forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 PITANJA LUDENSU

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Darkwood Devil Posted - 15/11/2001 : 20:01:35
U sljedecih nekoliko dana na ovom topicu mozete postavljati svoja pitanja koja ce biti prosljeđena glavnom uredniku LUDENSA gospodinu Bernardu Radovčiću. Interviwe ce biti obavljen u sljedecih 10-ak dana, nakon toga imat cete priliku procitati sve zanimljivosti vezane za strip izdanja ove izdavacke kuce. Ekipo navalite sa pitanjima...

-DD-
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Siljak66 Posted - 05/07/2022 : 12:51:45
quote:
Originally posted by stinky

Da li će izlaziti MARTIN MYSTERE redovito???




Čini mi se da neće
stinky Posted - 29/12/2001 : 19:25:10
Da li će izlaziti MARTIN MYSTERE redovito???

stinky Posted - 29/12/2001 : 19:23:00
Htio bih razmijenjivati stripove sa kolekcionarima (u obzir dolazi i kupovina)..
Moja e-mail je: mario_sremec@net.hr


Edited by - stinky on 12/29/2001 19:30:13
KOLEKCIONAR Posted - 01/12/2001 : 23:16:48
Dobro si to rekao DALMA, ali trebao bi da procitas TEXA br.59 OCEKUJUCI NOZ, ILI 60 ZIVA LAVINA, tosu pravi KLASICI mislim dabi TEXA ipak trebali od pocetka, isuvise je dobar dabismo ga preskakali.

Dalma Posted - 01/12/2001 : 18:11:51
Pitaobih gospodina Bernarda Radovčića zašto Martin Mystere i Tex nemaju na naslovnicama na uobicajen oblik upisana imena junaka kao sto je to na originalima i kao sto je bilo na izdanjima SD. Predlozio bih mu da nakon nekoga vremena pocne izdavati extra brojeve Mister Noa od prvoga broja i Texa recimo od stotoga te da za Bozic ili Novu godinu izda jedan specijalni broj.

Dok Lester Posted - 01/12/2001 : 01:04:10
Kladi se na tenis i NBA. Najsigurnije je (ako uopce ima sigurnih).

Wooo Posted - 01/12/2001 : 00:50:02
Ja tu i tamo zaigram loto, saljem krizaljke, iz Novog lista skupljam i saljem kupone za auto, kladim se na nog. i kosarku, ali nikad nista, nemam bas previse srece :((.

Word Up?! I got the skill, I'll bust ya in the grill!
Also I Gots My A.K. So Don't Try And Play Me!
Going-Going Posted - 30/11/2001 : 09:14:34
Ajmo opljackati Dnevnikov magacin (ako ima jos sta u njemu).

Dok Lester Posted - 29/11/2001 : 21:11:05
Ajmo radije u kladionicu.

Kruger Posted - 29/11/2001 : 21:02:27
Ajmo igrati loto pa kad dobijemo ogromne pare onda cemo da otvorimo veliku striparnicu u kojoj ce biti svega
Od stripova naravno

Going-Going Posted - 22/11/2001 : 08:33:39
MIKE zasto mislis da bi novi junak bolje prosao od bilo kog reprinta. Da li mozda mislis da bi njega SD izdavala 1 mesecno a ne kao sve ostale 3-5 godisnje, sto je po tebi tracenje vremena. Da se razumemo nemam ja nista protiv novih junaka, i ja bi ih rado citao. Ali ono sto je nama sad potrebno je da na ovim prostorima ponovo zazivi kultura skupljanja i citanja stripova, a to bez velikog odricanja izdavackih kuca nece moci.

