forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Jeste li ikad ukrali, maznuli strip? Kako i zašto?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
andjusticeforall Posted - 06/10/2010 : 00:56:57
Sondiranjem svog načetog sjećanja, vjerujem da doslovno nisam nikad tehnički ukrao strip. Jednostavno nisam ga vratio u gradsku knjižnicu. Bilo je to u par navrata (Torpedo jedan album i Marsupilami), dogodilo se da je strip jednostavno ostao zaturen negdje i nije vraćen. To je bilo prije no što su uveli računala, negdje prije cca 10-ak godina. U međuvremenu sam im se naplaćao kazni zbog ne vraćanja knjiga ili stripova da me ne peče savjest nešto previše zbog toga. A i članarinu plaćam već 17 godina...

Kako vi stojite?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Guzonjin sin Posted - 11/11/2010 : 02:24:32
Drpio sam kao klinac krajem osamdesetih pet stripa od jednog kolekcionara koji mi je davao na čitanje
Još uvek me grize savest pa se sećam tačno i koji su:
LMS 556 VELIKI BLEK: Crni jahači, 660 VELIKI BLEK: Prokleto srebro, 683 VELIKI BLEK: Trba fon Grba
ZS 780 TEKS VILER: Afera Spenser, 784 KOMANDANT MARK: Markovo venčanje

...a meni su zdipili jedno 10x puta više
Born To Run Posted - 10/11/2010 : 23:13:34
quote:
Originally posted by ---dp---

Ih, ko zna gde sam sta od stripova zdipio, ali to se mozda moze prebrojati na prste jedne ruke i to je bilo u situacijama kad je strip bio "must have" a vlasnik neki pedercici kome nije ni stalo do stripa, ali video je da je meni stalo pa je hteo da kule i gradove u zamenu a ja nikad nisam imao ni kule ni gradove
No, najsldje mi je bilo kad sam krao sam od sebe. Naime, mama mi nije dozvoljavala da citam stripove i redovno ih je bacala kad je nailazila na njih. Tako sam ja od najmanjih nogu morao da se igram Serloka Holmsa sa svojom mamom u neravnopravnoj borbi u kojoj je ona bila i Holms a i Blek (jer je bila jaca od mene). Tako je jednom, kad je naisla na, ni manje ni vise nego 600-tinak Politikinih zabavnika (i on, jel'te, ima strip u sebi pa mi ni to nije bilo dozvoljeno), plus desetine kojecega pride, videvsi o kolikoj gomili se radi, naterala me da sam to nosim sa treceg sprata dole u smece, turu po turu. Posto je bilo prilicno kasno i bio je mrak, nije me pratila do dole. Ja sam prvu gomilu stavio negde pored kontejnera, a posle, kad me vise nije nadgledala sa stepenista, sve ostale odnosio u podrum i ostavljao pored inace zakljucanog podruma, ne bih li ih sutradan pokupio i stavio na neko sigurnije mesto, sto nije bio problem jer u podrum u principu ljudi retko silaze tako da sam ih sutradan sve nasao tamo gde sam ih i ostavio. To mi je bila najsladja kradja stripova. Jest' da sam ih krao sam od sebe, ali nema veze, zaista mi je ta "kradja" bila sladja od bilo koje kupovine stripova ikada



lepa prica
Zlotvor Posted - 10/11/2010 : 17:20:14
quote:
Originally posted by feka82

quote:
Originally posted by Zlotvor

Odgovor je vrlo jednostavan: NE!!!
Znan kako je kad ti netko ukrade strip i stvarno nije ugodan osjećaj. Pogotovo kad ste klapac...



meni je teze kada mi ga neko osteti da ga ne mogu ni prepoznati , a ne kad ga ukradu , ako ga vec krade makar da znam da je u sigurnim rukama

Da, i to je ružno iskustvo, a bilo je i takvih nažalost...
feka82 Posted - 10/11/2010 : 08:59:29
quote:
Originally posted by Zlotvor

Odgovor je vrlo jednostavan: NE!!!
Znan kako je kad ti netko ukrade strip i stvarno nije ugodan osjećaj. Pogotovo kad ste klapac...



meni je teze kada mi ga neko osteti da ga ne mogu ni prepoznati , a ne kad ga ukradu , ako ga vec krade makar da znam da je u sigurnim rukama
feka82 Posted - 10/11/2010 : 08:57:13
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by azra x.

