forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najgori strip spakovan u tvrde korice?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
marlowe Posted - 25/02/2010 : 20:34:53
Buduci da je malo tržište dovelo do mikro tiraža, pa se prave luksuzna izdanja stripova zamišljenih za najširu potrošnju, zanima me koji je od svih ovih silnih "bisera" najsmešniji - koji je to najgori strip koji je doživeo luksuzno izdanje, a da to verovatno ni sami autori ne mogu da veruju niti su ikada mogli da se nadaju? Gde to imamo najveću nesrazmeru očajnog, bezvrednog sadržaja u lepom pakovanju? Koji je to barski žabac završio u kraljevskoj kočiji?

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
osim Posted - 01/03/2010 : 09:16:46
Ti to ozbiljno???
quote:
Originally posted by Imrahil

E da, cisto da odgovorim, jer ono prethodno nije bio odgovor. Indijansko Leto.

osim Posted - 01/03/2010 : 09:16:23
Ti to ozbiljno???
quote:
Originally posted by VJ

Sembrovi!

Vjeko1980 Posted - 28/02/2010 : 22:55:27
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by teller

ni ti puno ne zaostaješ bljezgarijama...tu smo poravnani, znam da si se osijetio povrijeđenim što nisi
spomenut, ali nabrojao sam zaslužne,ti si tu samo kolaterarna šteta,da svake toliko zasmradiš topic...nisu to
neke zasluge pa ne očekuj da te ko spomene prečesto...još kad volim Hajduk pa vidim taj....nema veze,laku noč BBB.



svaka čast telleru



"Za male pare si se prodao! Zlikovče!"
Vjeko1980 Posted - 28/02/2010 : 22:54:06
quote:
Originally posted by teller

evo znao sam, razočarao me več prije sexa...prošlo 10 minuta i nema reakcije na moj post...
kome čovjek još da danas vjeruje? a tako sam malo tražio uzavrat...šmrc...odoh spavat.
e moj vjeko...



Ajde ajde ne sekiraj se.. dugo sam se dvoumio da li gledati finale hokeja ili iščekivati tvoju novu bravuru.. evo ovaj put je pobijedio sport, ali drugi puta ću reagirat na vrijeme, obećajem
lwood Posted - 28/02/2010 : 22:18:43
quote:
Originally posted by teller

ni ti puno ne zaostaješ bljezgarijama...tu smo poravnani, znam da si se osijetio povrijeđenim što nisi
spomenut, ali nabrojao sam zaslužne,ti si tu samo kolaterarna šteta,da svake toliko zasmradiš topic...nisu to
neke zasluge pa ne očekuj da te ko spomene prečesto...još kad volim Hajduk pa vidim taj....nema veze,laku noč BBB.



svaka čast telleru
teller Posted - 28/02/2010 : 21:38:26
evo znao sam, razočarao me več prije sexa...prošlo 10 minuta i nema reakcije na moj post...
kome čovjek još da danas vjeruje? a tako sam malo tražio uzavrat...šmrc...odoh spavat.
e moj vjeko...
teller Posted - 28/02/2010 : 21:25:28
može bit, ali vidim da voliš moje postove jer baš na svaki ti prvi trzneš, to je kao nešto te vuće a neznaš što...
Hajduk volim, ali sam navijač Olimpije,čekaj samo da pojačamo pa nabijemo tvog ludog Milojka Mamiča na Maksimiru 4:0...
PS: obečavam da ću od sada bar u svakom 10-tom postu spomenut Vjeka1980, ako te drugi ignoriraju da te bar teller drži
među perjanicama foruma...zauvrat samo tražim da se kad nešto našišem javiš bar u roku 10 minuta.,nemoj me razočarat.
Vjeko1980 Posted - 28/02/2010 : 21:12:02
quote:
Originally posted by teller

ni ti puno ne zaostaješ bljezgarijama...tu smo poravnani, znam da si se osijetio povrijeđenim što nisi
spomenut, ali nabrojao sam zaslužne,ti si tu samo kolaterarna šteta,da svake toliko zasmradiš topic...nisu to
neke zasluge pa ne očekuj da te ko spomene prečesto...još kad volim Hajduk pa vidim taj....nema veze,laku noč BBB.



