forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 Neutralni komentar - ideja za primjenu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Obi-wan Posted - 19/03/2010 : 23:39:19
Inspiriran topicom "Opomena pred negativni komentar", palo mi je na pamet sljedeće:
Bilo bi jako dobro da neutralni komentar koji trenutno ničemu ne služi i ne može se obrisati, postane nešto sasvim drugo.
Naime, pretvoriti ga u opomenu pred negativni komentar.
Ako netko mulja, odugovlači, ne javlja se, daje mu se neutralan komentar kao opomena. Taj komentar treba biti fleksibilan - to znači da treba biti moguće promjeniti ga u pozitivan (ako sve bude u redu) ili u negativan (ako opomena ne urodi plodom).
U pitanju je finesa, nije od životnog značaja, ali eto, prijedlog je...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
kerber Posted - 29/03/2010 : 17:54:32
Da,da,bravo inspektore .ja na brzaka vidio istu datu,istu ceni,a sve sam mislio da sam istom liku prodao samo jedan strip.zato sam se zbunio.
Obi-wan Posted - 29/03/2010 : 16:17:27
quote:
Originally posted by kerber

quote:
Originally posted by Markos

neutralni i negativni se mogu brisati, da. bez obzira na odgovor.


Javio sam se liku koji mi je bio nespretno ostavio neutralni,covek se ispricao i rekao da ce promeniti,sad vidim da sam od njega dobio pozitivni za tu istu aukciju,a neutralni je ostao,nije mi jasno,jel to neki bug?


Kerberu, to nije ista aukcija.
Tip ti je jednostavno ostavio pozitivni za drugu aukciju, a neutralni nije obrisao.
kerber Posted - 29/03/2010 : 01:39:10
quote:
Originally posted by Markos

neutralni i negativni se mogu brisati, da. bez obzira na odgovor.


Javio sam se liku koji mi je bio nespretno ostavio neutralni,covek se ispricao i rekao da ce promeniti,sad vidim da sam od njega dobio pozitivni za tu istu aukciju,a neutralni je ostao,nije mi jasno,jel to neki bug?
rgorgiev Posted - 24/03/2010 : 23:41:24
Kod nas doslo vrijeme da i psi varaju, tako da garancije nema :)))
Obi-wan Posted - 22/03/2010 : 16:22:17
quote:
Originally posted by kerber

quote:
Originally posted by Obi-wan

Mene su prevarili odmah u startu jer sam vjerovao svima.
A meni je opet logično da se prodavač mora više potruditi - ipak on dobija novac.


Ne mogu da verujem


Pa morao sam od nečega postati ovako nepovjerljiv.
Šalu na stranu, meni ne smeta što ću tu i tamo izgubiti neku siću (bacao sam novce na kojekakva sranja u životu). Ja jednostavno ne volim da me netko vara.
kerber Posted - 22/03/2010 : 15:19:48
quote:
Originally posted by Obi-wan

Mene su prevarili odmah u startu jer sam vjerovao svima.
A meni je opet logično da se prodavač mora više potruditi - ipak on dobija novac.


Ne mogu da verujem
rgorgiev Posted - 22/03/2010 : 12:33:13
Ma bitno da se ljudi razume.
Jedan prvi mora poslati, a koliko sam ja razumeo stripovi.com i ne ostavlja mnogo mesta za prevare.
Zajebes jednom, na forumu se raspise oko toga i cao si. Drugog nema.
Nemarnost je jedna stvar, ali prevara je druga.
Obi-wan Posted - 22/03/2010 : 11:55:38
Mene su prevarili odmah u startu jer sam vjerovao svima.
A meni je opet logično da se prodavač mora više potruditi - ipak on dobija novac.
kreŠa Posted - 22/03/2010 : 10:48:19
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by kreŠa

Godine nemaju nikakve veze, ako je čovek neodgovoran, biće takav i sa 10 i sa 40 ;)
Ne znam, ja nisam bio sa 15 odgovoran kao sada.
Meni je logično da kupac prvi uplati novac, ma koliko više komentara imao od prodavca.
Tako svi rade, a meni to osobno nije logično.
Prodavac je taj koji prodaje - kom strip ne treba.
Kupcu taj strip treba i logicno je da se vise potrudi :)

Treba imati poverenja u ljude.
U neke ljude imam povjerenja, ali globalno, puno je budala na svijetu. Tko može imati povjerenja, svaka čast, ja ne mogu. To mi je i mana i prednost u životu (nekad je dobro, nekad nije).
Ja cu imati poverenja dok me neko ne prevari, sto dosad nije bio slucaj :)



rgorgiev Posted - 22/03/2010 : 09:43:43
quote:
Originally posted by bihac-una

quote:
Originally posted by rgorgiev

Ja kao novi na aukcijama sam slao sada svojim kupcima mesano - od svih sam trazio da prvo uplate, ali svima (sem onih sa vise stripova) sam poslao stripove odmah. I moram da priznam da tamo gde sam poslao stripove, a nisam cekao pare, tamo jos cekam. A prica je "uh, poslano pre 100 dana". Tako da vise ne saljem pre nego sto stigne novac, pa koliko malo komentara ja i da imo. To mogu uraditi samo kod (aktivnih) clanova foruma koji su svaki dan tamo i koje 99% nikoga nece prevariti.





