forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dragonero

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
boromir Posted - 13/08/2007 : 22:46:26
Dragonero je prvi Bonellijev fantasy serijal a njegovi tvorci su Luca Enoch i Stefano Vietti.
Na kioscima se pojavio 2007. godine u one-shot ediciji Romani u stripu, priča je imala blizu 300 stranica a nacrtao ju je Giuseppe Matteoni. Nakon uspješne premijere Sergio Bonelli je odobrio izradu mjesečnog serijala koji je krenuo 2013. godine.

Dragonero je jedan od najuspješnijih Bonelijevih projekata u zadnjih petnaestak godina a do sada su pokrenuta čak tri različita spin-off serijala:
Bez duše, Erondarske kronike i Dragonero Adventures.

Serijal kod nas izlazi u izdanju Veselog Četvrtka i Libellusa.

Dragonero - recenzije

Dragonero - facebook

Dragonero - Sergio Bonelli Editore

Ako je ova tema otvarana ispričavam se no eto meni ovo deluje jako zanimljivo,pitam se dal će ovo doći i kod nas,ljubitelj sam epske fantastike pa bi mi ovo baš leglo ...

The 296-pages first volume of “Romanzi a fumetti Bonelli”, "Dragonero", takes us to the realm of “Fantasy”… Beyond the civilized lands of Erondar, the Stone Towers – hidden behind the giant barrier of The Wall, dividing the Empire from Dragonlands – are now crumbling down. The great monoliths are falling one after another under the wild thrusts of an evil force. The Ancient Prohibition, the seal that binds the Abominables inside their dark world, is soon to be broken.
Alben the Wizard knows what must be done. He will send for Myrva, a young follower of the powerful Technocrats; he will choose Ecuba, the fighting nun, to protect him; he will call back Ian Aranill, a former Empire officer – followed by Gmor the Orc, his loyal friend – to use his scouting experience.
Together they will face the evil forces summoned by one of the wizard’s oldest enemies, and the hordes of the Painers, the lone sentient and evil beings who still live in the barren Dragonlands. And he knows that Ian, scion of the ancient Varliedarto family, the «Dragon-slayers», is the only one who’ll be able to stand the last, horrible threat they will be facing!

Alessandro Chiarolla za predsjednika Italije!!!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
solar Posted - 20/09/2019 : 23:32:36
Evo završio sa 68. brojem koji je bio scenaristički debi Gabrielle Contu koja je uradila solidan posao, naravno ovo je prvi put da Enoch ili Vietti nisu imali veze sa idejom ili samim scenarijem.
Najveća primjedba je kratkoća epizode jer postavka je dosta ambiciozna i nedostajalo je prostora da se svi elementi razrade na pravi način, ovako je ostao osjećaj nedorečenosti i ubrzanosti.
Kao što smo iz oglednih tabli mogli vidjeti Mirva voli žene što je zanimljivi tvist.
Crtež Vicenza Riccardija je solidan, sigurno nije među Dragonero elitom ali daleko od toga da je loš.
solar Posted - 19/09/2019 : 01:40:35
Istina ja sam mu poslao poruku zajedno sa linkom na recenziju, ali svejedno malo reklame nije loša stvar.
emirem Posted - 18/09/2019 : 19:54:45
Cestitke Solaru na ovoj reklami za nas sajt!
supermark Posted - 18/09/2019 : 19:46:36
quote:
Originally posted by Sarghan

Ovo je tek prvi korak. U ovo doba iduće godine, solar će početi pisat svoj prvi scenarij za Dragonera.