Teško itko može bit poravnan sa tvojom količinom bljezgarija, možda bi čak tvoj nick "teller" trebalo koristiti kao jedinicu za bljezgarenje.. Ono kad ti netko kaže lupaš ko maks po diviziji 0,4 tellera, znači da si već nemoguće gluparije izgovorio

Hajduk voliš?!? Ma hajde! Ja sam mislio da si vatreni navijač Šmartog

P.S. Malo jesam povrijeđen što nisam spomenut
teller Posted - 28/02/2010 : 21:00:38
ni ti puno ne zaostaješ bljezgarijama...tu smo poravnani, znam da si se osijetio povrijeđenim što nisi
spomenut, ali nabrojao sam zaslužne,ti si tu samo kolaterarna šteta,da svake toliko zasmradiš topic...nisu to
neke zasluge pa ne očekuj da te ko spomene prečesto...još kad volim Hajduk pa vidim taj....nema veze,laku noč BBB.
Vjeko1980 Posted - 28/02/2010 : 20:56:31
quote:
Originally posted by teller

nego šta...išo Nathan na kiosku pa pogorio,išo Tex extra pa izvisio,išo Ken pa crkno,išo Nick raider(rekord 3 broja)pa
likvidiran, išo Magični na kioske pa umro,Martija od prvog broja se iz izkustva mizerne prodaje redovnog nitko nije
ni usudio...onda se pojavi Libellus pa to izda u nakladi koja odgovara potraživanju,onda se javi onih 6 kojih su to kupovali
na kioscima i nisu u mogučnosti sada u HC,onda se javi trgovac kojemu opadne prodaja starih izdanja,onda se pojavi netko
sa diagnozom da Libellus guši strip scenu,onda se pojave "jurišnici"Libellusa, pa Dado sa jedino razumnim pojašnjenjem, pa teller to potvrdi,pa onda......TRLA BABA LAN, DA JOJ PROĐE DAN....i krug se ponovo zavrti do 289 stranice topica kad Markos
stane na lijevu nogu,jer hčerki rastu zubiči i stavi ključ u bravu...a do tada ima da još par puta svršimo.



A tebi to toliko smeta, da od 289 strana topica, polovica svih postova bude tvojih.. Naravno sve razumna pojašnjenja da se izrigaš
Colt Posted - 28/02/2010 : 20:55:20
Uvek je interesantan deo "a teller to potvrdi"... otkud ti znas?
teller Posted - 28/02/2010 : 20:45:15
nego šta...išo Nathan na kiosku pa pogorio,išo Tex extra pa izvisio,išo Ken pa crkno,išo Nick raider(rekord 3 broja)pa
likvidiran, išo Magični na kioske pa umro,Martija od prvog broja se iz izkustva mizerne prodaje redovnog nitko nije
ni usudio...onda se pojavi Libellus pa to izda u nakladi koja odgovara potraživanju,onda se javi onih 6 kojih su to kupovali
na kioscima i nisu u mogučnosti sada u HC,onda se javi trgovac kojemu opadne prodaja starih izdanja,onda se pojavi netko
sa diagnozom da Libellus guši strip scenu,onda se pojave "jurišnici"Libellusa, pa Dado sa jedino razumnim pojašnjenjem, pa teller to potvrdi,pa onda......TRLA BABA LAN, DA JOJ PROĐE DAN....i krug se ponovo zavrti do 289 stranice topica kad Markos
stane na lijevu nogu,jer hčerki rastu zubiči i stavi ključ u bravu...a do tada ima da još par puta svršimo.
Dado Posted - 28/02/2010 : 20:19:04
quote:
Originally posted by kreŠa

U Italiji izdaju prvo kiosk izdanja, koja nakon relativnog uspeha, prelaze u luksuzna.
I u Americi izdaju prvo sveske koje pakuju u trejdove, a ne obrnuto.
Kod nas izlaze samo tvrdo koricena izdanja, kiosk ko sljivi.



