forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Magični Vetar topic

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
quaresma Posted - 04/01/2008 : 01:58:07
Magični Vjetar djelo je Gianfranca Manfredija koji je odlučio spojiti dva popularna žanra, western i horror, stvarajući tako izvrsnu podlogu za prepričavanje stvarnih povijesnih događaja, miješajući stvarnost sa fantazijom ne definirajući jasnu granicu između ta dva svijeta. Crtački kreator glavnih likova je Bruno Ramella a serijal je u Italiji originalno izlazio između 1997. i 2010. godine a za 2019. najavljene su nove epizode. Crtačka ekipa je impresivna, puna velikih imena, između ostalih tu su: Ivo Milazzo, Pasquale Frisenda, Goran Parlov i José Ortiz.
Vrijeme radnje postavljeno je u prerije Sjeverne Dakote u razdoblju nakon Građanskog rata, prije velikih indijanskih ratova, oko 1870. godine.
Serijal je kod nas dostupan u izdanju Libellusa.

Magični Vjetar - tekst o junaku

Magični Vjetar - recenzije

Magični Vjetar - Sergio Bonelli Editore

Magični Vjetar - Libellus

Zanima me sta mislite o ovom stripu,od kad sam procitao prwi broj molio sam swe i swakoga da mi nadje ostale epizode jer mi je strip prejak,nekako mjesavina Zagora i Dylan Doga a pun mistike i uzbudjenja...definitivno uz Lazarus Ledda nesto najzanimljiwije bar meni...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 26/01/2020 : 23:15:28
Jedva cekam da citam Magicnog u izdanjU Golkonde!
velka031 Posted - 26/01/2020 : 21:39:21
quote:
Originally posted by jagodanbg

Koliko ima ukupno epizoda?

Talijeni su izdali 131 epizodu, Libellus 44 knjige, tako nekako bi trebala i Golconda.
jagodanbg Posted - 26/01/2020 : 20:55:05
Koliko ima ukupno epizoda?
jaki Posted - 25/01/2020 : 17:37:10
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by jaki

Hvala.
Samo roto papir priznajem za Bonelli stripove.

quote:
Originally posted by Golconda

U originalnom Boneli formatu na "žućkastom" (ala VČ i Ludens) papiru!

Je vidija sam.A sad još cijena od 49 kuna
motorista Posted - 25/01/2020 : 15:47:56
Pre nekoliko godina sam krenuo sa Magičnim, ali sam zbog 5 samoubistava kao bitnijeg motiva u 6 priča nakon te šeste odustao. Je l' to neka fora koju tada nisam ukapirao?

Ostalo mi je bilo baš interesantno; ipak, ovo sam nekako onda video kao posledicu ozbiljnog nedostatka mašte, možda čak i neki pokušaj "stvaranja dubine" na mišiće.
anto Posted - 24/01/2020 : 22:11:02
quote:

Hvala.

quote:
Originally posted by Golconda

U originalnom Boneli formatu na "žućkastom" (ala VČ i Ludens) papiru!

solar Posted - 24/01/2020 : 22:08:30
quote:
🎩 Dragi prijatelji!

Još jednom, na početku ove godine da Vam se Golkonda obrati sa nekim lepim vestima!

Prvo, tekuće, naš drugi album "Do poslednjeg", uveliko je u štampi, po planu je, i nadamo mu se do kraja meseca. Početkom februara, čini se, eto nama i drugog trobroja fenomenalnih "Priča", samo da naglasimo da je i u njihovom slučaju ispunjen plan - prvi broj je RASPRODAT kod izdavača, pre izlaska sledećeg, a kako se stvari kreću, i sa drugim brojem Julije će biti ista priča...!

Drago nam je da smo na neki način (posle malo nezaobilaznog povuci-potegni...) "pogodili žicu" čitaocima i to je nešto što je nama, koji smo još na početku izdavačke delatnosti, apsolutna "sigurica" za sledeće brojeve... Generalno, jako lepa komunikacija sa čitalačkim auditorijumom nam je zaista pravi pravcati vetar u leđa, i za nove poduhvate, ali i za više nego uspešne tekuće projekte...

A sad, ono (možda) još zanimljivije široj publici, gladnoj slatkih novosti vezanih za najave nekih budućih izdanja, ponekih možda i malo zaboravljenih...

Vesti su (za sada) samo Bonelijevske prirode, ali da se ne obeshrabre ljubitelji BDtheque, u toku su pregovori po pitanju nekih jako lepih naslova, ali su pregovori teški, jer ne pristaju svi davaoci prava na naše male tiraže... Ipak smo čvrstog mišljenja da će biti i tu nekih dosta dobrih vesti ubrzo...

Ono što najavljujemo (a tajimo) odavno, neki su možda već nešto i naslutili:

Golkonda će da radi ⚡️ MAGIČNOG VETRA! ⚡️

U originalnom Boneli formatu na "žućkastom" (ala VČ i Ludens) papiru! Naravno, samo SC, 3u1, sa sve 3 originalne korice unutra, u dvomesečnom ritmu, a na samom startu će istovremeno izaći:
knjiga 1 (epizode 1, 2, 3) i
knjiga 8 (epizode 22, 23, 24).

