forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Šta ste kupili na sajmu knjiga?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
PR0T0N Posted - 28/10/2010 : 01:52:00
Evo mog ulova ove godine:


Po malo od svakog :)

Prijatno me iznenadio System Comics, sa 2 nova Raptorsa i posebno sa izdanjem Bordžije, od Manare i Jodorovskog. Nisam uopšte bio obavešten da to izlazi... (pitam se da li je to moja greška ili njihova?), tako da ovaj put nisam imao para za sve.. al biće prilike i za to.

Da čujem vas, šta ste ulovili, pohvalite se :)
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
cat claw Posted - 11/11/2010 : 23:33:52
Tenkisti, idemo u svastaru. Otvoricu tamo topik za ovakve razgovore.

Da ne ostane off, na sajmu sam dobio prvi broj Tima Tajlora iz 1951. godine (dakle, starije cak i od mene) i bas sam uzivao citajuci te sada pomalo naivne ali blesavo drage avanture.
drakulloni Posted - 11/11/2010 : 22:35:45
Svasta

...ali stvarno svasta. Trudio sam se da mi kupovina bude sto raznovrsnija. Nesto sam uzeo planski, a za neke stvari sam se opredelio zbog odlicnih popusta. Balcsad, Grad greha, Put u Tulum, Novi srpski strip, Stripolis, Bili D () Pljuc, Hogar, one prave Mister No-ove maksije i par komada Alaln Forda super klasik. I jos neke knjige i knjizice Sve u svemu, zima ce biti duga i hladna
D.J. Posted - 11/11/2010 : 20:22:15
Joj nemojte me jos podsjecati i na moj drugi hobi iz djetinjstva--maketarstvo! Iako su velika vecina maketa koje sam napravio bili moderni vojni avioni, moj apsolutno najomiljeniji favorit je bio Sd.Kfz.167 Sturmgeschütz IV (zaboravio sam mu ime i sad sam se podsjetio ). To mi je jos uvijek najljepsi tenk/oklopno vozilo iz WWII.
Izgleda ovako:


---dp--- Posted - 10/11/2010 : 02:28:43
quote:
Originally posted by cat claw

Moze jos malo off, posto je topic ocigledno zamro?
Autor makete Tigra je Aleksandar - Sasa Stojanov
koji se ponovo aktivirao pre 5 godina kao maketar. Njegovi tenkovi redovno uzimaju zlato ili srebro a ima i 2 bronze.
Ucestvovace na takmicenju u muzeju vazduhoplovstva 12.12.2010. Taj Lavirint kup je prosle godine bio dobar, nadamo se da ce i ove pa, ako ste ikako u mogucnosti, posetite ga da vidite WW2 Live.



Tigar je u razmeri 1/35, da je u razmeri 1/48 dugacak bi bio negde otp.15-tak cm a 1/72 negde za jos 5 cm kraci,oko cevi nema sta puno da se radi malo ogrebotina i garezi od baruta a prasine nema zbog trzanja cevi,neznam da li ste videli kako Tigar koji ima oko 30 tona i top od 88mm skoci od zemlje pri opaljivanju, to je strasno da se gleda a protivnicke tenkove je cep'o po pola. Na Tigru iz Kelijevih heroja, nije original samo suspenzija ugradili su je za potrebe filma cini mi se iz T 34.




Jbt, tamas sam hteo da napisem "...jeste li sigurni da je ovo maketa od plastike, to jest da nije od metala i da je bila u nekom blatu...", kad ono, covek je profesionalac. Ludilo!!!
Curunir Posted - 07/11/2010 : 23:53:16
...all the burnin' bridges that are falling after me,
all the lonely feelings and a burnin' memories,
everyone i left behind each time i closed the door
burnin' bridges lost 4ever more...
cat claw Posted - 07/11/2010 : 23:18:16
Dzabe tigru sivonjska snaga kad dobije kolor granatu s guza!
srleb Posted - 07/11/2010 : 20:13:10
quote:
Originally posted by cat claw

