forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 XIII - the official topic

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Aco Posted - 14/12/2007 : 11:56:53
Imaju ga Zagor ,Tex i Alan Ford, pa zašto ne bi i popularni "XIII"?Pa eto,možete pisati o ovom serijalu ali molim bez spoilera.

Nakon riješenja zavjere oko ubistva predsjednika Sheridana,slijedi mini-serijal u Costa verde koji je po mom mišljenju nešto slabiji ali već sa "3 zlatna sata" Van Hamme otvara nova pitanja i ubacuje dodatnu misteriju u već ionako zamršenu cjelinu.Album #13 je nekakav rezime događaja iz prošlosti a već sljedeći "Tajna odbrana" je opet stari dobri XIII.Van Hamme još uvijek piše dobro,mada za nijansu slabije, ali Vance mi se čini sve boljim i boljim.

Inače,nedavno su u Francuskoj istovremeno izašla zadnja 2 albuma od kojih je jedan crtao Giraud(ima intervju u jednoj od Stripoteka prije par mjeseci).Bilo je fascinantno šetati Parizom i vidjeti velike jumbo-plakate(odmah oz one za koncert Linking park i Alicie Keys)na kojima piše XIII.I po tome se vidi koliko je taj serijal popularan u Francuskoj.

Još malo o izdavaštvu kod nas;Marketprint radi odličan posao.Cijena prihvatljiva,kvaliteta OK,ritam izlaženja fenomenalan.Stvarno,svima koji rade na projektu XIII kapa do poda.
I još jedna dobronamjerna kritika-potrudite se malo oko reklame.Ispada da je izlaženje XIIi nekakav top-secret za koji samo odabrani znaju.Vidim jučer najavu u novoj stripoteci da je album #15 već izašao a nisam imao pojma.
Nije teško postaviti topic na ovaj sajt(podforum Izdavački izlog)i kratko napisati izašao je novi XIII , uz poneki sken itd..To ništa ne košta a mislim da se isplati.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
risbozg Posted - 21/10/2017 : 17:16:21
slažem se
Poli Posted - 20/10/2017 : 21:50:16

Prije par dana procitao 10. broj XIII Mystery "Kalvin Veks" u Stripoteki, i mogu samo da potpisem Anta od gore.
Ovdje saznajemo kako "nastaju" broj II i broj I, i cjeli kalup, ideju. Ovo postaje samo sve bolje i bolje. Top shit sto se tice BD izdanja! ;)

risbozg Posted - 20/10/2017 : 20:33:37
imali ko kakav signal u svezi nastavka izdavanja integrala ili je to mrtvo slovo na papiru
DiSkAcH Posted - 28/08/2017 : 20:27:46
A procitao sam ja i vise toga na skenovima, ali u zadnje vrijeme mi je papir puno drazi, izmedju ostalog sam i Jerra procitao skenove jos pred 10ak godina ;)
NESVRSTANI Posted - 28/08/2017 : 20:16:42
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Imam skenove, samo mi ih je mrsko citat na kompu/mobu.
Nisam tako dovrsio ni Alixa, Murenu, Larga, XIII...ima ih.
Jedino TWD citam u skenovima jer im nemogu odolit :)

Kako si se ti samo navuka
Doša si prije par miseci jer ti se svidija Jeremiah pa si tražija nešto slično, a vidi te sad...

Inače, i meni je TWD jedino šta san pročita skenirano.
DiSkAcH Posted - 28/08/2017 : 13:40:20
Imam skenove, samo mi ih je mrsko citat na kompu/mobu.
Nisam tako dovrsio ni Alixa, Murenu, Larga, XIII...ima ih.
Jedino TWD citam u skenovima jer im nemogu odolit :)
Poli Posted - 28/08/2017 : 13:17:00

Ako si u mogucnosti, procitaj i spin-off XIII Mystery, jos bolje nego kasniji serijal. Mada, mozda je ipak bolje prvo procitati barem prvih 19 epizoda (imas ih i u Marketprint izdanju, samo sto su c/b, ili na nekom drugom mjestu ...).

DiSkAcH Posted - 28/08/2017 : 13:05:43
Prolistao sam zadnjih 4-5 stranica foruma i vidim da se prevoditelj cudi kako djeca znaju za strip prije svega po igri...hmm, i to ne bas dobroj igri(moje misljenje ).
I ja sam jedan od njih, odigrao sam taj FPS na PC-u i neku manju (i meni puno bolju) platformersku verziju za starije mobitele.
Igra je posebna i pamtljiva po cell shaded graifici i stvarno izgleda kao zivi strip, posebno efektno je kad nekoga ubijete (u igri je sve fino animirano):

No dosta o igri, ali morao sam nes napisat (mozda vec neko i je, ali nisam procitao cijeli topik).

Posudio sam i procitao sva 4 BG-ova integrala i strip mi je odlican, pogotovo pocetak kada se jos nista nezna. Po meni su tu silnu misteriju trebali duze drzat sakrivenu, a ne tako brzo vise-manje sve razotkrit, premda ima dosta prevrata i jednom trenutku vec postaje i smjesno (o proslosti glavnog lika, da ne spojlam previse).
Podsjetio me dosta na Largo Wincha, a ipak je isti autor, premda je Largo malo neozbiljniji lik od Jasona, svejedno oba stripa su odlicni Procitao sam i jedan broj Lady S u strip reviji, i ona je opet dosta slicna i opet od Van Hamme-a, ugl skuzio sam da mi njegovi stripovi leze.
Crtez je odlican, izdanja su super, samo steta sto su zapela.

