forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Prodaja crteza sa posvetom - fer inaf ili ne?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
cat claw Posted - 02/04/2010 : 03:00:18
Ako modsi misle da je ovo za Aukcije ili Svastaru, molim neka premeste.

Naleteo sam na http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-view&ID=2188285 pa me zanima neko opste misljenje...
Da li je fer da se crtez koji je autor posvetio nekome izlaze za prodaju?
Mislim da cu se ubuduce vrlo neprijatno osecati sa pretpostavkom da mi neko potura papir pod olovku samo zato da bi ga posle prodao, a ne zato sto zeli da sacuva nesto iz naseg direktnog kontakta.
Da li cu ispasti arogantan ako odbijem da crtam na posebnim papirima i ogranicim se da crtam samo u/na nekom svom izdanju?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zokalav Posted - 02/07/2012 : 20:54:53
E moji striperi grešite grešite ali i griješiti je ljudski, hahahahahah
zašto, pa jednostavno kod nas nikog ne interesuju strip table ili crteži, da to nekog interesuje pa već
bi se table koje se prodaju na ovom sajtu prodale, ako sam dobro pratio iste stvari se nude već godinu dana.
Crteži koji se dobiju na festivalima su loši imaju jedino emotivnu vrijednost, nekad čak ni to.
Mada na našim prostorima sve je roba pa tako i crteži, ja nisam kolekcionar crteža ali priznam da imam par tabli i dosta crteža a još više potpisanih albuma, da li bi prodao neki crtež NE ali da budem iskren pola bi bacio hahahahahahhaa
zašto do sada nisam bacio te crteže možda su to neke emocije prema crtaču - znao sam da sam nastran
hahahahahah
u svakom slučaju iz mog iskustva od pravih umjetnika i strip crtača dobijao sam crteže i table besplatno dok od nekih nafuranih likova ne da ne možeš dobiti crtež nego ne možeš ni da pričaš, možda je tako i bolje hahahaha
živeli moj prijedlog je da se stavi što više crteža koji su dobijeni na festivalima besplatno pa da i crtači i kolekcionari daju svoj sud o par poteza olovkom, hahahahahha stvarno bi volio da se formira tržište strip tabli kod nas jer mi fali par djelova mog djetinstva,
živeli i samo bez uvrede jer nisam imao tu namjeru
živeli i srećno
Ajkula Posted - 24/06/2012 : 17:11:29
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by cat claw

Ako modsi misle da je ovo za Aukcije ili Svastaru, molim neka premeste.

Naleteo sam na http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-view&ID=2188285 pa me zanima neko opste misljenje...
Aukcija je obrisana još davnih dana vjerovatno pa ne vidim šta je bilo.
Da li je fer da se crtez koji je autor posvetio nekome izlaze za prodaju?
Možda i nije. No šta je danas fer? Živimo u vrlo nefer svijetu, ne bih puno oko toga razbijao glavu.
Mislim da cu se ubuduce vrlo neprijatno osecati sa pretpostavkom da mi neko potura papir pod olovku samo zato da bi ga posle prodao, a ne zato sto zeli da sacuva nesto iz naseg direktnog kontakta.
Da, razumljivo.
Da li cu ispasti arogantan ako odbijem da crtam na posebnim papirima i ogranicim se da crtam samo u/na nekom svom izdanju?
Naravno.


Pričica od prije par godina:
Teglim ja tako 100 kila knjiga/stripova i ženu po BG sajmu kada štand Marketprinta i Bane Kerac glavom i bradom. Šapćem ženi: Vidi draga, to ja naš... i on je crtao to i to...nju to inače jako zanima...
Uguram se nekako iza svih tih ljudi pa gledam šta sve nemam. Obilazim oko onog nesretno pozicioniranog stola, a sve mi torbe zapinju za sve ostalo. Izaberem par stripova, između ostalog i Cat Claw br.1. Platim nekako i spremam se pobjeći kada netko kaže (ne sjećam se tko je bio točno): Evo Bane Kerac će vam nešto nacrtati, samo malo sačekajte. Sociofobičnog kakav sam na žalost, obliva me znoj. Najradije bih pobjegao, ali ne želim nikoga uvrijediti. Izmotavam se nešto, Kerac kaže: Šta ne voliš da ti netko šara po stripu? To nije bilo ono što me muči pa dajem strip da mi nešto nacrta. Ostali naručuju sve i svašta, razne facijalne ekspresije i obnažene Cat Claw, ja zatražim: "Bilo što, vi izaberite". Iako mi te stvari ne znače previše, izuzetno mi je drago kada pogledam taj crtež i sjetim se tog sajma.
Nadam se da nikada neću prodavati taj strip, no opet, nekako mislim da ne bih trebao osjećati grižu savjesti ni ako ga prodam. Griješim li?



