forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 bravo momci

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
desperado Posted - 14/01/2002 : 15:59:41
malo ste brzali kada ste trazili komentare, povodom novog materiala, no niste po sve u krivu....

no naj vazhije je da sam se javi bash za to da stvarno zasluzhujete kometare i to sve naj bole moguce... danas sam se malo vishe zadrzao na site-u i biosam odushevljen, novim slikama, mada sam neke vec i ranije imao prilike vidjeti, no ono sto je bio novo, bar za mene, stvarno me je odushevio...

ako ovako i dalje ipunjavate vasha obecanja, za koju godinu neki od staff-ova slobodno mozhe za neku godinu da se kandiduje za prjesednika ... ;-/)

znaci, jednostavno

BRAVO MOMCI

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Zole Posted - 07/02/2002 : 22:57:26
Znam da nisu knjige, ali sam ih stavio kao "words of wisdom", pogotovo Monitori. Ima gomila zanimljivih informacija, znas i sam. Cronace mi nisu bas nesto, a Dime su OK, samo ih, eto, nisam napisao.

---dp--- Posted - 07/02/2002 : 01:36:27
Koliko se secam, video sam samo jedan "Cronace..." i jedan "Dime press", a ti si ih spomenuo vise (po dva) pa sam se upravo zato i zainteresovao

VJ Posted - 06/02/2002 : 21:07:40
Pa ako si vidio na tom sajtu naslovnice onda znas o kojim se Cronacama i Dimeovima radi.
Jedino ako te ne zanima nesto vise.

.:|VJ|:.
---dp--- Posted - 06/02/2002 : 19:05:57
Pa posto si vec prozvan da si lenstina Vedrane, daj opovrgni to pa nabroj to sto je Zole propustio... dakle, koje "Cronace..." i koji Dime press... Koliko znam, ti ih imas, jer kako bi inace ustupio naslovnice webmasteru brazilskog sajta o Zagoru (covek ti se lepo zahvalio na sajtu, pa nije bilo tesko saznati da ih upravo ti imas)

VJ Posted - 06/02/2002 : 13:53:50
Le guide del collezionista - Zagor i Darkwood Monitor 1-7 bas i nisu knjige. Ovaj "vodic" je obican popis stripova, na par stranica, dzepnog formata, uvezano klamericom, dok Darkwood Monitori su zapravo casopisi. A tu onda treba spomenuti i neke Cronace di topolinie koje takodjer imaju dosta sadrzaja posvecenog Zagoru te Dime Press Magazine od kojih su 2 u cijelosti posvecena Zagoru.

A sto se Darkwood Monitora tice, ja nudim DM #2 u zamjenu za nesto od stripova sto mi treba (nesto sto mi zaista treba).

.:|VJ|:.
Zole Posted - 06/02/2002 : 13:16:18
Mogao si i ti, lijencino. ;-) Dakle:

Knjige o Zagoru:

Collezionare speciale Zagor
La storia di Zagor
Zagor
Zagor Index 1-100
Zagor Index 100-200
Zagor. Un`avventura senza fine
Gallieno Ferri. Quarant`anni con Zagor
I mille mondi di Zagor
Le guide del collezionista - Zagor
Darkwood Monitor 1-7

Knjige o Bonellijevim junacima gdje se spominje Zagor:

I Bonelli: 50 anni di fumetti vol.2
Bonelli & dintorni
Tutto Bonelli

Stripovi reprintani u raznim luksuznim izdanjima (a neki i u boji):

Zagor, lo Spirito con la Scure (u boji)
I viaggi di Zagor (u boji)
Zagor contro il Re delle Aquile (u boji)
Gli albi di Zagor a colori (u boji)
"Smiling" Joe (u boji)
Cico & Trampy
Bonelli D'Essai N.2 - Zagor racconta
I mitici numero uno - La foresta degli agguati
Oscar Best Sellers - Zagor contro il Vampiro/Dharma la strega
Cico, albo speciale 1 - Un eroe ritorna

To je otprilike sve sto je do sada izaslo. Neke stvari nisam spominjao, kao razne clanke u raznim casopisima. BTW, za sve ovo gore bi vam trebala jedna solidna placa. Mozda i 2. :-)