KOLEKCIONAR Posted - 22/11/2001 : 02:05:52
Dobro si to rekao WOOO.. nije upitanju nikakva nostalgija kako vecina pokusava da kaze. Pogledajte bilo koi FILM recimo ALIEN prvi dio je za sve pohvale, dok je drugi dio puno losiji, a o trecem da inegovorimo itd. Naravno dasu crtaci i pisci dobrije prica, ulozili sav svoj talenat do MAKSIMUMA dase dokazu i opstanu u takvoj radnoj sredini.Svremenom tesu se vise price ISPRICALE a crtaci jednostavno vise DOKAZALI, tako daje sada u skladistima BONELIJA i drugih izdavaca jednostavno ostalo BLAGO koje ceka na neke buduce generacije.Akosu nekada prodavali TEXa za sitne pare, danas cega opet prodavati u mozda duplo manjem tirazu, ali sa malo sminke oko naslovnica, podignut cese cijene, i izdavaci negube nista. Istina imaju manju prodaju ali zarade jednako kao i sa visom u vrijeme dok je strip bio ipak jeftin. Mislim dabi se svi ostali trebali da povedu za primjerom SDi reprinta ostalih junaka, koi imaju itekako dobre price, samo ih treba malo usminkati ,popraviti papir, riknu, upis texta, i plastificirane naslovnice. Zaposliti covjeka koi se razumije i koi VOLI strip, i OBAVEZNO RADITI PO NJEGOVOM KRITERIJU, i ucinak nesmije, i nemoze izostati. Ali izgleda dace ovi prije ukinuti strip nego stoce uciniti nesto zaista,zaista dobro po pitanju stripa na nasim prostorima. Potpuno se slazem sa doticnim momcima koi zele da upisu ITALIJANSKI jezik, mozda se cak ija nato odlucim, ako samo ukinu jos bilo kojeg junaka. Ionako radim u INSTITUTU ZA TEHNOLOGIJU odakle dolaze studenti iz cijelog svijeta. A ja kao radnik imam pravo na bilo koi jezik, ako me interesuje ito BESPLATNO. Moracu ipak da razmislim osvemu ovome.

Wooo Posted - 22/11/2001 : 01:00:06
Bilo bi dobro da se radilo o samo jednoj stranici, a ja osobno mislim da bi trebalo pokusati i sa reprintima i sa novim junacima, ali samo ako su ti novi junaci zaista toliko dobri, jer ako jesu onda bi trebalo poceti sto prije kako nam talijani ne bi previse pobjegli, oko toga se slazem,nisam procitao niti jedan strip novih bonellijevih junaka tako da nemogu procijeniti koliko su zanimljivi i koliko bi se prodavali, Magico Vento sam vidio neke crteze i preveo sam si nesto, strip izgleda ok, ali nemogu prosuditi na tih par stranica.
Jos uvijek mislim da su stari stripovi bili bolji, neznam da li je to zbog neke nostalgije ili neceg drugog, ali prije su mi i crataci bili bolji vise su se trudili, bilo je vise detalja, danas u crtezu prevladava puno crne boje i malo detalja(cast iznimkama).

Word Up?!
I Gots My A.K. So Don't Try And Play Me!
KOLEKCIONAR Posted - 22/11/2001 : 00:40:48
Ukoliko dodje do izlazenja novih junaka, onda sigurno opada prodaja pojedinih sadasnjih. To svaka redakcija ZNA i zato ih jos dugo nece uvoditi sigurno.Neka SD uvede nekog novog junaka, odma cega uvesti i vanini, ili obratno.Zasada je jedino HORUS DJECIJA izdavacka kuca. Ostale 3 su za nas odrasle.

mike Posted - 22/11/2001 : 00:17:26
Hahaha, dobar argument Woo. Iako trebas da razmisljas ovako: sta je jedna ova izbacena stranica protiv 96 novih stranica nove junacine?

I naivan je onaj, koji misli, da ce biti svega, dakle i reprinta i novih junaka. Definitivno bi trebalo da se da prednost ovim zadnjim...

Joe... Joe Batafuco.
Wooo Posted - 22/11/2001 : 00:09:54
Ok, to je tvoje misljenje, i ti se zalazes za nove stripove, ja se zalazem i za nove i za reprinte, itekako bih volio vidjeti reprintane epizode texa i martija, a mene jako puno smeta to sto su "neki" stripovi kod ZS-a osakaceni , i to dobro osakaceni, ne brini se nece se izgubiti niakva car starih izdanja, uvijek ce car biti u tome da ces znati da fali "pokoja" stranica .

Word Up?!
I Gots My A.K. So Don't Try And Play Me!
mike Posted - 21/11/2001 : 23:46:21
Jao ljudi, sta vi ovde pricate... Prosao sam na brzinu sve postove i... Tex reprint??? I Marty reprint? Ja sam mukom progutao ovih prvih 40 brojeva Zagora (do epizode Sam protiv svih) koji su zamene jedno veliko smece... Znam, neki ce se sad opet ljutiti, ali tako ti je to .

Ja sam inace protiv bilo kakog reprinta, jer se tako gubi car starih izdanja (pa bila ona losija i skracena)... I Dylan Extra mi je obicna glupost... Istina je, da je kvalitet puno bolji i epizode su ti kompletne, ali... Sa takvim tempom izlazenja (3 epizode na godinu) to je obicna potrata vremena. Ne znam kome na cast to Slobodna radi.

Ja bi radije novosti, a novosti su nove junacine. Ima ih puno preko granice. A jedan Magico Vento ili Dampyr morali bi da prođu i na ovim prostorima .

