forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi u kesicama

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
soulfly tribe Posted - 20/12/2013 : 05:07:50
Vidio sam negdje komentar da se stripovi u vrećicama nakon nekoliko godina oštete ako ih se ne vadi van, je li to istina? ako je istina, zašto je tako i koliko smiju biti unutra ( '' bez zraka '' ) ?
19   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Apolion Posted - 27/12/2013 : 08:06:56
quote:
Originally posted by soulfly tribe

Vidio sam negdje komentar da se stripovi u vrećicama nakon nekoliko godina oštete ako ih se ne vadi van, je li to istina? ako je istina, zašto je tako i koliko smiju biti unutra ( '' bez zraka '' ) ?




Jedino ostecenje za stripove u kesicama moze doci zbog kondezacije vlage usled velikih temperaturnih oscilacija u prostoriji u kojoj se nalaze.
Pod uslovom da su kesice otvorene ili imaju one zatvarace na lepljenje.
Ako je hermeticki zatvoreno onda ne.

Najbolje su one za zamrzivac.
Nemogu ispustiti nikakvu kiselinu jer su namenite za pakovanje hrane.

Inace ovo me podseti na diskusiju na jednom drugom mestu.
Pokretac diskusije je tvrdio da su Bonelli kesice najbolje .
Poverovao sam da govori iskreno.
Posle utvrdim da on prodaje te kesice pa mu je pokretanje teme izgleda bila samo dobra reklama.
zlatko900 Posted - 22/12/2013 : 19:57:46
quote:
Originally posted by Gil-galad

quote:
Originally posted by zlatko900

...ja ih tako čuvam i nisu izgubili ni boju ni miris.



A ukus?

@soulfly,

kese za zamrzivač su i više nego dobre. Nabaviš nekoliko veličina i uglavnom sve staje, kese od 4 kg su idealne za A4 albume, a čak i za deblje oversized hc Amere, u one od 5 kg staju DW-ov Tarzan ili Fibrin Rip, male od 2 kg za Bonelli, one od 3 kg za američke trejdove.

Glede prašine, mnogo je lakše obrisati je sa upakovanih stripova i na ovaj način stripovi zaista ostaju godinama kao novi-novcati.

O ukusima se ne raspravlja,haha. Ali stvarno-ja imam ormar sa vratima za stripove,pa nema prašine,vlage i ostalih štetnosti,a kad se poželim kojega pročitati uvijek mi je dostupan.
Gil-galad Posted - 22/12/2013 : 00:49:50
A to za kiselinu koju ispuštaju, to sam pročitao još pre 5-6 godina ovde na forumu... Ove kesice koje koristim, veruj mi, ništa ne ispuštaju, sigurne su po ozonski omotač i tako to.
Gil-galad Posted - 22/12/2013 : 00:47:01
quote:
Originally posted by zlatko900

...ja ih tako čuvam i nisu izgubili ni boju ni miris.



A ukus?

@soulfly,

kese za zamrzivač su i više nego dobre. Nabaviš nekoliko veličina i uglavnom sve staje, kese od 4 kg su idealne za A4 albume, a čak i za deblje oversized hc Amere, u one od 5 kg staju DW-ov Tarzan ili Fibrin Rip, male od 2 kg za Bonelli, one od 3 kg za američke trejdove.

Glede prašine, mnogo je lakše obrisati je sa upakovanih stripova i na ovaj način stripovi zaista ostaju godinama kao novi-novcati.
soulfly tribe Posted - 21/12/2013 : 16:48:21
quote:
Originally posted by djukak

Jedini razlog zašto ja koristim kesice je prašina.... Koja me nervira...



e to je i kod mene jedini slučaj. uvijek sam mrzio kad uzimam stari strip sa police skidat prašinu sa njega i gledat ga kao da je skroz izrauban, pa sam ih stavio u kesice.
soulfly tribe Posted - 21/12/2013 : 16:46:33
quote:
Originally posted by zlatko900

Ma samo ih drži na suhom mjestu,bez vlage i doticaja sunca,i netreba ti nikakva kesica,a možeš ih listati kad se sjetiš. Čemu imati stripove kad su ko u konzervi. Dokazano-ja ih tako čuvam i nisu izgubili ni boju ni miris.