I kod nas prvo idu kiosk izdanja, od kojih neka nakon relativnog neuspjeha propadnu i ugase se.
A opet gomila izdanja ima vec na kioscima, i to raznih junaka.
Emir Pasanovic Posted - 28/02/2010 : 12:22:58
quote:
Originally posted by Colt

I to je bolje nego u Srbiji : Skandal, Svet, Tabloid i ko zna kakve novine koje pise na jednu te istu temu i prodaju se u neverovatnim tirazima...


Ukombinuj to i ovo iz Hrvatske zajedno s lokalnom trač štampom a la Radončić i dobićeš sliku kako je u BiH.
Colt Posted - 28/02/2010 : 12:15:59
I to je bolje nego u Srbiji : Skandal, Svet, Tabloid i ko zna kakve novine koje pise na jednu te istu temu i prodaju se u neverovatnim tirazima...
Emir Pasanovic Posted - 28/02/2010 : 11:59:48
quote:
Originally posted by Colt

U Hrvatskoj nemaju problem sa distribucijom koliko sa prodajom, tako da su se izdavaci masovno okrenuli HC : lakse naplatis, a nemas kontakt sa klasicnim distributerima.


I što je najbolje, svi sretni - izdavači prodaju neznatno manji broj primjeraka nego što bi ih prodali na trafikama, a distributeri mogu više pažnje posvetiti onom što se prodaje - Glorija, Telenova, Playboy i stotine erotika.
rgorgiev Posted - 28/02/2010 : 11:58:43
quote:
Originally posted by Colt

quote:
Nisam bas stekao takav dojam na sajmovima kad se uzmu u obzir cijene za neka izdanja.
Primjerice u Milanu na sajmu sam vidio poprilicno skupih Bonellijevih izdanja.
A i vidio sam neka kolekcionarska izdanja koje izdaju neke manje firme.

A Bonelli je jos prije 14-15 godina poceo raditi izdanja i u HC.




Hteo sam da kazem da sam Bonellije iz sedamdesetih nalazio cak i za manju sumu od 2 evra. To ti je isto kao kada bi u slobodnoj prodaji jeftino nasao "Tajnu gejzira", "Bubnjeve Mohikanaca" ili "Zasedu u mocvari". Jos su se i cudili kada sam proveravao da li je cena tih stripova stvarno toliko niska. Naravno da i kod njih ima skupe preprodaje, ali sam u striparnicama generalno nasao veoma povoljne cene za cesto odlicno ocuvane stripove.



Ja sam skoro na ebay osvojio 55 (Zagor prica) za 2,5 evra.
Colt Posted - 28/02/2010 : 11:55:39
quote:

U Italiji izdaju prvo kiosk izdanja, koja nakon relativnog uspeha, prelaze u luksuzna.
I u Americi izdaju prvo sveske koje pakuju u trejdove, a ne obrnuto.
Kod nas izlaze samo tvrdo koricena izdanja, kiosk ko sljivi.



U Italiji i Americi ti naplatis ono sto izlazi na kiosku. U Srbiji imamo slucaj da se firme spore sa distributerom da bi dobile samo delic onoga sto im pripada. Zato su svi koji idu preko kioska osim VC propali, a oni ipak imaju ogromnu finansijksu zaledjinu. U Hrvatskoj nemaju problem sa distribucijom koliko sa prodajom, tako da su se izdavaci masovno okrenuli HC : lakse naplatis, a nemas kontakt sa klasicnim distributerima.
Colt Posted - 28/02/2010 : 11:49:39
quote:
Nisam bas stekao takav dojam na sajmovima kad se uzmu u obzir cijene za neka izdanja.
Primjerice u Milanu na sajmu sam vidio poprilicno skupih Bonellijevih izdanja.
A i vidio sam neka kolekcionarska izdanja koje izdaju neke manje firme.