Ima li kakvih novosti o izlasku jos ta 2 integrala?

Ova 4 uzimam sigurno na interliberu.

EDIT: I donekle se slazem sa Antovom konstatacijom da je bolje da imamo barem dio nekog serijala nego nikakvo, ali opet, ovoliko nezavrsenih serijala od BG-a je ipak mozda malo previse.
anto Posted - 22/07/2017 : 00:26:04
Duval&Rouge:XIII Misterija, 10.epizoda - Kalvin Veks (Marketprint,Stripoteka broj 1151)

Za sada mi je ovo najbolji album edicije - priča kako je broj II,Kalvin Vaks primamio u svoj tabor broja I ove zavere.
Priča o igri moćnika,tamnoj strani borbe za vlast.Odlična sinteza sa glavnim serijalom.

5/5

Crtež Korentina Ruža je identičan crtežu njegovog oca Mišela Ruža (Komanča,Morganin znak,Maršal Bluberi)

Jedva čekam sledeći nastavak,priču o Džonatanu Flaju,koji je izašao pre mesečak dana i za koji scenario potpisuje Luk Brunšvig (Moć nevinih) - ovde tipujem na 5+/5
delboj Posted - 07/07/2017 : 09:00:52
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Da mrdnem topic: u popisu naslovnica objavljenih izdanja XIII nema one kolor-albuma Noć trećeg kolovoza u izdanju Bookglobea.

Trebalo je ovo da postaviš u temi Novo na kioscima i skenovi naslovnica, pa bi ranije bilo riješeno.
misterx381 Posted - 07/07/2017 : 07:33:03
XIII Misterija 11
misterx381 Posted - 07/07/2017 : 07:27:27
XIII Misterija 10
mladjo Posted - 15/04/2017 : 11:24:57
Pročitao sam i brojeve 20 - 22. pad u kvaliteti je ogromen. nema više te zanimljivosti i velike količine intrige, radnja je jednostavno manje dobra. može se čitatit ali brate mili ovo nema veze sa origigi serijalom.
Scenarij:6/10
Crtež:7/10

Budem poslije krenuo sa Mistery serijalom. Valjda je bolji.
mladjo Posted - 04/04/2017 : 22:34:52
Evo pročitao sam ponovo prvih 19 albuma i mogu reći da mi je to i dalje, poslije Blueberryja i Asterixa, najbolji BD strip. Količina kvalitetnih prevrata i inteligentnih rješenja stvarno je nevjerojatna. Trebalo bi snimiti jednu kvalitetnu seriju. Jedino što me zasmetalo je da su nekako prejednostavno otkrili tko je I ali ajde.
I sada idem dalje. Ostale brojeve, kao i Mistery serijal nisam nikada čitao. Baš me zanima kako će ispasti

Scenarij:10/10
Crtež:8/10

Ali kada biih trebao dati jednu ocjenu to bi bila čista desetka!

P.S. Kako su u Bookglobeu došli do onog imena Faraonov miš, to mi nikak nije jasano :D Jel' to ima vezte s prijevodom ili kaj?

P.P.S. Kaj je sa ostalim integralima? Papala maca?
Bachy Posted - 15/01/2017 : 13:13:59
quote:
Originally posted by risbozg

ima kakva informacija o nastavku izlazenja

Kada možemo očekivati integrale 5 i 6?
risbozg Posted - 22/12/2016 : 23:00:46
ima kakva informacija o nastavku izlazenja
anto Posted - 06/09/2016 : 09:14:04
+1
Johnny Difool Posted - 05/09/2016 : 22:56:43
Jonathan Fly me prilično zanima. Ku Klux Klan, angažirano i beskompromisno novinarstvo u provinciji, "idilična" američka provincija kao takva, gdje se iza lijepih fasada, njegovanih vrtova i naizgled skladnih obitelji kriju najveće opačine... dekonstrukcija američkog sna.

misterx381 Posted - 05/09/2016 : 17:14:18
Naslovnica za
XIII Misterija 11 - Jonathan Fly

anto Posted - 26/08/2016 : 23:38:18
Matz & Rossi:XIII Misterija, 9.epizoda - Felisiti Braun (Marketprint & Darkwood,Stripoteka broj 1140)

Pratimo šta se dešava sa Felisti Roulend pošto što je "ucmekala" muža i devera,a što smo čitali u drugom albumu redovne serije.
Nakon što je FBI agenti pozivaju na razgovor,ona beži, i ceo album prati taj beg;a on će je odvesti preko Los Anđelesa (gde joj bivša gazdarica namešta jednog specijalnog klijenta) u Kosta Verde.
Tek na samom kraju ćemo dobiti bledu poveznicu sa glavnim serijalom.
Solidna priča koju prati odličan crtež Kristijana Rosija.

7/10
Poli Posted - 31/07/2016 : 14:18:19

Khm, http://www.bedetheque.com/auteur-1091-BD-Rossi-Christian.html

a scenarij Matz. ;)

trolodtroje Posted - 31/07/2016 : 12:34:52
ko bre nacrta ovu grozu.....
misterx381 Posted - 30/07/2016 : 21:11:18
XIII Misterija 9
misterx381 Posted - 29/07/2016 : 21:38:46
XIII Misterija 10
Calvin Wax
Johnny Difool Posted - 08/05/2016 : 11:15:34
Da mrdnem topic: u popisu naslovnica objavljenih izdanja XIII nema one kolor-albuma Noć trećeg kolovoza u izdanju Bookglobea.

Nema ovoga:

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000