forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Plastificirani SC vs HC

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
zveky Posted - 19/03/2010 : 00:54:22
Naslov teme, sve govori. Nadam se da ce admini odobriti ovaj topik, ako smeta - brisite.
Eto u zadnjih par godina, svjedoci smo naglog budjenja strip scene, zahvaljujuci brojnim izdavacima i izdanjima koja su se pojavila.
Nekako, uvijek se poteze tema oko toga da li novo izdanje treba izdati u mekoj ili tvrdoj varijanti.
Meni osobno, puno vise odgovara pastificirani sc od hc i smatram da su narocito Bonellijeva izdanja puno "stripovskija" u toj formi.
Zanima me sto vi preferirate, koji vam dizajn vise pase i zasto.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jankela Posted - 31/05/2018 : 22:24:53
Plastificirani SC lepše leže u ruku
King Warrior Posted - 22/03/2010 : 12:44:39
quote:
Originally posted by profesor-inz

sc


SC???
A sta bi sa "Zahtjev Bernardu R.-kupac je uvijek u pravu" ?
feka82 Posted - 22/03/2010 : 12:07:29
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Mord

Meni su vertigovi trejdovi odlican sc, jedina im je mana, kao i svim sc izdanjima da ih ne mozes skroz rastvoriti kad citas. Ako to prepakiraju u hc koji takodjer ne mozes rastvoriti, sto je cest slucaj s americkim hc-ovima, onda mi je takav hc bacanje novaca. Tj. ne kupujem strip samo radi (tvrdih) korica.


Dosta tih sc stripova se može skroz rastvoriti i čitati bez posljedica po strip. Dok se neki počnu odljepljivati. Problem je znati koji su koji. Ja se kod boljih stripova zanesem pa ih otvorim do kraja (i saznam od čega su napravljeni).
Meni su strani paperback bolji od onih Belog Puta. Beli Put ima užasno težak i debeo plastificiran papir i užasno tanke korice nesrazmjerne težini papira. Tako da je one deblje jako teško držati.



ja to ne radim ne pada mi na pamet to je grijeh
feka82 Posted - 22/03/2010 : 12:05:11
quote:
Originally posted by drogsy

Kako koji, za sve Bonellijeve junake bi mi pasalo SC, ali da je visoke kvalitete; za sve osim NN-a i MM-a 8D



odvoji ti junake koji su ti najdrazi za HC , slicno tako i ostali razmisljaju
Hajmo onda sve u HC , ja sam za pa ko sta voli
profesor-inz Posted - 21/03/2010 : 14:30:40
sc
Obi-wan Posted - 21/03/2010 : 14:30:07
quote:
Originally posted by Mord

Meni su vertigovi trejdovi odlican sc, jedina im je mana, kao i svim sc izdanjima da ih ne mozes skroz rastvoriti kad citas. Ako to prepakiraju u hc koji takodjer ne mozes rastvoriti, sto je cest slucaj s americkim hc-ovima, onda mi je takav hc bacanje novaca. Tj. ne kupujem strip samo radi (tvrdih) korica.


Dosta tih sc stripova se može skroz rastvoriti i čitati bez posljedica po strip. Dok se neki počnu odljepljivati. Problem je znati koji su koji. Ja se kod boljih stripova zanesem pa ih otvorim do kraja (i saznam od čega su napravljeni).
Meni su strani paperback bolji od onih Belog Puta. Beli Put ima užasno težak i debeo plastificiran papir i užasno tanke korice nesrazmjerne težini papira. Tako da je one deblje jako teško držati.
Mord Posted - 21/03/2010 : 10:13:44
Meni su vertigovi trejdovi odlican sc, jedina im je mana, kao i svim sc izdanjima da ih ne mozes skroz rastvoriti kad citas. Ako to prepakiraju u hc koji takodjer ne mozes rastvoriti, sto je cest slucaj s americkim hc-ovima, onda mi je takav hc bacanje novaca. Tj. ne kupujem strip samo radi (tvrdih) korica.
Curunir Posted - 20/03/2010 : 23:03:30
pa i ne bas...
obozavam sisati... limune
Djole Posted - 20/03/2010 : 21:52:56
Idi čitaj Nathana - što za tebe ekvivalent go suck a lemon. ;)
Curunir Posted - 20/03/2010 : 21:40:12
sad ce ti King reci: svoje trejdove...
Djole Posted - 20/03/2010 : 20:56:04
quote:
Originally posted by King Warrior

Djole, i najgori HC je meni bolji od najboljeg SC.
Izgleda plemenito, mocnije.


Mož' biti, al' ja moje trejdove Svampija, Preachera i Ya za ono ne menjam.
Paka01 Posted - 20/03/2010 : 20:51:38
Hm, interesantno pitanje, al ne mogu se baš odlučit...