Stavi samo 5 stripova u kesicu, pa ćeš vidjet kad pregledavaš cijelu kolekciju koliko su ti draži i ljepši od ostalih
osim toga što se stripovi stvarno očuvaju, i ovako estetski mi je lijepo za vidjet zamotan strip. a ne gledam na to kao da su u konzervi, kad imam valjda 2000 stripova i neke stripove neću dotaknuti godinama. ionako nemam vremena prebirati po starima, ne stignem ni nove pročitati, pa je onda bolje da su ovako osigurani
soulfly tribe Posted - 21/12/2013 : 16:42:26
quote:
Originally posted by nikia

Moji su svi u običnim kesicama za zamrzivač već 10 godina i ništa im ne fali.Isti su kao onog dana kad su štampani.


i ja isto imam te za zamrzivač..e to sam si i mislio.. i meni je tak
soulfly tribe Posted - 21/12/2013 : 16:41:45
quote:
Originally posted by jaki

obićne kesice sadrže kiselinu u sebi koje nakon dugogodišnjeg držanja mogu oštetiti papir stripa i zato kolekcionari stripova kupuju specijalne kesice namjenjene upravo za to.
ili je sve to podvala da bi se kupovalo te specijalne kesice


e takve sam nekakve stvari zapamtio pa zato i pitam.. držim sve stripove koji nisu HC u kesicama. Zapakirao sam ih prije 4-5 godina, bar mislim, i sad kad izvadim neki za čitat u savršenom je stanjum, tj. još uvijek imaju onaj svježi i novi miris tiskare, i papir je skroz bijel i čist. Volio bih da tako i ostane. Mislim ne vidim kakvog smisla ima da se papir unutar tih vrećica uništi, ali svejedno pitam .. ne bih volio za 5 godina povadit sve stripove van i skužit da su uništeni.
Obi-wan Posted - 21/12/2013 : 15:20:45
Stripovi vremenom propadaju. Neće zauvijek biti glanceri, čak i ako ih ne listate. Da li zbog sile gravitacije, prašine, vlage, svjetlosti, loših vrećica, kukaca, suhog zraka ili nečega desetog, stripovi su podložni zubu vremena.
No, čak i tako, trajat će dovoljno dugo - duže od nas.
Sobna temperatura, isparivač na radijator, zatvoren ormar, brisanje prašine povremeno. Ovako moji stoje već skoro 10 godina i prilično se dobro drže - minimalno propadanje.
djukak Posted - 21/12/2013 : 10:52:35
Jedini razlog zašto ja koristim kesice je prašina.... Koja me nervira...
zlatko900 Posted - 20/12/2013 : 23:01:06
Ma samo ih drži na suhom mjestu,bez vlage i doticaja sunca,i netreba ti nikakva kesica,a možeš ih listati kad se sjetiš. Čemu imati stripove kad su ko u konzervi. Dokazano-ja ih tako čuvam i nisu izgubili ni boju ni miris.
bluefield Posted - 20/12/2013 : 21:04:50
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Timber Bil

Trebaju li nekome Bonelli kesice?



To su neke posebne?


Posebno skupe!
DeeCay Posted - 20/12/2013 : 17:37:37
quote:
Originally posted by Timber Bil

Trebaju li nekome Bonelli kesice?



To su neke posebne?
Timber Bil Posted - 20/12/2013 : 17:35:58
Trebaju li nekome Bonelli kesice?
nikia Posted - 20/12/2013 : 11:27:50
Moji su svi u običnim kesicama za zamrzivač već 10 godina i ništa im ne fali.Isti su kao onog dana kad su štampani.
roby05 Posted - 20/12/2013 : 11:17:18
Ja nesto stripova drzim u zamrzivacu,u kesicama za zamrzivac.Uvik su svjezi,papir zadrzava onaj miris,a lipilo da i ne govorim,raj za osjetila.Nikakve specijalne ne dolaze u obzir,samo one na kojima pise da su za zamrzivac.
jaki Posted - 20/12/2013 : 10:40:54
obićne kesice sadrže kiselinu u sebi koje nakon dugogodišnjeg držanja mogu oštetiti papir stripa i zato kolekcionari stripova kupuju specijalne kesice namjenjene upravo za to.
ili je sve to podvala da bi se kupovalo te specijalne kesice
Kojot Posted - 20/12/2013 : 09:03:12
quote:
Originally posted by PAJDO

Iz moga iskustva to nije slučaj



+1
Bas se lepo cuvaju u kesicama!
PAJDO Posted - 20/12/2013 : 07:58:33
Iz moga iskustva to nije slučaj

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000