VJ Posted - 06/02/2002 : 10:50:14
Ovo sto je Tonka nabrojao su zapravo stripovi o Zagoru ne klasicne knjige,
dok pravih knjiga o Zagoru ima nekoliko (a njih ce nabrojati vec prozvani Zole :))

.:|VJ|:.
---dp--- Posted - 06/02/2002 : 03:53:59
Ma ima ih mnogo, mnogo vise... Meni se ne da sad da nabrajam one koje ja znam, kad ce to sad Zole da uradi mnogo detaljnije od mene... Dakle, izvoli Zole

Tonka Posted - 05/02/2002 : 23:38:17
Karlo od Zagora ti postoje tri knjige (200 strana stripa u boji plus tekstovi o Zagoru i slično) zatim nekakva strip knjiga gdje se nalaze svi susreti Čika i Trampya zatim neki strip o Čiku kojeg je jako teško nači i knjiga-strip od 500 strana u kojima su spojeni svi Zagorovi susreti s vampirom Rakosijem.To bi bilo sve šta ja znam a ako netko zna više neka slobodno doda.

---dp--- Posted - 05/02/2002 : 01:14:06
Meni je nostalgija takodje glavni razlog skupljanja Zagora... ali, ne znam da li mislimo na istu seriju epizoda, meni su najbolje te iz perioda it35 - it135 (otprilike)... No, pored njih dobre su mi i sve ostale koje su radili Ferri, Donatelli ili Bignotti, takodje mi "prolazi" i Pini Segnia te Toricelli, jer meni je crtez zaista jako, jako vazan

Markos Posted - 04/02/2002 : 11:46:47
Da budem iskren, ja Zagora skupljam vise iz nostalgije nego sto ga stvarno toliko volim. Pogotovo te prve epizode. Volim onaj "srednji val" odlicnih epizoda i svidja mi se "novi" Zagor Burattinija i Bosellija, ali moji junaci su Mister No i Ken Parker, pa onda Zagor i Tex. I kao sto je Zole napomenuo, ja skupljam sve i svasta pa ne mogu kupiti bas sce sto hocu, tako da neke stvari ostavim za poslije...

I'm a reasonable man, get off my case.
Zole Posted - 04/02/2002 : 01:47:31
Uf, ima gomila toga, sto samih knjiga o Zagoru, sto knjiga opcenito o Bonelliju gdje se spominje Zagor. Cijene variraju od knjige do knjige.

Karlo Posted - 04/02/2002 : 01:13:30
Zole, možeš li reći onako šturo šta sve ima od Zagora i pošto su cijene svega toga?

Zole Posted - 04/02/2002 : 00:51:37
Ma vole ti svi oni i Zagora, ali vole i ostale junake. Ja, naprotiv, skupljam samo Zagora i stoga si mogu priustiti nabavku svega sto se zove Zagor. Tu sam u prednosti nad njima. :-))

---dp--- Posted - 03/02/2002 : 21:49:09
Ako Darkwood Devil ima drugih prioriteta, zasto se onda ne zove, recimo, Ontario Devil ili nesto trece?
Markose, nije valjda da jedan matematicar moze imati nesto prioritetnije od Zagora?

Zole Posted - 03/02/2002 : 17:54:53
Ovdje smo ti samo Vedran i ja Zagor-fanatici. Ostali skupljaju od svega pomalo, pa imaju vecih prioriteta od Zagorovih knjiga. :-)

---dp--- Posted - 03/02/2002 : 03:58:53
Imacu knjigu koju ti nemas? Neverovatno!!!

Markos Posted - 01/02/2002 : 16:15:34
Zola ima tu knjigu a ja ne:-) U njoj jesu sve striscie, samo su crno bijele, ne u boji. I jako su male. Dakle, to otpada:-)
Drugo, nemam taj CD sa naslovnicama a i na njemu ionako nemaju te striscie!