Poznavaoci lika i dela Neda Elisa i izdavačkih pokušaja na teritoriji Srbije će odmah shvatiti zašto baš knjige 1 i 8, a za one koji ne znaju, Magični je svojevremeno uz dosta muke dogurao, preko nekoliko izdavača, do 22. redovne epizode kod nas... Dvomesečni ritam odnosi se na nove knjige (8+...), dok će knjige 1-7 izlaziti nešto ređe, ali svaka zajedno sa novom koja dolazi na red da izađe datog meseca, tako da ćemo u nekim mesecima imati čak dve knjige ovog, nepravedno zapostavljenog junaka...

Nadamo se da jedva čekate da vidite kako će izgledati naše izdanje i da ćemo zajedničkim snagama vrlo brzo da završimo još jedan (nama, a nadamo se i mnogima od vas) fenomenalan serijal iz Bonelijeve kuhinje!
El Morisco Posted - 24/01/2020 : 20:55:19
Upravo sam uspio prodati komplet Magičnog Libellus 1-44 za zadovoljavajući iznos koji mi je vratio gotovo sve potrošeno. Dok sam ih kupovao i čitao u razdoblju 2006-2012 dok su izdavani dojmovi su bili podijeljeni. Neke priče vrhunske, ali dobar dio teški smor pseudopovijesnih intriga i zavrzlama. Stotine tisuća oblačića prepunih teksta i razgovora kao da sam na okupljanju studenata filozofije. Prije pola godine krenem ponovo čitati kolekciju i odustanem....neke stvari više mi ne prolaze....da se prodaju na kiosku i po 5 kuna ne bih kupovao..
Koliko sam ranije načuo, Manfredija su sjebali urednici koji su tražili da razvuče priču, ali to ga ne smije opravdati.
anto Posted - 24/01/2020 : 20:39:42
quote:
Originally posted by velka031

Neka cro izdavači izdaju Mister Noa i to bi bilo ok za sve :)

velka031 Posted - 24/01/2020 : 20:32:33
Neka cro izdavači izdaju Mister Noa i to bi bilo ok za sve :)
anto Posted - 24/01/2020 : 20:07:24
super za Golkondu.
nego,moje pitanje za hrvatsko izdanje magičnog je i dalje aktuelno.
hoće li se ponoviti priča kao sa kenom,kad je dw krenuo sa njim,a vrlo brzo je iskrslo i vrhunsko SA izdanje.Doduše,dw je i tako bio u krizi,sigurno nije bernijevo izdanje krivo za gašenje darkvudovog,ali bilo bi nezgodno da se za pola godine,godinu pojavi magico vento from croatia,sa duplo nižom cenom od golkondinog (uz pretpostavku da će srpski magični koštati 1250,a hrvatski 630 u srpskim striparnicama).
jaki Posted - 24/01/2020 : 15:30:51
Hvala.
djukak Posted - 24/01/2020 : 14:17:08
quote:

je li Golconda u svojim izdanjima koristi "kiosk" papir kao npr.VČ,LU i SA?
Ispravka

Priče i Julija su na bijelom papiru. Kao npr Priče od DW.
zlatan bihac Posted - 24/01/2020 : 12:01:25
quote:
Originally posted by morski

Pa šta će im? Kapiram da je LL lako dostupan

vjerovatno racunaju da ce se naci 300-ak kupaca, kojima su libelusova izdanja ili skupa ili nedostupna kad su sajamske i praznicne akcije..
djukak Posted - 24/01/2020 : 11:42:34
quote:

je li Golconda u svojim izdanjima koristi "kiosk" kao npr.VČ,LU i SA?

Ne. Njihova izdanja nisu na kioscima.
jaki Posted - 24/01/2020 : 11:13:51
je li Golconda u svojim izdanjima koristi "kiosk" papir kao npr.VČ,LU i SA?
Ispravka
morski Posted - 24/01/2020 : 10:51:45
Pa šta će im? Kapiram da je LL lako dostupan
wesskowaz Posted - 24/01/2020 : 10:42:36
I ne treba na kioske.
Bilo, pa nije išlo.
djukak Posted - 24/01/2020 : 10:09:05
Odlično, ali sumnjam da će ovo na kioske....
nenno Posted - 24/01/2020 : 10:04:17
quote:
Originally posted by Stark

Zajebanciju na stranu, neka moja procjena je da bi MV u KP kiosk formatu išao jako dobro. Mislim da je veliki broj stripofila zainteresovan za čitanje, ali su im LL izdanja preskupa, pa bi se odlučili za pouzdanu kiosk varijantu.

Ako još i krenu sa MV, izdavaći iz Srbije će preuzeti primat što se tiče kiosk izdanja
Poli Posted - 24/01/2020 : 09:57:44

he he

wesskowaz Posted - 24/01/2020 : 09:20:52
Jel to Golconda na svom instagram profilu najavila Magičnog? :)
solar Posted - 18/01/2020 : 15:55:18
Mene zanima ima li ovdje fanova koji bi željeli recenzirati Magičnog, nemamo toliko puno tekstova? :)
Stark Posted - 18/01/2020 : 15:51:38
Zajebanciju na stranu, neka moja procjena je da bi MV u KP kiosk formatu išao jako dobro. Mislim da je veliki broj stripofila zainteresovan za čitanje, ali su im LL izdanja preskupa, pa bi se odlučili za pouzdanu kiosk varijantu.
supermark Posted - 18/01/2020 : 15:35:51
Hrvati imaju prava i stripovi su već odavno tiskani, ali se strpljivo čekaju Srbi
Hrvatima nije poanta što bolja prodaja (i zarada) nego da zajebu Srbe, logično

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000