A Bonelli je jos prije 14-15 godina poceo raditi izdanja i u HC.




Hteo sam da kazem da sam Bonellije iz sedamdesetih nalazio cak i za manju sumu od 2 evra. To ti je isto kao kada bi u slobodnoj prodaji jeftino nasao "Tajnu gejzira", "Bubnjeve Mohikanaca" ili "Zasedu u mocvari". Jos su se i cudili kada sam proveravao da li je cena tih stripova stvarno toliko niska. Naravno da i kod njih ima skupe preprodaje, ali sam u striparnicama generalno nasao veoma povoljne cene za cesto odlicno ocuvane stripove.
rgorgiev Posted - 28/02/2010 : 11:38:40
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by shommy

Da je Boneli toliko dobar izlazio bi u Italiji u HC-u.



Imas Bonellijevih izdanja i u Italiji u HC.
Imas nekih edpizoda u HC, nekih i u vecem formatu.
Ima cak i Ciko specijalaca u HC.
A imas i cijeli serijal u HC.
Dylan Dog se izdaje u HC u jednom od reprinta.




Ja sam pred desetak godina u Rimu kupio jednog takvog DD i bila mi strasna fora. Strip u HC, prvi bonelli u HC kojeg sam video.
rgorgiev Posted - 28/02/2010 : 11:36:26
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Colt

Italijani su totalno druga kultura. Za 2.5 evra se u striparnici moze kupiti slabije ocuvani broj Mister Noa iz 2003 i odlicno ocuvan broj iz 1988, oni ne gledaju previse na "kolekcionarstvo" izrazeno u tome da se za jedan primerak placa deset puta veca suma nego za drugi.


Koliko znam najskuplji Bonelli:
http://cgi.ebay.ch/ZAGOR-ZENITH-52-il-numero-1-di-ZAGOR-originale_W0QQitemZ120529779226QQcmdZViewItemQQptZFumetti_Occidentali?hash=item1c10227a1a#ht_500wt_1182




Skoro sam video brojeve 2 i 3 isto na ebay, cena oko 2.800 evra. Samo ih sad nema, ili se prodali ili ih covek povuko. Kad sam to video zaprepastio sam se
kreŠa Posted - 28/02/2010 : 11:28:49
quote:
Originally posted by Dado

Kakvo pitanje iz naslova topica, takvi i odgovori. Smijesni.
Interesantno je vidjeti kako neki percipiraju stvari;
SC - jeftino, obicno izdanje
HC - skupo, luksuzno izdanje
Ocigledno samo odabir nacina uveza u tvrde ili meke korice cini neko izdanje luksuznim.
Svi koji iole znaju ista o grafici od srca bi se nasmijali.
Ima masa izdanja koja su SC i imaju posebne korice, blinddruck, uvelak, poseban otisak,
i kostaju puno vise nego sto kosta uobicajeni HC.

Imamo jos i percepciju kvalitete, vec u prvom postu;
SC - treba izdanja staviti u taj uvez koja nisu kvalitetna (po cijem ukusu?)
ili su "zamisljena" (po cijoj odluci i zbog cega?) kao kiosk izdanja.
HC - izdanja u taj uvez treba staviti koja su super kvalitetna (po cijem ukusu?)
ili nisu "zamisljena" (po cijoj odluci i zbog cega?) kao kisok izdanja.
Sto su kiosk izdanja? Sto kiosk predstavlja? Koja su djela tako zamisljena a koja ne?
Vjerujem da su mnogi procitali hrpu odlicnih kako knjizevnih tako i stripovskih djela
koja nisu "luksuzno" objavljena, ni HC a ocito su trebala biti jer su eto kvalitetna...
Isto vrijedi i u obrnutom smijeru.

