo lakše obučene, stripovi padaju s polica, pa se baci još koji duhovit komentar, a njoj skroz nije jasno zašto ja hoću baš taj jer ima i ovih drugih (koje sam naravno već sve pokupovo, no njoj je to sve isto pa ne razumije...).



Problemi svih stripaša, koliko puta sam ja morao objašnjavati zašto hoću bolji primjerak, kakav je to strip koji hoću, zašto hoću uvijek sve primjerke paketa da si pronađen koji želim, i tako to.. Ne razumiju to svi, jel tako?




Mafest zbog tradicionalno spetljanih okolnosti propustih, no bit će ih još ako nam nebo ne pane na glavu.

Najjače je bilo na jednom kiosku u Zadru. Dolazimo cura i ja u pohod (ona Dylane, ja sve pomalo), prodavačica razgovora sa sinom na telefon i psuje ga, nakon nekog vremena dolazimo na red sa svojim sasvim opravdanim zahtjevima, te hoću onaj, ovaj imamo i slično...

Izblesirali smo ju, te je naravno pitala odakle smo, kad je čula da smo iz Osijeka dala nam je da otvaramo zapakirane stripove i iskombiniramo si koje hoćemo, jer ionako što se ne proda vraćaju (navodno se i pale?).

Na kraju se ispostavilo kako je žena par godina radila u Osijeku, te ju je to "kupilo" da nam učini ovu izvrsnu uslugu. Na tom moru se uvijek nakupujem stripova.

Iako mora se naglasti kako ti stripovi su uglavnom oštećeni pakiranjem, a u mom slučaju i transportom nazad i čitanjem na plaži. No, nikad nisam patio od glancera, tako da mi je dio zbirke kupusav...
DeeCay Posted - 14/06/2010 : 19:08:34
quote:
Originally posted by andjusticeforall

To je bilo prije skoro dvije godine, ako ne i više. Sa ovima iz Libellusa sam pričao o toj temi (Nathan Never), tj. upozno D. Antunovića i još njih par, čak se neki dan čuli za neki apartman u Makarskoj, no nadglasan sam po ptianju ljetovanja u Makarskoj od strane ekipe, ide se na Krk (krkati - nadam se)...



U Makarsku na MAFEST, na ljetovanje na Krk, i to je dobra solucija, zašto ne?

quote:

Također im je fora npr. Maxi Tex plus još jedan strip po cijeni od 25 kuna. Dok na aukcijama taj jedan Tex košta 25 kuna, a na kiosku uz njega dobiješ i još jednu epizodu koja na akucijama košta cca 10-ak kuna.



To se i meni sviđa! Dobro, to je remitenda, to već godinama stavljaju na kioske. Šteta samo što su lošiji primjerci, i što nekad bezveze kombiniraju junake ili serijale. Npr, zagora s Mister NOom, ili Extra i redovnu seriju Zagora.

quote:

Inače, te Texove stave negdje na vrh kioska pa treba birati one kioske gdje rade mlade i zgodne prodavčice, pa se iste onda penju pred tobom, sad je ljeto pa su malo lakše obučene, stripovi padaju s polica, pa se baci još koji duhovit komentar, a njoj skroz nije jasno zašto ja hoću baš taj jer ima i ovih drugih (koje sam naravno već sve pokupovo, no njoj je to sve isto pa ne razumije...).



Problemi svih stripaša, koliko puta sam ja morao objašnjavati zašto hoću bolji primjerak, kakav je to strip koji hoću, zašto hoću uvijek sve primjerke paketa da si pronađen koji želim, i tako to.. Ne razumiju to svi, jel tako?
acestroke Posted - 14/06/2010 : 18:10:21
quote:
Originally posted by DeeCay

Nekako sam mišljenja da je Bernard Ludens, i obrnuto... Možda da se javio tromislawski, no i on se tek povremeno javi na forumu, možda čak i više od Bernarda.

Heh, jesi probao pisati libellus ekipi? Jel bi oni odgovorili...