To kako se bi se ti osećao je tvoja stvar, ali ipak mislim da to sve zavisi od toga kako se tebi svideo taj stip (ili crtež).
Obi-wan Posted - 24/06/2012 : 16:30:36
quote:
Originally posted by cat claw

Ako modsi misle da je ovo za Aukcije ili Svastaru, molim neka premeste.

Naleteo sam na http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-view&ID=2188285 pa me zanima neko opste misljenje...
Aukcija je obrisana još davnih dana vjerovatno pa ne vidim šta je bilo.
Da li je fer da se crtez koji je autor posvetio nekome izlaze za prodaju?
Možda i nije. No šta je danas fer? Živimo u vrlo nefer svijetu, ne bih puno oko toga razbijao glavu.
Mislim da cu se ubuduce vrlo neprijatno osecati sa pretpostavkom da mi neko potura papir pod olovku samo zato da bi ga posle prodao, a ne zato sto zeli da sacuva nesto iz naseg direktnog kontakta.
Da, razumljivo.
Da li cu ispasti arogantan ako odbijem da crtam na posebnim papirima i ogranicim se da crtam samo u/na nekom svom izdanju?
Naravno.


Pričica od prije par godina:
Teglim ja tako 100 kila knjiga/stripova i ženu po BG sajmu kada štand Marketprinta i Bane Kerac glavom i bradom. Šapćem ženi: Vidi draga, to ja naš... i on je crtao to i to...nju to inače jako zanima...
Uguram se nekako iza svih tih ljudi pa gledam šta sve nemam. Obilazim oko onog nesretno pozicioniranog stola, a sve mi torbe zapinju za sve ostalo. Izaberem par stripova, između ostalog i Cat Claw br.1. Platim nekako i spremam se pobjeći kada netko kaže (ne sjećam se tko je bio točno): Evo Bane Kerac će vam nešto nacrtati, samo malo sačekajte. Sociofobičnog kakav sam na žalost, obliva me znoj. Najradije bih pobjegao, ali ne želim nikoga uvrijediti. Izmotavam se nešto, Kerac kaže: Šta ne voliš da ti netko šara po stripu? To nije bilo ono što me muči pa dajem strip da mi nešto nacrta. Ostali naručuju sve i svašta, razne facijalne ekspresije i obnažene Cat Claw, ja zatražim: "Bilo što, vi izaberite". Iako mi te stvari ne znače previše, izuzetno mi je drago kada pogledam taj crtež i sjetim se tog sajma.
Nadam se da nikada neću prodavati taj strip, no opet, nekako mislim da ne bih trebao osjećati grižu savjesti ni ako ga prodam. Griješim li?
Ajkula Posted - 24/06/2012 : 16:12:29
quote:
Originally posted by Spiderman

e upravo zbog tih stvari vani se naplaćuje crtanje... jbg...

ja crteže koje sam dobio nema šanse da ih prodam :)

skupio sam lijepu kolekciju crteža i sad kako i ne radim i nemam prihoda ne pada mi na pamet da ih prodam.

http://www.youtube.com/watch?v=B1Wn349LIv4


Svi crteži su odlični, ali Gajićeva Edit je naj!
(Naićićeš na ovaj komentar i na videu )
Spiderman Posted - 24/06/2012 : 16:04:57
e upravo zbog tih stvari vani se naplaćuje crtanje... jbg...

ja crteže koje sam dobio nema šanse da ih prodam :)

skupio sam lijepu kolekciju crteža i sad kako i ne radim i nemam prihoda ne pada mi na pamet da ih prodam.

http://www.youtube.com/watch?v=B1Wn349LIv4
masni Posted - 24/06/2012 : 15:58:55
Sta ako je neko iz nuzde resio prodati strip? Naravno ne podrzavam kupovinu crteza sa posvetom, kao ni prodaju, ali ako je neko iz muke stavio crtez za prodaju. Kad mi je pas dobio rak hteo sam da rasprodam sve stripove da ga posaljem na operaciju, na moju zalost mom psu nije bilo pomoci, rak je previse brzo napredovao :(, ali sam bio spremam prodati sve svoje stripove da bih mu pomogao.
dcopic Posted - 24/06/2012 : 15:23:04
Imam ih puno i od Baneta, naravno! Nema šanse da ijednog prodam, sram bi me bilo da mi se crtež sa mojim imenom vuče po aukcijama!

