forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Što je ovo?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Windwalker Posted - 24/03/2012 : 23:23:52
Ajde mi, molim vas, recite što je ovo?
Bez istraživanja, onako iz glave, probajte pogoditi.
Jer ja nemam riječi.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Zlix Posted - 10/04/2012 : 09:21:14
Meni se svidja kako ga je Smith crtao, crtez nekako docarava Konana iz mladjih dana, dok je jos bio lopov. A Smithov crtez inace nabreduje vremenom, recimo u Crvenim klinovima (Red nails) mi je bas gotivan...
Mr. Bushido Posted - 10/04/2012 : 00:07:13
quote:
Originally posted by IGMAN2

Tvrdnja da je B.W. Smithov Konan onaj pravi, tj.onakav kakvim ga je zamislio i opisao Robert E. Howard...
Mr. Bushido, nisi čitao Howardove priče, zar ne?
Howard svog Konana opisuje kao čovjeka herkulovske snage i građe, ogromne širine ramena, koje je naslijedio od svog oca kovača, i visine od preko dva metra. Snage tolike da je Konan, još kao mladić, golim rukama lomio vratove divljim simerianskim bivolima.


Howard isto tako kaže kako je Conan brz, agilan i da se kreće poput pantere. Kad se sve zbroji, Conan bi više bio građen kao Usain Bolt, a manje kao Arnold Shwarzenegger.

Znači, Barry Windsor-Smith ga je dobro crtao.
IGMAN2 Posted - 09/04/2012 : 23:42:34
HA!
Desilo se!
Big strip istražitelj Mr.Bushido, ovaj put nije odradio zadatak!
Naravno da se ne može baš sve znati, ali tvrditi nešto da je tako samo zato što se to nekom tako više sviđa, ili, možda, zato što je većina imala drukčije mišljenje, pa mora protiv struje...

Tvrdnja da je B.W. Smithov Konan onaj pravi, tj.onakav kakvim ga je zamislio i opisao Robert E. Howard...
Mr. Bushido, nisi čitao Howardove priče, zar ne?
Howard svog Konana opisuje kao čovjeka herkulovske snage i građe, ogromne širine ramena, koje je naslijedio od svog oca kovača, i visine od preko dva metra. Snage tolike da je Konan, još kao mladić, golim rukama lomio vratove divljim simerianskim bivolima.

Dakle, Barry je bio taj koji je Konana krivo crtao, a ne svi ostali.
Negdje sam pročitao da je i sam Howard bio vrlo snažan i visok lik, koji je volio boksati i koji se je i sam, pred kraj života, nabildirao. S takvim Howardovim sklonostima, Konan nije mogao biti drukčiji nego ogromna divlja mrcina.

Nemam ništa protiv Barrya, štoviše, njegovi kasniji Konani i X-men su mi odlični, ali to je, naspram njegovog mršavog Konana s početka priče i kvaziKirby rani brojevi X-men, neki deseti Barry Smith.
alexts Posted - 26/03/2012 : 17:56:54
Uopšte se ne slažem da je BWSmithov Konan žgoljav. On je manje ogroman od Busceminog, sa nešto većom glavom u odnosu na telo (realističnija anatomija), ali svakako deluje sposoban za demonstraciju snage kakvu je prikazivao u stripovima, za razliku od prosečnog momka sa ilustracije iz prvog posta.



izivko Posted - 26/03/2012 : 13:25:21
A ja, opet, ne mogu smisliti Sclavija (DD). Jedino onih par epizoda Zagora mogu svariti. Što si ti ukusi jebena stvar...
Mr. Bushido Posted - 26/03/2012 : 12:48:42
quote:
Originally posted by Johnny Difool

@ Mr. Bushido

Isplatilo bi ti se dati šansu Nolittinom Mr. Nou, osobito odličnim ranim epizodama kakve su kultni Posljednji Cangaceiro, Čovjek iz Gvajane, Rio Negro, Atlantik!, Lovci na glave itd. Meni je tu Nolitta bolji nego u bilo čemu što je napisao za Zagora, što valjda ima veze i s tim što je Mr. No moderniji strip suvremenije tematike i načina njezine obrade, plus egzistencijalizam i natruhe pesimizma i mizantropije što sve u svemu predstavlja jako dobru kombinaciju.