Sherman je cool ali mu fale ona plava kanta za zalivanje i zvucnici

http://scahms.kitmaker.net/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=125151&page=1



Dzabe mu kante i zvucnici kad naleti na Tigra!!
cat claw Posted - 06/11/2010 : 22:02:58
Sherman je cool ali mu fale ona plava kanta za zalivanje i zvucnici

http://scahms.kitmaker.net/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=125151&page=1
Poli Posted - 06/11/2010 : 19:57:35
Opa, znaci diskovi me nisu zbunili. :) Ali glupan ja procitao "model je dug 11 cm" iako je Bane jasno napisao sirok. Tigar meri u duzinu (sa cevcinom) 8,45 m, sto bi se pokrilo sa 11 cm duzine u 1:72.

Ove makete me podsetile na mladost. I meni je ostalo nekih 10 kutija modela koje jos treba sastaviti (negdje u podrumu kod roditelja), a kupovati sam ih prestao negdje krajem osnovne skole ('93), isto kao i stripove... jer je dosla doba gimnazije i sex & drugs & rock'n'roll.

Mislim da je maketarstvo lep sport i mozda ga se ponovo latim, malo mirne ruke te vremena (mozda kad mali spava). Kad clovek pogleda ovako lepo napravljenu maketu malo se posrami ali istovremeno je gust vidjeti ovakve lepotice. Nije to lako, ovaj gore je sigurno rad profija, npr. ovaj izgleda plasticnije u poređenju, iako sa dovoljno detalja i lepo napravljen.

Kupovao sam Esci, Italeri, Revell, kasnije i Hasegawa. Ali najponosniji sam bio na Revellove modele (pokojnog) strica iz ranih sedamdesetih koje sam nasledio... ali kasnije i izgubio (majka bacila ko i moje prve stripove).
Malo mi je zao sto sam kupovao najvise 1:72 (zbog love, kao klinac, + stripovi), ali imam i 1:48 i 1:35, koliko i onih manjih za lađe, nosace aviona...

Nego, ovo mi moglo i u svoj topic. Mozda svako poslika svoje modelcice, malo price... izgleda da nas ima i ovdje. Bas mi srce zaigralo videvsi sve ove kutije.


Zahvaljujem Sniksi.

cat claw Posted - 06/11/2010 : 12:59:21
Naravno da se nece uvrediti jer svaka primedba koristi (makar da se odbije)
Kakogod, evo, nasli ste se vas dvojica pa ovaj offtopic nije bacanje vremena. Poslacu Sasi link na ovu stranu, pa ako zelite, razmenite misljenja i iskustva.

''Dosla s remonta...''... A zasto da ne?
Vidim da si Revel fan... Ja sam nekad davno sastavio Spitfajera koji je zalosno zavrsio u rukama komsijske dece.
Da li postoji Pontiac Trans Am iz 1978 godine?
srleb Posted - 06/11/2010 : 11:45:23
Vidi se da je covek ekspert!!!
Jeste 1:35 , sada sam prebrojao diskove (cca20 kom).

Trebao si ranije da kazes da je covek dobijao nagrade …, sada je glupo komentarisati. Verujem da se gdin Stojanov nece uvrediti. Cev, za moj ukus, je trebala biti malo prljavija, nesto kao…


ili


Da se cev uklopi sa kupolom, ovako (na slici) deluje da je pre mesec dana bila na remont


Kao sto sam vec rekao – svaka cast Sasi!!!

Elem, evo ih moji koji cekaju (ne znam ni ja sta cekaju) na sklapanje:





I “Tigar 1”



cat claw Posted - 06/11/2010 : 10:41:22
Moze jos malo off, posto je topic ocigledno zamro?
Autor makete Tigra je Aleksandar - Sasa Stojanov
koji se ponovo aktivirao pre 5 godina kao maketar. Njegovi tenkovi redovno uzimaju zlato ili srebro a ima i 2 bronze.
Ucestvovace na takmicenju u muzeju vazduhoplovstva 12.12.2010. Taj Lavirint kup je prosle godine bio dobar, nadamo se da ce i ove pa, ako ste ikako u mogucnosti, posetite ga da vidite WW2 Live.