Zaboravimo sad sve to, ja se pitam oko percepcije kvalitete nisu li vrhunska djela upravo ta
koja treba ponuditi masovno, jer imaju osnovu da ce imati i dobru prodaju i biti odlicno prihvaceni
kod publike jer su jelte kvalitetna. A da bi nesto bilo masovno i isplativo treba biti SC.
Dakle zakljucak je da kvalitetna izdanja treba tiskati u SC i na kioske.

Obrnuto treba napraviti sa nekvalitetnim izdanjima.
Njih treba tiskati u malim tirazima, jer tko hoce uopce nesto nekvalitetno kupiti?
A moras ga i spakirati u HC, ta ljudi to ionako kupe radi korica, sigurno ne radi kvalitete
sadrzaja i samog djela. Sacuvaj Boze da netko pomisli da se nekome takvo sto moze svidjeti.
Samo HC korice uz zlicu dvije nostalgije to je recept za sva nekvalitetna djela.








U Italiji izdaju prvo kiosk izdanja, koja nakon relativnog uspeha, prelaze u luksuzna.
I u Americi izdaju prvo sveske koje pakuju u trejdove, a ne obrnuto.
Kod nas izlaze samo tvrdo koricena izdanja, kiosk ko sljivi.
King Warrior Posted - 28/02/2010 : 06:52:26
quote:
Originally posted by Colt

Italijani su totalno druga kultura. Za 2.5 evra se u striparnici moze kupiti slabije ocuvani broj Mister Noa iz 2003 i odlicno ocuvan broj iz 1988, oni ne gledaju previse na "kolekcionarstvo" izrazeno u tome da se za jedan primerak placa deset puta veca suma nego za drugi.


Koliko znam najskuplji Bonelli:
http://cgi.ebay.ch/ZAGOR-ZENITH-52-il-numero-1-di-ZAGOR-originale_W0QQitemZ120529779226QQcmdZViewItemQQptZFumetti_Occidentali?hash=item1c10227a1a#ht_500wt_1182
Dado Posted - 28/02/2010 : 04:54:28
quote:
Originally posted by Colt

Italijani su totalno druga kultura. Za 2.5 evra se u striparnici moze kupiti slabije ocuvani broj Mister Noa iz 2003 i odlicno ocuvan broj iz 1988, oni ne gledaju previse na "kolekcionarstvo" izrazeno u tome da se za jedan primerak placa deset puta veca suma nego za drugi. Isto tako im je cudna nasa fascinacija HC Bonellijem, oni u Bonelliju vide stripove koji vec 60 godina izlaze na kioscima i koji imaju neku prepoznatljivu formu, radije skupljaju Ristampe ili Raccolte... mada se i tamo poslednjih godina menja sistem, SBE je poceo da forsira stripove u boji ili cak i HC, jednostavno vide da i u tome ima zarade. Zato je nekako logicno da i na ovim prostorima ima takvih izdanja.


Nisam bas stekao takav dojam na sajmovima kad se uzmu u obzir cijene za neka izdanja.
Primjerice u Milanu na sajmu sam vidio poprilicno skupih Bonellijevih izdanja.
A i vidio sam neka kolekcionarska izdanja koje izdaju neke manje firme.

A Bonelli je jos prije 14-15 godina poceo raditi izdanja i u HC.
Colt Posted - 28/02/2010 : 04:13:33
Italijani su totalno druga kultura. Za 2.5 evra se u striparnici moze kupiti slabije ocuvani broj Mister Noa iz 2003 i odlicno ocuvan broj iz 1988, oni ne gledaju previse na "kolekcionarstvo" izrazeno u tome da se za jedan primerak placa deset puta veca suma nego za drugi. Isto tako im je cudna nasa fascinacija HC Bonellijem, oni u Bonelliju vide stripove koji vec 60 godina izlaze na kioscima i koji imaju neku prepoznatljivu formu, radije skupljaju Ristampe ili Raccolte... mada se i tamo poslednjih godina menja sistem, SBE je poceo da forsira stripove u boji ili cak i HC, jednostavno vide da i u tome ima zarade. Zato je nekako logicno da i na ovim prostorima ima takvih izdanja.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000