forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MAKONDO, nova izdavačka kuća

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
MAKONDO Posted - 23/06/2012 : 15:18:16
Dragi prijatelji,


Pred vama je nova izdavačka kuća "Makondo", nastala iz uverenja da je u svetskoj reci stripova ostalo još grumenja zlata koje tek treba otkriti.

Dva važna cilja naše izdavačke kuće su da svako izdanje koje potekne iz kuhinje "Makonda" bude umetnički izuzetno vredno, a ujedno i visoko kvalitetno odštampano. Bićemo okrenuti najviše francusko-belgijskoj školi stripa, ali će iz pomenute kuhinje izaći mnogo interesantnih stvari sa različitih strana sveta...

Većinu naše produkcije predstavljaće dela devete umetnosti, a izdavaćemo i romane, ilustrovane crtežima domaćih autora i obogaćene posebnim tekstovima i esejima. I kada već govorimo o domaćim autorima, sa ponosom naponinjemo da je logo "Makonda" delo Alekse Gajića, na kojem mu se ovom prilikom još jednom najiskrenije zahvaljujemo.

U ovom prvom pozdravu imamo za vas dve najave...

Prva strip biblioteka koju vam predstavljamo jeste biblioteka "Valkire", i u njoj prvi serijal - Marinijevi "Orlovi Rima". Ovaj serijal, kao što ćete u budućnosti uvideti, nije baš tipičan profil onoga čemu smo okrenuti i verovatno je nešto najkomercijalnije što ćemo ikada izdati, ali nam je jako drago što baš ovim delom započinjemo naš izdavački život jer je reč o sjajnom autoru, ambicioznom delu i izdanjima koja odlično izgledaju i za koja znamo da ćete ih rado imati u svojoj kolekciji. Iako ćemo uglavnom raditi integrale, "Orlovi Rima" su otvoren serijal koji dobro prolazi na evropskom tržištu tako da "Dargaud" nije ograničio broj albuma, a uz činjenicu da Marini jako studiozno prilazi izradi ove epske sage i radi jedan album svake dve godine, u ovom slučaju, odlučili smo se za izdavanje pojedinačnih albuma koje ćemo jednog dana objediniti u luksuznoj kutiji. Prva dva albuma izaći će u narednih mesec dana, a treći najkasnije za Sajam knjiga.

Druga najava se odnosi na romane, ali svakako da taj deo ne možemo nazvati nestripskim jer reč je o biblioteci pod nazivom "Liga izuzetnih džentlmena", u kojoj ćemo kroz dve edicije - "Horor klasici" i "Večni dečiji klasici", objaviti sva originalna dela koje je Alan Mur tako sjajno spojio u svom istoimenom remek delu. Prva knjiga u toj biblioteci biće "Čudan slučaj doktora Džekila i gospodina Hajda" Roberta Luisa Stivensona, za koju će ilustracije raditi Ivica Stevanović, a predgovor napisati Dejan Ognjanović.
Pored uvodne reči i ove dve najave, hteli bismo da napomenemo i jednu od novina koje će "Makondo" uvesti na naše tržište, a to su luksuzna kolekcionarska izdanja u (veoma) limitiranom tiražu, prava poslastica za najzagriženije kolekcionare, kakvi smo i mi sami. Prva dva izdanja u ovoj kategoriji biće prva dva naslova "Orlova Rima". Ova izdanja biće izdata u posebno dizajniranoj kutiji, luksuznom omotu i sa dodatnim stranama koje će sadržati nacrte i skice autora. Tiraž će biti samo 9 primeraka za svaki naslov, od čega će 4 biti urednička (2 za "Makondo", i po jedan za "Dargaud" i autora). Preostalih 5 primeraka biće pušteno u prodaju putem aukcije, i ova izdanja nikad neće biti doštampavana, što znači da će kupac ovog izdanja imati jedan od samo 5 primeraka koje je bilo moguće kupiti. Takođe, ovakva izdanja biće još vrednija iz razloga što neće biti štampana za svaki strip koji objavimo.
Za sve sugestije, utiske, primedbe i predloge možete nam se obratiti u svakom trenutku. Do skorog čitanja...

Iz zaliva magije...
Vaš "Makondo"

www.makondo.rs
makondo@makondo.rs

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
wesskowaz Posted - 23/10/2024 : 21:13:20
wesskowaz Posted - 23/10/2024 : 21:12:31
wesskowaz Posted - 23/10/2024 : 21:11:58
trolodtroje Posted - 22/10/2024 : 23:02:31
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Da li sam to sanjao ili sada treba da izadje sedmi pogrebnik (undertaker) od Makonda? :)


Sanjao ziher.
Moriarty i Tarzan čb de luxe tek u novembru posle sajma.
matori paraliticar Posted - 21/10/2024 : 14:43:22
Da li sam to sanjao ili sada treba da izadje sedmi pogrebnik (undertaker) od Makonda? :)
delboj Posted - 21/10/2024 : 14:23:07
Da ne otvaram novu temu, postoji ovo izdanje https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/konan-od-kimerije-con-mak-1-ksutal-grad-sumraka/38561/0/, a sad je najavljen taj strip, ali crno-bijeli i na većem formatu.

