forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Disney

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Pavel Posted - 25/09/2008 : 00:45:13
Zašto ga nema kod nas (ne brojim onaj A4 magazin namijenjen najmlađoj populaciji)?
Putovao sam ovo ljeto po srednjoj Europi (Austrija,Njemačka,Poljska) i svugdje postoji barem nekoliko izdanja s Donaldom.One deeebele knjižice s 300-400 stranica malog formata.
Koliko sam uspio skužiti, publika je uglavnom starija, otprilike po godinama kao oni koji kod nas kupuju Marka i Bleka.
Sjećam se da je prije desetak godina bio pokušaj pokretanja toga i kod nas ("Džepni patak" ili tako nešto), al to je neslavno propalo nakon dva broja. Nameće se pitanje zašto nas to ne zanima.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Peyo Posted - 09/05/2020 : 14:19:56
Nije Disney, ali je potpuno u tom stilu, na razini ponajboljeg Disneya i ljubitelji Disneya ovo ne bi trebali i vjerujem neće propustiti.

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-159-vjetar-u-vrbama/634/

A uslijedit će poslije i ovo, isti autor i likovi:

https://www.bdgest.com/preview-507-BD-vent-dans-les-sables-le-la-tentation-du-desert.html

teller Posted - 05/05/2020 : 05:29:54
quote:
Originally posted by Ghost

I dalje nema Izdavaca za Disney da se pojavio na nasim prostor ima 🙄, neko da izdanje kvalitetna integral

da..žalostno, svega ima ali nema Dizniya..bruka i sramota.
Prokleti Egmont ili što su več smeče izdavaško..
Ghost Posted - 05/05/2020 : 02:19:51
I dalje nema Izdavaca za Disney da se pojavio na nasim prostor ima 🙄, neko da izdanje kvalitetna integral
Lenco Posted - 09/04/2020 : 02:15:29
hvala na odgovoru :)
Mr. Bushido Posted - 08/04/2020 : 23:18:08
quote:
Originally posted by Lenco

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:

pasko patak je uglavnom uvijek prikazan u plavom odijelu, zasto je u stripovima koji su izlazili kod nas uvijek u crnom, zna li itko detaljnije

Nije to slučaj samo sa stripovima koji su izlazili kod nas. Općenito je pravilo da se plavi kostim javlja u filmovima i TV-serijama, dok se crni kostim javlja u stripovima. Naravno, postoje iznimke.

Krivo sam se izrazio nisam ni mislio da je kod nas namjerno drukcije

Znam kad bih citao magazin Miki Maus, u stripu bi Pasko uvijek bio nacrtan u crnom odijelu, a na stranicama npr sale i trikovi bi bio u plavom, pa mi je kao malome islo na zivce zasto u stripu nikad ne nosi plavo odijelo

Nisam to baš previše istraživao, ali moja je pretpostavka ovakva: Donald se u stripovskom obliku etablirao u crno-bijelim novinskim stripovima tijekom 1930-ih godina. Iako u filmovima ima plavu odoru, u novinskim je stripovima postala crna - logično. E sad, vjerojatno je crna odora postala jednako prepoznatljiva i zaštitni znak kao i plava, tako da su ju nastavili primjenjivati u svim njegovim stripovskim pustolovinama, ne računajući promo-materijale.

Ali, kao što sam rekao, iznimke postoje. Na primjer, u rebootu TV-serijala Duck Tales, animirani Donald nakon dugo vremena opet nosi crnu odoru.
vronski 3 Posted - 08/04/2020 : 22:23:08
PAŠKO Patak?????!!!!!!
Lenco Posted - 08/04/2020 : 15:42:04
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:

pasko patak je uglavnom uvijek prikazan u plavom odijelu, zasto je u stripovima koji su izlazili kod nas uvijek u crnom, zna li itko detaljnije

Nije to slučaj samo sa stripovima koji su izlazili kod nas. Općenito je pravilo da se plavi kostim javlja u filmovima i TV-serijama, dok se crni kostim javlja u stripovima. Naravno, postoje iznimke.

