forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Spaghetti Brothers 5 i 6

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 03/11/2008 : 15:49:47



Ova dva stripa, vjerujem, ne treba posebno najavljivati, budući da su mahom oduševila i publiku i kritiku, kako kod nas tako i u svijetu. S ove dvije knjige priča o braći Centobucchi završava. Uživajte!

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=1&TitleID=68
http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=1&TitleID=69
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Manny Posted - 01/01/2019 : 22:08:44
Završio i šesticu. Očekivao sam neki eksplozivni kraj (recimo kao završetak pete sezone Dinastije), ali dobio sam verovatno najlogičniji kraj, da ne kvarim dalje onima koji to tek treba da čitaju.
Preporuka za ceo serijal.
Manny Posted - 04/12/2018 : 11:29:57
Krenuo sam pre određenog vremena sa kecom, pa dvojkom, i tako sve do sinoć kada sam završio peticu, i moram da kažem da je petica najbolja od svih do sada, stvarno je malo stripova gde postoji kontinuiran visok kvalitet na tako dugom serijalu. U ove 24 priče kao da Karlos i Domingo “zaoštravaju” narativ, stvari postaju sve ogoljenije (nasilje u porodici, greške lekara, ...), kao da priča klizi ka nekom ponoru (molim da mi niko ne govori šta će se dogoditi na kraju!), ka nekom neminovnom smaku koji niko neće preživeti.
Stvarno dobar strip, kako god da se završi u šestici.
anto Posted - 21/02/2013 : 16:38:10
Tri godine su mi SB stajali na polici i čekali svoj red.
Da sam znao da je ovaj strip OVOLIKO DOBAR, sigurno bih ga pročitao pre.

Ovde ću se osvrnuti na par stvari:
-uvodnike i predgovore/pogovore obavezno pročitam u svakom stripu, ali oni su mi u 90 i više posto čitanja bezvezni i dosadni.
Macanovi u SB su mi odlični a u zadnjem albumu fenomenalan
-u 4. knjizi je previše seksa.U stvari, od trećeg albuma seksa je mnogo i žene postaju previše pohotne i lake - ovo mi je jedina mana SB
- i ja sam provalio da u trećoj knjizi nešto nije kako treba, da bih u uvodniku sledeće knjige video da neke priče potpisuje neki Saccomanno - vratio sam se na te priče koje on potpisuje i ponovo ih analizirao - nisu one tako ni loše, jednostavno im nedostaje ta Trillova spontana duhovitost;međutim, listajući ponovo treći album, našao sam i par Trillovih priča koje su mi se učinile za nijansu lošije
-6 album je pravi šlag na tortu;fenomenalna završnica jednog genijalno strip serijala

bacam se sad na Libelus biblioteku!
Markos Posted - 29/10/2012 : 17:10:25
zasad ne.
Antracit Posted - 29/10/2012 : 15:02:20
Je li se razmišlja o kakvom reprintu? Makar prvog broja?
anto Posted - 15/01/2012 : 17:04:57
quote:
Originally posted by Combatrock

kraaaajjjjjj zahvaljuci antu spaghetti numero uno je tu... i to je kraj kompletirano je sve... jos jednom hvala od srca...


nema na čemu; ja sam taj koji treba da zahvali za pozajmicu!!
Combatrock Posted - 15/01/2012 : 16:46:16
kraaaajjjjjj zahvaljuci anti spaghetti numero uno je tu... i to je kraj kompletirano je sve... jos jednom hvala od srca...
Porter Posted - 30/06/2009 : 16:16:36
Mozda bi se ovo moglo i srediti,ali kako objasniti zeni da je Amerigo sasvim pristojna osoba i da je samo igrom slucaja zavrsio u paklu
Caldera Posted - 30/06/2009 : 12:04:03
Evo za nekog 'ko je malo više zagrizao u SB, a kući se ili radi novu kuhinju jedan prijedlog :) :



Špageti preko svih kuh. elemenata, možda ljudi rade i neke druge junake...
Porter Posted - 30/06/2009 : 11:11:41
Nazalost procitah i i zadnja dva albuma,dugo sam ih gledao na polici i odugovlacio uzivanje.
Vrhunski dozivljaj,bez suvisne price ovo je steta ne procitati.
KuntaKinte Posted - 31/01/2009 : 11:46:27
Mala korekcija teksta sa kraja 6. knjige: scenarista Burton iz stripa nije, kao što je Zoran Žmirić (Gandalf?) ustvrdio, posveta (ili šta već) Tim Burtonu, već je očigledno nastao po scenaristi Bartonu Finku iz istoimenog filma braće Koen.
supermark Posted - 27/01/2009 : 00:51:39
quote:
Originally posted by angeliczg

quote:


Ma nemoj. Praktično bilo koji strip u zadnjih 50 godina možeš nabaviti po istoj, ili češće značajno manjoj cijeni.

Ili skeniran:)


OK onda, kupi mi dva Martin Mystere Giganta broj 1 i 3 broja 2 - dam ti 500 kn



sad ce reprinti uskoro, pa ces i njih moci dobit po normalnim cijenama
angeliczg Posted - 26/01/2009 : 20:46:47
quote:


Ma nemoj. Praktično bilo koji strip u zadnjih 50 godina možeš nabaviti po istoj, ili češće značajno manjoj cijeni.

