forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Koliko vas i dalje prati AF serijal?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
PijaniPatak Posted - 22/07/2012 : 18:01:45
Pitanje je jednostavno. Neki su stali, sa Magnusom, neki negde oko broja 200 i tako dalje...zanima me odnos postotka, koliko onih koji su citali klasicnog Alana Forda (bah, neka to bude prvih 300) i dalje REDOVNO kupuje najnovije brojeve na kioscima, ukljucujucu i Minuette serijal?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
nikola9 Posted - 25/07/2012 : 23:06:31
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by nikola9

@darth ivan bio si u pravu...upravo sam nabavio jedan af ekstra i sad mi je toliko žao tih 15kn ....



razumijem te, samo još je veća žalost kad čitajući te gluposti vidiš u što se pretvorio nekad slavni serijal.




sutra idem kupit klasik da se malo smirim...
Darth Ivan Posted - 25/07/2012 : 22:54:19
quote:
Originally posted by nikola9

@darth ivan bio si u pravu...upravo sam nabavio jedan af ekstra i sad mi je toliko žao tih 15kn ....



razumijem te, samo još je veća žalost kad čitajući te gluposti vidiš u što se pretvorio nekad slavni serijal.
nikola9 Posted - 25/07/2012 : 22:24:53
@darth ivan bio si u pravu...upravo sam nabavio jedan af ekstra i sad mi je toliko žao tih 15kn ....
dnevni boravak Posted - 25/07/2012 : 21:52:38
Uopće ne pratim AF.
Davno je prošlo vrijeme kad sam ga čitao u izdanju "Borgisa".
Gledanost ili smrt, SOS Pochita, Mršav Božić, morganin zatočenik ... sve su to lipe uspomene.

Pokušao sam nešto pročitati od Strip Agent extra...
dsormaz1 Posted - 25/07/2012 : 19:54:29
quote:
Originally posted by Jasko
A prevod kod tih pirata je toliko kriminalan da bi i ludi Hranislav bolje preveo


Jasko Posted - 25/07/2012 : 01:22:17
quote:
Originally posted by Darth Ivan

a čekaj, kaj je u "legalnom" izdanju bolji prijevod? mislim da tu epizodu nije preveo Brixy stariji, s obzirom da je ona kod nas izašla tek kasnije (ne znam koji je točno datum izlaska ove epizode u Italiji, mislim '79. ili '80.)



Onaj koji je preveo Formule, preveo je i ovo. Meni dovoljno.

A prevod kod tih pirata je toliko kriminalan da bi i ludi Hranislav bolje preveo
Darth Ivan Posted - 25/07/2012 : 01:16:37
a čekaj, kaj je u "legalnom" izdanju bolji prijevod? mislim da tu epizodu nije preveo Brixy stariji, s obzirom da je ona kod nas izašla tek kasnije (ne znam koji je točno datum izlaska ove epizode u Italiji, mislim '79. ili '80.)
Jasko Posted - 25/07/2012 : 01:10:36
quote:
Originally posted by dejan borca

to mi nista posebno ne znaci
cak su mi ova piratska bolje odradjena,jer su potpuno verna originalu



Da, zato je prevod uzasan.
Darth Ivan Posted - 25/07/2012 : 01:04:34
Extra ti je serijal epizoda koje izlaze u Italiji, danas. dakle najnovije AF epizode.
Klasik serijal je izdavanje starih AF epizoda (trenutno je stigao do broja 126)
Super klasik serijal je reizdanje epizoda iz Klasik serijala (trenutno je stigao do broja 20).
Kum Ruzvelt Posted - 25/07/2012 : 00:01:27
U cemu je, uopste, razlika izmedju mase tih AF-a? Superklasik, Extra, Borgis, Klasik... vjerovatno ih ima jos? Ne pratim Alan Forda pa mi to sve djeluje zbunjujuce..
Inace od Alan Forda imam samo komplet trobroja (14 komada) i to je to...steta sto se stalo na tih 14 brojeva. Da su bar dogurali do 20...
Barney Posted - 24/07/2012 : 15:25:13
quote:
Originally posted by nikola9

@Barney....mislis na otok mračnjaka???



Da
srdjandj Posted - 24/07/2012 : 09:02:25
quote:
Originally posted by dejan borca

...ja kao strastveni kolekcionar AF imam sva moguca izdanja,tako da piratska takodje su sastavni deo moje kolekcije...