Vidjet ću, možda jednom posudim nešto od njegovih epizoda u knjižnici. Ali nisam u žurbi, em ima stripova koji me trenutno više zanimaju, em mi je ono što sam čitao od Mister Noa bilo dosadno. Jedino me Sclavi zanima jer volim njegov rad.
Lord Vader89 Posted - 26/03/2012 : 12:38:28
ima i toga siguurno (za uslovljenost)
al jbg

thanx
but no thanx
:D
Johnny Difool Posted - 26/03/2012 : 12:37:46
@ Mr. Bushido

Isplatilo bi ti se dati šansu Nolittinom Mr. Nou, osobito odličnim ranim epizodama kakve su kultni Posljednji Cangaceiro, Čovjek iz Gvajane, Rio Negro, Atlantik!, Lovci na glave itd. Meni je tu Nolitta bolji nego u bilo čemu što je napisao za Zagora, što valjda ima veze i s tim što je Mr. No moderniji strip suvremenije tematike i načina njezine obrade, plus egzistencijalizam i natruhe pesimizma i mizantropije što sve u svemu predstavlja jako dobru kombinaciju.
Mr. Bushido Posted - 26/03/2012 : 12:32:32
quote:
Originally posted by Lord Vader89

jeste, to si dobro definisao, slazem se

sad samo jos da se slozimo da je to sto je on crtao daleko od "teenage vide-mi-se-misici Aladina" koga mozemo da vidimo na Windwalkerovoj slici


Mada, vjerojatno reakcija ne bi bila toliko negativna da je, na primjer, Windsor-Smithov svojedobno bio zastupljeniji od Busceminog. Drugačija uvjetovanost, i sve to.

Jebga, za mene su Wood i Cloonan (pa i Carnivale) osvježenje. A i fino je vidjeti ponešto stiliziraniji crtež za razliku od onog konstantnog hiperrealizma.
Lord Vader89 Posted - 26/03/2012 : 11:54:31
jeste, to si dobro definisao, slazem se

sad samo jos da se slozimo da je to sto je on crtao daleko od "teenage vide-mi-se-misici Aladina" koga mozemo da vidimo na Windwalkerovoj slici
Mr. Bushido Posted - 26/03/2012 : 11:50:06
quote:
Originally posted by Lord Vader89

mislim, uopste taj njegov stil na pocetku mi je bio uzasan, ali se jos uigravao, pokusavao da pobegne iz kirbijevog sablona (nije li (i) on doslovno precrtavao kirbija?)
i kapiram i da je "zgoljav konan" posledica istoga, a ne zato sto je to bila neka njegova vizija, ili sta vec


On je dosta kopirao Kirbyja kada je crtao X-Men.

Ali, ja bih ipak rekao da jest riječ o njegovoj viziji, jer kad pogledaš njegove kasnije crteže Conana, vidiš da ga i dalje crta kao atletski građenog, a ne kao bildera.

http://barrywindsor-smith.com/Sagahtml/sagamenu.html
Lord Vader89 Posted - 26/03/2012 : 11:39:25
(pitanje se vise odnosilo na vrecu misica, nego na samog autora, pobogu, znam da je to BWS :D )

znam da je bari crtao "zgoljavog" konana, i zato ga nikad nisam ni voleo
mislim, uopste taj njegov stil na pocetku mi je bio uzasan, ali se jos uigravao, pokusavao da pobegne iz kirbijevog sablona (nije li (i) on doslovno precrtavao kirbija?)
i kapiram i da je "zgoljav konan" posledica istoga, a ne zato sto je to bila neka njegova vizija, ili sta vec
Mr. Bushido Posted - 26/03/2012 : 11:30:51
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Lord Vader89

jebi ga sad, Bushido

tom logikom bi i od Paje Patka mogao da napravis Paju Pingvina
ali to bi bilo potpuno OK, jer bi on i dalje bio prznica, ziveo od danas do sutra, jurcao za Patom, itd.... ?


Kruške i jabuke.

Barry Windsor-Smith nije crtao Conana kao vreću mišića, niti ga je Robert Howard takvim opisivao.

Nakon 400+ brojeva Conana, kakvim su ga crtali Buscema i drugi, ljudima je najednom teško prožvakati Conana kakav je bio u početku i kakvim ga je Howard zamišljao.



jel to ovaj isti barry smith, ili je neki drugi u pitanju:



?