Joe... Joe Batafuco.
KOLEKCIONAR Posted - 21/11/2001 : 17:09:02
Jucer sam dobio paket iz FRANCUSKE. I medju stripovima bio je i TEX br. 59 OCEKUJUCI NOZ fenomenalni GALEPINI je uradio pravu stvar. Nevjerovatno dobra prica, i zaistabi bilo steta ovoga JUNAKA ne reprintovati. M NO i KEN PARKER uopste nebi bili pozitivan izbor. Jabih radije umjesto M.NOa, da reprintuju KIT TELER ito od br. 206 OKRUTNA PENELOPA. Ali bitce onako kako izdavaci odluce, ipak oni rade kako oni misle daje dobro, nas niko nepita NIZASTO.

Going-Going Posted - 21/11/2001 : 11:37:13
Ti uvek napises poruku na koju ti nemozemo odgovoriti. Sta sad da kazemo: "ne slazem se sa tobom zbog...", ali cvrc, slazem se. Postaces ubica topic-a.

Darkwood Devil Posted - 21/11/2001 : 09:29:52
Od kako je LUDENS stupio na scenu moram priznati da se bas previse ne bojim za stripove koje objavljuje SD. Po ugovoru LUDENS ima pravo na sve junake koje bi SD prestala stampati. Ocito da NATHAN, MYSTERE i TEX nisu toliko lose isli cim je LUDENS preuzeo te likove. Za nekog od novih junaka treba jos pricekati jer ne valja prezasititi trziste. Mi koji obozavamo stripove vjerovatno bi kupovali i 50 izdanja mjesecno, ali moramo shvatiti da nas je premalo. Naravno VANNINI također do sada jako dobro obavlja svoj posao tako da je za sada situacija jako dobra! Sljedece godine ce vjerovatno barem jedan novi junak krenuti. Koliko se moze primjetiti na ovim stranicama najvise odobravanja za sada ima MAGICO VENTO kao i DAMPYR koji ga prati u stopu!
Od starih junaka koji izlaze mislim da bi za sada bio jedino pravi potez KEN PARKER i MISTER NO, za njih dvojicu sam siguran kako bi se jako dobro prodavali. Ostali za sada mislim bas i ne bi dobro prosli.

-DD-
Going-Going Posted - 21/11/2001 : 08:34:26
Pa lepo, prvi broj mu je bio Zagor (Kozno lice), drugi Mark (Ajkula sa Kariba) pa je trebao Blek pa Miki. Znaci nije bilo posebne numeracije za posebne junake.

Ovaj deo dodajem na vec postojecu poruku: Horusu treba skinuti kapu, mozda jesu propali na svim frontovima, ali su pokusali i krenuli da izdaju "sve". I specijalce i extra. Oni su cak imali i specijalce za svakog junaka posebno. Steta!

Edited by - Going-Going on 11/21/2001 08:38:58
dd fan Posted - 21/11/2001 : 00:15:34
Kako je horus mesao specijalce?

KOLEKCIONAR Posted - 20/11/2001 : 23:19:56
POTPUNO SI UPRAVU..

Wooo Posted - 20/11/2001 : 17:53:34
Mislim da bi u svakom slucaju trebali izdavati specijalce, ali pazite ljudi i oko toga ce biti problema pri prodaji, jer oni vasi klinci za koje ste rekli da ne bi kupovali Tex-a, nece kupovati niti specijalce likova koji ih ne zanimaju, a ja osobno mislim da bi se Tex prodao u bar par tisuca komada ako ne i vise, mislim da bi trebalo probati, jer zbilja je tesko procijeniti kako bi se sto prodavalo, to sto je SD prekinula sa Tex-om to je vjerojatno zato sto njima u biti strip odjel niti netreba, oni u jednom danu na dnevnim novinama zarade vise nego na stripovima u cijelom mjesecu, zato milsim da se ne bi trebali pozivati na SD.Ja kazem da mogu probat i mislim da ih ne bi puno kostalo, jos kad bi ikako mogli izdati brojeve u boji eee, ali mislim da previse ocekujemo, samo neka oni zasada nastave ovako neka izdaju redovito i nema problema, a sve ostalo sto krenu izdavati to je samo dodatni plus za njih, ja bi da reprintaju Tex-a jer medu prvih 50 ep. ima zbilja dobrih ep., kad talijani mogu reprintati 2 puta texa, pa valjda mozemo i mi jednom.

Word Up?!
I Gots My A.K. So Don't Try And Play Me!
Going-Going Posted - 20/11/2001 : 08:11:52
Da to je sasvim OK. I Dnevnik i Horus su mesali te specijalce (stim da je Dnevnik dobro poceo izdavajuci posebno za svaki lik).


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000