Tigar je u razmeri 1/35, da je u razmeri 1/48 dugacak bi bio negde otp.15-tak cm a 1/72 negde za jos 5 cm kraci,oko cevi nema sta puno da se radi malo ogrebotina i garezi od baruta a prasine nema zbog trzanja cevi,neznam da li ste videli kako Tigar koji ima oko 30 tona i top od 88mm skoci od zemlje pri opaljivanju, to je strasno da se gleda a protivnicke tenkove je cep'o po pola. Na Tigru iz Kelijevih heroja, nije original samo suspenzija ugradili su je za potrebe filma cini mi se iz T 34.
Poli Posted - 04/11/2010 : 11:50:45
Da, bit ce da je 1:72 onda. Velika slika i ovi DVD-ovi dole, pa me zbunilo.

Kraj off-a.
cat claw Posted - 04/11/2010 : 09:39:08
E, pa, cev se redovno cistila
Za proporciju ne znam, ali je lako izracunati - model je sirok 11 cm.
Protone, izvini za off, jace je od nas
srleb Posted - 04/11/2010 : 09:38:53
Ja bih rekao da je 1:72?
Poli Posted - 04/11/2010 : 09:30:06
Bas to, odlicno je ofarban! Respect!
Ja se nikada nisam toliko potrudio, ovaj primerak deluje odlicno.

Ovo je verovatno u 1:48?
srleb Posted - 04/11/2010 : 09:02:41
quote:
Originally posted by cat claw

Yup! Moj omiljeni tenk iz WWII. Crtao sam ga u jednoj epizodi Porucnika Tare. A scenu Tigra protiv tri ludaka u Kelijevim herojima sam gledao nebrojeno puta.


svidja mi se kako ga covek ofarbao! Vidi se i starost, prljavstina, rdja,... jedino cev deluje nedovrseeno, ali bez obzira, odlicno!
legaz Posted - 03/11/2010 : 23:11:02
quote:
Originally posted by cat claw

Yup! Moj omiljeni tenk iz WWII. Crtao sam ga u jednoj epizodi Porucnika Tare. A scenu Tigra protiv tri ludaka u Kelijevim herojima sam gledao nebrojeno puta.


A da tu je Donald Saterlend nenadjebiv. Čovek nije voleo da oko njega šire negativne vibracije.
cat claw Posted - 03/11/2010 : 22:15:58
Yup! Moj omiljeni tenk iz WWII. Crtao sam ga u jednoj epizodi Porucnika Tare. A scenu Tigra protiv tri ludaka u Kelijevim herojima sam gledao nebrojeno puta.
srleb Posted - 03/11/2010 : 21:00:53
quote:
Originally posted by cat claw





TIGAR I
kreŠa Posted - 03/11/2010 : 20:04:29
Ja ne smem da napisem sta sam sve kupio, doci ce mi poreska da vidi odakle mi para za sve to.
cat claw Posted - 03/11/2010 : 15:48:06
Ovo sam dugo cekao... i docekao.



A ovo je poklon od fana. Zahvaljujems e Sashi Stojanovu i ovim putem

zokalav Posted - 02/11/2010 : 22:54:30
Sve je to od loseg vinaaaaa!!!!
Bice bolje neko viceeeeee!!!!!!!

vlada035 Posted - 01/11/2010 : 11:34:51
I meni su kupljeni primerci doneti iz magacina na pregled, pa sam ih tek onda spakovao i platio.
wildboar Posted - 01/11/2010 : 10:00:12
quote:
Originally posted by Obi-wan
Meni se svake godine izlazilo u susret, čak i kada mi primjerci iz skladišta nisu valjali pa sam tražio druge...



Zato mi je delovala nelogicno ona izjava da "nisu hteli da cuju da donesu drugi rimerak). JA sam i ove, kao i svake godine, vracao primerke koji mi nisu odgovarali i dali bi mi druge bez pitanja zasto mi se ne svidjaju. Ljudi su navikli na kolekcionare i njihove tripove.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000