moja je generacija narkomana,ali,eto,bilo je i onih koji kradu stripove...


eee da je samo tvoja
a oni mlađi su još i gori



oni mladji su u svaku boju
---dp--- Posted - 10/11/2010 : 02:51:16
quote:
Originally posted by misterx381

Nisam nikad, ali sam se zato kao klinac vozio par puta biciklom (kršem bez brzina) 12 km do grada i prvog kioska da kupim strip i onda nazad još 12. Jbg za cenu autobuske karte mogao sam kupiti strip, tad mi je to izgledalo kao dobra ušteda. I tako par puta dok me neko od komšija nije video i odruko matorcima. Onda sam dobio batina i zabranu upravljanja biciklom. Jednom sam drpio ćaletov švajcarski perorez i prodao ga da bi kupio prvi broj Marketprintovog Petra Pana. Ćale se neko vreme pitao gde mu je peorez i onda zaključio da ga je izgubio i nikom ništa. I da, za vreme bombardovanja 1999. godine sam par puta zbrisao do grada busem (iako su mi moji to izričito zabranili) da bi kupio politikinog Taličnog Toma (u to vreme to je bio jedini strip na kioscima). A u povratku bus prolazi pored kasarne, sirene za vazdušnu opasnost zavijaju, a ja ko pravi čitam Taličnog i boli me uvo za sve. Uh kad se samo setim.



Hej, bas ti zavidim. To je stvarno prava i neponovljiva avantura, posebno kad si klinac jer male su sanse da kad odrastes uradis bilo sta od toga a kamoli da sve to prozivljavas na taj nacin. Ta klinacka bezbriznost je neponovljiva
---dp--- Posted - 10/11/2010 : 02:45:57
Ih, ko zna gde sam sta od stripova zdipio, ali to se mozda moze prebrojati na prste jedne ruke i to je bilo u situacijama kad je strip bio "must have" a vlasnik neki pedercici kome nije ni stalo do stripa, ali video je da je meni stalo pa je hteo da kule i gradove u zamenu a ja nikad nisam imao ni kule ni gradove
No, najsldje mi je bilo kad sam krao sam od sebe. Naime, mama mi nije dozvoljavala da citam stripove i redovno ih je bacala kad je nailazila na njih. Tako sam ja od najmanjih nogu morao da se igram Serloka Holmsa sa svojom mamom u neravnopravnoj borbi u kojoj je ona bila i Holms a i Blek (jer je bila jaca od mene). Tako je jednom, kad je naisla na, ni manje ni vise nego 600-tinak Politikinih zabavnika (i on, jel'te, ima strip u sebi pa mi ni to nije bilo dozvoljeno), plus desetine kojecega pride, videvsi o kolikoj gomili se radi, naterala me da sam to nosim sa treceg sprata dole u smece, turu po turu. Posto je bilo prilicno kasno i bio je mrak, nije me pratila do dole. Ja sam prvu gomilu stavio negde pored kontejnera, a posle, kad me vise nije nadgledala sa stepenista, sve ostale odnosio u podrum i ostavljao pored inace zakljucanog podruma, ne bih li ih sutradan pokupio i stavio na neko sigurnije mesto, sto nije bio problem jer u podrum u principu ljudi retko silaze tako da sam ih sutradan sve nasao tamo gde sam ih i ostavio. To mi je bila najsladja kradja stripova. Jest' da sam ih krao sam od sebe, ali nema veze, zaista mi je ta "kradja" bila sladja od bilo koje kupovine stripova ikada
misterx381 Posted - 08/11/2010 : 19:09:09
Nisam nikad, ali sam se zato kao klinac vozio par puta biciklom (kršem bez brzina) 12 km do grada i prvog kioska da kupim strip i onda nazad još 12. Jbg za cenu autobuske karte mogao sam kupiti strip, tad mi je to izgledalo kao dobra ušteda. I tako par puta dok me neko od komšija nije video i odruko matorcima. Onda sam dobio batina i zabranu upravljanja biciklom. Jednom sam drpio ćaletov švajcarski perorez i prodao ga da bi kupio prvi broj Marketprintovog Petra Pana. Ćale se neko vreme pitao gde mu je peorez i onda zaključio da ga je izgubio i nikom ništa. I da, za vreme bombardovanja 1999. godine sam par puta zbrisao do grada busem (iako su mi moji to izričito zabranili) da bi kupio politikinog Taličnog Toma (u to vreme to je bio jedini strip na kioscima). A u povratku bus prolazi pored kasarne, sirene za vazdušnu opasnost zavijaju, a ja ko pravi čitam Taličnog i boli me uvo za sve. Uh kad se samo setim.
adriano Posted - 08/11/2010 : 10:05:45
jeSAM, na tržnici od nekog prodavača, ukrao sam da ih pročitam.
Zlotvor Posted - 07/11/2010 : 11:32:10
Odgovor je vrlo jednostavan: NE!!!
Znan kako je kad ti netko ukrade strip i stvarno nije ugodan osjećaj. Pogotovo kad ste klapac...
Born To Run Posted - 10/10/2010 : 18:52:36
Ja redovno u darkwoodu mažnjavam. Kao posaljem goksija ili Slobu da mi donesu dilana iz magacina a onda zdipim koju Fibru iz radnje.
azra x. Posted - 10/10/2010 : 15:50:13
azra x se,sto se iz gore navedenog vidi,snalazi po tom pitanju i bez tebe.
Sneaksie Thiefsie Posted - 10/10/2010 : 15:44:54
Ja bih za azra x.
kao sto znamo
stripove krao
da hoce samo

