forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 BG salon stripa propast

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 28/09/2024 : 17:26:57
Namerno cu pokrenuti temu jer mi je pun k… ofer boraca za strip koji se na kraju manifestuje kurcoboljom za ovakvim stvarima. Drugar mi je bio tamo i poslao slike, prazno, tribina prazna, ljudi, ta nekolicina setka tu i razgleda i to je to.

Srali su pri zabranama da ce da se bore za strip u Srbiji i onda ovakva institucija kao sto je salon propada.

Par entuzijasta u Mostaru napravi festival koji je naspram ovog kao Njujork a BG ima 2 miliona stanovnika.

Reklama nikakva, gosti i teme nikakve, poziva za druzenje i okupljanje nigde. Propast, kao u naslovu ove teme.

Ocigledno diletanti vode to i uzimaju pare od grada ili drzave za fusiranje.

I niko, ali niko da se ponuni ili kaze “ej, sklonite se, dajte meni ili nama.”

Znam da ima ranijih tema o salonu ali ovo je akcentovanje na ono sto mi se zgadilo nakon one zabrane Fibre i pritiska na striparnice i male izdavace.

Imao sam potrebu da to hajlajtujem.
9   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
sawitch Posted - 28/09/2024 : 19:27:43
Salon u tom prostoru ima potencijal da bude najbolja manifestacija u ovom delu Evrope. Salon ima tradiciju i ime. Salon je sada kao sva kultura u ovoj zemlji, raspad.

To treba dati ekipi koja je nekad bila deo ovog foruma i dizala strip u Srbiji kada nije postojao. Da sednu zajedno i da organizuju. Imaju ime, imaju ugled i ja bih prvi na njihov poziv danas ubacio u kola familiju i presao kilometre. Iako sve imam verovatno bih nesto i kupio. A verujem da bi tako i drugi.

Mnogo su bitni i licni kontakti i volja za okupljanjem. To je poslednjih godina nestalo a ranije je bila redovna pojava. Kad se setim Mafesta pre 15 godina ili nekadasnjeg Salona pa okupljanja na sajmu, u Kragujevcu godine nulte pa druzenja po BG-u sa ekipom ne mogu a da ne pomislim da je to nemoguce sada napraviti.

Jako mi je zao sto je salon postao ovakav.
panda Posted - 28/09/2024 : 19:20:11
Salon je jedna mala manifestacija koju od ostalih strip manifestacija slicne velicine u Beogradu izdvaja uglavnom relativna izvesnost da ce se odrzati i sledece godine. Konkurs je tu glavni momenat - zbog njega je bitan autorima. Izdavacima je malo manje bitan, uglavnom da podele tih par priznanja izmedju sebe i pohvale se na drustvenim mrezama. Publici je nebitan jer svi znaju da ce jeftinije da pazare na Sajmu (za koji se i izdanja vecinski tempiraju) samo mesec dana kasnije, a lista gostiju je tradicionalno tanka.

https://www.salonstripaskc.rs/sr-rs/

Ovi svi gosti ikada da se rasporede na 3 izdanja festivala - otprilike nekadasnji Mafest nivo, osim sto je Masfest odapeo, a Salon jos traje :)
matori paraliticar Posted - 28/09/2024 : 18:49:34
Ako sam dobro razumeo u Srbiji nikada bolje.
Poli Posted - 28/09/2024 : 18:48:42

Bude nam slabije da nam bude bolje ili kako vec?


john connor Posted - 28/09/2024 : 18:38:43
I tako vec vise godina unazad.
verab Posted - 28/09/2024 : 18:31:07
Boro nagradio samog sebe za doprinos samom sebi, jesam li dobro shvatio?
matori paraliticar Posted - 28/09/2024 : 18:24:48
СПЕЦИЈАЛНЕ НАГРАДЕ И ПРИЗНАЊА:

ПРИЗНАЊЕ ЗА НАЈБОЉЕГ ИЗДАВАЧА ДОМАЋЕГ СТРИПА 2023/2024.

Добитник: МАКОНДО, Београд

ПРИЗНАЊЕ ЗА НАЈБОЉЕГ ИЗДАВАЧА ИНОСТРАНИХ СТРИП ИЗДАЊА У СРБИЈИ 2023/2024.

Добитник: ЧАРОБНА КЊИГА, Београд


fun fact for geeks
90 година од објављивања првог новинског серијализованог авантуристичког стрипа РЕАЛИСТИЧКЕ СТИЛИЗАЦИЈЕ


alexts Posted - 28/09/2024 : 18:18:14
Pa već neku godinu Salon pada. Tako čujem.
matori paraliticar Posted - 28/09/2024 : 18:12:47
Kako neocekivan razvoj dogadjaja


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.05 seconds. Snitz Forums 2000