forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 Molba za izdavače - cijene u najavama

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Gand Posted - 03/03/2013 : 13:07:06
Zamolio bih izdavače koji na forumu najavljuju svoja izdanja, da uz cijene koje su istaknute na koricama napišu i cijene u moneti zemalja u kojima se ta izdanja prodaju. Vjerujem da bi pomoglo ljudima poput mene koji priznajem, nemam pojma o odnosu kune, dinara, eura i k.makre.
9   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 05/03/2013 : 10:56:27
quote:
Originally posted by Gand

Euro = svima prepoznatljiva mjerna jedinica. Kakvo mrtvo formiranje cijena u drugim zemljama, kako ste dosli do toga?




Kako rekoh, kod nas u striparnici su stripovi iz HR i SR (ajde, recimo da je govora o HC albuma) negdje barem 50% skuplji nego u HR/SR. Tako da barem meni ne pomaze ako Sloba ili Djole zapisu da je recimo Konan DM6 26 eura (trenutno ima cak promotivnu cijenu od 21 eura), kad onda kod nas nece biti toliko nego... sta ja znam, 32 ili 36 eura.

No, kod vas to ima smisla jer su cijene u vasim striparnicama otprilike koliko i u Srbiji (kada zavrsi promotivno razdoblje).


Gand Posted - 05/03/2013 : 10:11:41
quote:
Originally posted by Poli


Ali ta cijena bi mogla biti jedino po kursu dinar-euro ili dinar-kuna koji vazi u Srbiji. Ne mogu uticati na cijene u stranoj zemlji.





Dakle, sve sto sam pitao jest; da li je moguce uz cijene srpskih izdanja u dinarima dopisati cijenu u eurima i za izdanja u hrvatskoj uz cijenu u kunama dopisati koliko ta istaknuta cifra iznosi u eurima. Euro = svima prepoznatljiva mjerna jedinica. Kakvo mrtvo formiranje cijena u drugim zemljama, kako ste dosli do toga?

Darkvud je najavio desetak albuma i meni koji imam diskalkuliju treba 20 minuta da si izracunam koliko ce me (okvirno) kostati ono sto bih kupio.
Poli Posted - 05/03/2013 : 08:37:12

Ali ta cijena bi mogla biti jedino po kursu dinar-euro ili dinar-kuna koji vazi u Srbiji. Ne mogu uticati na cijene u stranoj zemlji.

Recimo kod nas je 250 kuna 52-56 eura. *clown smiley* :D


Ako nije prvi broj edicije u pitanju onda se moze pogledati za cijenu prethodnih brojeva na recimo stripovi.hr ili na skab612 ili babilon... recimo Konan Divlji mac 6 bi morao u HR imati istu cijenu kao DM5 koji je vec u striparnicama etc.


Gand Posted - 04/03/2013 : 22:08:24
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by Gand

Zamolio bih izdavače koji na forumu najavljuju svoja izdanja, da uz cijene koje su istaknute na koricama napišu i cijene u moneti zemalja u kojima se ta izdanja prodaju. Vjerujem da bi pomoglo ljudima poput mene koji priznajem, nemam pojma o odnosu kune, dinara, eura i k.makre.




Kako ce izdavac da zna cenu u kunama, ako izdanje jos nije stiglo do hrvatskih strip knjizara? :)
Nije tesko, 1 evro u Srbiji se (trenutno) racuna oko 112 dinara :)





Ma samo da istaknu cijene u npr. eurima, to svi znamo. DW je recimo najavio par izdanja, pa evo za jedno pise da kosta 950 dinara. Da uz to napisu koliko je to u eurima, majka. Isto mogu misliti kako je nekome u Srbiji kad Fibra najavi 10 - 15 albuma odjendom. Napise se okvirna cijena u eurima i super. Nije komplicirano koliko izgleda.
bjelolasica Posted - 04/03/2013 : 21:00:12
Pa euro KM je cca. 1:2, kn euro cca. 7.5:1, din kn cca. 100:7
teller Posted - 03/03/2013 : 16:01:58
nebi bilo na odmet ali ja koristim pretvornik valuta i sve mi je jasno....kako je sve skupo.
tinton Posted - 03/03/2013 : 14:23:17
ja otprilike znam omjer osim ponekad KM mi šteka
Zlotvor Posted - 03/03/2013 : 13:58:14
Ja se koristin s ovim

Dobro služi :-)
Jasko Posted - 03/03/2013 : 13:38:03
quote:
Originally posted by Gand

Zamolio bih izdavače koji na forumu najavljuju svoja izdanja, da uz cijene koje su istaknute na koricama napišu i cijene u moneti zemalja u kojima se ta izdanja prodaju. Vjerujem da bi pomoglo ljudima poput mene koji priznajem, nemam pojma o odnosu kune, dinara, eura i k.makre.




Kako ce izdavac da zna cenu u kunama, ako izdanje jos nije stiglo do hrvatskih strip knjizara? :)
Nije tesko, 1 evro u Srbiji se (trenutno) racuna oko112 dinara :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000