Da, to je isti crtač. Nekad se potpisuje kao Barry Windsor-Smith, a nekad samo kao Barry Smith.
lwood Posted - 26/03/2012 : 11:27:08
quote:
Originally posted by Windwalker

Ajde mi, molim vas, recite što je ovo?
Bez istraživanja, onako iz glave, probajte pogoditi.
Jer ja nemam riječi.





ovo conan??
Lord Vader89 Posted - 26/03/2012 : 11:26:02
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Lord Vader89

jebi ga sad, Bushido

tom logikom bi i od Paje Patka mogao da napravis Paju Pingvina
ali to bi bilo potpuno OK, jer bi on i dalje bio prznica, ziveo od danas do sutra, jurcao za Patom, itd.... ?


Kruške i jabuke.

Barry Windsor-Smith nije crtao Conana kao vreću mišića, niti ga je Robert Howard takvim opisivao.

Nakon 400+ brojeva Conana, kakvim su ga crtali Buscema i drugi, ljudima je najednom teško prožvakati Conana kakav je bio u početku i kakvim ga je Howard zamišljao.



jel to ovaj isti barry smith, ili je neki drugi u pitanju:



?
Mr. Bushido Posted - 26/03/2012 : 11:21:23
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by mcn

Kad sve cijenite po Buscemi. A Barry Windsor-Smith koji ga je crtao prvi i tananog?



Meni je BWS vrh Conana.Od 8 epizode na dalje.C/B


Meni je on najbolji crtač Conana. Žao mi je što ga nije duže crtao.
Mr. Bushido Posted - 26/03/2012 : 11:16:18
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Nolittu nisam čitao van Zagora





Nikada nisi citao Mister Noa Ni njegovog Texa

Jos jednom




Iskreno, nakon Zagora niti ne želim. Kod Mister Noa me zanimaju jedino Sclavijeve epizode, jer ostalo što sam čitao nije baš bogznašto, a ni Disa ne volim. A Texa ionako čitam radi sjajnih crtača, priče su mu manje-više iste.
jaki Posted - 26/03/2012 : 11:01:09
quote:
Originally posted by mcn

Kad sve cijenite po Buscemi. A Barry Windsor-Smith koji ga je crtao prvi i tananog?



Meni je BWS vrh Conana.Od 8 epizode na dalje.C/B
Poli Posted - 26/03/2012 : 10:07:38
quote:
Originally posted by mcn

Kad sve cijenite po Buscemi. A Barry Windsor-Smith koji ga je crtao prvi i tananog?

mcn



Meni se njegov crtez ne svidja.

No, kako oni prvi crtezi kronolosko predstavljaju mlađeg Conana, mogao se on napumpati dok je vrtio mac.


A ovo je sve drugo samo ne Conan. Perzijski princ sigurno, a Conan... only in alternate dimension?


Nivox Posted - 26/03/2012 : 09:47:39
quote:
Originally posted by Raven84

Carnevale radi odlicne naslovnice, i ova je lijepa, no jednostavno mi to nije Conan. Valjda su me silni brojevi Busceme i svih ostalih crtaca programirali. :) Iskreno, da sam je prvi put vidio ne bih pomislio da je to Conan.


Ma nitko iz prve nebi pomislio da je to Conan.
Ja sam pomislio da je Prince of Persia kao što je i Kum Ruzvelt napisao.
Raven84 Posted - 26/03/2012 : 08:53:36
Carnevale radi odlicne naslovnice, i ova je lijepa, no jednostavno mi to nije Conan. Valjda su me silni brojevi Busceme i svih ostalih crtaca programirali. :) Iskreno, da sam je prvi put vidio ne bih pomislio da je to Conan.
Poli Posted - 26/03/2012 : 08:49:11
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Nolittu nisam čitao van Zagora





Nikada nisi citao Mister Noa Ni njegovog Texa

Jos jednom

wele Posted - 26/03/2012 : 01:50:48
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Nolittu nisam čitao van Zagora, ali njegov Zagor mi je loš. Ferri mi je u par epizoda dobar, ali uglavnom je slab. Također, Verni je kao kopija Ferrija jako loš. Donatelli je loš.




Kako se samo usudjujes?
Jasko Posted - 26/03/2012 : 01:49:56
quote:
Originally posted by paro
Na beton, čao Jasene, bilo mi je drago...



paro Posted - 26/03/2012 : 01:48:29
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by paro

A ništa, odoh ja preko ograde, zbogom okrutni svijete...



U more ili reku? Zivot je more



Na beton, čao Jasene, bilo mi je drago...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000