Najdraže ću uokviriti, neki već jesu.

A sad, ako netko prodaje, tu nemam neko svoje mišljenje, to je stvar od osobe do osobe. Ako bi mi se neki crtež svidio možda bih ga i kupio...
Sekta Posted - 24/06/2012 : 13:24:39
Nisam siguran da li je fer ili ne. Opet taj ctrež će kupiti neko kome je stalo do autora i njegovog dijela. Ja sam nedavno kupio Katu 3 sa crtežom i posvetom nekom drugom. Naravno da bih više volio da je posveta namjenjena meni. Ali tu je i ctrež pa mi je to ok. Nažalost nikad nisam bio u prilici da se sretnem sa Banetom i dobijem crtež za sebe. Edit Tek sad vidjeh da je ovo stara tema koju je neko izvukao.
Ajkula Posted - 24/06/2012 : 12:42:59
Nije fer. Ako je sa posvetom za nekoga, onda nije fer prodavati, a i glupo je kupovati (osim ako u pitanju nisu Action Comics #1 i Detective comics #27 )
andjusticeforall Posted - 07/04/2010 : 13:39:05
Poštovani,

jedna zamobla, vezana je za ovu temu, a tekst ću staviti i pod topic DANI STRIPA U OSIJEKU.

Naime, radi se o slijedećem, kako ću furati moj moćni gestapo laptop za potrebe projekcija, pofurat ću usput i scaner. Dakle, kako kolega i ja pišemo za portal www.osijek031.com napravili bi galeriju, također i na nesopronom autoritetu za stripove www.stripovi.com, dakle galeriju scanova crteža koji bi nastali za vrijeme trajanja manifestacije.

Tako bi se i znalo tko je što nacrtao, kome, a oni koji nisu u prilici doći bi mogli vidjeti crteže.

Znači, kad oni koji dođu, crtači i fanovi, nek se jave osobi s scanerom kako bi mogli upriličiti galeriju.

Kad dođete, ulovite crtež, tražite dakle od nekog od Striposa upute.

Naravno, ukoliko se slažete s ovom idejom. Nije ništa nemoguće nadam se. Jedino je scaner A4.
cat claw Posted - 07/04/2010 : 10:24:51
@rommel
Autor sam bira da li ce dolaziti na festivale, promocije itd. Ako vec dodje, onda zna da sleduje i potpisivanje i crtanje, prema tome pritiska nema i ne treba da ti bude neugodno da nam pridjes.
A sto se tice crtanja u albumu, da je situacija (finansijska) u nasim zemljama drugacija i da kupovina albuma ne predstavlja odricanje od neceg drugog, dozvolio bih sebi da budem i arogantan. Ovako, ostajemo ista raja kojoj je bitan provod a ne soldi.
rommel Posted - 07/04/2010 : 10:13:43
quote:
Originally posted by cat claw

Mislim da cu se ubuduce vrlo neprijatno osecati sa pretpostavkom da mi neko potura papir pod olovku samo zato da bi ga posle prodao, a ne zato sto zeli da sacuva nesto iz naseg direktnog kontakta.
Da li cu ispasti arogantan ako odbijem da crtam na posebnim papirima i ogranicim se da crtam samo u/na nekom svom izdanju?

neces ispasti arogantan...ali bi tim nacinom sebe apriori svrstao na stranu onih koji to cine samo da bi prodali jer u cemu je onda razlika, dzabe onda price i o osjecjajima...
ja sa svoje strane ne bih nikada prodao one crteže koje sam skupio, (pokloni sestri i necakinjama se ne racunaju) jer mi previse znace, dapace cesto mi je i vrlo neugodno stupiti pred koga od vas i zamoliti za crtez jer pretpostavljam da je to tlaka samo takva....a ako se vec i prisilim da progutam nelagodu - to nije zato da bi nekom preprodao jer nelagodu takve vrste ne bih nikad mogao progutati, pogotovo u susretu s nekim od tih ljudi - vec ostaje lijepa uspomena na susret s tom osobom
hrvoje23 Posted - 06/04/2010 : 09:44:30
quote:
Originally posted by cat claw

Ako modsi misle da je ovo za Aukcije ili Svastaru, molim neka premeste.