Kako to dodati, treba smisliti neki naziv?
MAKONDO Posted - 05/07/2012 : 23:59:53
Dragi prijatelji,

Povodom prvog predstavljanja naše izdavačke kuće na festivalu stripa u Kragujevcu, hteli bismo da iskoristimo priliku da vam se zahvalimo svima na sjajnom druženju i fantastičnim utiscima. Sa naše strane, nismo mogli poželeti lepši početak. Odlična početna prodaja kako od strane posetilaca na festivalu, tako i od vas koji ste iskoristi priliku da uplatom preko računa dobijete promotivnu cenu, a zatim i početak prodaje u knjižarama pokazuje da smo na dobrom putu.
Ipak, ono što nas raduje i više od same prodaje jesu vaše pohvale za kvalitet naših izdanja. Utisci izneti na samom festivalu, a zatim na forumima i u mnoštvu mejlova koje primamo ovih dana, a u kojima iznosite komplimente na kvalitet i izgled naših izdanja, to je upravo ono čemu smo stremili i što nam je bilo najvažnije. I od vas koji ste kupili izdanja i koji ste već zavoleli "Orlove Rima", kao i vas čijem senzibilitetu nije legao ovaj serijal, ali ste nam ipak pisali sa rečima hvale i podrške.
I upravo zbog toga, još jednom hvala na sjajnim ocenama,
i očekujte nove specijalitete iz kuhinje "Makonda"...
Dr. Zistis Posted - 02/07/2012 : 12:21:11
quote:
Originally posted by Friki


Evo, i od mene srdačni pozdravi za novog izdavača !

U ovo vrijeme kad nam se samo serviraju strah i neizvjesnost,lijepo je da se pojavio još jedan
izdavač koji će nam ponuditi " hranu za dušu ".
Da se kroz čitanje stripova vratimo u ono vrijeme dječje bezbrižnosti kad smo uronili u strip i zanemarili sve oko sebe.
Ah, nostalgija.
Svete reci


----------
Trenutačno se sluša: Samuel Barber - Agnus Dei

all_ba Posted - 29/06/2012 : 23:20:23
Česritke izdavaču na prvom sjajnom albumu. Držite se takvog kriterijuma i uspjeh neće izostati.
anto Posted - 29/06/2012 : 22:39:23
preporuka za Valkiru:
http://www.bedetheque.com/serie-30073-BD-Aama.html
Poli Posted - 28/06/2012 : 18:55:47

Podrska novom izdavacu! I dobro sto nije opet neki SBE reprint. :)

Zelim vam dobru prodaju da bi tako cim prije mogli videti jos nesto sa tog dugaaaaaackog spiska (pored vec pomenutih na vasoj stranici). ;)


regar Posted - 28/06/2012 : 15:12:51
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by regar

Pitanje za izdavaca. Ja cu najverovatnije i ove godine preskociti Kragujevac, nema sanse da uzmem slobodne dane.

Jel to znaci da necu moci da iskoristim popust ili postoji sansa da se u tom vremenu, dok traje okupljenje, i u Beogradu uzme ili naruci po snizenoj ceni?

Brate, organizuj se sa nekim iz Beograda da ti on donese Orlove iz Kragujevca

DObra ideja . Ali nemate pojma koliko mi je krivo sto ponovo propustam Kragujevac. Izvinite ma malom offu.




Friki Posted - 27/06/2012 : 23:43:37

Evo, i od mene srdačni pozdravi za novog izdavača !

U ovo vrijeme kad nam se samo serviraju strah i neizvjesnost,lijepo je da se pojavio još jedan
izdavač koji će nam ponuditi " hranu za dušu ".
Da se kroz čitanje stripova vratimo u ono vrijeme dječje bezbrižnosti kad smo uronili u strip i zanemarili sve oko sebe.
Ah, nostalgija.


----------
Trenutačno se sluša: Samuel Barber - Agnus Dei
Barker Posted - 27/06/2012 : 18:57:09
sve najbolje izdavacu!
axle munshine Posted - 26/06/2012 : 16:26:44
quote:
Originally posted by Argus

Sto fali omnibusu?Izvrstan izbor stripova jedino je cijena previsoka ali treba im dati malo vremena.Za mene su perspektivni i vjerujem u njihov daljni rad.Makondo ,zelim vam srecu i uspjeh.