Libellus su puno bolji sto se tice odgovaranja na mail. Svaki put kad pisem Dariju Antunovicu, uvijek se covjek javi, i fino odgovori na sva moja pitanja
andjusticeforall Posted - 14/06/2010 : 17:04:41
To je bilo prije skoro dvije godine, ako ne i više. Sa ovima iz Libellusa sam pričao o toj temi (Nathan Never), tj. upozno D. Antunovića i još njih par, čak se neki dan čuli za neki apartman u Makarskoj, no nadglasan sam po ptianju ljetovanja u Makarskoj od strane ekipe, ide se na Krk (krkati - nadam se)...

Što se tiče samog Ludensa, pozitivan je korak bio ovaj zadnji Martin Mystere, epizoda koja bi inače išla kroz dva broja u jednom za cijenu od 29,90 kuna, što će reći kako je to zapravo 15 kuna po po epizodi i to je isplativo za kupiti.

Također im je fora npr. Maxi Tex plus još jedan strip po cijeni od 25 kuna. Dok na aukcijama taj jedan Tex košta 25 kuna, a na kiosku uz njega dobiješ i još jednu epizodu koja na akucijama košta cca 10-ak kuna.

Iako se ne namjeravam baviti prodajom, ovo bi bio dobar pokušaj.

Inače, te Texove stave negdje na vrh kioska pa treba birati one kioske gdje rade mlade i zgodne prodavčice, pa se iste onda penju pred tobom, sad je ljeto pa su malo lakše obučene, stripovi padaju s polica, pa se baci još koji duhovit komentar, a njoj skroz nije jasno zašto ja hoću baš taj jer ima i ovih drugih (koje sam naravno već sve pokupovo, no njoj je to sve isto pa ne razumije...).
DeeCay Posted - 14/06/2010 : 16:28:45
Nekako sam mišljenja da je Bernard Ludens, i obrnuto... Možda da se javio tromislawski, no i on se tek povremeno javi na forumu, možda čak i više od Bernarda.

Heh, jesi probao pisati libellus ekipi? Jel bi oni odgovorili...
andjusticeforall Posted - 14/06/2010 : 16:08:20
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by andjusticeforall

Neće se javiti na mail, kad je prestao izlaziti N. N. na kioscima, poslao sam tri e-maila sa upitom što se događa. Zadnji je imao jednostavan oblik,

molim napište jednostavno da ili ne (uz uvod izdajte li još N. N. ili se samo izdajte da izdajete N. N.).



Dobar si... Pa Bernard nikad nije bio za odnose s javnošću.




Upit je bio upućen Ludensu kao redakciji, no njihovo neodgovaranje je bilo svojevrstan katalizator. Nedugo nakon toga sam počeo pisati tekstove o stripu za lokalni osječki portal (u toj prvoj Strip recenziji, Agencija Alfa, nisam propustio ne spomenuti Ludensov portal)...
DeeCay Posted - 14/06/2010 : 15:01:44
quote:
Originally posted by andjusticeforall

Neće se javiti na mail, kad je prestao izlaziti N. N. na kioscima, poslao sam tri e-maila sa upitom što se događa. Zadnji je imao jednostavan oblik,

molim napište jednostavno da ili ne (uz uvod izdajte li još N. N. ili se samo izdajte da izdajete N. N.).



Dobar si... Pa Bernard nikad nije bio za odnose s javnošću.
andjusticeforall Posted - 14/06/2010 : 13:55:03
Neće se javiti na mail, kad je prestao izlaziti N. N. na kioscima, poslao sam tri e-maila sa upitom što se događa. Zadnji je imao jednostavan oblik,

molim napište jednostavno da ili ne (uz uvod izdajte li još N. N. ili se samo izdajte da izdajete N. N.).

globinjo Posted - 14/06/2010 : 00:27:50
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by cronos six

quote:
Originally posted by acestroke

Ima li negdje razlog zasto Ludens nije obnovio svoju webpage skoro godinu dana, i zasto nikad ne odgovaraju na mail? Nek onda skinu onaj link 'contact' ako nikad nece da se jave


umro je bernard radovcic,pa zato.

Laka mu zemlja!


odmori malo...
cronos six Posted - 13/06/2010 : 22:19:37
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by cronos six

quote:
Originally posted by acestroke

Ima li negdje razlog zasto Ludens nije obnovio svoju webpage skoro godinu dana, i zasto nikad ne odgovaraju na mail? Nek onda skinu onaj link 'contact' ako nikad nece da se jave


umro je bernard radovcic,pa zato.

