forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Sajam knjiga Beograd - Okupljanje, soping itd.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 16/10/2011 : 21:28:24
Evo ide nam uskoro novi sajam knjiga u Beogradu i opet ce biti dosta druzenja, pazara stripova i knjiga, razmena itd...

Ko ce sve ici i koji dan? Ko se nije upoznao do sada, eto prilike..

Sta sve planirate da kupite? Mozda se vas izbor svidi jos nekom pa bude c/p..

Znate li za kakve popuste stripova/knjiga?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
austin Posted - 08/11/2011 : 10:19:21
quote:
Originally posted by REJS

Mislio sam da smo mi primer zemalja koje nemogu prici nekim bogatim zemljama.A opet imamo love za stripove knjige i ostala zadovoljstva.I sve je to opet u redu ali preterivati sa cenama.
I uvek sam govorio da se ovde odlicno zivi.Nisam upoznao skoro nekog ko ne nosi patike ispod 4 hiljade dinara,ko nema komp koji ne podrzava najnovije igrice,dobar telefon ili neku skupu kolekciju.zasto se onda zalimo na los zivot.A cene smo mi sami nabili i podigli.



Ti druzhe slabo zalazish po manjim gradovima i mestima, ili po jugu srbije. Sidji malo juzhnije i nece ti biti dobro kad vidish kako ljudi zhive.
austin Posted - 08/11/2011 : 10:18:40
quote:
Originally posted by Born To Run

quote:
Originally posted by austin



Meni kad odbijem ono sto moram da platim ostaje manje para nego jednom italijanu.
Samim tim kupovna moc italijana je mnogo veca od moje. O otplacivanju stana ili auta da ne govorim.




ne ostaje ti manje para negio italijanu. i tamo se lose zivi



Mozda ako poredish beograd sa jugom italije koji je zemljoradicki i nema industriju, al ako uporedish bilo koji grad ili sva manja mesta po jugu....poredjenje je cak i neukusno...
Sa druge strane uporedi npr. jedan Milano il bilo koji grad na severu sa Beogradom...nebo i zemlja. Evo par podataka sa wikipedije

Srbija
GDP (PPP) 2011 estimate
- Total $79.013 billion[3] (75th)
- Per capita $10,661 (excluding Kosovo) (74th)
Italija
GDP (PPP) 2011 estimate
- Total $1.828 trillion[3] (10th)
- Per capita $30,165[3] (30th)

Lose sam se izrazio...nebo i zemlja su blizhe nego nash GDP njihovom. Jeste per capita uporediv, ali cinjenica da je ukupan gdp onoliki govori o tome koliko je to zdravija ekonomija, vece trziste i samim tim i konkurentnost na trzistu. Sto se duga tiche on jeste veliki u Italiji , ali je danas pozamashan i u svakoj razvijenoj zemlji. Problem je kad se ta cifra postane znachajan procenat GDP-a te zemlje. Sa druge strane , za razliku od Grcke gde su se gradjani zaduzhivali, u Italiji je vecina duga na drzhavnim privrednim subjektima. Siromashtvo koje postoji na jugu je direktno posledica loshe ekonomske politike i dugog zapostavljanja investicija na jugu zemlje na racun severne regije, a to je vec sad malo duza i komplikovanija prica i vuche korene dosta nazad kroz istoriju , jos pre skoro 2 veka kad je etablirana burzoazija na severu drzhala jug maltene u statusu kolonije. Poenta je da je jug siromashan ne zato sto Italija nema uslova za prosperitet u tom delu , vec je to politicko, a i drugo , opredeljenje politicara koji je vode.
DeeCay Posted - 03/11/2011 : 19:09:20
Jadni Dario, em se mučio s shoppingom, skladištenjem i prijevozom za druge, sad se još mora igrati i računovođe! Dario, majstore, imaš pivu!
dcopic Posted - 03/11/2011 : 15:38:30
Hvala!
Bat Baterton Posted - 03/11/2011 : 15:34:57
Kesidi isto 250.
Imrahil Posted - 03/11/2011 : 14:07:19
Lilit i Julia su bile po 250, s tim da je Julia bila po 200 ako kupiš sve brojeve.
Gea isti slučaj kao i Julia ako se ne varam.
dcopic Posted - 03/11/2011 : 13:51:14
Tražim pomoć!

Trebam informaciju o cijenama Lilit, Julije, Geje, Casidija koje su bile aktualne na sajmu. Dosta toga sam kupovao i više se ne sjećam, a moram podijeliti stripove ekipi.
sawitch Posted - 03/11/2011 : 13:31:40
Ovo stvarno nema veze sa vezom...
REJS Posted - 03/11/2011 : 13:01:31
Mislio sam da smo mi primer zemalja koje nemogu prici nekim bogatim zemljama.A opet imamo love za stripove knjige i ostala zadovoljstva.I sve je to opet u redu ali preterivati sa cenama.
I uvek sam govorio da se ovde odlicno zivi.Nisam upoznao skoro nekog ko ne nosi patike ispod 4 hiljade dinara,ko nema komp koji ne podrzava najnovije igrice,dobar telefon ili neku skupu kolekciju.zasto se onda zalimo na los zivot.A cene smo mi sami nabili i podigli.
Snake Plissken Posted - 03/11/2011 : 01:43:31
Ne, nego ti je primer smesan. I to je primer jednog stripa, da li to znaci da je to jedini strip koji je otisao za vise od deset hiljada dolara?

Zabole me za "Amerikance" samo me smaraju vise price "tamo se bolje zivi a manje radi, svima je kul", "oni vise cene novac od nas", izgleda su takve zablude omiljene kod nas Balkanaca. Ovo s jebanjem bas nisam razumeo, no to je nebitno, jer sam samo hteo da ukazem na apsurdnost tvog argumenta. Za jedan tvoj primer kako je nesto otislo dzabe, ja mogu naci deset gde nije ako pregledam aukcije i sta sad? To kao treba nesto da znaci?