Za tzv. "kiosk" izdanja, tipa bonelli regularni stripovi, te alan fordovi, ali također i američki stripovi (mislim na ono više
brojeva skupljenih u jedan strip), definitivno SC, lipše izgleda i draže mi je tako čitat.

Šta se tiče Bonelli giganata i sličnih, npr. ovi omnibusi Asterixa (uzeto čisto ko primjer), definitivno HC.
King Warrior Posted - 20/03/2010 : 20:48:56
Djole, i najgori HC je meni bolji od najboljeg SC.
Izgleda plemenito, mocnije.

quote:
Originally posted by Mord

Da li se ti swamp thing hc-ovi mogu otvoriti do 180 stupnjeva, onako skroz, ako znas sto mislim?


imas perverzne misli
drogsy Posted - 20/03/2010 : 20:44:27
Eh, ja HC nikad ne otvaram na 180° jer,iako ne sumnjam u kvalitetu, sve jedno se bojim da stranice poispadaju.Koji put dok tako citam zna mi se zgrcit ruka,ali ipak...
Djole Posted - 20/03/2010 : 20:34:40
Nisam probao, nisu moji, ali da jesu moji - ne bih ni probao. ;)
Mord Posted - 20/03/2010 : 19:49:13
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by King Warrior

Da si vidio Propovednika u HC(kojeg ja imam), vjeruj mi, zaboravio bi na BP izdanja gr. novela.


Neko DE/FR izdanje, ili standarni Vertigov što je krenuo nedavno? Pošto znam da su drugi Vertigovi "deluxe" HCovi jad i beda, pravi "sirotinjski hardcover" (video sam Y i Swamp Thing), pa bi bilo lepo da su se poboljšali.



Da li se ti swamp thing hc-ovi mogu otvoriti do 180 stupnjeva, onako skroz, ako znas sto mislim?
Djole Posted - 20/03/2010 : 19:42:22
quote:
Originally posted by King Warrior

Da si vidio Propovednika u HC(kojeg ja imam), vjeruj mi, zaboravio bi na BP izdanja gr. novela.


Neko DE/FR izdanje, ili standarni Vertigov što je krenuo nedavno? Pošto znam da su drugi Vertigovi "deluxe" HCovi jad i beda, pravi "sirotinjski hardcover" (video sam Y i Swamp Thing), pa bi bilo lepo da su se poboljšali.
alanford70a Posted - 20/03/2010 : 09:25:30
SC definitivno.
rgorgiev Posted - 19/03/2010 : 22:43:26
quote:
Originally posted by bihac-una

quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by bihac-una

Najbolje bi bilo da nema nikakvi pa da ne gubim vrijeme svaki dan po ovim sajtovima uz to troseci ogromnu lovu,nego da trosim vrijeme tamo gdje cu nesto zaraditi



Pa ti si odlucio da glumis razum



"Nevjeruje srce pameti"

To sam volio da cujem
I daj kad ides da gledas aukcije otvori novi tab za to, da ne mislim da si otisao sa foruma
bihac-una Posted - 19/03/2010 : 22:41:48
quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by bihac-una

Najbolje bi bilo da nema nikakvi pa da ne gubim vrijeme svaki dan po ovim sajtovima uz to troseci ogromnu lovu,nego da trosim vrijeme tamo gdje cu nesto zaraditi



Pa ti si odlucio da glumis razum




"Nevjeruje srce pameti"
rgorgiev Posted - 19/03/2010 : 22:38:48
quote:
Originally posted by bihac-una

Najbolje bi bilo da nema nikakvi pa da ne gubim vrijeme svaki dan po ovim sajtovima uz to troseci ogromnu lovu,nego da trosim vrijeme tamo gdje cu nesto zaraditi



Pa ti si odlucio da glumis razum
bihac-una Posted - 19/03/2010 : 22:13:04
Najbolje bi bilo da nema nikakvi pa da ne gubim vrijeme svaki dan po ovim sajtovima uz to troseci ogromnu lovu,nego da trosim vrijeme tamo gdje cu nesto zaraditi
rgorgiev Posted - 19/03/2010 : 22:08:14
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ustvari, idealno bi bilo da sve ima i u HC i u SC pa da možemo birati.



Uh, nemoj, onda bi morali kupovati i jedno i drugo
Obi-wan Posted - 19/03/2010 : 22:03:44
Ustvari, idealno bi bilo da sve ima i u HC i u SC pa da možemo birati.
drogsy Posted - 19/03/2010 : 21:37:43
Kako koji, za sve Bonellijeve junake bi mi pasalo SC, ali da je visoke kvalitete; za sve osim NN-a i MM-a 8D

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000