Ili skeniran:)


OK onda, kupi mi dva Martin Mystere Giganta broj 1 i 3 broja 2 - dam ti 500 kn
Raspucin Posted - 17/01/2009 : 13:19:17
Imam jednu mnogo dobru fotografiju Spageti bradersa iz Maksilofacijalnog odeljenja mitrovacke bolnice. U prvom planu su stripovi, a iza njih neki likovi koji se oporavljaju posle operacije. Ono iseceni nosevi, zavoji na grlu, a svi stari kao oni likovi u Potocicima.
The Hammer of Hell Posted - 15/01/2009 : 12:26:56
quote:
Originally posted by angeliczg

Pročitah 5 i 6 za ove novogodišnje blagdane. Ja bi to uveo u obaveznu lektiru (u srednjoj školi, ne brinite). Nadam se da ćeš prodati sve živo nakon što nestanu 1 i 2. U stripove se više isplati uložiti nego u dionice. Još nijedna vrijednost nije pala - samo rastu.



Ma nemoj. Praktično bilo koji strip u zadnjih 50 godina možeš nabaviti po istoj, ili češće značajno manjoj cijeni.

Ili skeniran:)
angeliczg Posted - 15/01/2009 : 12:22:23
Pročitah 5 i 6 za ove novogodišnje blagdane. Ja bi to uveo u obaveznu lektiru (u srednjoj školi, ne brinite). Nadam se da ćeš prodati sve živo nakon što nestanu 1 i 2. U stripove se više isplati uložiti nego u dionice. Još nijedna vrijednost nije pala - samo rastu.
il cattivo Posted - 15/01/2009 : 10:15:32
quote:
Originally posted by night

JBG-sa ovom turom mogu komotno da se odreknem hleba - cigarete sam ostavio, pijem dvolitarska piva umesto onih u flasama i citam uz svece.


Dobar recept.Morat ću i ja.
Born To Run Posted - 08/01/2009 : 19:25:39
Prosirila se citalacka publika za jednog clana - mene.
Nemam reci da opisem uzivanje koje sam osetio citajuci spagetije.Kupio sam samo zato jer ste prdeli ovde kako je to dobro.

Obicno kad se cita nesto ovako dobro tek kad se stigne do kraja stripa/knjige, se shvati koliko je to kvalitetno.Sa spagetijima od prve stranice je sve jasno.Zaista sam iz sve snage zeleo da mi se ovo ne svidi, ne volim da volim ono sto svi vole.Ali nije moglo...

Rad sam da desetine i desetine evra preselim dobrovoljno iz svog dzepa u Markov.Ali kako planiram neka putovanja ove godine , radicu to postupno .
Tex Willer Posted - 06/01/2009 : 22:08:08
Konacno,svih 6 na okupu
Sad jos samo da krenem ispocetka jer sam skoro sve pozaboravljao
Vid Posted - 27/12/2008 : 17:24:06
A sada brzo kontaktirat Trilla pa neka napiše novi broj Spaghettija :) Ma zezam se mislim, da je tu sve rečeno i da nema više ništa da se kaže. Jer sve što bi se dodatno napisalo moglo bi biti samo lošije od toga.
Tex Willer Posted - 27/12/2008 : 14:22:16
quote:
Originally posted by Markos

Puno se stripova objavljuje, koji kostaju puno novaca, a publika se ne siri dovoljno. I onda imas defacto fiksan krug ljudi koji kupuje stripove i koji ima odredjen, limitiran budzet, pa su prisiljeni birati prioritete, te neke stvari ostave za poslije.



Jedan broj stripofila bi da prati sve sto ih interesuje,pa uzima vecinu stripova kad vidi da je vrag odneo salu,tj. ne kupuje stripove koje bi prve voleo u kolekciji,nego one koji ce prvi da nestanu.

@srdjandj
I ja uzimam Spagheti,Kena i druge zapocete serijale cim se pojave,ali znam da dobar broj ljudi ne moze to da isprati finansijski odmah,nego odlaze kupoviu i kupuje npr.MM almanah koji je vec tezak raritet ako ga uopste ima(kao ja sad s Alvarom koji me interesuje,ali bi sto pre From Hell,SB,KP pa ne mogu sve da postignem).

Zato bi svi izdavaci trebali da objavljuju izdavacki plan(kao sto to Markos radi) jer se treba organizovati finansijski.
darth-vader Posted - 27/12/2008 : 12:22:17
quote:
Da, razumem, takođe bih, da mogu, kupio još dosta toga, ali mi je recimo glupo sad, na primer, neko kupi prva dva broja Spaghetti Brothersa, pa kasnije čeka da ih preproda po trostrukim cenama na aukcijama, kao što je bio slučaj za neke novoizdane stripove.


ne vidim ama baš nikakvu razliku između toga i cepanaj po par tisuća kuna za neke Zagore od prije 40 godina.
Ljudi samo koriste priliku i naše sjebano strip tržište na kojem je tiraža od 500 primjeraka basnoslovno velika.
Nije problem u tim ljudima... problem je u svim ostalim.
Dok ima idiota koji želi dati preko 400kn za MM Gigant broj 1 do tada će biti i onih koji će takve prilike koristiti ;-)
Markos Posted - 27/12/2008 : 11:36:05
A cuj, stripasi su uglavnom dobri ljudi, ali ima nas, bogme, stvarno svakakvih.
srdjandj Posted - 27/12/2008 : 11:29:01
Da, razumem, takođe bih, da mogu, kupio još dosta toga, ali mi je recimo glupo sad, na primer, neko kupi prva dva broja Spaghetti Brothersa, pa kasnije čeka da ih preproda po trostrukim cenama na aukcijama, kao što je bio slučaj za neke novoizdane stripove.
Markos Posted - 27/12/2008 : 11:26:06
Puno se stripova objavljuje, koji kostaju puno novaca, a publika se ne siri dovoljno. I onda imas defacto fiksan krug ljudi koji kupuje stripove i koji ima odredjen, limitiran budzet, pa su prisiljeni birati prioritete, te neke stvari ostave za poslije.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000