Ali imas puno postova
To se isto broji,ccc



Nek se nadze taj koga cu ja prevariti
bihac-una Posted - 22/03/2010 : 08:30:19
quote:
Originally posted by rgorgiev

Ja kao novi na aukcijama sam slao sada svojim kupcima mesano - od svih sam trazio da prvo uplate, ali svima (sem onih sa vise stripova) sam poslao stripove odmah. I moram da priznam da tamo gde sam poslao stripove, a nisam cekao pare, tamo jos cekam. A prica je "uh, poslano pre 100 dana". Tako da vise ne saljem pre nego sto stigne novac, pa koliko malo komentara ja i da imo. To mogu uraditi samo kod (aktivnih) clanova foruma koji su svaki dan tamo i koje 99% nikoga nece prevariti.





Ali imas puno postova
To se isto broji,ccc
rgorgiev Posted - 22/03/2010 : 07:21:28
Ja kao novi na aukcijama sam slao sada svojim kupcima mesano - od svih sam trazio da prvo uplate, ali svima (sem onih sa vise stripova) sam poslao stripove odmah. I moram da priznam da tamo gde sam poslao stripove, a nisam cekao pare, tamo jos cekam. A prica je "uh, poslano pre 100 dana". Tako da vise ne saljem pre nego sto stigne novac, pa koliko malo komentara ja i da imo. To mogu uraditi samo kod (aktivnih) clanova foruma koji su svaki dan tamo i koje 99% nikoga nece prevariti.
Obi-wan Posted - 21/03/2010 : 21:31:21
quote:
Originally posted by kreŠa

Godine nemaju nikakve veze, ako je čovek neodgovoran, biće takav i sa 10 i sa 40 ;)
Ne znam, ja nisam bio sa 15 odgovoran kao sada.
Meni je logično da kupac prvi uplati novac, ma koliko više komentara imao od prodavca.
Tako svi rade, a meni to osobno nije logično.
Treba imati poverenja u ljude.
U neke ljude imam povjerenja, ali globalno, puno je budala na svijetu. Tko može imati povjerenja, svaka čast, ja ne mogu. To mi je i mana i prednost u životu (nekad je dobro, nekad nije).

kreŠa Posted - 21/03/2010 : 21:16:02
Godine nemaju nikakve veze, ako je čovek neodgovoran, biće takav i sa 10 i sa 40 ;)
Meni je logično da kupac prvi uplati novac, ma koliko više komentara imao od prodavca.
Treba imati poverenja u ljude.
Obi-wan Posted - 21/03/2010 : 20:00:40
quote:
Originally posted by kreŠa

Koliko komentara je malo komentara?
Manje od 10, manje od 50, manje od 100... ?


Manje od 10 je malo.
A recimo da jedan član ima 128 komentara, a drugi 17, meni je sasvim logično da ne kažem kulturno da onaj sa 17 prvi uplati ili pošalje stripove (zavisno da li je kupac ili prodavac).
Uglavnom, ono što stalno trubim i nekima sam dosadan je: Prvo onaj s manje komentara - smanjuje se rizik od prevare i to drastično.
Osim toga, na osnovu toga kako se čovjek prezentira na forumu da se zaključiti da li je potpuno bezbedan. Ne kod svih, ali kod nekih može.
Oprez preporučujem pri trgovini sa sljedećim tipovima članova:
- član ima malo komentara, a ne pojavljuje se na forumu
- član se boji da ne bude prevaren, a kada mu se ukaže na brojne pozitivne komentare, pravi se da to ne znači ništa
- član odugovlači sa komunikacijom, prolaze tjedni, a ništa se nije postiglo
- član ima jako malo godina
- član priča bajke, filozofira i razvija svoje teorije kako obaviti trgovinu, te ne sluša puno iskusnijeg od sebe i ne želi uraditi na najjednostavniji način.