Naleteo sam na http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-view&ID=2188285 pa me zanima neko opste misljenje...
Da li je fer da se crtez koji je autor posvetio nekome izlaze za prodaju?
Mislim da cu se ubuduce vrlo neprijatno osecati sa pretpostavkom da mi neko potura papir pod olovku samo zato da bi ga posle prodao, a ne zato sto zeli da sacuva nesto iz naseg direktnog kontakta.
Da li cu ispasti arogantan ako odbijem da crtam na posebnim papirima i ogranicim se da crtam samo u/na nekom svom izdanju?



Eh, Bane, a ja bas uokvirio Tarzana i Cat, i to na ženinu inicijativu!
Znači, ništa od prodaje!
no1 Posted - 05/04/2010 : 16:25:58
Nemogu govorit u ime drugih,al iz moje perspektive to izgleda ovako.
Na poklon sam dobio tablu Overklokinga od mog prijatelja Dubravka Matakovica,poznato je da on ne prodaje svoje table a nije ih se bas ni napoklanjao.
I do sada sam za tu tablu imao ponude koje za nase prilike i nisu male.
Naravno da mi nepada na pamet prodati tu tablu.
Nebih se mogao pogledati u ogledalo niti bih Dubravka nakon toga mogao pogledat u oci.
S tom prodajom bih izdao sam sebe.
Znaci tu postoji emotivna veza.
A sad,sto ce netko drugi radit s poklonjenim crtezom,to stvarno nije moja briga.
Evo table:
Prodigy Posted - 05/04/2010 : 12:15:19
Mislim da je skroz nefer!
Svaki crtez smatram poklonom,a ne kuzim ljude koji poklone prodaju?!
Neke stvari nemaju cijenu,za sve drugo tu je Mastercard...
Humbert Coe Posted - 05/04/2010 : 11:36:05
quote:
Originally posted by cat claw
[br
Da li je fer da se crtez koji je autor posvetio nekome izlaze za prodaju?
Mislim da cu se ubuduce vrlo neprijatno osecati sa pretpostavkom da mi neko potura papir pod olovku samo zato da bi ga posle prodao, a ne zato sto zeli da sacuva nesto iz naseg direktnog kontakta.
Da li cu ispasti arogantan ako odbijem da crtam na posebnim papirima i ogranicim se da crtam samo u/na nekom svom izdanju?



Jadno i jadno. To sam shvatio davno, davno i baš razmišljah o tome da se autor nakon takvih saznanja zaista može osjećati jeftino, iako se crteži prodaju skupo. Najbolje je što na festivalima već znaš koji likovi to rade i obično su skromnog znanja o stripu i autorima, da ne kažem općenito lošeg znanja. Uvijek ih mogu nanjušiti.
Iskreno, mislim da samo nužda teško može natjerati čovjeka prodati crtež za 10, 20 eura. Ako stvarno voli strip i taj crtež mu nešto znači, s razlogom sumnjam da ne bi našao neke druge stvari za prodati, ili se pak odrekao drugih stvari.
Renky Posted - 04/04/2010 : 23:56:16
quote:
Originally posted by no1
Pa kad bi svi crteži izgledali kao Banetovi za Markosa i Renkya,naravno da bi visili na zidu jer izgledaju fenomenalno!
Ovako jako teško,draži mi je potpis i mala sličica u albumu.



E vidiš, ja se ne slažem sa takvim stavom.

A vidi mace, petominutni crtež a ponosno visi na zidu ( ne na oluku kako je Kata inače navikla ) i izgleda fenomenalno!

no1 Posted - 04/04/2010 : 23:48:28
quote:
Originally posted by Spiderman

svaki crtež je lijep na svoj način.

očito ću morati ja poskenirati svoje koji su nastali baš na festivalima i pokazat ih. ne, trenutno nisu na zidovima ali će biti.