Dexters Posted - 18/09/2019 : 18:49:53
Sjeti se nas kad budeš pio kavu s njima u Milanu
Sarghan Posted - 18/09/2019 : 18:33:08
Ovo je tek prvi korak. U ovo doba iduće godine, solar će početi pisat svoj prvi scenarij za Dragonera.
Stark Posted - 18/09/2019 : 18:30:48
Bravo Solar, sve čestitke! Drago mi je da je tvoj trud međunarodno priznat!
solar Posted - 18/09/2019 : 17:54:37
Baj d vej, ako netko ima volje neka baci pogled na Viettijev facebook.
Promoviramo stripovi.com van Balkana!
supermark Posted - 18/09/2019 : 08:06:41
Recchionijev učenik... i on je počeo dizati hype
solar Posted - 18/09/2019 : 00:25:29
Sad baš gledam na facebooku Vietti straši ljude, otprilike će se u serijalu dogoditi neko žešće sranje, svašta se spominje... umiranje i to ne bilo koga itd... bit će zanimljivo!
tosha Posted - 17/09/2019 : 19:25:04
I ja uzimam VČ jer jbg ne mogu financirati još jedan LL projekt :)
ivanl Posted - 17/09/2019 : 19:20:16
quote:
Originally posted by supermark

Ti se prebaci na Veseli :P

Mislis na Neveseli...bar sto se Dragonera tice...
Ali pratim ih I dalje I uzeo sam im ovu zadnju 'knjigu'. Neka, ne pitaju jesti, ionako izlaze svake prestupne...
solar Posted - 16/09/2019 : 23:19:55
Pročitao 67. broj i iznimno sam zadovoljan.
Samo ukratko, bit ću što uopćeniji...
Prvih 13 stranica su razlog zašto je Luca Enoch za mene broj jedan. Scena sa Janom, Gmorom i još jednim ženskim likom kao da je izašla sa stranica Gee, baš odlična interakcija između likova na Enochov način.
Sama priča je imala veze sa crnom magijom, Walter Trono je odlično dočarao mračnu atmosferu posebno u drugom dijelu kad se nađu u ruševinama tvrđave, demoni i lica onih jadnih ženskih na kojima se ocrtava ludilo i očaj odlično su pogođena.
Baš dobra priča!
solar Posted - 16/09/2019 : 18:24:00
I spin-off je bio baš dobar, čak malo i brutalan, kao nekakav "prequel" i upoznavanje između važnih likova same glavne epizode. Gizzijev crtež onako šporak sa ne previše detalja lijepo je odgovarao tematici.

Sljedeće na redu - broj 67 i detaljni Walter Trono u tandemu sa Enochom!
kandraks Posted - 16/09/2019 : 17:24:31
Onda bi ovu priču pročitao 2046-te godine...
supermark Posted - 15/09/2019 : 23:33:57
Ti se prebaci na Veseli :P
kandraks Posted - 15/09/2019 : 23:14:13
Tempo jeste odličan, ali se ove priče opet trebaju čekati bar godinu dana...
solar Posted - 15/09/2019 : 21:46:00
Pa Libellus ima jak tempo, brzo će oni stići Talijane.
kandraks Posted - 15/09/2019 : 21:35:48
De Luca je zaista odličan... ko će ovo dočekati u izdanju Libellusa...
solar Posted - 15/09/2019 : 17:12:16
Završio glavnu priču, još me čeka spin-off.

Što reći a da ne spojlam... ima puno bitnih stvari za ukupni kontinuitet, puno toga se mijenja poslije nedavnih velikih događaja a promjene nisu samo fizičke prirode nego i one nutarnje, rekli bi Amerikanci "character development".
Ostavljam vas s ovim stranicama koje ne spojlaju ništa a impresivne su, posebno mi se sviđa detalj s Janovim mačem...
solar Posted - 15/09/2019 : 15:51:07
Evo počeo sam čitati 66. broj i na 12. i 13. stranici ostao sam otvorenih usta, kako li samo taj obrat nisam predvidio, baš mi je zakon kad me ovakvo nešto iznenadi...

(namjerno ne želim o detaljima, vidjet ćete kad Libellus dođe do toga)
kandraks Posted - 15/09/2019 : 14:39:32
Bravo solar...
solar Posted - 15/09/2019 : 13:56:44
Plan za danas - recenzija!
Poli Posted - 15/09/2019 : 10:32:03

Tu se ujutro neki i izgube... "...i nikada vise se nije nista culo o njima." :D

dzoni Posted - 15/09/2019 : 10:04:10
i verovatno mesto prepuno svojih tajni sa sumnjicavim stanovnistvom...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000