I'm a reasonable man, get off my case.
---dp--- Posted - 01/02/2002 : 15:52:17
Da, ubaci linkove za tutto, a sto se tice striscia, mislio sam da ih imas sve na bar jedan od dva nacina, no, ja sam neupucen, pa mi ti ipak reci u cemu gresim:

-nedavno mi je Zole nabavio knjigu (jos je nisam dobio) u izdanju Glamour-a gde su, po njegovom opisu, pored biografija crtaca i scenarista, gomile raznih neobjavljenih crteza i svega i svacega, i sve naslovnice svih Zagorovih objavljenih u Italiji do 1992. godine, dakle, verovatno i striscia. Ti sigurno imas tu knjigu!
-na jednom od par (italijanskih) sajtova na tvojim linkovima reklamira se CD za svim Zagorovim naslovnicama. Zar nemas taj CD?

Markos Posted - 01/02/2002 : 11:18:58
Da, to su ti snovi iz djetinjstav koje smo vjerujem svi imali...4. seriju nemamo jos. Imamo dio toga, ali ne sve...Kad skupim sve stavit cu ih online.
A tutto cu dodati, to bar nije problem, samo ih polinkam na SBE site...

I'm a reasonable man, get off my case.
---dp--- Posted - 01/02/2002 : 09:57:59
Ups, da, na to sam sasvim zaboravio, na tu "nebitnu" cinjenicu da kod nas nije sve objavljeno... da, da... problem je mnogo kompleksniji nego sto se cini na prvi pogled.

Sto se tice striscia, ja sam imao negde na HDD-u seriju 2 i seriju 3 (sa brazilskog sajta), ali nisam imao seriju 1. Cesto kad pricam sa ljubiteljima stripa o zaru s kojim ja skupljam stripove skoro uvek spomenem kako mnogo puta sanjam kako na nekom prasnjavom mestu (najcesce tavanu) pronalazim neke epizode Zagora, ali i drugih junaka, sa naslovnicama koje nikada u zivotu nisam video (premda znam za sve kako izgledaju, ali evo, sa strisciama se pokazalo kako postoje epizode, pa makar i u Italiji, za koje ne znam kako izgledaju). Striscie, to jest njihovo pazljivo pregledanje, podsetilo me je na ta sretna vremena detinjstva i ponovo mi razbudilo neki takav deo maste, tako da sam sve ove striscie zaista sa najvecim uzivanjem ponovo pregledao razmisljejuci nad svakom iz koje je epizode (to jest iz kojeg dela koje epizode redovne serije).

Konacno, makar bio dosadan, ipak moram da pitam sta je sa poslednjom 4. serijom striscia (mislim da ih nisam video) i raccoltine strisciama (koje su interesantne jer su retusitane, kao i tutto serija sto ima lepse naslovnice od redovne serije)

Markos Posted - 31/01/2002 : 12:14:35
Ma stavio sam ih nakon tvoje primjedbe
U principu, ja ti radim na mahove, 2 tjedna ne napravim nista i onda me uhvati volja pa u 3 dana napravim hrpu stvari. Treba mi neki poticaj, a evo, ovaj put si ti za to zasluzan.
Sto se uBC-a tice, ne bih to uzimao, jer te epizode nisu sve objavljene u nas i nema smisla da ih stavljamo. Ne znam, vidjet cu jos sto ce biti s tim. Treba to osmisliti dobro...

I'm a reasonable man, get off my case.
---dp--- Posted - 31/01/2002 : 01:40:57
Ma nije vazno kad je izaslo tek dva Maxija... ali interesantno je da si stavio striscie bas taj dan kad sam stavio primedbu - bas se potrefilo - pa se zato salim za Maxije kako ih nemas. Inace, ovo sto Melina predlaze za razne top liste je dobra ideja, samo treba napraviti dobru bazu za takvu "nadgradnju". Zasto te podatke jednostavno ne preuzmete sa UBC-a gde ti je sve vec "na tacni"

Markos Posted - 30/01/2002 : 12:51:50
Dobro, dobro. Apdejtat cu to cim prije.

I'm a reasonable man, get off my case.
---dp--- Posted - 30/01/2002 : 01:21:19
Pa da... sad si ih stavio, upravo danas Markose
E, ali nemas zato Maxije


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000