Krivo sam se izrazio nisam ni mislio da je kod nas namjerno drukcije

Znam kad bih citao magazin Miki Maus, u stripu bi Pasko uvijek bio nacrtan u crnom odijelu, a na stranicama npr sale i trikovi bi bio u plavom, pa mi je kao malome islo na zivce zasto u stripu nikad ne nosi plavo odijelo
Mr. Bushido Posted - 08/04/2020 : 07:08:17
quote:

Lenco Posted - 08/04/2020 : 02:14:38
delboj Posted - 04/11/2019 : 16:16:55
Ovo je nova priča?
anto Posted - 04/11/2019 : 16:13:57
Ernie Pike Posted - 02/11/2019 : 19:32:06
Da je Čiko ovako snalažljiv, gdje bi mu bio kraj :-)
Peyo Posted - 02/11/2019 : 19:24:46
Upravo stigao još jedan biser iz trezora:

Jose Carioca, Sir Oliver prije Sir Olivera!

teller Posted - 22/02/2019 : 18:54:42
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by 1Euro

meni je to bezveze.....ja hoču Mikijev zabavnik ili Almanah!

+ 1

+1
RAKOSI4 Posted - 22/02/2019 : 18:16:59
quote:
Originally posted by 1Euro

+ 1
1Euro Posted - 22/02/2019 : 18:05:24
alaniusfordius Posted - 22/02/2019 : 17:41:03
quote:
Originally posted by wesskowaz

Aj da postavim ovde.
Novo od Egmonta.
http://www.egmont.rs/pet-minutne-price.html?fbclid=IwAR0edT2FwULZmRs8MUTVcp8olUIlYRnoobAf5xcz4nAQiV9zzyEnyhEYEDg

Upravo kupio. Izdanje za trziste Srbije i BiH (cena na koricama u RSD i BAM), stampa Rotografika Subotica, 48 strana, tiraz 30000.

Verovartno se u ovom poslednjem krije razlog zasto Egmont nije zainteresovan za stampu stripova - mislim da tiraz i od 2000 (kao sto je imala prva knjiga Asteriksa od CK) za njih ne bi bio vredan cimanja...

Kada cena od 249din (malo vise od 2 eur) ne bi bila samo promo, mozda bi vredelo kupovati, po 449din (ok 3,8eur) sigurno ne vredi...
wesskowaz Posted - 22/02/2019 : 12:52:55
Aj da postavim ovde.
Novo od Egmonta.
http://www.egmont.rs/pet-minutne-price.html?fbclid=IwAR0edT2FwULZmRs8MUTVcp8olUIlYRnoobAf5xcz4nAQiV9zzyEnyhEYEDg
iggyk23 Posted - 20/01/2019 : 01:40:17
meni je sve identicno al nesavrsenstva se dogadjaju, meni je na zadnjem barks boxsetu jedna knjiga uza od druge odnosno kad su skupa u boxu viri van pol cm manje od druge dok su sve ostale identicne, dogadja se
Peyo Posted - 19/01/2019 : 23:40:56
Hvala na informaciji frende.
Wolfman Posted - 19/01/2019 : 22:45:28
quote:
Originally posted by Peyo

Vučko, pored Mikija ti je Pogo?

Kakav je za čitanje?

Je, dobro oko

Isto Fantino izdanje (u kutijama, dvije kutije zasad).
Super je Pogo, jedan od onih stripova koji samo na prvu izgledaju kao da su namijenjeni samo djeci. Humor, satira, sve za 5.

Kao i svaki novinski strip, najbolje pročitati svaki dan par stranica i uživati kroz dulje razdoblje (barem ja tako radim ). Osim toga, nove knjige izlaze relativno sporo pa je to još jedan argument koji ide u prilog takvom tempu čitanja :)
Peyo Posted - 19/01/2019 : 15:58:18
Opusti se i uživaj.

A ženu čuvaj, teško da ćeš naći drugu koja te takvog prihvaća .
Spaner Posted - 19/01/2019 : 15:42:13
Onda su promijenili dobavljaca. Ipak smo na balkanu pa sam nekako podsvjesno uvijek paranoican, a i nije u redu da zivciram samo zenu, mogu malo i po forumima ljude da je rasteretim :)
Peyo Posted - 19/01/2019 : 15:40:58
Vučko, pored Mikija ti je Pogo?

Kakav je za čitanje?
Peyo Posted - 19/01/2019 : 15:39:35
quote:
Originally posted by Spaner

I moj primjerak je kao na ovoj slici.

Nije to piratsko izdanje (ako takvo uopće i postoji), jednostavno je takvo izdanje.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000