Svuda imas ljude koji ce dati veliku lovu ako su kolekcionari, nije to samo kod nas.
REJS Posted - 03/11/2011 : 00:31:49
Jedan cenjeni strip na toliko stanovnika.U pravu su treba nas jebati jos zesce!
Snake Plissken Posted - 02/11/2011 : 09:31:56
Jeste, Amerikanci bas paze na svaki cent, zato je prvi Supermen otisao za milion i kusur. Daj, molim te...
REJS Posted - 02/11/2011 : 04:52:56
[URL=http://zaslike.com/viewer.php?file=na6embw7fis0oiztem.jpg][/URL]

Puska iz 1776, Carli Caplinov polucilindar i stap,koltovi Divljeg Bila i ostali vredne i retke stvari imalo bi astronomsku vrednost kada bi bilo na nasem tlu.
Sta mogu Amerikanci da plate? Dajte to ovamo ovde su pravi bogatasi i sirokogrudi kupci mi cemo sve stvari pozlatiti.Ima se moze se.
REJS Posted - 02/11/2011 : 04:46:04
Hmmm! U Cetvrtak je bilo jako slabo posetilaca,osecao se nedostatak napaljene guzve.Sada vidim i u subotu.Cudno je sve to,ovo mi je 6 put da idem na sajam knjiga,nikada nije bilo ovako malo ljudi.
Ako nista to je spustilo dosta cenu nekim stvarima i mozda konacno pokazalo pravo lice balkanskih potrosaca.
Na history kanalu sam gledao jednu epizodu americollector.com/pawn_stars kada im neka baba donosi redak album u kome su originalne slike poznatih glumaca i pevaca Holywooda i sve imaju originalne potpise.Baba je za to jedva dobila 300 ili 400 dolara.Uopsteno Amerikanci cene svaki dolar i cent.Ovde kod nas cene su ludilo smesne.I za 4 Lms i za neke novije banalnije price.
Odredjuje ih stepen nase napaljenosti,trenutne potraznje ili famozne misterije koja okruzuje neke rasprodate brojeve.Vreme ce samo pokazati gde nam je mesto i koliko uopste mi mozemo da izdrzimo sa ovakvim luksuzom u zivotu,to jest zaradjivati jednu prosecnu platu za stripove skoro svaki mesec.
sawitch Posted - 02/11/2011 : 00:23:45
quote:
Originally posted by Born To Run

Nesto razmisljam dal nam je ovo jedan od poslednjih sajmova knjiga ? e-readeri su vec debelo uzeli maha , u americi je prosle godine prodato vise knjiga u formatu za e-readere nego pravih knjiga.
Knjiga kakvu poznajemo je na izdisaju a sa njom i sajmovi.



Sto se mene tice nikad...
Snake Plissken Posted - 02/11/2011 : 00:15:18
quote:
Originally posted by sawitch

Gatuzo, ti ne poznajes termin "guzva"... Razgrci


I to sto kazes. :D
Born To Run Posted - 01/11/2011 : 23:40:14
Nesto razmisljam dal nam je ovo jedan od poslednjih sajmova knjiga ? e-readeri su vec debelo uzeli maha , u americi je prosle godine prodato vise knjiga u formatu za e-readere nego pravih knjiga.
Knjiga kakvu poznajemo je na izdisaju a sa njom i sajmovi.
Born To Run Posted - 01/11/2011 : 23:36:51
quote:
Originally posted by Mairosu
Al dobro, koga boli qrac.



sawitch Posted - 01/11/2011 : 23:14:31
A puna je samo lektira i knjiga lokalnih autora koji se ubise pisuci gluposti i aforizme..
manhunter Posted - 01/11/2011 : 22:54:50
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by manhunter
Ko je već u minusu debelom bi trebalo da se učlani u biblioteku, i da čita knjige po izboru i za relativno male pare. U minus bi trebalo da se ulazi iz nužde, a ne iz luksuza, tako da to nije opravdanje.



Moja biblioteka nije kupila knjigu 20 godina... Sta da citam?




U poslednjih 20 godina je izašlo 5 dobrih knjiga, tako da...
sawitch Posted - 01/11/2011 : 22:40:51
I ja kazem.. Bilo je dobrih stvara na rasprodajama, akcijama ili popustima kao i kod antikvara.. Noviteti su strasni... Jos malo pa cemo biti kao u Hrvatskoj gde su knjige bas skupe..
Imrahil Posted - 01/11/2011 : 22:35:38
Sajam se isplati zbog rasprodaja, nova izdanja je bolje ne gledati.
DzekDenijels Posted - 01/11/2011 : 22:04:12
quote:
Originally posted by Imrahil

http://www.alnari.rs/izdanja.aspx

A na sajmu 800 din. Govna.

Apsolutno se slažem sa tobom!
Mada je bilo dosta knjiga po 200 i 300 din. koje zaista vrede!
sawitch Posted - 01/11/2011 : 21:40:27
Gatuzo, ti ne poznajes termin "guzva"... Razgrci
Snake Plissken Posted - 01/11/2011 : 21:38:46
quote:
Originally posted by Lord Vader89

kazu da je ove godine i u subotu bilo poprilicno rastereceno

citiram Ultrasa
"bilo je mesta da komotno odigramo i turnir u malom fudbalu"


Pa ne znam, mene je generalno iritirala guzva oko pet kad stigoh, ali posle je bilo laganica. Mada, za subotu je verovatno bilo slabije no ranije.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000