Tijekom sada već više od 5 godina iskustva i stotina obavljenih kupovina i prodaja, u ovakvim slučajevima je bilo najviše problema.
Naravno, to što sam naveo (pogotovo ono prvo i četvrto), ne mora značiti ništa, ali oprez nije na odmet.
kreŠa Posted - 21/03/2010 : 19:41:17
Koliko komentara je malo komentara?
Manje od 10, manje od 50, manje od 100... ?
rgorgiev Posted - 21/03/2010 : 08:59:37
quote:
Originally posted by sawitch

Placam 5 kuna po pozitivnom komentaru.. Hahaha



Jok, stavis par stripova na aukcije, stavis da ti aukcija traje jedan dan, a das ih po bagatelnoj ceni. Pa ako jos i stavis jednu kn, a "kupi odmah" 2 kn onda imas komentare u 0,0.
sawitch Posted - 21/03/2010 : 07:11:21
Placam 5 kuna po pozitivnom komentaru.. Hahaha
rgorgiev Posted - 20/03/2010 : 20:17:22
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by rgorgiev

@Markos
posto je ovo treci topic u dva dana na ovoj temi - predlog:
da neko od moderatora uredi topic "bela lista" i "crna lista" tako, da na prvoj strani bude spisak svih onih koji su na listi i ko ga je stavio. Isto tako da moderatori azuriraju te liste kad se neko doda. Cisto radi preglednosti


Bela lista nema previše smisla jer je puno pohvaljenih, skoro svi sa aukcija.
Crna lista je imala svoj pravi smisao u prvih par godina sajta kada je bilo puno kukolja u žitu - puno prevaranata. Ti prevaranti su sada većinom odstranjeni i najveći problem je uglavnom nejavljanje i zavlačenje. A te ljude ionako nitko ne stavlja na crnu listu. Uglavnom, imena koja bi imao ažurirana na crnoj listi ti ne bi ničemu poslužila jer ti ljudi pod a.(ne operišu) ili pod b.(ne operišu pod istim nickom). Kada pričamo o mogućim prevarama danas, najbolja mjera predostrožnosti je ništa ne slati unaprijed ljudima sa 0 ili vrlo malo komentara.



Hvala i na ovome odgovoru.
Ja ipak saljem jer jos vjerujem u postene ljudi.
Sve dok me taj neko ne prevari. Brzo pisem, ali tek kako galamim
rgorgiev Posted - 20/03/2010 : 20:15:44
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by kerber

Znaci nemojte slati Rudiju nista dok ne plati,ima samo 5 kometara
Ali njemu se ipak moze progledati kroz prste,ima skoro 2000 postova


Pa logičnije je vjerovati njemu koji je tu stalno nego nekome tko se nikada nije pojavio na forumu.

U zivotu u nicemu nikoga nisam prevario. To sto nemam mnogo komentara je rezultat toga sto sam tek 3 meseci aktivan i vecinom stvari sam kupio privatno. A kad bi mi bio cilj sakupiti komentare, za 10 dana bih moga imati 30 njih.
rgorgiev Posted - 20/03/2010 : 20:09:51
quote:
Originally posted by kerber

Znaci nemojte slati Rudiju nista dok ne plati,ima samo 5 kometara
Ali njemu se ipak moze progledati kroz prste,ima skoro 2000 postova



Obi-wan Posted - 20/03/2010 : 19:00:05
quote:
Originally posted by kerber

Znaci nemojte slati Rudiju nista dok ne plati,ima samo 5 kometara
Ali njemu se ipak moze progledati kroz prste,ima skoro 2000 postova


Pa logičnije je vjerovati njemu koji je tu stalno nego nekome tko se nikada nije pojavio na forumu.
kerber Posted - 20/03/2010 : 18:54:15
Znaci nemojte slati Rudiju nista dok ne plati,ima samo 5 kometara
Ali njemu se ipak moze progledati kroz prste,ima skoro 2000 postova
Obi-wan Posted - 20/03/2010 : 18:48:54
quote:
Originally posted by rgorgiev

@Markos
posto je ovo treci topic u dva dana na ovoj temi - predlog:
da neko od moderatora uredi topic "bela lista" i "crna lista" tako, da na prvoj strani bude spisak svih onih koji su na listi i ko ga je stavio. Isto tako da moderatori azuriraju te liste kad se neko doda. Cisto radi preglednosti


Bela lista nema previše smisla jer je puno pohvaljenih, skoro svi sa aukcija.
Crna lista je imala svoj pravi smisao u prvih par godina sajta kada je bilo puno kukolja u žitu - puno prevaranata. Ti prevaranti su sada većinom odstranjeni i najveći problem je uglavnom nejavljanje i zavlačenje. A te ljude ionako nitko ne stavlja na crnu listu. Uglavnom, imena koja bi imao ažurirana na crnoj listi ti ne bi ničemu poslužila jer ti ljudi pod a.(ne operišu) ili pod b.(ne operišu pod istim nickom). Kada pričamo o mogućim prevarama danas, najbolja mjera predostrožnosti je ništa ne slati unaprijed ljudima sa 0 ili vrlo malo komentara.
rgorgiev Posted - 20/03/2010 : 13:33:11
@Markos
posto je ovo treci topic u dva dana na ovoj temi - predlog:
da neko od moderatora uredi topic "bela lista" i "crna lista" tako, da na prvoj strani bude spisak svih onih koji su na listi i ko ga je stavio. Isto tako da moderatori azuriraju te liste kad se neko doda. Cisto radi preglednosti

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000