Omnibus ima dobar izbor stripova, ali su primedbe koje su iznosile kolege forumasi, ovde i na drugim forumima, opravdane. Ovo je bio samo citat jednog od njih...Makondo i treba da krene putem koji su zapoceli Beli Put i nastavio Darkwood, znaci maksimalno korektne cene, dobar izbor naslova i tehnicki kvalitet...ako uz to bude i dobre komunikacije sa citaocima kao sto je to ovde slucaj, onda takvog izdavaca trebamo...i da dodam, ja sam u startu nabavio najskuplje Omnibusovo izdanje, tako da ne mislis da im nisam dao podrsku...tako ce biti i sa Makondom, iako su me u startu razocarali sa izborom plastifikacije, koja ne prilici BD naslovima, ali ok, nije to ni tako strasno...
Argus Posted - 26/06/2012 : 16:11:21
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by axle munshine

Znao sam da ces ti prvi da komentarises ovo...mat korice imaju svoju namenu pa i draz, ali ne uvek i sa svakom knjigom, na cemu neki izdavaci insistiraju, ali o tome ni ne vredi raspravljati i zapocinjati staru pricu, ionako je to izbor izdavaca a na nama je da to podrzimo ili ne...


Ma u biti i nije mi nešto posebno stalo do mata ili sjaja ali eto da malo potenciram raspravuBitno je da BD naslovi izlaze pa makar bili skupi/da li su?



Rasprava na topiku gde se predstavlja novi izdavac je nepotrebna...i slazem se da BD naslovi treba da izlaze, a sto se cene tice to ne bih komentarisao, to ce ionako trziste brzo da kaze...Neko negde rece, samo da ne budu novi Omnibus, takvi nam ne trebaju...a ja bih dodao: nama treba jos neki Darkwood...

Sto fali omnibusu?Izvrstan izbor stripova jedino je cijena previsoka ali treba im dati malo vremena.Za mene su perspektivni i vjerujem u njihov daljni rad.Makondo ,zelim vam srecu i uspjeh.
Ultras Posted - 26/06/2012 : 15:41:22
quote:
Originally posted by regar

Pitanje za izdavaca. Ja cu najverovatnije i ove godine preskociti Kragujevac, nema sanse da uzmem slobodne dane.

Jel to znaci da necu moci da iskoristim popust ili postoji sansa da se u tom vremenu, dok traje okupljenje, i u Beogradu uzme ili naruci po snizenoj ceni?

Brate, organizuj se sa nekim iz Beograda da ti on donese Orlove iz Kragujevca


regar Posted - 26/06/2012 : 15:09:32
Pitanje za izdavaca. Ja cu najverovatnije i ove godine preskociti Kragujevac, nema sanse da uzmem slobodne dane.

Jel to znaci da necu moci da iskoristim popust ili postoji sansa da se u tom vremenu, dok traje okupljenje, i u Beogradu uzme ili naruci po snizenoj ceni?
jaki Posted - 26/06/2012 : 01:42:07
Čitao sam i ja skenirani prvi tj.nulti album ali ostale je radio novi autoeski tim i djeluje spektakularno.
King Warrior Posted - 26/06/2012 : 01:37:51
quote:
Originally posted by jaki

Evo prijedlog za Valkiru
http://www.bedetheque.com/serie-15360-BD-Crepuscule-des-dieux.html
http://www.bdgest.com/preview-256-BD-le-crEpuscule-des-dieux-la-malEdiction-des-nibelungen.html


poprilicno losnjikava prica:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=34842&whichpage=17
MAKONDO Posted - 26/06/2012 : 00:28:36
quote:
Originally posted by Born To Run

quote:
Originally posted by MAKONDO
Loš prijem i slaba prodaja prva dva albuma, ali onda "Born to run"!




To što ste me nejmčekirali samo je razlog više da vas podržim kupovinom.



Oduvek smo baš gotivili tvoj nickname!
to boss...
MAKONDO Posted - 25/06/2012 : 23:42:34
quote:
Originally posted by jaki


Cijene 14 eura u Srbiji,koliko će onda u HR?




Cena za Srbiju je 12.96 eur, samo zbog ludovanja kursa trenutno moramo da fiksiramo ovako kako smo naveli. Ali, mi ćemo biti među prvima koji će nivelisati cenu u dinarima na dole ako kurs padne. Što se tiče cene u HR, na to izdavači u SRB ne mogu previše da utiču, zavisi od izvoznika i vaših knjižara, tako da ne znamo tačnu cenu.
MAKONDO Posted - 25/06/2012 : 23:35:59
quote:
Originally posted by jaki

Evo prijedlog za Valkiru
http://www.bedetheque.com/serie-15360-BD-Crepuscule-des-dieux.html
http://www.bdgest.com/preview-256-BD-le-crEpuscule-des-dieux-la-malEdiction-des-nibelungen.html



Hvala na predlozima, Jaki! Super ovo deluje, ali imamo dugačaaaaaak spisak planova...
jaki Posted - 25/06/2012 : 02:16:29
Evo prijedlog za Valkiru
http://www.bedetheque.com/serie-15360-BD-Crepuscule-des-dieux.html
http://www.bdgest.com/preview-256-BD-le-crEpuscule-des-dieux-la-malEdiction-des-nibelungen.html
jaki Posted - 25/06/2012 : 01:32:45
quote:
Originally posted by goksi

quote:
Originally posted by jaki

Cijene 14 eura u Srbiji,koliko će onda u HR?



Evro je u Srbiji odavno 115 dinara.


12,20 eura.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000