Laka mu zemlja!


necemo dalje.nema smisla,ipak sam se zezao,u rangu bunkera&magnusa.
profesor-inz Posted - 13/06/2010 : 22:11:07
quote:
Originally posted by cronos six

quote:
Originally posted by acestroke

Ima li negdje razlog zasto Ludens nije obnovio svoju webpage skoro godinu dana, i zasto nikad ne odgovaraju na mail? Nek onda skinu onaj link 'contact' ako nikad nece da se jave


umro je bernard radovcic,pa zato.

Laka mu zemlja!
acestroke Posted - 13/06/2010 : 16:14:10
quote:
Originally posted by emirem

Ludens kao da je Marvel nasih prostora,monopolist,pa nesto tu dignuo nos,ali ipak smo ovisni o tom izdavacu,pustite ih da rade svoje mi cemo i dalje kupovati,zakon trzista je takav,ako nece Muhamed brdu,hoce brdo Muhamedu!!!



Ma ko ih dira? Hocu samo da znam zasto im website jos uvijek pokazuje da je najnovniji ZagEx broj 177? Pa ima skoro godina otkad je izaso
SnotMan Posted - 13/06/2010 : 15:00:52
Jao,vid topika:D
emirem Posted - 11/06/2010 : 14:13:42
Ludens kao da je Marvel nasih prostora,monopolist,pa nesto tu dignuo nos,ali ipak smo ovisni o tom izdavacu,pustite ih da rade svoje mi cemo i dalje kupovati,zakon trzista je takav,ako nece Muhamed brdu,hoce brdo Muhamedu!!!
mladjo Posted - 10/06/2010 : 23:54:46
Cronose, šala je poprilično neumjesna. Ajde nemoj više molim te
acestroke Posted - 10/06/2010 : 22:33:36
quote:
Originally posted by Ignus

quote:
Originally posted by cronos six

quote:
Originally posted by acestroke

Ima li negdje razlog zasto Ludens nije obnovio svoju webpage skoro godinu dana, i zasto nikad ne odgovaraju na mail? Nek onda skinu onaj link 'contact' ako nikad nece da se jave


umro je bernard radovcic,pa zato.



šala ti je zbilja jadna....svašta sam pročitao na ovom forumu ali ovakvo šta....



Da je 'sala' jadna je UNDERSTATEMENT... stvarno svasta
Emir Pasanovic Posted - 10/06/2010 : 22:29:44
quote:
Originally posted by Ignus

šala ti je zbilja jadna....svašta sam pročitao na ovom forumu ali ovakvo šta....


Hahaha, eh kad se sjetim kad su se dvojica forumaša zajebavali jedan od njih umro i ostavio oporuku koja je objavljena na forumu... eh, good old days...
Ignus Posted - 10/06/2010 : 22:26:48
quote:
Originally posted by cronos six

quote:
Originally posted by acestroke

Ima li negdje razlog zasto Ludens nije obnovio svoju webpage skoro godinu dana, i zasto nikad ne odgovaraju na mail? Nek onda skinu onaj link 'contact' ako nikad nece da se jave


umro je bernard radovcic,pa zato.



šala ti je zbilja jadna....svašta sam pročitao na ovom forumu ali ovakvo šta....
cronos six Posted - 10/06/2010 : 22:14:01
quote:
Originally posted by acestroke

Ima li negdje razlog zasto Ludens nije obnovio svoju webpage skoro godinu dana, i zasto nikad ne odgovaraju na mail? Nek onda skinu onaj link 'contact' ako nikad nece da se jave


umro je bernard radovcic,pa zato.
acestroke Posted - 10/06/2010 : 22:10:24
Ima li negdje razlog zasto Ludens nije obnovio svoju webpage skoro godinu dana, i zasto nikad ne odgovaraju na mail? Nek onda skinu onaj link 'contact' ako nikad nece da se jave
dule_car Posted - 27/03/2006 : 12:22:29
quote:
Originally posted by risbozg

pošalji mail pa nam javi


neda mi se čaket da odgovore

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000