Pajtos Posted - 10/10/2010 : 15:24:49
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

Nesto se mislim...danas je bas prilika za maznjavanje

Zavisi s koje si strane kordona...
Sneaksie Thiefsie Posted - 10/10/2010 : 15:06:58
Nesto se mislim...danas je bas prilika za maznjavanje
kandraks Posted - 10/10/2010 : 14:59:08
Naravno da jesam, uglavnom od rodjaka koji su bili dosta stariji od mene i uvjek su imali starijih Zagora, tako da sam uz pomoc njih popunjavao rupe u kolekciji!Jedina kradja mimo porodice se desila kada sam bio kod bake na raspustu i jedan lik je imao ZS 909 "Zmajevo Grotlo" koji mi je nedostajao (imao sam prvi i treci nastavak) i nije htio da se zamjeni bez obzira sta sam mu ja nudio u zamjenu! I tako, smuntam ga da mi ga bar da na citanje i tada ga je vidio zadnji put! Posle mi je bilo krivo ali sta da se radi, djecja posla...
goran split Posted - 10/10/2010 : 11:38:05
quote:
Originally posted by Pajtos

quote:
Originally posted by goran split

ne,mozda ih zato nemam puno

Kah!Kah!...kakve su to insinuacije?


split85 Posted - 09/10/2010 : 22:33:17
quote:
Originally posted by azra x.

moja je generacija narkomana,ali,eto,bilo je i onih koji kradu stripove...


eee da je samo tvoja
a oni mlađi su još i gori
Bruce Springsteen Posted - 09/10/2010 : 22:10:55
Ne! Ali znam da su moji poznanici osamdesetih mažnajvali jedni drugima!
Pajtos Posted - 09/10/2010 : 22:02:29
quote:
Originally posted by goran split

ne,mozda ih zato nemam puno

Kah!Kah!...kakve su to insinuacije?
goran split Posted - 09/10/2010 : 20:28:15
ne,mozda ih zato nemam puno
azra x. Posted - 09/10/2010 : 18:22:45
moja je generacija narkomana,ali,eto,bilo je i onih koji kradu stripove...
Zagor12 Posted - 09/10/2010 : 17:59:59
Uh, a šta je onda moja generacija...
(iako je moja više generacija perverznjaka ali mi ipak radimo svakakve gluposti)
azra x. Posted - 09/10/2010 : 17:01:59
Heh,nije to bilo jedino sto sam u tim godinama uradila za sta je trebalo da me strpaju u popravni dom. ehhh,good old times... sva sreca pa nikada nisam dolijala.
milkywaymanser Posted - 09/10/2010 : 14:05:56
Clan 203.
(1) Ko tudju pokretnu stvar oduzme drugom u nameri da njenim
prisvajanjem sebi ili drugom pribavi protivpravnu imovinsku korist,
kaznice se novcanom kaznom ili zatvorom do tri godine.
(2) Za pokušaj dela iz stava 1. ovog clana kaznice se.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000