Ljepota je u oku promatrača!
Aj kad stigneš stavi sken crteža.
Ja sam imao nekoliko crteža talijanskih autora koji su gostovali što na Mafestu što na CRŠ-u i sve sam to bacio.
Nekako mi je draže takve trenutke pamtiti po posveti u albumi kojeg ču s vremena na vrijeme pročitati,nego s nekim crtežom kojeg ču kad dođem doma ostavit u nekom fasciklu i potpuno ga zaboravit.


Spiderman Posted - 04/04/2010 : 23:17:07
quote:
Originally posted by no1
Pa kad bi svi crteži izgledali kao Banetovi za Markosa i Renkya,naravno da bi visili na zidu jer izgledaju fenomenalno!
Ovako jako teško,draži mi je potpis i mala sličica u albumu.



hah a šta je onda sa onim crtežima koji su nastali na salvetama? ili na komadićima papira?

svaki crtež je lijep na svoj način.

očito ću morati ja poskenirati svoje koji su nastali baš na festivalima i pokazat ih. ne, trenutno nisu na zidovima ali će biti.
masni Posted - 04/04/2010 : 20:08:45
Ako vec crtas nekome crtez nije tesko napisati posvetu sa punim imenom i prezimenom, NPr. Crtao Milenko Maric za Petra Petrovica pa neka ga proda kome hoce posle
masni Posted - 04/04/2010 : 20:07:14
Ako vec crtas nekome crtez nije tesko napisati posvetu sa punim imenom i prezimenom, NPr. Crtao Milenko Maric za Petra Petrovica pa neka ga proda kome hoce posle
no1 Posted - 04/04/2010 : 19:55:27
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by no1
A većina crteža što dobiješ na festu,ruku na srce nemaju kvalitetu da vise na zidu.



zašto nema taj crtež kvalitetu da visi na zidu?

naprotiv za mene ima kvalitetu jer eto tu sam autor napravi najbolje što može u kratkom vremenu.



Pa kad bi svi crteži izgledali kao Banetovi za Markosa i Renkya,naravno da bi visili na zidu jer izgledaju fenomenalno!
Ovako jako teško,draži mi je potpis i mala sličica u albumu.

Spiderman Posted - 04/04/2010 : 19:18:29
quote:
Originally posted by no1
A većina crteža što dobiješ na festu,ruku na srce nemaju kvalitetu da vise na zidu.



zašto nema taj crtež kvalitetu da visi na zidu?

naprotiv za mene ima kvalitetu jer eto tu sam autor napravi najbolje što može u kratkom vremenu.
no1 Posted - 04/04/2010 : 18:01:02
quote:
Originally posted by Markos
Pod "naručivanje" sam mislio kontaktirati autora prije neke manifestacije i zamoliti ga za crtež s nekim motivom po želji.



Ja sam bio kontaktirao Eduarda Rissa,mislio sam da mi napravi neki crtež agenta Gravesa i Dizzy za predstojeći Mafest.
Pošto nisam mogao naći nijednu lijepu tablu iz 100metaka.(sve prodane)
Inače ih radi,al trenutno ne prima naruđbe.
I stavljen sam na listu čekanja.
Taj princip rada mi je skroz OK!
no1 Posted - 04/04/2010 : 17:47:54
quote:
Originally posted by Aco

U neku ruku se slažem sa Raspucinom.Dakle kad bih mogao birati između "običnog i brzog" crteža koji je besplatan, te crteža kakvog su npr. dobili Markos i Renky od Baneta za koji bi trebalo platiti(koliko, to je druga priča), bez razmišljanja biram drugu opciju.



I ja sam za tu opciju.
Razumijem da na festivalu uzmeš potpis u album i mali crtež koji također nalazi na praznoj strani albuma.
To mi je OK!
A sve ostalo mi nema smisla,jebiga ja ih kupujem i većinu svojih tabli držim na zidu.
A većina crteža što dobiješ na festu,ruku na srce nemaju kvalitetu da vise na zidu.
Opet se vračam na onaj crtež Zagora,pa taj crtež izgleda kao da je nacrtalo dijete iz osnovne škole.
Zato sam i sam za opciju naruči i plati!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000