Naravno, piratska, makedonska, slovenacka izdanja, extra, klasik, superklasik, sve to skupljam kao strastveni kolekcionar AF!
dejan borca Posted - 24/07/2012 : 00:31:43
quote:
Originally posted by Darth Ivan

premda ne znam baš što ti to znači da su piratska izdanja "potpuno vjerna originalu" - misliš da će prvo "legalno" izdanje bit drugačije?


mislio sam na dizajn,evo uporedi



i da ne dodje do zabune,ja kao strastveni kolekcionar AF imam sva moguca izdanja,tako da piratska takodje su sastavni deo moje kolekcije
i da dodam da je klasik moje najdraze izdanje
a kao sto vec rekoh uzimam sve osim extra i super klasika,to mi ne treba
Darth Ivan Posted - 24/07/2012 : 00:10:34
vidjet ćemo kak će ispast kad izađe u klasik izdanju...

premda ne znam baš što ti to znači da su piratska izdanja "potpuno vjerna originalu" - misliš da će prvo "legalno" izdanje bit drugačije?
dejan borca Posted - 23/07/2012 : 23:55:42
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by dejan borca

jos davno su uradjena piratska izdanja svih tih brojeva,i jos davno sam ih nabavio i procitao



drugim riječima, epizoda je doživjela samo ilegalno izdanje


to mi nista posebno ne znaci
cak su mi ova piratska bolje odradjena,jer su potpuno verna originalu
Risar_69 Posted - 23/07/2012 : 23:52:42
hvala, pogledaču ga, evo dve variante http://www.youtube.com/watch?v=GCkUNPwJ6dI i ovdje http://www.stripovionline.com/AlanFord/Stream/index.php?r=0010_Olimpijski_plamen&js=1
a pokušaču ga nači na nekoj aukciji.

Darth Ivan Posted - 23/07/2012 : 23:44:27
quote:
Originally posted by dejan borca

jos davno su uradjena piratska izdanja svih tih brojeva,i jos davno sam ih nabavio i procitao



drugim riječima, epizoda je doživjela samo ilegalno izdanje
dejan borca Posted - 23/07/2012 : 21:43:52
quote:
Originally posted by Risar_69

Hvala puno obojici.
Znači fali mi zadnja dva broja. Kad je izašla 180-ica kao pirat? Može li se videti naslovna?

--


culfis Posted - 23/07/2012 : 21:35:07
ne kupujem
Risar_69 Posted - 23/07/2012 : 21:14:30
Hvala puno obojici.
Znači fali mi zadnja dva broja. Kad je izašla 180-ica kao pirat? Može li se videti naslovna?

--
dejan borca Posted - 23/07/2012 : 20:17:34
jos davno su uradjena piratska izdanja svih tih brojeva,i jos davno sam ih nabavio i procitao
Darth Ivan Posted - 23/07/2012 : 19:23:55
epizode 86 i 180 nisu nikad izašle u ex-yu. 180-a je dosad neobjavljena.
dejan borca Posted - 23/07/2012 : 19:21:46
vesnik nije objavio sledece brojeve po italijanskoj numeraciji
10,38,39,40,43,86,125,180

kasnije su neke objavili u trobrojima i maxijima
Darth Ivan Posted - 23/07/2012 : 19:21:00
quote:
Originally posted by Risar_69

Gdje se nadju brojevi i koji su to AF, koji su bili cenzurirani-neobjavljivani u SuperStripBiblioteki, kao npr. broj 125(može neki spisak do br.125, možda i napred)?
Hvala za odgovor.



bilo ih je dosta. važno je da su sve cenzure/neobjavljene epizode maknute u ovim KLASIK/SUPER KLASIK izdanjima.

imaš na hrvatskoj wikipediji navedene epizode koje su cenzurirane.
Risar_69 Posted - 23/07/2012 : 18:17:53
quote:
Originally posted by nikola9

quote:
Originally posted by Risar_69

Gdje se nadju brojevi i koji su to AF, koji su bili cenzurirani-neobjavljivani u SuperStripBiblioteki(do br.125, možda i napred)? Kao npr.125. Može neki spisak.
Hvala za odgovor.


---



nisam jos procitao otok mracnjaka(br.125) ali vec se na naslovnici vidi da se spominje nacizam...a u bivšoj SFRJ se sa nacizmom nije smijelo čak ni saliti kao sto to radi bunker pa su zato cesto cenzurirali ili preskakali neke brojeve:



To znam, toga još nije u kiosku, bar kod nas, čekam ga. Idem do Bucha pogledati ako je več.
Znam za Formulu i Onog što su AF i BB u pustinji kao legionara.
Pa sam mislio, do br. 125, ima li još koji, od ovih Klasik.

-

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000