forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Vrst

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Paka01 Posted - 11/08/2010 : 20:46:14
E ne možete mi reć da ovo niste primjetili

U masu masu brojeva raznih stripova, od slobodne dalmacije pa do ovih novijih tvrdih korica, uvik i uvik se u velikome broju slučajeva pojavi rič "vrst" umisto vrsta ili neke njene varijacije. Ko da je upravo ta rič prokleta... To mi je odavno zapelo u oku i ne mogu virovat kako se kroz godine to ponavlja i ponavlja baš na toj riči
14   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Emir Pasanovic Posted - 16/08/2010 : 22:13:06
Ne, ti si pogrešno shvatio, ne dam se više provocirati niti se svađam sa bilo kim, pa si fulio metu. Samo sam htio da kažem da i ti pogrešno citiraš ono što je već napisano, ja sam pogrešno napisao nešto iz svoje glave. Kad već lektorišeš, lektoriši to što piše ili šuti.
mladjo Posted - 16/08/2010 : 22:10:17
Mir
Curunir Posted - 16/08/2010 : 22:08:37
mozes li biti jadniji, nepismeniji? kakve to ima veze? hahaha, jadan li si majke ti!
a da sam kao ti, shvatio bih kao zestoku provokaciju. no znam da je potpuna nepismenost.
Emir Pasanovic Posted - 16/08/2010 : 22:07:14
quote:
Originally posted by Curunir
no nije li veca sramota da na home pageu, evo sada, pise u najavi tjednih crtica englez i hrvat, malim slovom??????????????????? i onda bi se nesto neki htjeli petljati u jezik. strava!


"englezi" i hrvat tačnije, ako ćeš već srati o tome šta radim(o), onda makar pročitaj cijelu rečenicu kako treba.
Curunir Posted - 16/08/2010 : 22:01:49
e ovo zadnje sto si rekao je bit svega. NIKOGA (ni urednike) tamo NISTA NIJE BRIGA.
amen.
Curunir Posted - 16/08/2010 : 22:00:35
pa ne bih se slozio, cisto da nikad i nije cula - kako je majku mu ligu prevela kao legendu???
a tamara opaco ((ne)proziran) kao opak!??? znaci - ne zna se NI TALIJANSKI!
ken2 Posted - 16/08/2010 : 21:59:42
u stvari, nije pravi problem njena opća kultura
problem je odnos prema poslu,
zar ne bi ona po pravilu struke trebala istražit kako je neki naslov preveden kod nas, ako u tekstu koji prevodi ima citata književnih djela, šekspira ili poezije, pa neće valjda sama prevodit
ken2 Posted - 16/08/2010 : 21:50:11
joj da, liga izvanrednih ljudi
ali ajde, imala je i većih gluposti
npr. kad je u jednom dilanu glatko prevela talijanski prijevod 'kad jaganci utihnu' - neka nije čula za ligu, strip je dobar, a film epohalno glup, ali ako jagance nije gledala onda stvarno
Curunir Posted - 16/08/2010 : 21:43:20
quote:
Originally posted by mladjo

Meni nije bila jasna upotreba riječi "svih"
"Piće za svih" umjesto "Piće za sve"

Nisam stručnjak, ali...



za sve, dakako.
Curunir Posted - 16/08/2010 : 21:42:54
pa pisao sam o tome, nije samo film vec i slavan strip.
nazvala ga je legendom o izvanrednim ljudima!!!!
a tamara opake sjene, indijanci u aziji i tako redom...
strasno.
rekoh davno, zakljucane u podrumu, a pliskova ne zna ni talijanski.
ken2 Posted - 16/08/2010 : 21:36:31
ne spominjite anu gašpar, nemam osobno ništa protiv nje, ali razina njene opće kulture, za nekoga tko očito ima fakultet, i bavi se prevođenjem, je više nego skandalozna
nedavno sam nabavio novi zagor almanah i prolistao onaj uvodni tekst i opet takav gaf, ne mogu se sjetit što, ali u rangu 'crvene maske smrti', ako je nekome pri ruci neka provjeri, mislim da je ovaj put 'obradila' jedan općepoznati film
mladjo Posted - 16/08/2010 : 21:22:14
Meni nije bila jasna upotreba riječi "svih"
"Piće za svih" umjesto "Piće za sve"

Nisam stručnjak, ali...
Paka01 Posted - 16/08/2010 : 18:41:03
Meni je to tako iritantno... Da mi je samo znat zbog čega to stavlja
Curunir Posted - 16/08/2010 : 18:11:02
to forsira ana gaspar jedina. nema u libellusu, nisam primijetio ni u fibri, cak ni kod pliskove.
pitaj Boga odakle joj to. ali da je samo to, nitko sretniji od mene

no nije li veca sramota da na home pageu, evo sada, pise u najavi tjednih crtica englez i hrvat, malim slovom??????????????????? i onda bi se nesto neki htjeli petljati u jezik. strava!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000